Jump to content
Dogomania

Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych


G.Lindenberg

Recommended Posts

[quote name='G.Lindenberg']Mam nadzieję, że w ciągu następnego miesiąca uda się ustalić ostatecznie tekst nowelizacji. Ale żeby w Sejmie posłowie mogli to złożyć musimy jeszcze przygotować projekty nowelizacji wszystkich innych ustaw, które trzeba zmienić oraz projekty rozporządzeń wykonawczych, o których jest mowa w Ustawie...
[B]I zgłaszajcie się do pomocy przy przekonywaniu posłów do nowej ustawy[/B].[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja mam pytanie co do przekonywania Posłów. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy ten Pan Poseł, który zajmuje się hodowlą dogów jest już przekonany?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://halicki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=27"]Andrzej Halicki - Hobby[/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Chodzi mi o to, że wszystkie dogi, którymi on się zajmuje mają oberżnięte uszy, co jest niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt, i jest wykroczeniem lub przestępstwem.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]A teraz Pan Poseł przeszedł do KOALICJI i optuje za karami za dręczenie zwierząt:[/FONT][/COLOR]
[I][FONT=Verdana]„Będą też surowe kary za dręczenie zwierząt - 50 tys. zł grzywny i dożywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. To drakońskie, ale celowe rozwiązanie, bo jeśli ktoś znęca się nad swoim psem albo trzyma go w skandalicznych warunkach, wówczas oczywiste jest, że zwierzę może <wybuchnąć> i w końcu zaatakować" - mówi TVP Info poseł PO Andrzej Halicki.[/FONT][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article203384/PO_zabierze_zwierzeta_dreczycielom.html"]Dziennik - Wydarzenia - PO zabierze zwierzęta dręczycielom[/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Stad pytanie: czy Pan Poseł sam już nie dręczy zwierząt, a jeżeli tak, to od kiedy przestał obcinać uszy dogom?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niceravik, ten temat nie dotyczy tak naglasnianego przez ciebie tematu kopiowania. Poruszana jest tu kwestia bezdomnosci zwierzat, tego jak cierpia porzucane, a pozniej osadzane w schroniskach zwierzeta. Chodzi tu o walczenie z ludzka nieczuloscia- kiedy w schronisku lezy przez kilka dni pies z wylamana szczeką i nikt nie chce mu pomoc ( historia Hasana). Moze bys swoja energie spozytkowala na pomaganie, a nie na siedzenie na dogomanii i wscibianie gdzie tylko mozna swojego zdania o kopiowaniu.

Powiedz mi, czy kopiowane psy, ktore grzeja sobie teraz dupki w kochajacych domkach, sa tak strasznie maltretowane?? Czy nie wazniejsze nie wydaja Ci sie problemy zwierzat w schroniskach i znecajacymi sie nad nimi ludzmi. Przede wszystkim z tym trzeba walczyc i rozwiazywac te problemy.

Nie odpisze Ci juz, wiec mnie nie prowokuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']Nie odpisze Ci juz, wiec mnie nie prowokuj.[/quote]
Za to Ty mnie sprowokowalas :mad:
[quote]Niceravik, ten temat nie dotyczy tak naglasnianego przez ciebie tematu kopiowania. [/quote]
Moze i nie dotyczy ale ma duzy zwiazek !!!!!!
Uwazasz jezeli ktos sam psy swoje maltretuje w tym przypadku Posel czy cos sie zmieni ?? nie ma prawa sie zmienic ,cierpienie obojetne jakie jest takim ludziom obce.
[quote]Poruszana jest tu kwestia bezdomnosci zwierzat, tego jak cierpia porzucane, a pozniej osadzane w schroniskach zwierzeta.[/quote]
Jezeli ktos sam maltretuje swoje psy a zajmuje sie kwestia maltretowania w schroniskach to ten problem nie zmniejszy sie:shake:
Bo to sa hipokryci . Wiesz ja juz poznalam takich co pomagaja w schroniskach , zwlaszcza hodowcow :angryy:
Oni sami przyczyniaja sie do zapelniania schronisk a mydla oczy swoja pomoca. Hodowca ktory szumnie sie tak nazywa rozmnaza psy nieprzebadane lub odbiegajace od wzorca ( wady sprytnie ukrywa).
[quote] Chodzi tu o walczenie z ludzka nieczuloscia [/quote]
W jaki sposob ??? jezeli potrafisz dzielic ludzka nieczulosc na stopnie to walczyc bedziesz stojac w miejscu ;)
A moze uwazasz ze wystarczy napietnowac schronisko gdzie zle traktuja zwierzeta ??
Syzyfowa praca !!!!!!!!!
MOZE OSOBEK NIE POWINNAS ZACZYNAC OD KONCA A OD POCZATKU.
NAPIETNOWAC :
Polska [B]nie podpisała[/B] Konwencji !!!!!!:angryy:
A Konwencja przewiduje wyłącznie [B]charytatywny, niedochodowy [/B]charakter opieki schroniskowej. I TU JEST PROBLEM !!!!!!!!!!!
A KOMU NIE PASOWALO PODPISAC ??

