Jump to content
Dogomania

PPA BYDGOSZCZ 24-25 maja 2008


Magda i Saga

Recommended Posts

[img]http://img80.imageshack.us/img80/5258/16po2.jpg[/img]

[img]http://img80.imageshack.us/img80/9204/17cu2.jpg[/img]

[img]http://img143.imageshack.us/img143/9687/18wh6.jpg[/img]

[img]http://img105.imageshack.us/img105/269/19qo2.jpg[/img]

[img]http://img143.imageshack.us/img143/4967/20ob5.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 791
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Recznik, czyli cieniutka szmatka a la przescieradlo, na tyle mala ze moj pies ledwo sie na niej miescil. I zawsze musialam czekac dosc dlugo na owo szmatke.[/QUOTE]
[QUOTE]Przeciez ta suka biega na tym torze. Jaki jest sens wnoszenia suki na start na rekach? [/QUOTE]
No właśnie, chodzi o to aby poczekać tuż przy wejsciu na ring, dopóki nie wniosą dywaniku, a nie czekac na starcie. Chyba ze masz małego, lekkiego psa, wtedy bierzesz pod pachę i czekasz az Ci ułozą dywanik.
To chyba prosta zasada. Jezeli będziesz długo czekać na starcie, przed pierwsza przeszkoda, to raz ze suce moze kapnąć, suka moze sama usiaść, zanim zdażysz jej powstrzymac, dwa ze stojac w tym samym miejscu dłużej zapach będzie sie dłużej utrzymywać. A start jest takim miejscem że inne psy zostaja w tym miejscu dłuzej, wiec maja wiecej czasu na węszenie.
[QUOTE]Dywanik moj wlasny wniosla Ewa na start, pasadzilam psa, zobaczylam ze odciaza jedna lape, wzielam psa na rece, pokazalam sedziemu ze nie startuje i zeszlam. Mialam krzyczec do sedziego przez pol toru ze mojego psa chyba boli lapa?[/QUOTE]
Moze trzeba było, podejsc do Organizatora i wyjaśnić. Chyba takie rzeczy powinny być zgłoszone Organizatorowi. No chyba ze wychodzac podeszłaś i zgłosiłaś.
Sic napisała:
[QUOTE][B]LALUNA - bez urazy :smile:
[/B]czepiasz się Ewy jak zwykle, w tym przypadku (powtarzania slalomu) akurat bez sensu. A co do wnoszenia suki z cieczką na start....następnym razem jak Zuza będzie mieć cieczkę, to dam Ci ją żebyś mi ją "przyniosła" na start :diabloti::diabloti::diabloti: [/QUOTE]
Ło matko jakiego znowu slalomu się czepiam, tego kilkakrotnego powtarzania :razz:
Czy ja każę komukolwiek brać psa na ręce :roll:
Chodzi mi tylko o to aby sukę z cieczka nie wprowadzać zanim nie wejdzie obsługa z ręcznikiem. W Płocku było tak, ze Wendy miała cieczkę i dopóki nie dostałam recznika nie weszłam na obszar ringu, ale stałam przy tasmie, aby nie trzymac suki z cieczka w obszarze stacjonaty.
Natomiast o ile kto ma małego psa i moze trzymac na ręce, to moze sobie wejść w obszar pierwszej stacjonaty i tam ewentualnie poczekac na recznik.
A i jak kto ma swój recznik, większy, lepszy lub poprostu swój w ulubionym kolorze to też moze sam wnieść i nie czekac na obsługe i wcale się nie upieram aby to był recznik organizatora. Mając suke z cieczką, przecież wiem o tym i moge sie wczesniej zaopatrzyć w kawałek kocyka, takiego jak mi i mojej suce się podoba i pod wymiar i pod kolor ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Magda[/B]
Ty nie bierz wszystkiego do siebie!tak sobie tylko dywagujemy (czekając na kolejne zdjęcia:mad::mad::mad:).
Jak suka ma cieczkę to chyba nalezałoby o "zabezpieczenie" zadbać we własnym zakresie, wtedy jak napisała LALUNA , nawet kolor można sobie samemu wybrać :).
BYŁO SUPER! bezdyskusyjnie...i w domu byłam o 20.00 - rewelacja :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamer']
[LIST=1]
[*]odnośnie poprawiania slalomu kilka razy - LALUNA, wszyscy wiemy że pijesz do sytuacji Ewy i Bajki - uważam że Ewa zachowała się całkiem sensownie (po prawidłowym pokonaniu przeszkody przez psa zeszła z toru) - jeśli ktoś inny woli olać sprawę niezrobionego slalomu i biec dalej albo w ogóle zejść z toru bez poprawienia przeszkody - jego problem.[/LIST][/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Tamer, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. O jakim slalomie piszesz, i gdzie ja o tym pisze :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: i gdzie się czepiam czyli pije do tego slalomu u Ewki :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Tamer nie wprowadzaj ludzi w błąd, takimi tekstami

