Jump to content
Dogomania

SZKOLENIE - METODY TRENINGU OBRONY i POSŁUSZEŃSTWA w IPO


Robull

Recommended Posts

Beata Nowakowska i Sebastian Włodarczak zapraszają na 2-dniowe szkolenie pt.:

METODY TRENINGU OBRONY i POSŁUSZEŃSTWA w IPO PROWADZONE PRZEZ:

VIT GLISNIK *

Katowice 22-23.05.2004

C E L E M szkolenia jest zapoznanie się z metodami pracy treningowej z zakresu obrony i posłuszeństwa w IPO

* Vit Glisnik - czeski pozorant związkowy i zawodnik, Reprezentował Czechy na: MS WUSV Wawra - Belgia 2000 MS FCI Goricia - Słowenia 2001 MS WUSV Maribor - Słowenia 2001. W 2001 r. w klasyfikacji kandydatów na MS w Czeskiej Republice zajął 2 miejsce na 108 startujących zawodników; pracował jako pozorant na: Mistrzostwach Republiki Czeskiej NO 1997 , 1998 , 2002, 2003 roku, Mistrzostwach Republiki Czeskiej FCI 1999; 5 X był pozorantem reprezentacji Czech na Mistrzostwach Świata IPO

ORGANIZACJA I PLANOWANY PRZEBIEG SZKOLENIA

1. 22.05.2004 – METODY NAUKI posłuszeństwa i pracy obrończej psa w IPO

- pokaz pracy treningowej z obrony

- szczenię , młody pies , pies startujący w zawodach

- omówienie treningu ogólnego z obrony oraz wybranych ćwiczeń np. oszczekanie

– wykład połączony z prezentacją na video

- trening obrony - praca Vit’a Glisnika z psami uczestników kursu

- omówienie treningu ogólnego z posłuszeństwa oraz wybranych ćwiczeń

- wykład połączony z prezentacją na video

- pokaz pracy treningowej z posłuszeństwa

- szczenię , młody pies , pies startujący w zawodach

2. 23.05.2004 - TRENING POSŁUSZEŃSTWA I OBRONY

- praca własna uczestników kursu z posłuszeństwa – korygowanie błędów

- trening obrony Vit’a Glisnika z psami uczestników kursu

DLA KOGO : szkolenie przeznaczone jest dla osób , które zajmują się przygotowaniem psa do pracy w IPO

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

(32) 2177266 , 0608407920 , 0606297469

 Zajęcia odbędą się w Ośrodku Szkolenia Psów ‘Gostar’ w Katowicach * Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie * Osoby zainteresowane czynnym udziałem w zajęciach proszone są o przywiezienie ze sobą psów do pracy *

KOSZT SZKOLENIA

praca z udziałem własnym 80 zł*

dotyczy przewodnika + jeden pies

każdy następny pies 20 zł

obserwator 65 zł*

* płatne na miejscu – dopłata 20 zł

KONTO : SEBASTIAN WŁODARCZAK

PEKAO S.A. I O/K-CE

34 1240 1330 1111 0000 2296 4018

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15.05.2004 (decyduje data wpłynięcia opłaty)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

baster,

Vit będzie od wrzesnia podobno co tydzien w Polsce. Wiem na 100%, że 1.09 (niestety to wypada środa) będzie w ośrodku Gostar w Katowicach. Ja się wybieram z 2 psami :D Napisz do ludzi z Gostaru i wszystkiego się dowiesz.

Ostatnio, w piątek 13.08 byl też w Orzeszu koło Katowic - byłam z psami na treningu i byłam zaskoczona pracą w obronie :o

Link to comment
Share on other sites

byłam z psami na treningu i byłam zaskoczona pracą w obronie

Napisz coś więcej.

Na początku września zdaję IPO I więc nie ruszam się z domu, później troszkę odpoczniemy i dalej się zobaczy.

Na pewno na wiosnę ruszymy ostro ze szkoleniem, będziemy się przygotowywać do mistrzostw klubu boksera.

Link to comment
Share on other sites

baster30,

Zaskoczona nie byłam technikami podawania gryzaka, szmaty czy rękawa tylko tym co Vit robi po chwyceniu przez psa podanej "zabawki". Z tego co widziałam to najczęsciej: spluwa psu w pysk, dmucha w nos, podnosi psu wargi tak jakby próbował oglądnąć zęby albo łapie psy za uszy. Oczywiście nie robi psu przy tym krzywdy ale takie zachowanie pozoranta doprowadza psy do "szału". Psy dzięki temu mocno trzymają rękaw, a przy okazji można sprawdzić czy pies się rozprasza lub tchórzy przy manipulacjach koło głowy czy dmuchaniu w nos czego ponoć psy nie lubią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...