Jump to content
Dogomania

Olo atakuje kota - POMOCY!!!


rozi

Recommended Posts

Witam i proszę o rady.

Ola wzięłam, jak niektórzy wiedzą, z lubelskiego schronu 3 dni temu. Na moje suki powarkuje, ale o to mniejsza, nie będzie walki, to mądre suki. Natomiast problemem jest Hadżar.

Olo ma około 10 lat i zdecydowanie nie cierpi kotów, na podwórzowe też szczeka i chciałby gonić. Hadżar to bardzo spokojny, starszy kot, nie broni się, tylko ucieka, bidny, boi się poruszać po mieszkaniu. W tej chwili odizolowałam Ola w kuchni, on ma swoje posłanko i zabawki w jadalence, ale nie może tak być na stałe, a on sobie grzecznie leży, albo drepcze, ale na widok kota dostaje szału. Jak taki typowy podwórzowiec.

Pomóżcie :-(

Link to comment
Share on other sites

powinni się zgrać - daj im więcej czasu.
my do stada wprowadziliśmy też psa - wyżła czeskiego - no w zasadzie sam sie wprowadził.
na słowa kici kici wstępowała w niego niezła energia, ale podnieta po kilkunastu dniach opadła - do dziś (po roku) jest wiernym adoratorem kota, futro pod sufitem nie lata, ogólnie jest spoko.
załóż psu kaganiec, smycz żebyś miała za co w razie draki odciągnąć i daj obwąchać kota "od tyłka strony" - izolowanie raczej tu nic nie pomoże.
powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za słowa otuchy... niestety rozgrywa się dramat, Olek myśli tylko o tym, jak dorwać kota, biega po mieszkaniu i szuka go, dziś po wieczornym spacerze zaatakował biednego Hadżara w sypialni, śpiącego w kłębuszku kota obudził warkot i zęby... Kiedy krzyczę moje psy się boją, kot zaszywa się w kątach za szafkami, boi się pójść do kuwety.

Oluś też posmutniał. Nie wiem co robić. Pokazywanie kota na smyczy i w kagańcu nie ma sensu, on na tej smyczy wisi z charkotem, a Hadżar wciska sie w najciemniejsze kąty, przerażony.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może ktoś, kto ma podobny problem, zajrzy tutaj, więc opowiem co było dalej.

Otóż dostałam zalecenia (enigmatyczne) od tresera. Zalecenia te mówiły, że mam spowodować zdegradowanie Ola do najniższej pozycji w moim stadzie. Wytycznych nie było, toteż działałam, na ile się dało, to znaczy przy wychodzeniu na spacer brałam najpierw smycz moich suk i przypinałąm kolejno i mówiłam: "teraz Mins, a teraz Buba"... Olo czekał i patrzył. Potem brałam smycz Ola i mówiłam: " A teraz Oluś". To samo, konsekwentnie, stosowałam podczas przechodzenia przez drzwi, podczas spuszczania ze smyczy, choć Olo nie jest spuszczany, ale mówię i robię to w tej kolejności, spuszczam Mins, potem Bubę i dopiero idziemy i Olo może wejść na trawnik.

W domu wystarczył mój ostry ton, żeby Olek zatrzymał się, zamiast pędzić za kotem, wtedy głaskałam go i dostawał buziaczka. Jestem dla niego bardzo ważną osobą, wobec tego uznał chyba, że bardziej opłaca się NIE gonić kota, niż gonić. Ale trzeba stać się tą ważną osobą, czyli zarządzać stadem. Tak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kiedyś miałam podobny problem z moja Nuta która nie cierpi kotów tzn. może je lubi ale jak one uciekają to ona je goni... Tato już wcześniej myślał nad kupnem kota, ale od początku... Było lato mój brat wracał wieczorem z imprezy i zadzwonił do taty czy może przynieść do domu kota bo zanim idzie... tato sie zgodził :D... przez pierwsze 2 tygodnie kot mieszkał w kotłowni, ponieważ baliśmy sie ze Nuta zrobi mu a raczej jej krzywdę... ale do rzeczy Nute przyzwyczailiśmy do kota w nastepujacy sposob: pies był trzymany na sznurku a kot chodził luzem porzed nim... mimo to Nuta czasem pogoni kota kiedy np drapie w kanape albo cos w tym stylu... a i jeszcze jedno Nuta dalej goni inne koty tylko Łatke <botak nazwalismy kotke> toleruje... jesli ten sposob niepomoze to juz nie wiem... jesli bedziesz miec jakies watpliwosci <albo ktos inny>to pisz na maila a odpisze... powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...