[COLOR=blue]"Rządzący wolą trwonić publiczne pieniądze na[B] rzekomą[/B] opiekę, [/COLOR]
[COLOR=blue]a zadania [B]prewencji[/B] zostawiać bezradnym miłośnikom zwierząt. [/COLOR]
[COLOR=blue]Takie postawienie sprawy na głowie jest bowiem[B] wygodne i zyskowne[/B]. [/COLOR]
[COLOR=blue]Istniejącego modelu [B]broni splot interesów [/B]urzędników, [/COLOR]
[COLOR=blue]weterynarzy i różnych organizacji działających za gminne pieniądze. Szerzy się korupcja i urzędowe zakłamanie. "[/COLOR]
[B]By zerwać z barbarzyńskim modelem traktowania bezdomnych zwierząt niezbędne są zmiany przepisów prawa.[/B]
PODPISAC KONWENCJE POWINNA POLSKA - od tego zaczac !!!!!!
( w Konwencji nie ma stopniowania okrucienstw, tam tez jest zakazane kopiowanie psow !!!!!!!)
A Tak na zakonczenie bys moze lepiej zrozumiala ze na takich zasadach jak do tej pory nie powinny istniec schroniska a wyłącznie [B]charytatywny, niedochodowy bo zobacz jak potrafia maltretowac zwierzeta tylko dlatego :[/B]


[B][B]"Kto zarabia na zwierzętach?[/B] [/B]


[B]- Fundacja z Niemiec przyjeżdża raz - dwa razy w tygodniu i zabiera po kilkanaście zwierząt. [/B]

[B]Anna Kątna załatwia paszporty, wszystkie formalności, sama też chipuje te pieski, które mają wyjechać za granicę. – Mówi Bartłomiej Martyka. [/B]

[B]- Robiąc pierwszy materiał o tym schronisku trafiliśmy akurat na członków tej organizacji. Szefowa schroniska, chcąc uwiarygodnić się w naszych oczach, zaczęła prowadzić przez tłumacza rozmowę o formach pomocy, jaka płynie z Niemiec dla jej stowarzyszenia. Okazało się, że kolega dźwiękowiec, który był ze mną na miejscu, doskonale zna niemiecki, dlatego udało nam się porozmawiać z Niemcami niezależnie od Kątnej. – Mówi Sebastian Furtak. W rezultacie tej rozmowy wyszło na jaw, że członkowietej fundacji mają zupełnie mylne przeświadczenie o schronisku, któremu pomagają. - Płacili Kątnej 30 EURO za jednego psa, a tych psów szło nawet 30 miesięcznie. Poza tym, z samego Wejherowa, na mocy zawartej z miastem umowy, schronisko dostawało miesięcznie 2 tys. zł. [/B]

[B]Szefowa schroniska przyznaje się do umów z czterema gminami, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals", podaje, że tych gmin było siedemnaście." [/B]

[B]Łukasz Biieszke piątek, 18 styczeń 2008 [/B]

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie mozna przeczytac no moze nie o psie jednym ktory ma szczeke rozerwana ale o :

[B]"KULAWE PRAWO [/B]
W Polsce co roku hycle wyłapują tysiące psów. [COLOR=blue]Wiele z nich ginie bez śladu.[/COLOR]
[COLOR=blue]...........[/COLOR]
[COLOR=blue]W Sejmie trwają prace nad zmianą ustawy o której zwolennicy i przeciwnicy instytucji hycla wiedzą, że nie spełnia swego zadania. [/COLOR]
- Jednak bez zapału - jak powiedział nam jeden z ekspertów. - Podczas posiedzenia komisji zajmującej się tą sprawą [COLOR=blue]po godzinie okazało się, że większość [SIZE=3]POSLOW[/SIZE] już gdzieś sobie poszła." [/COLOR]

