Jump to content
Dogomania

Akademia Strzyżenia Psów


lidia99

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam do nowo otwartej szkoły strzyżenia psów. Zajęcia w naszej akademii prowadzi międzynarodowy sędzia kynologiczny i wieloletni praktyk w zawodzie groomera. I Ty możesz uzyskać taki tytuł, oraz nauczyć się jak profesjonalnie zadbać o swojego psa. Zajęcia odbywają się w małych grupach, szczególny nacisk w szkoleniu kładziemy na przygotowanie psa do wystawy. Akademia miesci sie w Łodzi [B][U]Cena promocyjna kursu 800pln[/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

Według mnie kolejna lipa. Ostatnio pełno osób, o których nikt nie słyszał, nic nie znaczą w groomingu, ich wiedza i doświadczenie jest wątpliwe i biorą się za kursy pod szumnymi nazwami. Liczą, że znajdą naiwnych. Tutaj akurat "wspaniała" akademia nadrabia niedoróbki ceną. I tak twierdzę, że w Łodzi jest tylko jedna osoba, od której można się czegoś nauczyć i akurat firma tej osoby mieści się pod innym adresem.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mi sie w to wierzyć! W Łodzi jest szkoła od wielu lat wiadomo jak i tak nagle ktos sie otwiera obok? Sędzia Kynologiczny? 800zł to niezła różnica z 2500zł. Za te 800 zł to potem bedą tacy pseudo fryzjerzy bo wg mnie nic co dobre i porzadne nie może byc tanie.Jeśli ktos chce robić kursy za tak rażącą niska cenę w porównaniu z innymi to dla mnie sam nie ceni swoich umiejetnosci. Niedługo to salonów fryzjerskich dla psow bedzie wiecej niż kiosków na ulicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia31'] 800zł to niezła różnica z 2500zł. Za te 800 zł to potem bedą tacy pseudo fryzjerzy bo wg mnie nic co dobre i porzadne nie może byc tanie.[/quote]

Nie chcę tu nikogo oskarżać ani bronic ale za 2500 zł pseudo fryzjerów też nie brakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia31']Nie chce mi sie w to wierzyć! W Łodzi jest szkoła od wielu lat wiadomo jak i tak nagle ktos sie otwiera obok? Sędzia Kynologiczny? 800zł to niezła różnica z 2500zł. Za te 800 zł to potem bedą tacy pseudo fryzjerzy bo wg mnie nic co dobre i porzadne nie może byc tanie.Jeśli ktos chce robić kursy za tak rażącą niska cenę w porównaniu z innymi to dla mnie sam nie ceni swoich umiejetnosci. Niedługo to salonów fryzjerskich dla psow bedzie wiecej niż kiosków na ulicy.[/quote]
Szkoda bić pianę w tym wątku. Już to gdzieś pisałam ale powtórzę. Uważam, że jak ktoś chce liznąc solidnej wiedzy na temat groomingu to tylko Magda Świętoń albo Ewa Grabowska. Inna sprawa jak kto tę wiedze wykorzysta. Ale przynajmniej nikt nie zostanie nabity w butelkę.

Link to comment
Share on other sites

tutaj chodzi o niejakiego Lewandowskiego. Parę lat temu miał zakład na rogu Piłsudskiego i Kilińskiego. W zasadzie nora nie zakład. Ci którzy tam byli to wiedzą o czym mówię. chodziłam tam kiedyś z moim sznaucerkiem. Po "profesjonalnym" strzyżeniu za każdym razem mój pies był pozacinany i skakały po nim pchły !! Z tego powodu "firma" padła. Potem kilka lat słuch o tym panu zaginął. A tu proszę akademia strzyżenia :lol:bardzo śmieszne. Jak jest z Łodzi to pewnie liczy na to, że będą go mylić z Ewą Grabowską i że znajdzie paru leszczy. i pewnie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa, że znam Pana Lewandowskiego bo strzygłam u niego psa. I ma fatalne o nim zdanie. Tak się też składa, że jestem ze Zgierza i przejechałam się pod wskazany adres. CXała akademia mieści się w obskurnej kamienicy w obskurny prywatnym mieszkaniu. Nigdzie nie ma nawet tabliczki że ktoś tam prowadzi taką działalność. I ta się składa że kończyłam kurs u Ewy Grabowskiej. I jeśli chodzi o warunki to nie ma co prównywać. Żeby kogoś czegokolwiek nauczyć to trzeba zapewnić warunki, sprzęt, kadrę, materiały itp. Niczego takiego nie macie

