Jump to content
Dogomania

Czego spróbować? Nie przyswaja kurczaka?


Monyka

Recommended Posts

Proszę o poradę.
Nie wiem czym już mam karmić swojego psa, bo niby nie ma alergii, ale nie przyswaja, albo bardzo słabo, kurczaka i jagnięcinę. Dlaczego tak wnioskuje? Im mniej kurczaka w pożywieniu tym mniejsze kupki i mniej bąków. Poza tym gdy dawałam jej gotowane mięso z kurczaka z ryżem i marchewką to też nie było dobrze.
Takie karmy jadła Bella (w kolejności od pierwszej do ostatniej) :

Acana Puppy - duże i śmierdzące kupy, często gazy

RC Medium Junior Vet Size - nienajgorzej, ale jak na małego szczeniaczka dość duże odchody 3 razy dziennie

Hill's Puppy Lamb&Rice - kupki 5 razy dziennie i wielkie

Purina Pro Plan Puppy Chicken&Rice - średniej wielkości odchody 2 razy dziennie

Nutra Gold (je ją od około 1,5 tygodnia) - duże kupy, ciągle puszcza gazy

Czego spróbować? Czy łosoś będzie dobrą alternatywą? Od jagnięciny trzymam się z daleka po tym horrorze z Hill'sem. Kupiłam worek Pro Plana z łososiem dla szczeniaków, bo nie mogę znieść tych gazów po Nutrze.
Może gdyby Bella dobrze przyswajała łososia to nabierze więcej masy, jest nieco chuderlawa..

Proszę o propozycje :)

Link to comment
Share on other sites

Ale z jagnięciną są karmy dla szczeniąt- od Bento Kronen, od Nutro Choice...
U mojej suki wet zdiagnozował problemy alergiczne w wieku 8-9 miesięcy i wtedy jadła dietę weterynaryjną Eukanube Dermatosis, po poprostu zwiększył jej dawkę... Uważam że większym zagrożeniem dla psa jest notoryczne nietolerowanie karmy niż to że będzie jadł karmę dla psów dorosłych...

Link to comment
Share on other sites

Bella jadła już karmę z jagnięciną - Hill's i jak już pisałam robiła kupki 5 razy dziennie, że aż boję się ryzykować.
Nie wiem czy składy karm z jagnięciną aż tak się różnią, żeby to zrobiło specjalną różnicę. Ale jakby łosoś nie pasował, to chyba mi tylko Nutro Choice zostanie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ta Dermatosis jest dość dobra przy nietolerancjach pokarmowych i alergiach- i jest tylko na samej rybie.
Wiesz ja generelanie uważam że Hills składowo tak naprawde to kiepska karma i nie ma co nad nim piać peanów, wystarczy porównać...
A może warto zrobić psu testy na alergie pokarmową zamiast zadreczać siebie i zamęczać sunie...

Link to comment
Share on other sites

Nie pieję peanów nad Hill'sem, bo wiem z czego się składa, ale jeśli z tej karmy nie przyswajała jagnięciny to z innych może też nie będzie przyswajać.

Co do testów na alergię to się zapytam weterynarza jak będę u niego w przyszłym (od jutra) tygodniu.

Póki co zaczęłam dodawać PPP łososiową do Nutry, bo dzisiaj Bella miała rozwolnienie :shake:

Link to comment
Share on other sites

A może to nie mięso powoduje takie dolegliwości ale np gluten??
Ja bym ci proponowała dietę eliminacyjną... jeżeli toleruje ryby czy też rybne karmy to ja polecam Dermatosis, sprawdz czy ta PPP zawiera gluten, ale wydaje mi się ze tak.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie karmy suche, które wymieniłaś, zawierają duże ilości węglowodanów...
Ja bym spróbowała karmy pozbawionej zbóż (to właśnie one b.często uczulają, a my doszukujemy się źródła uczulenia w źródłach białka-kurczak,indyk,jagnięcina itd.). [B]Orijen[/B] dla psa 10miesięcznego, który najintensywniejszy wzrost ma już za sobą jest,moim zdaniem, wart spróbowania :)

Link to comment
Share on other sites

Orijen może być dobrą alternatywą, poza tym jak ciągle coś zmieniasz to może właśnie powodować te problemy. Idź do weta, on powinien najpierw zdiagnozować co psu jest tak na prawdę i nie od razu tralala alergia, tylko DIAGNOZa może pies ma zespół jelita drażliwego, może pasożyty, jakąś lamblię albo coś, ale to komplet badań plus posiewy z kału na candidozę. A potem testy i ewentualnie zmiana diaety, na pewno pomoże dieta bez roślinnego białka które bardzo potrafi uczulać, może Orijen, może Taste of the wild, a może barf?? Najpierw potrzebujecie DIAGNOZY bo zmienianiem co chwilę tylko możesz zjechać wątrobę psa.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bura[/B], nie zmieniam co chwilę, bo oprócz Nutry, wszystkie karmy jadła po przynajmniej 2 miesiące a Pro Plana 3,5 miesiąca.