[URL="http://www.viva.org.pl/index.php?id=153"]Viva! Walczymy o konie i inne zwierz�ta : Bezkarno�� hycla [KULISY 04/02/2005][/URL]

Dalej nie widzisz zwiazku OSOBEK ?? Jezeli posel potrafi juz nie pisze o lamaniu prawa ale maltretowac wlasne zwierze to czy on bedzie sie cudzym przejmowal ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']... Niceravik, ten temat nie dotyczy tak naglasnianego przez ciebie tematu kopiowania[/quote]

Temat dotyczy zmiany prawa o zwierzętach.
Niceravik pisze na temat. Zakaz obcinania psom uszu, ogonów jest zawarty w wielu europejskich ustawach dotyczących ochrony zwierzat. W polskim prawie też, niestety nie jest przestrzegany. Zwolennicy amputowania zwierzętom uszu i ogonów bez uzasadnionej zdrowotnie potrzeby twierdza także, co nie dziwi, że przepis "nie jest jednoznaczny". Czas zatem i to zmienić.

[quote name='osobek']...Poruszana jest tu kwestia bezdomnosci zwierzat, tego jak cierpia porzucane, a pozniej osadzane w schroniskach zwierzeta. Chodzi tu o walczenie z ludzka nieczuloscia- kiedy w schronisku lezy przez kilka dni pies z wylamana szczeką i nikt nie chce mu pomoc ( historia Hasana). Moze bys swoja energie spozytkowala na pomaganie, a nie na siedzenie na dogomanii i wscibianie gdzie tylko mozna swojego zdania o kopiowaniu...[/quote]

Prosze, nie pouczaj:shake: Przecież też jesteś na DM. To nie wyklucza "pożytkowania energii" Zapraszam na Psy w potrzebie, bazarki , akcje itp...

[quote name='osobek']... Powiedz mi, czy kopiowane psy, ktore grzeja sobie teraz dupki w kochajacych domkach, sa tak strasznie maltretowane?? Czy nie wazniejsze nie wydaja Ci sie problemy zwierzat w schroniskach i znecajacymi sie nad nimi ludzmi. Przede wszystkim z tym trzeba walczyc i rozwiazywac te problemy...[/quote]

Dla mnie obcinanie psu ogona albo uszu dla widzimisię jest jego okaleczaniem , czyli znęcaniem się nad zwierzęciem.
U dogów niemieckich po amputacji części uszu , którą przeprowadza sie pod narkozą stanowiącą przeciez zagrozenie dla zdrowia i zycia psa, trzeba jeszcze te pozostawione kikuty miesiącami kleić plastrami, usztywniać. Czasami trwa to nawet do roku.
A wzorzec doga niemieckiego FCI ? [B]Od 14 lat ![/B] uznaje ucho cięte za niezgodne z wzorcem.
Po co ludzie to robią? Bo taką mają wizję, tak im się podoba :-( Traktują psa jak rzecz, dopasowują do swoich upodobań za pomoca skalpela i pozostawiając blizny ( to nie jest nieczułośc ?) Potem piszą, że psa kochają bo on "grzeje dupkę" na dobranej według takich samych upodobań - kanapie.
Co do ważniejszych problemów....
Moim zdaniem wszystkie są ważne. Zarówno te, o których napisano na stronie Koalicji jak i te, o których piszą dogomaniacy na tym watku i wielu innych.

[quote name='osobek']Nie odpisze Ci juz, wiec mnie nie prowokuj.[/quote]
Mnie możesz odpisać. Zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']Niceravik, ten [B]temat nie dotyczy tak naglasnianego przez ciebie tematu kopiowania[/B]...
Nie odpisze Ci juz, [B]wiec mnie nie prowokuj[/B].[/quote]

Cytuję:
[B][I][FONT=Verdana]„Główne postulowane[/FONT][/I][/B][I][FONT=Verdana] przez nas (KOALICJA) [B]zmiany prawne[/B] są następujące: [/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]Podpisanie i ratyfikowanie przez Polskę Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych; dostosowanie przepisów dotyczących zwierząt do tej Konwencji...”[/FONT][/I]
[B][FONT=Verdana]Konwencja:[/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana].[/FONT][/B]
[B][I]Artykuł 10 - Operacje chirurgiczne [/I][/B]
[FONT=Verdana][I]1. Operacje chirurgiczna mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia w celu innym niż lecznicze powinny być zabronione, a zwłaszcza: [B]przycinanie ogonów, przycinanie uszu,[/B] pozbawianie głosu, usuwanie pazurów lub kłów. [/I][/FONT]

