Jump to content
Dogomania

dostosowywanie daty urodzenia psa do klasy, która odpowiada wystawcy


jefta

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja tez postanowilam cos dozucic do tych ciekawostek :)
oczywiscie dotyczy VII i rudych:
Nowa Ruda - data ur. 17-05-2007
Rzeszow - data ur. 17-07-2007
Pies w NR nie zostal doprowadzony do oceny po interwencji w oddziale, ale ze strony hodowcy zero odzewu, jakby nigdy nic.
Dodam iz psa nie zglaszala osoba ktora go nabyla (tu moglabym zalozyc ze nastapila pomylak) ale hodowca u ktorego szczeniak sie urodzil.
Uwazam ze za takie udowodnione proby naciagactwa zwiazek powinien karac.

Link to comment
Share on other sites

[U]Do pewnego momentu[/U] to mogę być zwykłe błędy w druku. Ostatnio suka znajomych była umieszczona w psach :diabloti: I teraz pytanie jak oceniać sukę w jej klasie skoro nie ma jej w katalogu w tej klasie, acz jest na drugiej stronie w psach w tej klasie :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes'][U]Do pewnego momentu[/U] to mogę być zwykłe błędy w druku. Ostatnio suka znajomych była umieszczona w psach :diabloti: I teraz pytanie jak oceniać sukę w jej klasie skoro nie ma jej w katalogu w tej klasie, acz jest na drugiej stronie w psach w tej klasie :diabloti: .[/quote]
Regulamin wystaw naszczęście przewiduje taką sytuację:
[QUOTE]Psy nieumieszczone w katalogu nie mogą być oceniane, chyba
że stało się tak z winy komitetu organizacyjnego (np. oczywiste błędy w przyjęciu i opracowaniu
zgłoszenia, problem z drukiem katalogu itp.), o ile formularze zgłoszeń zostały prawidłowo wypełnione
i wysłane do organizatorów przed przewidzianą datą zamknięcia zgłoszeń oraz jeśli opłata za zgłoszenie
figuruje na wyciągach bankowych organizatora.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

bylam sie dowiadywac w zk odnosnie calej tej sprawy... no i zk i zg nie zaglada na fora i na pewno w tej sprawie tego nie zrobi, tez zk nie odpowie na zadne pismo nawet mejlowe jesli nie ma adresu bo na mejle nie odpowiada w takich sprawach, no i nie wystarczy podac to co podalismy....

[IMG]http://www.e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] trzeba jednak napisac do zg do sadu kolezenskiego albo do zg prezesa albo tu i tu,gdyz osoby z hodowli sa na stanowiska w zkInow. pismo takie jak w mejlach slalismy i dolaczyc ksero stron z katalogu na ktorych znajduje sie dany pies albo opisac w pismie dokladnie date wystawy nr katalogu nr strony grupe psa klase itd, ZG ma wszystkie katalogi i na tej podstawie sam sprawdza, najlepiej by bylo aby osoby ktorych psy uzyskaly przez te psy z P.C. lokate 2, gdyz w tedy jest to uzasadnione i lezy w ich interesie. i taka sprawa jest rozpatrywana nawet jak napisze kilka osob... niestety pisanie mejli tych od nas moze sie na nic zdac jesli ktos nie posle pisma takiego jak wyzej napisalam.

na podstawie takiego dopiero pisma dane psy maja odbierane tytuły, a osoby odpowiedzialne za taki szwingiel sa karane za oszustwo.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

SKOPIOWANE Z FORUM MOPSóW:

[I]Słuchajcie, ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego w tej sprawie osoby zainteresowane chcą korespondować ze związkiem kynologicznym. Trzeba zebrać do kupy wszystkie dowody, sformułować wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura wchodzi do związku i coś zaczyna się dziać. Moim zdaniem korespondowanie ze związkiem nie ma sensu, jak zostało to powiedziane na dogomanii tam jest sąd koleżeński, który moim skromnym zdaniem jest do wiadomo czego.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stellanovaa']To chyba znaczy, ze sądzą koledzy ze Związku tzw. Kynologiczna rodzina a nie ludzie z zewnątrz - prokuratura.[/quote]

A czy ta sprawa nie podchodzi przypadkiem pod zakres kompetencji prokuratury? Bo jeśli dobrze zrozumiałem problem to zachodzi tu chyba podejrzenie sfałszowania dokumentów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']To zalezy, aby wystawiać w szczeniakach i młodziezny nie trzeba przesylac kopii rodowodu, a tylko napisac - w przygotowaniu (i nie ma potrzeby fałszowania rodowodu).