Link to comment
Share on other sites

Natomiast Magdo, w sumie mimo, ze taki sposob rozdawania nagrod nie zaoszczedzil czasu, ale za to byl bardziej 'user friendly' - ceremonia koncowa sie nie dluzyla i w koncu kazdy wiedzial kto za co dostaje nagrode, bo zazwyczaj, prznajmniej mi to jakos unika :) Takze pomysl w sumie rewelacyjny :)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=3][U][B]ogromne podziękowania organizatorom[/B][/U][/SIZE][SIZE=3][U][B]:grins:[/B][/U][/SIZE][SIZE=3][U][B]:grins::grins::grins:[/B][/U][/SIZE]
[/CENTER]
Zawody były super:sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: teren przepiekny:loveu: dużo miejsca, łąka, woda normalnie cud miód i orzeszki:loveu: organizacje również mi sie bardzo podobała wszystko było sprawnie i szybko wykonywane;) sędzia także przesympatyczny:p mam nadzieje ze za rok równiez uda mi sie dotrzec mimo duzej odległosci:p

Ap ropo zdjęć to bardzo dziękuje Julix za Gajowe zdjęcie:thumbs: jeśli ktoś jeszcze ma jakiekolwiek (niekoniecznie piękne) zdjęcia tego rudzielca lub któregokolwiek z białostoczan to bardzo proszę o wstawienie:cool3:

pozdrowienia
Sylwia&Gaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zielsko']Natomiast Magdo, w sumie mimo, ze taki sposob rozdawania nagrod nie zaoszczedzil czasu, ale za to byl bardziej 'user friendly' - ceremonia koncowa sie nie dluzyla i w koncu kazdy wiedzial kto za co dostaje nagrode, bo zazwyczaj, prznajmniej mi to jakos unika :) Takze pomysl w sumie rewelacyjny :)[/quote]
Dla organizatora tez łatwiejszy do przeprowadzenia, bo mozna sobie wcześniej przygotować nagrody i trudniej sie pomylić

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko w kwestii formalnej, wedug regulaminu organizator musi zapewnić 'cieczka-kocyk' więc nikt go nie musi posiadać;)

co do wywoływania- ja bulla też wyjmuję na sekundę przed startem, bo inaczej jego wyrywna osobowość by się już zmęczyła przed biegiem. Ale wystarczyło, że pomachałam łapą do Magdy i mimo, że mnie nie widziała z psem na 5 zawodników w przód przy sekretariacie- nie było problemu. Plus mam takie jedno przemyślenie- jak są zawody halowe, to jakoś wszyscy stoimy i czekamy na wejście w niedużym w sumie korytarzyku, więc pewnie się da, tylko trzeba się przyzwyczaić:p