[FONT=Verdana]A jest to ważne z wielu powodów, choćby dlatego, że ELITESSE pisze tak:[/FONT]
[B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]„a ja wczoraj rozmawialam z naszym poslem obecnej kadencji ( majacym aktualnie 4 kopiowane psy) jak tam idza w sejmie prace nad zmiana przepisow regulujacych kopiowanie ... i mam powody do radosci :eviltong:”[/FONT][/COLOR][/I][/B]

Całość jest tu:
[FONT=Verdana][URL]http://www.dogomania.pl/forum/11044203-post19.html[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]To jak to jest?[/FONT]
[FONT=Verdana]KOALICJA ściemnia?[/FONT]
[FONT=Verdana]Osobek, weź ty się doucz, bo jak na razie [B]sama siebie prowokujesz, niewiedzą.[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Cytuję:
[B][I][FONT=Verdana]„Główne postulowane[/FONT][/I][/B][I][FONT=Verdana] przez nas (KOALICJA) [B]zmiany prawne[/B] są następujące: [/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]Podpisanie i ratyfikowanie przez Polskę Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych; dostosowanie przepisów dotyczących zwierząt do tej Konwencji...”[/FONT][/I]
[B][FONT=Verdana]Konwencja:[/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana].[/FONT][/B]
[B][I]Artykuł 10 - Operacje chirurgiczne [/I][/B]
[FONT=Verdana][I]1. Operacje chirurgiczna mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia w celu innym niż lecznicze powinny być zabronione, a zwłaszcza: [B]przycinanie ogonów, przycinanie uszu,[/B] pozbawianie głosu, usuwanie pazurów lub kłów. [/I][/FONT]

[FONT=Verdana]A jest to ważne z wielu powodów, choćby dlatego, że ELITESSE pisze tak:[/FONT]
[B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]„a ja wczoraj rozmawialam z naszym poslem obecnej kadencji ( majacym aktualnie 4 kopiowane psy) jak tam idza w sejmie prace nad zmiana przepisow regulujacych kopiowanie ... i mam powody do radosci :eviltong:”[/FONT][/COLOR][/I][/B]

Całość jest tu:
[FONT=Verdana][URL]http://www.dogomania.pl/forum/11044203-post19.html[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]To jak to jest?[/FONT]
[FONT=Verdana]KOALICJA ściemnia?[/FONT]
[FONT=Verdana]Osobek, weź ty się doucz, bo jak na razie [B]sama siebie prowokujesz, niewiedzą.[/B][/FONT][/quote]

Niceravik:) myślę, że Koalicja nie ściemnia i niebawem to wytłumaczy. Może poseł się "nawrócił", a ściemnia ktoś inny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Niceravik:) myślę, że Koalicja nie ściemnia i niebawem to wytłumaczy. Może poseł się [B]"nawrócił", a ściemnia ktoś in[/B]ny :)[/quote]
[COLOR=black]Teoretycznie to jest możliwe, bo nie on jest właścicielem hodowli dogów, jak ktoś tu sprytnie pisał. Być może to żona go zdominowała :evil_lol:, trybunek robi w domu za popychadło i wyraźnie wbrew jego woli, to ona każe rżnąć psom uszyska. Taka hetera, wiecie... :mad:. Nie jest również wykluczone, że pojawił nam się tu drugi trybun ludu - sadysta. Zauważyliście, że do tej pory dogi były dwa, a Elitesse pisała o czterech psach obciętych :shake:?[/COLOR]

Zaczekajmy zatem na zeznania KOALICJI.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Zbójini']Było coś o zakazie pozahodowlanego rozmnażania i obowiązkowego ewidencjonowania np?[/quote]


Cytuję wybrane postulaty ze strony [URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"]Koalicja dla Zwierząt[/URL]


"Rozmnażanie zwierząt domowych na sprzedaż i obrót nimi powinny być rejestrowane i nadzorowane przez organ państwowy działający niezależnie od związków hodowców."

"Hodowla i obrót zwierzętami domowymi muszą być poddane rygorom zwykłej działalności gospodarczej, w tym rygorom podatkowym. Handel zwierzętami domowymi powinien być ograniczony zasadniczo do miejsc ich stałego pobytu (np. hodowli), psy i koty powinny zniknąć z targowisk, hurtowni i sklepów."