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie powyższe wypowiedzi włącznie z wypowiedziami osoby która tutaj się reklamuje utwierdzają mnie w przekonaniu o tym, że to lipa. Zebrało się paru cwaniaków o zerowym doświadczeniu, umiejętnościach, bez zaplecza typu salon z klientami i kombinuja jak zarobić parę złotych. Skoro ten Lewandowski strzyże tyle lat to dlaczego nikt o nim nigdzie nie słyszał. Nawet malutkiej wzmianki. Wygląda na to, że może strzygł tylko byle jak (co wynika z wypowiedzi osoby która tam strzygła psa). Trochę się orientuję w temacie groomingu i Lewandowski nigdy nawet nie obił mi się o uszy. O Ewie Grabowskiej czy Magdalenie Świętoń słyszeli wszyscy, nawet poza granicami Polski. W sumie dobrze że ta "akademia" znajduje się w Łodzi. Wszyscy zainteresowani będą mogli porównać szkołę Ewy Grabowskiej i tę. Biorąc pod uwagę to co tu przeczytałam o wynik decyzji ewentualnych kursantów jestem spokojna.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Na razie jestem na etapie rozmów z Kuratorium prawdopodobnie będą wydawane zaświadczenia na drukach MEN. Ale nie jestem pewna czy w/g polskiego prawa istnieje zawód groomera. Jeśli nie to trzeba się będzie postarać aby zaistniał, tylko to trochę potrwa. (Więcej informacji będę miała w poniedziałek wtedy napiszę)[/quote]Generalnie nie jestem groomerem, ani tymbardziej nie prowadzę salonu czy szkoły, a wiem, że ten zawód nie jest wpisany do Karty Pracy czy jak to się tam zwie, co za tym idzie taki zawód w Polsce nie istnieje.

[quote]Bardzo proszę o kostruktywną krytykę jak i pomoc[/quote]
[quote]nie chcielibyśmy, aby ktoś nas mylił z zakładem pani Grabowskiej , która dzięki swojej szkole zapewnia sobie dopływ "bezpłatnej siły roboczej" do swojego salonu strzyżenia psów i jeszcze na tym zarabia.[/quote]Zanim kogoś o coś poprosisz, popatrz na siebie. Krytykuj konkstruktywnie, a nie mieszaj z błotem...

[quote]czy przez tydzień czasu można nauczyć się podstaw groomingu, bo tego nie jestem pewna.[/quote]
Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niedługo będziemy się uczyć groomingu przez internet za 300zł. :evil_lol:

I wtedy jeszcze dostaniemy taki ładny dyplomik wypełniony ręcznie z pieczątką i będziemy sobie mogli powiesić w swoim nowiutkim salonie :evil_lol: i mówić, ze jestesmy "grumerami, a nie samołukami" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czarne Gwiazdy jesteś The Best. :lol: Zgadzam się z każdym słowem. Nie wiem co może być bardziej konstruktywną krytyka jeśli osoba, która chodziła do tego pana z psem pisze o jego "salonie" i "umiejętnościach" oraz opisuje warunki panujące w "akademii" bo tam była. A osoba, która się tutaj reklamuje to wszystko potwierdza!!!! I nie wie nawet, że groomer jako zawód w Polsce nie jest zarejestrowany !!! A bierze się za szkolenia. Żenada i naciąganie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...