Jump to content
Dogomania

Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych


G.Lindenberg

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='1w0na']A z kąd to wiesz? :razz:[/quote]
było na wp.pl albo na onecie ok miesiaca temu. No i jeszcze z innego źródła potwierdziłam;)

i jeszcze tutaj jest info [url]http://www.medialink.pl/artykul/662,Polsat_kreci_nowy_serial,group4[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uxmal']Bodajże od września na Polsacie będzie serial "Weterynarze".[/QUOTE]

Od czerwca, 14 odcinków.
Działanie na rzecz zmiany prawa powoli posuwa się naprzód. Powstało porozumienie kilku organizacji - do którego zapraszamy wszystkie inne - na rzecz zmiany prawa o zwierzątach domowych. Tutaj jest strona tego porozumienia, na której znajdziecie informacje kto i o co chce walczyć [B][url]www.koalicja.org.pl[/url][/B] Obejrzycie koniecznie!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się nie mylę w polskim prawie nie przewiduje się zakazu posiadania zwierząt. Może warto przemyśleć takie rozwiazanie.

Dwa lata temu na warszwskiej Pradze została przeprowadzona przez TOZ akcja odebrania kilkunastu kotów, wegetujących w koszmarnych warunkach, skrajnie wychudzonych i zaniedbanych z pseudohodowli funkcjonujacej z powodzeniem od kilkudziesieciu lat. Akcja przeprowadzona przy współudziale wójta, inspekcji weterynaryjnej i wszystkich świętych, których to działania okazały się całkowicie bezużyteczne z uwagi na fakt, że komisja w składzie w/w musi uprzedzić o swojej wizycie. Na taką okoliczność osiemdziesięciokilku letnia pseudohodowczyni ma opracowane sposoby działania - np. traktowanie zwierząt środkami odurzającymi i wynoszenie w pudłach do piwnicy.
Po roku czasu - powtórka z rozrywki. Kolejna akcja, kolejne zwierzęta zmaltretowane, wycieńczone i chore. Nie wiem jak wygląda tam dziś ale pewnie bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='otka123']Witam Panie Grzegorzu;)

Może dobrym pomysłem byłoby wysłanie oficjalnego pisma do ambasad lub organizacji prozwierzęcych w krajach, których rozwiązania nas interesują.

Pozdrawiam serdecznie,

Dorota[/QUOTE]

Ten pomysł już się pojawił i prawdę mówiąc - zapomniałem o nim. Dzięki za przypomnienie!
Co do zakazu posiadania zwierząt - myślę, że warto o to się postarać. Są takie przykłady w innych krajach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='otka123']Jeśli się nie mylę w polskim prawie nie przewiduje się zakazu posiadania zwierząt. Może warto przemyśleć takie rozwiazanie.

Dwa lata temu na warszwskiej Pradze została przeprowadzona przez TOZ akcja odebrania kilkunastu kotów, wegetujących w koszmarnych warunkach, skrajnie wychudzonych i zaniedbanych z pseudohodowli funkcjonujacej z powodzeniem od kilkudziesieciu lat. Akcja przeprowadzona przy współudziale wójta, inspekcji weterynaryjnej i wszystkich świętych, których to działania okazały się całkowicie bezużyteczne z uwagi na fakt, że komisja w składzie w/w musi uprzedzić o swojej wizycie..[/QUOTE]
A z czego wynika, że komisja MUSI uprzedzić? W Ustawie niczego takiego nie ma. Jest tylko w art.7 ust.1 powiedziane, że zwierzę może być czasowo odebrane na podstawie decyzji wójta. I o żadnym uprzedzaniu nie ma tam mowy, a rozporządzeń wykonawczych też żadnych w tej materii nie ma. Chyba, że zasady savoir-vivre tak nakazują ("nie można składać wizyt bez zapowiedzi"). Jeśli tak, to oczywiście się wycofuję, bo dobre wychowanie przede wszystkim;)

Link to comment
Share on other sites

Osoba prywatna moze poprostu nie wpusic i z tego to wynika.

Chyba, ze mamy niezbite dowody i organ upowazniony ma zamiar odebrac zwierzeta(organizacja, policja, inspekcja wet) i mają nakaz prokuratorski do wkroczenia na prywatny teren.

Link to comment
Share on other sites

ARKA, procedury znam. Domyślam się, że zdobycie nakazu prokuratorskiego jest czasochłonne i to jest przyczyną dla której znana mi organizacja ucieka się do działań zbliżonych do partyzantki. W obu opisanych przeze mnie przypadkach wejście do domu i odebranie zwierząt było możliwe dzięki podstępowi, przy udziale osób prywatnych.

Panie Grzegorzu, jest to chyba jedna z nielicznych akcji, która w swoich zamierzeniach ma zwalczać przyczyny a nie skutki. Bardzo gorąco popieram. I jeśli mogę się do czegoś przydać, będzie mi niezmiernie miło.
Z przyjemnością odnowię znajomość. Tel. wysłałam na pw. Chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami i skromnymi doświadczeniami z "placu boju".