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcemy być bardzo regulaminowi to:
[LIST=1][B][FONT=Arial]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]WARUNKI OGÓLNE DOPUSZCZENIA DO KONKURSU:[/COLOR][/FONT] [/FONT][/B][/LIST][LIST=1]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Oficjalne próby pracy agility - uznawane przez FCI liczące się do przyznania Certyfikatu Agility FCI. Są również szansą do wzięcia udziału w różnego rodzaju klasyfikacjach narodowych (krajowych) i w eliminacjach do Mistrzostw Świata Agility FCI.[/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Nieoficjalne próby agility - wszystkie psy w wieku powyżej 15 miesięcy rodowodowe i nierodowodowe, obowiązkowo tatuowane, członkowie Narodowych Organizacji Kynologicznych zrzeszonych w FCI.[/COLOR][/FONT][/LIST][FONT=Arial][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]W próbach nie mogą brać udziału:[/COLOR][/FONT]
[/FONT][LIST][FONT=Arial]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]suki szczenne, [/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399][B]suki w cieczce[/B], [/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]psy chore i zranione.[/COLOR][/FONT] [/FONT][/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Magda, to nie było do Ciebie, a z przymrużeniem oka do Laluny o własnym kocyku. Przecież zawody były super i mnie się bardzo podobały:cool3: (a z racji biegania z psem i kastratami jakoś temat cieczek jest poza mną:p). Pozdrawiam i nie denerwuj się, to nie do Ciebie;)

p.s. Dodatkowe Przepisy ZKwP do Regulaminu Agility FCI, akapit 1 i 5 zmieniając cytowane przez Ciebie przepisy;) (teraz już znam ten dodatek, bo jakby z przewodniczącym miałam długie dyskusje nad tym dokuementem:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Jeśli chcemy być bardzo regulaminowi to:
[LIST=1]
[*][B][FONT=Arial]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]WARUNKI OGÓLNE DOPUSZCZENIA DO KONKURSU:[/COLOR][/FONT] [/FONT][/B][/LIST][LIST=1]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Oficjalne próby pracy agility - uznawane przez FCI liczące się do przyznania Certyfikatu Agility FCI. Są również szansą do wzięcia udziału w różnego rodzaju klasyfikacjach narodowych (krajowych) i w eliminacjach do Mistrzostw Świata Agility FCI.[/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Nieoficjalne próby agility - wszystkie psy w wieku powyżej 15 miesięcy rodowodowe i nierodowodowe, obowiązkowo tatuowane, członkowie Narodowych Organizacji Kynologicznych zrzeszonych w FCI.[/COLOR][/FONT][/LIST][FONT=Arial][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]W próbach nie mogą brać udziału:[/COLOR][/FONT]
[/FONT]
[LIST]
[*][FONT=Arial]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]suki szczenne, [/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399][B]suki w cieczce[/B], [/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]psy chore i zranione.[/COLOR][/FONT] [/FONT][/LIST][/quote]

Czyli wychodzi na to że nie musi zapewniac.
I nie rozumiem dlaczego się robi taka tragedię że cieczka to sprawa organizatora. Do tej pory często kazdy jezdził z własnym kawałkiem kocyka, a na jakis zawodach jak się nawet zawieruszył na koniec, to mój pies wystartował z mojej kamizelki i też było dobrze. Myśle ze cieczka to przede wszystkim odpowiedzialnosc własciciela, aby suka była zabezpieczona jakims sprayem, aby nie wchodziła innym psom pod nosy, aby nie wchodzic na tor dopóki ostatni pies nie zejdzie z toru i wejsć razem z ręcznikiem czy to własnym czy z obsługi i aby trzymac ja na uboczu i nie wybiegiwać tam gdzie większosc psów sie rozpręża.
Proste zasady, do których może zastosować się własciciel i cieszyć się ze suki z cieczką są dopuszczone do zawodów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Magda, to nie było do Ciebie, a z przymrużeniem oka do Laluny o własnym kocyku.[/quote]
Dobra, dobra.
Laluna wspomniała tylko dlatego o własnym kocyku bo sie nie podobało "owo" Organizatora :eviltong: Mi tam wszystko jedno czy mi Organizator da czy nie. Zawsze coś znajde swojego.

