Jump to content
Dogomania

dostosowywanie daty urodzenia psa do klasy, która odpowiada wystawcy


jefta

Recommended Posts

[quote name='jefta']Okazało się, że hodowczyni chciała tylko psy zsocjalizować i przyuczyć do wystaw (wiadomo, że w młodzieży to niemożliwe) i nie będzie więcej tak robić :shake:[/quote]
A co z nieważnymi tytułami, itd. Czy coś w tej kwestii zostanie zrobione. Czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnieszka K.']Równie dobrze mogła je po prostu zabrac na wystawę - nie musiała zgłaszac i oszukiwac.[/quote]
No właśnie - ja tak robię, i jakoś żyję :razz:
Dla mnie to po prostu wymówka - nie wierzę że chodziło o socjalizację. :angryy::p
Tylko dziwię się że ta Pani myślała że to sie ukryje - przecież wiadomo kto i kiedy się urodził, to nie takie trudne dojść co i jak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Okazało się, że hodowczyni chciała tylko psy zsocjalizować i przyuczyć do wystaw (wiadomo, że w młodzieży to niemożliwe) i nie będzie więcej tak robić :shake:[/QUOTE]

a wcześniej psa nie mogła zgłosić na wystawe jak pasował do szczeniaków??:roll: jeździ na wystawy czesto, wiec to nie byłbgy problem.. według mnie nie jest to zadne wytłumaczenie tylko banalna wymówka!!!

moja suczka była na jednej wystawie za stara o [B]1 dzień[/B] do klasy młodzieży i championat młodzieżowy przefrunoł nam koło nosa (miała 3 zw.mł, ale 2 od tej samej sędziny), a jakoś nie przyszło mi do głowy próbowanie wpisania innej daty urodzenia..

Link to comment
Share on other sites

kopiuje z e-beagle
To czesc odpowiedzi:
[quote]W wyniku Państwa interwencji sprawdziliśmy w Zarządzie Głównym dane w/w
suczek a następnie anulowaliśmy ich karty ocen z wystawy. Jednoczesnie
wystąpiliśmy do Oddziału macierzystego pani Jolanty Walczak z prośbą o
wyciagnięcie konsekwencji wobec jej nieuczciwego postępowania.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Okazało się, że hodowczyni chciała tylko psy zsocjalizować i przyuczyć do wystaw (wiadomo, że w młodzieży to niemożliwe) i nie będzie więcej tak robić :shake:[/QUOTE]

Czyli teoretycznie przyznane zostało, ze celowo były zmieniane daty urodzenia - by rzekomo przyuczyć psy do wystaw?
A czy to tłumaczyło 5-cioletnie dziecko?
Kto taka odpowiedz napisał?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kurczę, nie wiem czy sie nie spóźniłam i czy te daty nie zostały wpisane... w każdym razie wpisuję:

XI MPWR Kraków 2007r.
Mops

TYSON Pomarszczony Czar ; 3-10-2006 ; kl.szczeniąt
METEORYT Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl.pośrednia
MARIKA Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl.pośrednia

II KWPR Będzin 2007r.
Mops

TYSON Pomarszczony Czar ; 3-10-2006 ; kl.młodzieży
METEORYT Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl.otwarta
MARIKA Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl. championów

XXIII KWPR Zabrze 2007r.
Mops

TYSON Pomarszczony Czar ; 3-10-2006 ; kl.młodzieży
METEORYT Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl.championów
MARIKA Pomarszczony Czar ; 7-7-2005 ; kl.championów

Zwróćcie uwagę, że w tym wypadku daty są takie same, ale w Krakowie Tyson jest w szczeniakach a nie w młodzieży jak na reszcie wystaw... A dokładniej mówiąc jest sam w szczeniętach bo gdyby był w młodzieży miałby 4 konkurentów. Reszta jest ok chyba.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Przeczytałam ten wątek i sprawa jest oburzająca. Dobrze, że oddział Poznań anulował karty. Ale ciekawe co zrobił oddział macierzysty.
Czytając początek spodziewałam się, że nie ruszy palcem żaden związek.
Ja się kiedyś tarmosiłam ze związkiem i gościem, który zamieniał suki na wystawie. Napisałam pismo, przesłałam zdjęcia na dowód, że pozamieniał suki. Dwie wystawiał w jednej klasie i zamieniał numerki.
Tak zrobił na conajmniej 3 wystawach i to pod rząd.
Mój oddział skserował moje pismo do nich, wrzucił w kopertę i wysłał temu, który zamieniał suki
Wiecie co się działo? Gość odpisał półtorej strony, w tym dwa trzy zdania tłumaczenia, że jakieś tam przypadki były, poza tym nie on wystawiał na jakiejś tam wystawie tylko syn. A reszta to list oskarżający mnie, jaką jestem podłą osobą, że nic nie robię tylko obgaduję innych na Dogomanii (to było w czasie, jak wogóle prawie na Dogo nie bywałam), że wogóle nie mam nic do powiedzenia (przez parę dobrych lat byłam kierownikiem sekcjio szpiców), bo mam tylko jednego czy dwa psy (nie wiedział ile), że moje psy to kanapowce, a jego mistrzowie świata (tak, bo to persona ze świata zaprzęgowego, poza tym wielki przykład dla młodzieży - był albo nadal jest dyrektorem liceum plastycznego w Ińsku). Poza tym jakiś pełno bzdur i oskarżeń pod moim adresem. Że zrobiłam z niego oszusta (nie musiałam robić, sam z siebie zrobił). To było wytłumaczenie jego postępowania.
Acha tłumaczył się jeszcze z miotu bez papierów - oczywiście zgrabnie się wywinął tym, że mial po suce bez rodowodu. Oczywiście miał po suce hodowlanej, bo nawet ludzie tu do związku przyszli z jego szczeniakiem bez papierów i widziano, go sprzedającego szczeniaki na giełdzie po wiadomo której suce.
I wyszło, że ja jestem upierdliwa i się czepiam biednego niewinnego. Poklepano go po pleckach i dano zezwolenie na warunkowe krycie psem bez uprawnień.
Ktoś też pisał pismo do ZG w tej sprawie ale sprawa najwyraźniej została dokładnie zatuszowana. Nie dostał żadnej odpowiedzi.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Widziałam pieski tej hodowli na wystawie w maju w Radomiu, pies rzeczywiście zasługiwał na pierwszą lokatę. Był piękny i profesjonalnie pokazywany. Tylko powstaje pytanie, czy osoba, która zmieniała daty tyle razy (nawet jeśli teraz tego nie robi) powinna wystawiać psy? Chyba coś nie halo :shocked!:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Aha, dodam, że to wystawa w Czechach (o ile to ma znaczenie).Na pewno tak? :cool3:[/quote]
nie znam regulaminu w Czechach u nas pies musi miec +1 dzien
czyli jak moja suka urodzila sie 15 stycznia to 16 lipca dopiero moglam ja pokazac na wystawie
ten pies konczy 9 m-cy 7 lutego, ale wg regulaminu musi miec +1 dzien czyli jeszcze 7 sie lapie na szczeniaki, ale juz 8 na mlodziez
cytuje reg. II.6. "Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony w klasie szczeniąt najwcześniej 16 listopada)."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...