"Zgodnie z Europejskiej Konwencją Ochrony Zwierząt Domowych, powinien powstać rządowy organ właściwy do spraw ochrony zwierząt domowych, którego zadaniem byłoby:
[LIST]
[*]udzielanie zezwoleń i nadzór nad hodowlą i obrotem zwierzętami domowymi;"
[/LIST]

"W zakresie ograniczania nadpopulacji wprowadzenie:
[LIST=1]
[*]wyraźnego zakazu handlu zwierzętami domowymi poza ich miejscem stałego pobytu wraz z karami za nieprzestrzeganie tych przepisów;
[*]wymogu rejestracji hodowli i handlu (w rozumieniu Konwencji) zwierzętami domowymi jako działalności gospodarczej wymagającej zezwolenia;
[*]przepisów dotyczących upowszechnienia w ciągu kilku lat sterylizacji;
[*]przepisów dotyczących upowszechnienia w ciągu kilku lat oznakowania zwierząt."
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Cytuję wybrane postulaty ze strony [URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"]Koalicja dla Zwierząt[/URL]


"Rozmnażanie zwierząt domowych na sprzedaż i obrót nimi powinny być rejestrowane i nadzorowane przez organ państwowy działający niezależnie od związków hodowców."
[/quote]

wykreslilbym słowo [B][I]sprzedaż[/I][/B] bo w tej formie zapis nie zmienia w zasadzie obecnego porządku prawnego. Przeciez nikt nie hoduje obecnie na sprzedaż a jedynie jako hobby i oddaje za darmo prawda?:diabloti:

W tej chwili równiez jesli ktoś się przyzna ze sprzedał np szczenię to podlega pod obowiązek podatkowy. NAleży stworzyć stan prawny w którym samo rozmnażanie jest niejako "koncesjonowane" oraz podatkowo szacowane przez aparat fiskalny celem obciążenia np domiarem podatkowym w przypadku wykrycia pseudohodowli. Nie wiem czy jasno się wyrażam ale osoby prowadzące działalnośc gospodarczą powinny mnie zrozumieć.

mamy cos o obowiązkowym znakowaniu i ewidencjonowaniu poporzez co możnaby "rozliczyć" z posiadanego zwierzęcia ( uśmiercanie, niewłasciwy nadzór) , jego pochodzenia ( pseudohodowola ) i sprawowac nadzór nad szczepieniami i ewentualnie opieką weterynaryjną itd?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbójini']wykreslilbym słowo [B][I]sprzedaż[/I][/B] bo w tej formie zapis nie zmienia w zasadzie obecnego porządku prawnego. Przeciez nikt nie hoduje obecnie na sprzedaż a jedynie jako hobby i oddaje za darmo prawda?:diabloti:

W tej chwili równiez jesli ktoś się przyzna ze sprzedał np szczenię to podlega pod obowiązek podatkowy. NAleży stworzyć stan prawny w którym samo rozmnażanie jest niejako "koncesjonowane" oraz podatkowo szacowane przez aparat fiskalny celem obciążenia np domiarem podatkowym w przypadku wykrycia pseudohodowli. Nie wiem czy jasno się wyrażam ale osoby prowadzące działalnośc gospodarczą powinny mnie zrozumieć.[/quote]


Cytuję "Jeśli w jakikolwiek sposób możecie pomóc - [EMAIL="[email protected]"]piszcie[/EMAIL]. Czekamy też na [EMAIL="[email protected]"]uwagi, komentarze i pomysły[/EMAIL]."

Chociaż nie wiem, czy już nie za późno na wprowadzanie zmian. Ale napisz, najwyżej nie skorzystają.:p



[quote name='Zbójini']
mamy cos o obowiązkowym znakowaniu i ewidencjonowaniu poporzez co możnaby "rozliczyć" z posiadanego zwierzęcia ( uśmiercanie, niewłasciwy nadzór) , jego pochodzenia ( pseudohodowola ) i sprawowac nadzór nad szczepieniami i ewentualnie opieką weterynaryjną itd?[/quote]


"W zakresie ograniczania nadpopulacji wprowadzenie:
[LIST=1]
[*][B]przepisów dotyczących upowszechnienia w ciągu kilku lat oznakowania zwierząt."[/B]
[/LIST]

[B]"Ad. 1. Ograniczenia ilości[/B]
[LIST]
[*] [B]Gminne programy rejestrowania zwierząt domowych[/B] powinny być dostosowane do rządowego programu sterylizacji w celu identyfikowania zwierząt wysterylizowanych."
[/LIST]

"Przekazanie przez gminę zwierzęcia nowemu właścicielowi powinno mieć za podstawę jego [B]publiczne zobowiązanie się wobec gminy do opieki nad zwierzęciem, przez co adopcja będzie jawna i sprawdzalna[/B], jak każda inna korzyść czyniona przez gminę obywatelowi."