Tu to było
[QUOTE]Recznik, czyli cieniutka szmatka a la przescieradlo, na tyle mala ze moj pies ledwo sie na niej miescil. I zawsze musialam czekac dosc dlugo na owo szmatke. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jak napisałam, mnie jakoś sprawa nie dotyczy, bo ani Gruby ani Monia ani Ares cieczki mieć nie będą (chyba że Monia nas zakoczy po 9 latach bez macicy:cool1:), ale zgodnie z dodatkowym regulaminem, suki z cieczką mogą startować, tylko muszą być trzymane z dala od innych psów, a przewodnik ma obowiązek zgłosić ten fakt organizatorowi. To jest w akapicie 5;)

A w pierwszym akapicie tego dokumentu jest o tym materiale dla suk z cieczką (w zdaniu zaczynającym się od myśli o 2 stacjonatach na rozgrzewkę, a kończy się materiałem dla suk z cieczką).

I jak zawsze przewodniczący powtarza, jak chcemy zmienić te zapisy regulaminu, to trzeba zaproponować zmiany i przekazać do podkomisji:p

(a na tych zawodach suki z cieczką nie stanowiły żadnego problemu, bo tylko Ness miała cieczkę. Do tego i tak startuje stojąc a nie siedząc;)). Nie mówiąc o tym, że teren był wielki i przez to wygodny.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie denerwuje i wogóle się cieszę, że dyskusja trwa, bo zawsze co wiele głow to nie jedna. A co do zmieniania zasad regulaminu FCI przez zarządzenia podkomisji to sobie pogadaj z moim kierownikiem, panem S. Juz on ci powie co o tym sądzi.
A na następne zawody przyniosę plandekę antycieczkową :diabloti:

Naprawdę się nie denerwuję i nie przejmuję, nie biorę do siebie itd i dzięki za bukiecik. Dodając do tych 3, które dostałam wczoraj z okazji DM to juz mogę zakładac kwiaciarnię:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']
(a na tych zawodach suki z cieczką nie stanowiły żadnego problemu, bo tylko Ness miała cieczkę. [/quote]
No chyba Bajka też miała w sobotę, bo jakoś koło siebie startowały, albo mnie moja starcza pamięć oszukuje???

A dyskusja sie rozwija DLATEGO , ŻE DALEJ ZDJĘĆ NIE WIDAĆ za bardzo,

[B]Julix[/B]
dzięki za mordercę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zielsko']Wiadomo, mozemy jeszcze ograniczyc liczbe zgloszen do 30 to wtedy kazdy bedzie mogl po kilka minut podchodzic do startu, albo bedziemy konczyc w okolicach 20 co niektorym sie juz udalo osiagnac. [/quote]

Zielsko, chodzi nam wszystkim chyba o to, żeby było sprawnie ale jednocześnie żeby nie wylewać dziecka razem z kąpielą... :roll: Gdybyśmy czas przyjęli za główne kryterium, to pewnie najwięcej akurat zaoszczędzilibyśmy każąc (zgodnie zresztą z zapisami regulaminu) schodzić z toru natychmiast po detce. Czy tego chcemy? Chyba nie. Dodatkowo dużo czasu zaoszczędzilibyśmy nie pozwalając biegać drugiego toru openowego parom, które w pierwszym miały detki (był już taki precedens i jakoś nie spotkał się z życzliwym przyjęciem :diabloti:, mimo że na pewno zaoszczędził sporo czasu :evil_lol:). Tak więc czas to nie wszystko...

