Jump to content
Dogomania

Ataki psa na koty...


Marrla

Recommended Posts

Heyka! Mam problem z moim 3 letnim owczarkiem niemieckim. Gdy tylko Sara zobaczy kota, natychmiast biegnie do niego, szczeka, gryzie i szarpie za sierść. Już nie raz uratowałam jednego z moich kotów przed atakiem Sary. Wiecie co zrobić aby pies przestał ganiać za kotami? Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki sam problem tylko tyle ze ktoregos dnia moja Sara dorwała nasza kotke birmanska i
[*]:-/ mamy jeszcze jednego kota ale on jest na tyle płochliwy ze zawsze zdarzy uciec, mama chciała by kolejnego puszystego kota ale boi sie ze skonczy jak poprzedni :(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies zaczyna rwać się do kota należy ostro go skarcić, seria komend i do siebie na miejsce. Oduczyłam tak 2-letniego psa ganiania mojego kota. Miał to szczęście że za każdym razem udawało mu się uciec, a pies jeszcze wtedy nie umiał chodzić po płotach :) Karcenie słowne itd. za złe zachowanie, nagradzanie za dobre. Po ok miesiącu doszło do tego że ten skubany sierściuch wychodząc z domu przechodził po psie który leżał na jego drodze... Ale to mógł tylko mój kot, obce ganiał za każdym razem.

Link to comment
Share on other sites

No własie o to chodzi ze gania wszystkie jakie tylko sie da raz mało reki ze stawu mi nie wyrwała mimo ze była w kantarku, obawiam sie tez ze kiedys zwieje za kotem i wpadnie pod samochód (kompletnie nie uwaza samochodu za zagorzenie) pozatym jak zobaczy kota jest głucha i slepa zadna komenda nie pomaga, próby zaprzyjazniania skonczyły sie tak ze teraz ma film na wszystko co białe (kot z ktorym była zaprzyjazniana a ktorego potem zamordowała był kremowy) i co sie rusza np. reklamowke czy szmatke nawet na człowieka w czyms białym i do póki nie stwierdzi ze to człowiek goni co sił w nogach gotowa zaatakowac naszczescie 20 - 30 m przed zawraca bo stwierdza ze to jednak nie kot, nie ma dla niej zadnego powstrzymania.

Link to comment
Share on other sites

Tamten też ganiał wszystkie, wyciągałam mu z mordy małego kotka, który wybiegł przywitać się z nami a ten potwór go złapał i tylko ogonek wystawał mu z pyska :shake:
Mój ojciec się wkurzał że kot jest u siebie na działce i nie chce żeby był przeganiany przez psy. Zaczęłam pracować z psem na dłuższej lince, jeśli próbował startować, szarpnięcie. Jeśli udawał głuchego powoli przyciągałam go do siebie, chwaliłam że 'przyszedł', odwracałam się w drugą stronę i szłam. Jeśli przestał się interesować kotem chwaliłam go. Z tym kotem było o tyle dobrze że rzadko uciekał, częściej atakował.
Z tym psem którego mam teraz jest podobnie jak z Twoją suką - amok i wściekła pogoń, nie może przeżyć tego że na osiedlu wychodzi babka z dwoma pekińczykami i kotem (!) na spacery.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

witam serdecznie. mam 'mały' problem związany właśnie z relacjami koty-pies. dzisiaj przyprowadziłam suczkę owczarka niemieckiego długowłosego (lat 2) do domu, który zamieszkują już moje dwa koty. reakcja była straszna. jeden z kotów, ok 3 letni kastrat po przejściach, zachował się w miarę normalnie widząc szczekającego psa, czyt. fuczał, stroszył sierść etc. ale niestety drugi, dwuletni, zawsze wesoły, kastrat wpadł w wielką panikę, cały drżał, nie można było z nim złapać żadnego kontaktu...wyglądało to strasznie. kiedy ten pierwszy już chodził spokojnie po domu nie przejmując się psem, którego wcześniej dopuściłam (oczywiście w bezpiecznej odległości i na smyczy) do nich, drugi kot ciągle był przerażony i w rezultacie wyszedł z domu i boi się do niego wejść. nie wiem, co robić, są jakieś metody? obecnie psa w domu nie ma, bo nie chcę, żeby kot bał się wejść do domu, a już broń boże, żeby uciekł. ale myślę, żeby jeszcze spróbować jutro. co myślicie? może mieliście podobne sytuacje? proszę o pomoc.
z góry bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Heh. Kiedyś urodziły mi się małe kotki ( tzn. moja kotka urodziła:cool3: ).
Wpuściłam do nich Sare, a ona zaczęła je lizać ;]
Więc z małymi kotami problemów nie ma, a gdy tylko podrosły - zaczęła je ganiać xD
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...