Wydaje mi sie, ze to raczej poswiadczenie nieprawdy (i oszustwo).[/quote]

Bardzo mozliwe. Ciekaw jestem czy wymiar sprawiedliwości byłby skłonny zainteresować się taką "błahą" sprawą...?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie tak, ale ostatnio prosza (niektóre oddziałay) aby [U]nie przesyłac[/U] rodowodu / metryki. I ja np. zgłaszałam do Rzeszowa 2 psy znajomej i rodowodów nie przesyłałam, bo ich kopii po prostu nie miałam. Poprzednio tez zgłaszałam szczeniaka na rózne wystawy i tez nikt nie chciał skanu metryki.

Myslę, ze obecnie największa baze wystawianych psów ma firma Baryton, obsługujaca duza liczbe oddziałów / wystaw.

I i wydaje mi sie, ze gdyby tylko ZG był zainteresowany współpraca z ta firma - także do stworzenia bazy wszystkich wydawanych metryk, a wiec miotów, nie byłoby to złe rozwiązanie i nawet nie pracochłonne / czy drogie. Wystarczyłoby przesyłanie na bieżąco danych o wydawanych metrykach / rodowodach - i to wszysto. ZG ewidencjonuje metryki / rodowody, to ta firma mogłaby przygotowac odpowenie formularze do wpisywania i archiwizacji dokumentów, a później - powiedzmy 1 na miesiąc byłyby przesyłane do głównej bazy. I wtedy takie machlojki by po prostu nie przeszły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Teoretycznie tak, ale ostatnio prosza (niektóre oddziałay) aby [U]nie przesyłac[/U] rodowodu / metryki.

Myslę, ze obecnie największa baze wystawianych psów ma firma Baryton, obsługujaca duza liczbe oddziałów / wystaw. [/quote]
i dlatego oddzilay korzystajace z uslug tej firmy, tak mi sie wydaje, nie chca kopii, bo juz je po prostu maja - wszelkie zgloszenia internetowe ida od razu do tej firmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']ale jeśli nie ma jeszcze rodowodu to zazwyczaj trzeba przedstawić kopie metryki :p[/quote]
dobrze ale np ja dla swojej hiszpanskiej importki nie mialam kopii metryki tylko przyznany nr LOE ( nasz PKR) wiec niktorzy nie wyczaruja sobie metryki, tak samo jak mam LOE a rodowod w przygotowaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poznań 2005
Beagle
Kl.Młodzieży
MIGOTKA Pomarszczony Czar ur. 16.10.2004

Chiński Grzywacz
Kl. Szczeniąt
NAGASAKI Pomarszczony Czar ur. 16.02.2005

Mops
Kl. Championów
Sasquehanna SHEFFIELD FOREVER ur.21.08.2002

Kl. Pośrednia
FIONA POMARSZCZONY CZAR Mira Canis ur.03.08.2004

Link to comment
Share on other sites

LESZNO PRESTIGE 2008

Chihuahua
Kl. Młodzieży
CHERUBIBI Action Alet ur. 07.06.2006
Mops
Kl. Szczeniąt
TYSON Pomarszczony Czar ur.03.10.2006
Kl. Otwarta
METEORYT Pomarszczony Czar (Mł.Ch.Pl,BOB,BOG,III BIS,CACIB, BIS Junior) ur. 07.07.2005
MARIKA Pomarszczony Czar (Mł. Ch.Pl, Mł.Zwyc.Św.,CACIB, BOB) ur.07.07.2005

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...