Jump to content
Dogomania

dostosowywanie daty urodzenia psa do klasy, która odpowiada wystawcy


jefta

Recommended Posts

[quote name='jefta']

[B]TYSON Pomarszczony Czar [/B]mops
5-6.05 Łódź data urodzenia [I]03.10.06 [/I](kl. szczeniąt)
31.03-1.04.07 NDM data urodzenia [I]28.09.06 [/I](kl. szczeniąt)
7-8.07.07 Wawa data urodzenia 03.10.06 (kl. młodzieży)

[/quote]

Czyli na Wystawie w Nowym Dworze byl nielegalnie :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dumisiowa']to ja się do was dołączam jeżeli można oczywiście...wyżlakom tez nie jest obojętne takie oszustwo....i chętnie napiszę parę słów w waszej sprawie...:)bo to niedopuszczalne!!!!![/quote]
Fajnie :lol: Myslę, że to jest sprawa wszystkich wystawców nie tylko miłośników beagle, mopsów, cziłek i grzywek

[B]Kaya[/B], zauważyłaś może przy szukaniu jakieś psy z tej hodowli w rękach innych osób? Taka duża hodowle, tytuły... gdzie są pozostałe psy?

Link to comment
Share on other sites

[B]Rzeszów 2008[/B]

TYSON Pomarszczony Czar - ur.03.10.2006 - pośrednia
METEORYT Pomarszczony Czar - ur. 07.07.2005 - championów
PATTI Pomarszczony Czar - ur. 31.05.2007 - szczeniąt
PUCCA FUNNY LOVE Pomarszczony Czar - ur. 31.05.2007 - szczeniąt
MARIKA Pomarszczony Czar - ur. 07.07.2005 - championów

My dlatego między innymi zdecydowaliśmy się na obowiązkowe rodowody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Nalezy do oddzialu w Inowrocławiu gdzie zarzad wyglada tak
Krystyna Wielewska - przewodnicząca
Jakub Badowski - wiceprzewodniczący d/s hodowlanych
Piotr Walczak - wiceprzewodniczący d/s organizacyjnych :cool3:
Irena Kruza - skarbnik
Marta Pietrzak - sekretarz
Krystyna Oset - członek honorowy
Jolanta Walczak - członek :cool3:
Rafał Szydłowski - członek[/quote]


Jeśli p. Piotr Walczak jest wiceprzewodniczącym, i to on wystawiał beagle Amelia Pomarszczony Czar (oczywiście wygrał). to powinien tym bardziej wylecieć ze związku. Wystawiając psa popierał przekręty - jeśli to był on (nr 1137), Pan w szarej marynarce. Fotorelacja jest w poniższym linku
[url]http://e-beagle.pl/forum/viewtopic.php?t=3953&postdays=0&postorder=asc&start=150[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]Rzeszów 2008[/B]

TYSON Pomarszczony Czar - ur.03.10.2006 - pośrednia
METEORYT Pomarszczony Czar - ur. 07.07.2005 - championów
PATTI Pomarszczony Czar - ur. 31.05.2007 - szczeniąt
PUCCA FUNNY LOVE Pomarszczony Czar - ur. 31.05.2007 - szczeniąt
MARIKA Pomarszczony Czar - ur. 07.07.2005 - championów

My dlatego między innymi zdecydowaliśmy się na obowiązkowe rodowody.[/quote]
Atik, sprawdzaliście wszystkie psy czy zgadza się zgłoszenie z rodowodem?

Link to comment
Share on other sites

Wziełam katalog z mojej pierwszej wystawy [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG]
I tam tez byl kwiatek [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG]
mops A-bursztynka pomarszczony czar na wystawie:
4.07.2004 w Olsztynie data urodzenia 02-01-2004 klasa szczeniat
20.11.2004 Kielce data urodzenia 30-01-2004
13.02.2005 Bydgoszcz data urodzenia 30-01-2004
Oznacza to ze na wystawie w Olsztynie była nielegalnie w klasie szczeniat [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG] [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG] [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG] [IMG]http://e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG]
ten proceder ciagnie co najmniej 4 lata :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]jefta[/B], jeżeli dacie mi czas do przyszłego tygodnia to dokładnie posprawdzam rodowody, załączniki elektroniczne i papierowe. Tylko napisz czego dokładnie potrzebujecie.[/quote]
[B]Atik,[/B] czas jest do 8 marca do Walnego. Potrzebujemy sprawdzenia zgodności dat na zgłoszeniu (w każdym razie źródła z którego pobierane są dane do katalogu) z datami w metrykach/rodowodach.
I jeszcze pytanko-kto w oddziałach ma dostęp do blankietów metryk?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta'][B]Atik,[/B] czas jest do 8 marca do Walnego. Potrzebujemy sprawdzenia zgodności dat na zgłoszeniu (w każdym razie źródła z którego pobierane są dane do katalogu) z datami w metrykach/rodowodach.
I jeszcze pytanko-kto w oddziałach ma dostęp do blankietów metryk?[/quote]

Bardzo dobre pytanie, które może być najbardziej istotne w tej aferze :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']I jeszcze pytanko-kto w oddziałach ma dostęp do blankietów metryk?[/quote]
U nas w oddziale praktycznie pracownica biura, która wystawia metryki, sekretarz, który odbiera pocztę i przesyłki z metrykami z ZG, przewodnicząca oddziału i z-ca do spraw hodowlanych. 3 ostatnie osoby są uprawnione do podpisywania metryk.