Myślę, że zasada, że "odhaczają się" przed startem kolejne 2-3 osoby (żeby było wiadomo że są i są przytomne) oraz że przy wejściu pojawia się i czeka kolejny zawodnik w trakcie startu poprzedniego (pozostali mogą się rozgrzewać lub czekać gdzieś w okolicy) byłaby wystarczająca, żeby zawody sprawnie trwały. Wydaje mi się, że ta jedna osoba jednak musi czekać tuż przed ringiem, bo bieg poprzedni może się skończyć bardzo szybko i powinna od razu wejść na tor a nie dopiero biec od namiotu "bo myślała, że to jeszcze potrwa". Więc jedna osoba tak, pozostałe jeśli zgłosiły gotowość - niekoniecznie.

Naprawdę uważam, że ustawianie na starcie psa, gdy poprzedni pies biegnie nie zaoszczędzi nam jakoś specjalnie czasu a może spowodować problemy. Więc po co? Lepiej zadbać o to, żeby przy wyjściu zawsze na zawodnika czekała smycz i obroża i żeby mógł szybko i sprawnie zapiąć psa i zejść, a nie rozglądać się bezradnie i ich szukać w sytuacji, gdy następny pies rozpoczyna już bieg. To jak na razie na naszych zawodach niedoceniana funkcja (przenoszenie smyczy) a wydaje się, że może bardzo pomóc w sprawnym opuszczaniu toru i rozpoczynaniu kolejnego biegu.

Myriad wstawiła film z "kolejką" - ładny, ale po pierwsze pod dachem (u nas się to raczej nie zdarza ;)), po drugie widać tylko zawodników a nie zawodników przemieszanych z tłumem widzów i innych gapiów ;) Więc jeśli możemy z niego wyciągnąć jakieś wnioski, to moim zdaniem tylko takie, żeby faktycznie zrobić ogrodzoną "strefę poczekalni", którą widziałaby dokładnie osoba zapraszająca na start, w której mogliby spokojnie oczekiwać zawodnicy.

[quote name='Zielsko']ceremonia koncowa sie nie dluzyla i w koncu kazdy wiedzial kto za co dostaje nagrode, bo zazwyczaj, prznajmniej mi to jakos unika :) Takze pomysl w sumie rewelacyjny :)[/quote]

To ja jeszcze zahaczę o "ceremonię końcową"... Muszę powiedzieć, że czułam się dziwnie, jak na koniec pan sędzia postanowił powiedzieć parę słów, parę słów na zakończenie chciał wygłosić p. Salamon, podziękowania chciała złożyć Magda a wokół... zostało jakieś 10 osób... :roll: Ja rozumiem, że wszyscy myśleli chyba tylko o wyjeździe do domu, ale... Po prostu wyszło niegrzecznie. Każdy zgarnął swoją nagrodę, zrobił zdjęcia i już go nie było. :shake: Naprawdę te 10 minut nikogo by nie zbawiło...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zielsko, chodzi nam wszystkim chyba o to, żeby było sprawnie ale jednocześnie żeby nie wylewać dziecka razem z kąpielą... :roll: Gdybyśmy czas przyjęli za główne kryterium, to pewnie najwięcej akurat zaoszczędzilibyśmy każąc (zgodnie zresztą z zapisami regulaminu) schodzić z toru natychmiast po detce. Czy tego chcemy? Chyba nie. Dodatkowo dużo czasu zaoszczędzilibyśmy nie pozwalając biegać drugiego toru openowego parom, które w pierwszym miały detki (był już taki precedens i jakoś nie spotkał się z życzliwym przyjęciem :diabloti:, mimo że na pewno zaoszczędził sporo czasu :evil_lol:). [/QUOTE]