Aczkolwiek muszę przemyśleć testy na alergię lub inne badania. Jak już mówiłam, prawdopodobnie we wtorek się wybieram do weta to przedyskutuje wszystko.

Bella nie ma alergii, bo nadmiernie się nie drapie ani wysypki nie ma, po prostu ma nietolerancję pokarmową (ale sama już nie wiem czego nie toleruje) :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bella je teraz PPP Salmon&Rice i widzę dużą poprawę nawet w stosunku do PPP Chicken&Rice, więc wychodzi na to, że to przez nietolerancję kurczaka :)
Po Nutrze odchody były tragiczne, na dodatek pod koniec 3 kg worka na plecach pojawił się łupież :P

Za ok. 1,5 miesiąca (żeby obecną jadła przynajmniej 2 miesiące) będę dla niej szukać dorosłej karmy i spróbujemy TOTW z rybką :)

Link to comment
Share on other sites

Karmy bez ziaren niestety też mogą powodować problemy... Przeszliśmy z Eagle Pack adult na Innova Evo RF, no i mamy niekończące się sensacje z obu końców Spykera :roll: Ale ja już pisałam, że mój pies nie jest normalny: zeżre stary chleb ze śmietnika i nic mu nie jest, a po (ponoć) najlepszej karmie na rynku choruje...

Link to comment
Share on other sites

To zależy od samego psa.. mój ma ogólnie alergię na mięso i karmię go Acaną z łososiem, jest to karma z najniższą ceną bez żadnego drobiu. Nawet w PPP rybnej jest tłuszcz drobiowy... Wolałam nie ryzykować. A pies wygląda tak samo jak na domowym jedzeniu.
[B]dunia77 [/B]od kiedy karmisz go tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']
[B]dunia77 [/B]od kiedy karmisz go tą karmą?[/quote]

Tak około miesiąca. I wszyscy mamy już dość :roll:
Od wczoraj Spykul jest na puszce nutro z rybą i ziemniakami (już to kiedyś jadł i wiem, że dobrze toleruje), a ja myślę intensywnie nad wyborem karmy.

Link to comment
Share on other sites

Weszła na rynek nowa karma Forza10. Info na [URL]http://pet-paradise.pl[/URL]
Ja dostałam próbki, teraz moje psy jadły ją i naprawdę żadnych problemów po przezuceniu na nią.Jeden jej minus to że strasznie śmierdzi no ale jest na bazie ryb więc musi i jest jeszcze seria z dziczyzną. Tam oni mają podział,że najpierw psom z problemami dawać odczulającą a potem dopiero tą ich bytowa ale to myślę,że wyjaśnią lepiej przedstawiciele.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ilka21 [/B]porównywałam tą karmę z Acaną Salmon&Potato i Forza10 ma większe dawkowanie.. Acana ładnie pachnie łososiem i przy ostrej alergii mojego jestem zadowolona. Też miał okres przestawienia (jest jednak różnica między domowym jedzeniem a suchymi granulkami), bąki miał powalające ;) Ale poza tym żadnych problemów żołądkowych, i kupy normalne.
Ale to co jest super dla jednego psa, drugiemu może nie odpowiadać. Trzeba próbować po kolei...

Link to comment
Share on other sites

Wiem , dlatego powiedziałam,że u mnie jest oki ale i moje psy nie mają większych problemów ogólnie.I też podałam ją bo może akurat ta będzie komuś pasowała. JA wogóle nie lubię zapachu ryb więc żadna rybana mi ładnie nie pachnie;) a tym bardziej że maja linię z dziczyzna i teraz chcę ją spróbować-też nie wszytskie psy lubią rybne.
Wiele osób daje też Proplana z łososiem albo z jagnięcina jak mają psy z problemami ale każdemu pasuje co innego więc ile nas tu napisze to każdy ma swoje zdanie ale chyba o to chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...