Faktycznie pracownica biura je wypisuje, a że metryka jest drukiem ścisłego zarachowania to musi się z nich rozliczać.

Link to comment
Share on other sites

Momento- jeśli oddział żąda przesyłania rodowodu a daty w katalogu i na rodowodzie są inne, to ja się pytam JAKIM CUDEM?? Po co w takim razie przesyłac rodowód skoro NIKT tego nie sprawdza i (co widać powyżej) -wpisac sobie można COKOLWIEK?
Tak naprawdę to "czyste" są tylko te oddziały, które nie żądały rodowodów.. te, które ich wymagały a puściły takie "kwiatki" powinny sie wstydzić. Bo to kolejny dowód na lekceważenie sobie wystawców :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Gaga[/B], pijesz do rzeszowskiego? Kto napisał, że nikt nie sprawdzał? Osobiście, jeżeli coś nie grało pisałam emile z prośbą o dosłanie rodowodów. Nawet nie wiesz ilu nieuczciwych wystawców wyłapaliśmy. Nie wspomnę o podawaniu fałszywych nr rejestracyjnych i nr PKR. Mamy taki program, że nie puści psa i takim samym nr PKR i nr rejestracyjnym więc .... wyłapujemy oszustów.

A ten konkretny przypadek z czystej ciekawości jeszcze sprawdzę.

[B]jefta[/B], napisz mi pw co i kogo mam sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Czy do rzeszowskiego? Się okaże - jak zostanie sprawdzone. Napisałam "[B]JEŚLI[/B]"..:cool3:
Osobiście, jak dotąd wszędzie miałam obowiązek przesyłać rodowód. To co napisałam powyzej jest kompletną bzdura [B]JEŚLI[/B] rozbieżności były w przypadku wystaw, organizowanych przez oddziały, które wyraźnie pisały,żeby nie przesyłać rodowodów:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']Hmmm niezła afera wyszła u was...eh....niestety polskie wystawy juz takie są.....ciekawe czy coś z tym zrobią!

A jeżeli chodzi np. o wystawę w bydgoszczy/toruniu to u wyżlaków też się wydarzyła mała rzecz.....i też świadzczy o etyce sędziego.....nie jest może az tak skandaliczna jak ta wyżej ale od drobiazgów się zaczyna.....a minaowicie regulamin sędziów mowi tak: [B]sędzia kynologiczny nie może na wystawach i próbach pracy, prezentować psów których nie jest właścicielem lub współwłaścicielem, których sam nie wyhodował[/B] lub które nie należą do kogoś z jego najbliższych krewnych lub małżonka" i tak słowo LUB wg gramatyki oznacza odzielną możliwośc a nie wspólne zdanie do całości...i na wystawie wyżej wspomnianej pewien [B]sędzia kynologiczny wystawiał ludziom psa ze swojej hodowli[/B] ale właściciele suczki nie byli jego krewnymi ani jego małżonki....nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się, że złamał trochę zasady regulaminu a w każdym bądż razie nagiął je troche....zresztą to nie pierwszy raz bo dwa lata temu nagiął go w każdy możliwy sposób jeżeli chodzi o wystawianie psa....napomnę tylko że chodziło o skończenie tej suczce młodzieżowego championatu....[/quote]


ale jak piszesz ten sedzia wystawial psa ze swojej hodowli - a wiec jest to zgodne z regulaminem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga']Pewnie gdyby istniała jakaś centralna baza danych to nie trzebaby było nic sprawdzać ;) [/quote]
Albo ...
Zadziwia mnie Portugalia. Kraj owszem i nieduzy, ale wystawy maja co tydzien lub 2 tyg i wszystkie, WSZYSTKIE, zgloszenia wysyla sie tylko do 2 biur (bo tylko 2 istnieja) - do Lizbony lub do Porto. I jakas sobie daja rade z przygotowaniem wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='driadann']a moze to kopie rodowodu byly sfingowane... takie kopie trzeba by sprawdzic z rodowodem orginalnym![/quote]

w dzisiejszej technologii nie ma żadnego problemu podrabiać rodowodów, etc. Sprawdzanie prawdziwości dokumentów mogłoby być możliwe, jeśli byłaby wspólna baza danych np. w ZG i udostępnia osobom uprawnionym w poszczególnych oddziałach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']Albo ...
Zadziwia mnie Portugalia. Kraj owszem i nieduzy, ale wystawy maja co tydzien lub 2 tyg i wszystkie, WSZYSTKIE, zgloszenia wysyla sie tylko do 2 biur (bo tylko 2 istnieja) - do Lizbony lub do Porto. I jakas sobie daja rade z przygotowaniem wszystkiego.[/quote]


jak widać do Portugalii nam daleko :loveu:

Link to comment
Share on other sites

taka wspolna baza byla by rewelacja !! podawalo by sie numer PKR i wsio :multi::multi:
a tak trza dosylac ksero rodowodu, championatow itp na kazda wystawe :shake:
ja jezdze na ok 25 wystaw rocznie, zglaszam po 2-3 psy, kazdy ma juz po kilka championatow - ile to sie papieru marnuje :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...