Pozdrawiam,

Dorota

Link to comment
Share on other sites

[quote name='otka123']ARKA, procedury znam. [B]Domyślam się, że zdobycie nakazu prokuratorskiego jest czasochłonne i to jest przyczyną dla której znana mi organizacja ucieka się do działań zbliżonych do partyzantki.[/B] [/quote]

Nie jest czasochlonne pod warunkiem, ze ma sie niezbite dowody,ze zwierzeta są zagrozone i tylko natychmiastowe odebranie ich moze im zycie uratowac.

Link to comment
Share on other sites

[B]BARDZO[/B] [COLOR="#ff0000"]dobra wiadomość:[/COLOR] Pani Posłanka Joanna Mucha (PO z Lublina) zdecydowała się na przystąpienie do naszej Koalicji dla Zwierząt i rozpoczęcie prac nad zmianą ustawy o opiece nad zwierzętami! Droga jeszcze daleka ale to jest krok absolutnie podstawowy. Jakbyście chcieli napisać dla Pani Poseł podziękowanie, to tutaj jest adres: [email][email protected][/email]

Druga wiadomość, malutka - od jutra na stronie [url]www.koalicja.org.pl[/url] będziecie mogli wpisywać swoje komentarze do Księgi Gości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='G.Lindenberg'][B]BARDZO[/B] [COLOR=#ff0000]dobra wiadomość:[/COLOR] Pani Posłanka Joanna Mucha (PO z Lublina) zdecydowała się na przystąpienie do naszej Koalicji dla Zwierząt i rozpoczęcie prac nad zmianą ustawy o opiece nad zwierzętami! Droga jeszcze daleka ale to jest krok absolutnie podstawowy. Jakbyście chcieli napisać dla Pani Poseł podziękowanie, to tutaj jest adres: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Druga wiadomość, malutka - od jutra na stronie [URL="http://www.koalicja.org.pl"]www.koalicja.org.pl[/URL] będziecie mogli wpisywać swoje komentarze do Księgi Gości.[/quote]

A moze jakis bannerek strony by ktos zrobil, rozne rozmiary?:oops: ja nie umiem:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nelonik']W Holandii jest Partia dla Zwierzat, z przedstawicielami w parlamencie

[URL]http://www.partijvoordedieren.nl/[/URL]
wersja po angielsku tez, tylko okrojona.[/quote]


słuchajcie, a gdyby pokusić się o coś takiego?
Na samej dogomanii jest nas wiele osób, a do tego dochodzą jeszcze Ci co kochają zwierzęta a na dogo nie zalogowani?
Zdaję sobie, że to nie jest prosta sprawa - utworzenie takiej partii, ale gdyby się pokusić?
To mogłoby przynieść wymierne efekty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']słuchajcie, a gdyby pokusić się o coś takiego?
Na samej dogomanii jest nas wiele osób, a do tego dochodzą jeszcze Ci co kochają zwierzęta a na dogo nie zalogowani?
Zdaję sobie, że to nie jest prosta sprawa - utworzenie takiej partii, ale gdyby się pokusić?
To mogłoby przynieść wymierne efekty...[/quote]


pomysl dobry. genialny. ale nie wiem czy wykonalny. wiem, ze od razu moznaby utworzyc dwa kierunki: lewica i prawica i jakas mala koalicja posrodku:shake:
ale kto wie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']pomysl dobry. genialny. ale nie wiem czy wykonalny. wiem, ze od razu moznaby [B]utworzyc dwa kierunki: lewica i prawica i jakas mala koalicja posrodku:shake:[/B]
ale kto wie..[/quote]

No jesli juz to: ponad prawicowo-lewicowa-ani "w rozkroku":evil_lol:jeden kierunek; zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

tak sobie właśnie myślę, odkładamy na bok wszystkie nasze sympatie polityczne, bo nie o to tu chodzi, a chodzi o zwierzęta, idąc dalej, nie wiem czy to tylko marzenia, ale reprezentacja w sejmie to by było coś, wtedy można by skuteczniej wpływać na ustawy, walczyć z okrucieństwem, pseudohodowlami, itd...

Link to comment
Share on other sites

Panie Grzegorzu, a czy w proponowanych zmianach jest cokolwiek na temat zapewnienia niezbędnych i humanitarnych warunków bytowania psów? Chodzi mi przede wszystkim o łańcuchy, komórki, klatki i wszelkiego rodzaju inne wynalazki...?
Dziś moje serce rozpadło się na kawałki gdy musiałam zostawić niespełna trzy miesięcznego szczeniaka na łańcuchu, bo prawo tego nie zakazuje. Nie wspominając o setkach tysięcy biedaków, których życie ograniczone jest do metra czy dwóch, które żyją w błocie, cierpią głód i zimno w dziurawych budach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']tak sobie właśnie myślę, odkładamy na bok wszystkie nasze sympatie polityczne, bo nie o to tu chodzi, a chodzi o zwierzęta, idąc dalej, nie wiem czy to tylko marzenia, ale reprezentacja w sejmie to by było coś, wtedy można by skuteczniej wpływać na ustawy, walczyć z okrucieństwem, pseudohodowlami, itd...[/quote]

Początek już jest zrobiony :)
[URL]http://www.koalicja.org.pl/aktualnosci.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...