No za schodzeniem po detce też nie jestem. :lol:
Ale bieganie po detce nie moze przypominac treningu w nieskończonosc.
Zakłądam ze ktos zwali strefe i będzie chciał poprawic. I pytanie. Ile razy będzie mógł dana strefe poprawiać jezeli nie uda mu sie zrobić na pierwszej poprawce ? Czy moze tak 2,3 4 razy aż do skutku? A jeżeli przed nim jeszcze kolejne przeszkody strefowe i kolejne bedzie tak dlugo poprawiał? Albo cwiczył kombinacje az do skutku? Albo pies ma z każdą przeszkoda problem i poprawianie toru przeciaga się do kilkunastu minut?
Myslę ze to też powinnismy uwzględnić aby były jasne zasady i nikt nie naduzywał, tego ze mozna poprawić detke, czy przeszokode.
Ale jestem jak najbardziej za pozwoleniem ukończenia biegu detkowego, tylko na jakiś rozsądnych warunkach.
[QUOTE]To ja jeszcze zahaczę o "ceremonię końcową"... Muszę powiedzieć, że czułam się dziwnie, jak na koniec pan sędzia postanowił powiedzieć parę słów, parę słów na zakończenie chciał wygłosić p. Salamon, podziękowania chciała złożyć Magda a wokół... zostało jakieś 10 osób... :roll: Ja rozumiem, że wszyscy myśleli chyba tylko o wyjeździe do domu, ale... Po prostu wyszło niegrzecznie. Każdy zgarnął swoją nagrodę, zrobił zdjęcia i już go nie było. :shake: Naprawdę te 10 minut nikogo by nie zbawiło... [/QUOTE]
Fakt, zostało bardzo mało osób.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] A na następne zawody przyniosę plandekę antycieczkową :diabloti:[/QUOTE]

Magda, nie mam pretensji. Nie mialam nawet zamiaru startowac z zadnej podkladki, bo zostawilam suke na stoj. Magda Z. przed moim startem powiedziala kilka razy "prosimy o kocyk dla suki" wiec grzecznie poczekalam.
Opis kocyka byl dla Laluny i sugesti o wnoszeniu suki na rekach na start.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak'] To jak na razie na naszych zawodach niedoceniana funkcja (przenoszenie smyczy) a wydaje się, że może bardzo pomóc w sprawnym opuszczaniu toru i rozpoczynaniu kolejnego biegu.

...[/quote]


Magda pisz:

1) przywrocic etat Kubełkowego
2) zorganizowac plandeke przeciwcieczkowa
3) wygrodzic poczekalnie tylko i wylacznie dla pieciu kolejnych zawodnikow

;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Dodatkowo dużo czasu zaoszczędzilibyśmy nie pozwalając biegać drugiego toru openowego parom, które w pierwszym miały detki (był już taki precedens i jakoś nie spotkał się z życzliwym przyjęciem :diabloti:, mimo że na pewno zaoszczędził sporo czasu :evil_lol:).[/quote]

do tej pory czekam na zwrot moich 20zł:diabloti:

[quote]To ja jeszcze zahaczę o "ceremonię końcową"... Muszę powiedzieć, że czułam się dziwnie, jak na koniec pan sędzia postanowił powiedzieć parę słów, parę słów na zakończenie chciał wygłosić p. Salamon, podziękowania chciała złożyć Magda a wokół... zostało jakieś 10 osób... :roll: Ja rozumiem, że wszyscy myśleli chyba tylko o wyjeździe do domu, ale... Po prostu wyszło niegrzecznie. Każdy zgarnął swoją nagrodę, zrobił zdjęcia i już go nie było. :shake: Naprawdę te 10 minut nikogo by nie zbawiło...[/quote]

Niestety tak wyszło, mi się wydawało, że ponieważ były cząstkowe nagrody, a pan S. jakoś nie rzucił mi się w oczy w trakcie zawodów, tak jak zawsze to robi, to nie spodziewałam się przemowy:-( no i wyszło jak ostatnie buraki...

Magda, ja ten dodatkowy regulamin dostałam na maila jak mi zakomunikowano, że obowiązuje już 3 miesiące, tylko nikt go nie widział...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...