Jump to content
Dogomania

Karma dla szczeniaka wilczaka


Gaga

Recommended Posts

[quote name='AngelsDream'] Zobaczymy. 2 worki karmy szczeniakowej są [na razie po 3 kilo na próbę].[/quote]

Zróbcie sobie wywiad na temat karmienia malucha bo to nie za bardzo czas na eksperymenty- owoc takich juz mamy i rezultat nienajlepszy.
Pogadajcie z hodowca czym karmi i raczej sie tego trzymajcie, jesli wszystko jest OK. Przechodzenie z karmy na karme u psa trwa ok 2 tygodni, radykalnymi zmianami narobicie sobie kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gaga[/B] nie kupiliśmy karmy z księżyca przecież - tylko właśnie kierując się tym, co mówiła nam Magdalena i inne osoby, które się na tym lepiej od nas znają. Karmy są na razie dwie - podobne w składzie, ale różniące się kształtem i zapewne smakiem, żeby mały mógł sobie wybrać, co mu lepiej pasuje, a wtedy kupimy duży worek.

A miski metalowe, podwieszone na ścianie szafki.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie - przecież Cie nie atakuje tylko podpowiadam. :crazyeye:
Nie zarzucam, ze kupialas z ksiezyca... (wlasciwie po takiej reakcji powinnam sobie dac spokoj...nie moj pies, nie moja sprawa). No ale dokoncze te odpowiedz: chodzi mi o unikniecie zbyt czestych zmian karm (3 kg to bardzo malo) bo dla maluszka niefajnie sie to konczy. Przejscie z gniazda do nowego otoczenia to i tak stres, dokladajac do tego nowe karmy mozesz niepotrzebnie zafundowac rozstroj zoladka.
Jestem pewnqa, ze Madzia powie czym karmi szczeniaki i ja bym kontynuowala te diete.. czas na zmiany przychodzi pozniej..

Sorry ze sie wtracilam- bledy popelniam zazwyczaj raz.
Życze powodzenia i radości z młodego.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gaga[/B] problem polega na tym, że Magdalena sama czeka na dostawę karmy, którą głównie zamierzała karmić maluchy - jeszcze nie wiadomo jak na nią zareagują i czy w ogóle będą chiały ją jeść: jeśli tak, to mamy w planach kontynuację tej diety, ale przecież coś w domu musi być na wszelki wypadek. Szczerze mówiąc poczułam się jak pod tablicą w szkole - stąd moja reakcja.

A czemu dwie paczki [gdyby nie tolerował karmy z hodowli], bo jak będzie jadł jedną chętnie, to pojedziemy po większą i drugiej w ogóle nie otworzymy :) Czy teraz jest jaśniej i lepiej? :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="1"][quote name='Gaga']Zwykla rada "zrobcie wywiad" ma cos wspolnego z tablica?? :crazyeye:
Niniejszym najmocniej przepraszam, za wtracenie, jako rzeklam- sie nie powtorzy. Nie osmiele sie wiecej.:great:[/QUOTE]

Wzdych... I właśnie dlatego uważam, że internet nie jest najlepszym miejscem do pewnych rozmów. Przecież ja nie twierdzę, że mnie strofowałaś - tak się poczułam. Mogłam, bo jestem tylko człowiekiem. :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]AngelsDream [/B]a jakie 2 karmy wchodzą w grę?
Pytam nie po to by negować tylko z czystej ciekawości
Ja używałam swojego czasu Royala Profesjonal tego za ponad 200zł
potem Purine Pro Plan z łososiem ciut tańsza ale wydaje mi sie że lepsza lub bardziej smakowita dla moich psów.


[SIZE=1]Przepraszam za żle napisane nazwy karmy[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

My mamy: Best Choice dla szczeniąt i Nutrę Nuggets dla szczeniąt ras dużych. Obie karmy mają w składzie glukozaminę i chondroitynę. Zastanawialiśmy się nad Orijenem i właśnie Puriną Pro Plan. wybraliśmy te dwie, bo są to karmy w miarę różne od siebie, a wiadomo, że szczeniak ma prawo grymasić. Orijen mnie bardzo ciekawi, ale martwi mnie tak wysoka podaż białka w młodym wieku. Oczywiście planujemy też zakup Outdoga, którym karmi Magdalena, ale to dopiero, jak ona go przetestuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przeznaczenie:
- Dla szczeniąt i psów młodych ras duzych
- Od 4 tygodnia
- 28% białka i 15% tłuszczu
- Kształt krokiecików ułatwiający gryzienie

Szczenięta i psy młode dużych ras mają szczególne wymagania co do karmy:
Karma w postaci krokiecików musi być większa w celu zapobieżenia łapczywemu połykaniu.
Udział energii i białka musi być dostosowany do szybkiego tempa wzrostu zwierzęcia.
Maxi Junior-Croq zawiera cenny drób, jagnięcinę, ryby morskie, jak również ryż i bogaty w energię owies.
30% białka i 18% tłuszczu.[/QUOTE]

Znalazłam nawet w kilku sklepach wydaje się ok, ale nie powala :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam.
Ja mojego maluch od początku karmię suchą Profilum na bazie jagnięciny, raz dziennie dostaje gotowaną cielęcinę z ryzem lub rybe morską lub surową cielęcinę, oraz puszkę cezara delux w kawałkach. Właściwie to on je lepiej niż ja i nie tanio. To jest fakt, ze na eksperymenty w tym zakresie nie ma co się zdawać. Purina na bazie jagnięciny też jest dobrą karmą. Najważniejsze jest aby jednak psu urozmaicać jedzenie i dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników żywieniowych. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...