"Standardy publicznej opieki zastępczej dla. wszelkich form schronisk powinny dotyczyć:
[LIST]
[*][B]ewidencji i obiegu informacji[/B],"
[/LIST]


[B][SIZE=2]"Nowe i zmodyfikowane rozporządzenia:[/SIZE][/B]

[B][SIZE=2]rozporządzenie o zasadach stopniowego wprowadzenia powszechnego oznakowania zwierząt domowych."[/SIZE][/B]


Konkretniejsze info powinno być tu [URL="http://konwencja.org.pl/konwencja_pl.htm"]Europejska konwencja ochrony zwierząt domowych[/URL], którą to Polska ma podpisać i ratyfikować[URL="http://konwencja.org.pl/konwencja_pl.htm"].
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki ze schroniska w Olkuszu:

Napisał [B]Ulaa[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/szczenieta-z-obozu-zaglady-walka-o-zycie-maluszkow-128324-post11530513/#post11530513"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]

[I][CENTER][B][SIZE=5]Szczeniaczki z Olkusza... :placz:[/SIZE][/B]

[B][SIZE=5]------------------------------------[/SIZE][/B]
[SIZE=5][SIZE=2][SIZE=5]Rodzeństwo mixy Berneńczyki:[/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=5]
[/SIZE][B][SIZE=5][SIZE=2]zabrane 2 stycznia[/SIZE][/SIZE][/B][/CENTER]
[SIZE=5]

[/SIZE]
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 680x463, rozmiar 48KB.
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 680x463, rozmiar 48KB.
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/4223/maluszki1vv4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 682x511, rozmiar 56KB.
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 682x511, rozmiar 56KB.
[IMG]http://img227.imageshack.us/img227/8198/maluszki2yo4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 682x511, rozmiar 67KB.
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 682x511, rozmiar 67KB.
[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/2680/maluszki3ud0.jpg[/IMG]

[B]WIOLA[/B]
W najlepszym stanie ze wszystkich zabranych szczeniaków. Podana surowica przeciw parwo.
Dzielnie się trzymała do 14.01 - znany scenariusz- wymioty, różowa biegunka.
W Arce (szpitalik).

[IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6440/maluszki4ob2.jpg[/IMG]

[B]BIRKA[/B]
Świerzb i glisty (wyleczone)Podejrzenie parwo -> surowica, mimo to pogorszenie, obecnie szpitalik.
[IMG]http://img81.imageshack.us/img81/8932/maluszki5hn4.jpg[/IMG]

[B]KABIR[/B]
Świerzb i glisty (wyleczone)Podejrzenie parwo -> surowica, mimo to pogorszenie, obecnie szpitalik.

[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/1620/maluszki6lx1.jpg[/IMG]

Nie wiem kim był tata, ale mama napewno była bernusiem. Myślą, że Abra jest mamą. Na psy o innym wyglądzie tak nie reagują :razz:



[CENTER][SIZE=5]Rodzeństwo mixy ONków:[/SIZE][/CENTER]

[B]LUCJAN[/B]
Podana surowica przeciw parwo.
Dzielnie się trzymał do 14.01 - znany scenariusz- wymioty, różowa biegunka.
W Arce (szpitalik).

[B][IMG]http://proanimals.org/pet_img/1138.jpg[/IMG][/B]

[B]PUCHATEK[/B]
Podana surowica przeciw parwo.
- w szpitaliku

[IMG]http://proanimals.org/pet_img/1134.jpg[/IMG]

[B]LUSIA
[*][/B]
W nocy 10/11 stycznia odeszła za TM :-( w szpitaliku

[IMG]http://proanimals.org/pet_img/1133.jpg[/IMG]


[CENTER][SIZE=5][SIZE=2]2 ONkowate na DT u Halbiny - pod opieką Fundacji Szara Przystań - dziękujemy! :loveu:[/SIZE][/SIZE]

[B]Szanta i Szaman[/B]
[B][IMG]http://lh5.ggpht.com/_0Pb15bNQ8OU/SW5DRv-IA5I/AAAAAAAAIKI/a1PU4Geb2fM/s640/P1130551.JPG[/IMG][/B]



[SIZE=5]Małe kundelki[/SIZE][/CENTER]



[LEFT][SIZE=2][B]PRALINKA[/B][/SIZE]


[SIZE=2]w szpitaliku - nosówka![/SIZE][/LEFT]


glisty i pchły - wyleczone

[IMG]http://proanimals.org/pet_img/1131.jpg[/IMG]

[B]Bezimienny Maluszek
[*][/B]
Zabrany 30 grudnia, żył tylko kilka godzin... Parwowiroza.

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 643x462, rozmiar 48KB.
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 643x462, rozmiar 48KB.
[IMG]http://proanimals.org/pet_img/1144.jpg[/IMG]

[B]CZARUŚ
[*][/B]
Zabrany 30 grudnia, miał domek i poznał miłość człowieka. Mimo heroicznej walki jego nowej rodziny - odszedł 10 stycznia...

[IMG]http://proanimals.org/pet_img/1146.jpg[/IMG]


[B]SkĄD JE MAMY:[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/ofiary-schroniska-zywe-trupy-blagaja-o-pilne-wsparcie-127622/"][COLOR=#000000]OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! ![/COLOR][/URL][/I]



[I][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/szczenieta-z-obozu-zaglady-walka-o-zycie-maluszkow-128324/index27.html"][COLOR=#000000]Szczenięta z OBOZU ZAGŁADY - walka o życie maluszków!!![/COLOR][/URL][/I]

[I]bezmyślne, szkodliwe i tragi[/I][I]czne w skutkach działania... :placz::angryy:[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prezydium PO nie widzi problemu bezdomnych zwierząt jako problemu społecznego:shake::shake::shake:, który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna.

Powołanie Inspektoratu ds. Zwierząt nie jest zgodne z linią ideologiczną partii.

Ludzie!!!!......w jakim kraju my żyjemy????:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Prezydium PO nie widzi problemu bezdomnych zwierząt jako problemu społecznego:shake::shake::shake:, który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna.

Powołanie Inspektoratu ds. Zwierząt nie jest zgodne z linią ideologiczną partii.

Ludzie!!!!......w jakim kraju my żyjemy????:-([/quote]Ciekawe, kiedy ten problem zaczna postrzegać jako społeczny...Gdy watahy wygłodzonych, niechcianych i na wariata rozmnażanych psów zaczna zjadać im elektorat?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przewidziałam "to" już latem ,zeszlego roku, jak przeczytałam projekt ustawy.

Nowa ustawa jest zbiorem pobożnych życzeń poszczególnych organizacji:mad:\

w sumie jest to napisane dobrze ale nie na Polskę:shake:
U nas zmiany są potrzebne na wczoraj a nie określanie liczby zwierząt w schroniskach i ilość ludzi ,którzy mają tam pracować np.

Gdzie te wszystkie psy umieścić .Paranoja:shake:

Link to comment
Share on other sites

Czyli jednak...ta cisza była niepokojąca. Ostatni wpis w "Aktualnościach" na stronie koalicji - z 22 września.
No tak, oto Polska właśnie! To było zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe...A tak na to liczyłam :shake: Brak mi słów po prostu...
Chol*** jasna!:angryy: :angryy: :angryy:

[B]Czy już wszystko przesądzone? Czy będą jeszcze jakieś pertraktacje? [/B]


[quote name='mariamc']Prezydium PO nie widzi problemu bezdomnych zwierząt jako problemu społecznego:shake::shake::shake:, który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna.
[/quote]

Nie widzi problemu...Nie tego spodziewałam się po PO.

A gdyby zebrać [B]100 tys podpisów[/B], to dostrzegą problem "który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna" ?

Te 100 tys podpisów to chyba byłby wystarczający sygnał, że jednak społeczeństwo jest zainteresowane sprawą...:roll:

Czy są jakieś inne możliwości, aby otworzyć im oczy na problem? Zasypać ich statystykami albo mailami i zdjęciami jak w Olkuszu? Nagłośnić w mediach?

[B]CO MOŻNA JESZCZE ZROBIĆ???[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...