Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

Akegata popatrz na to z innej strony... skoro jest zasada: wpisujemy darczyńców, to niech wszystkich wpisują. Jeśli nie ma tej zasady - to nie wpisujmy. Widzę, że masz hodowle, w jakiś sposób byłaby to też dla niej reklama. Jak pisałam wyżej, odwiedzają forum różni ludzie- popatrza na listę darczyńców i zobaczą kto jest taki hojny i ma wielkie serce. Ciebie tam nie będzie...
Tak jak napisałam wyżej- cel się liczy a nie pobudki. Więc niech się reklamuje kto chce, byleby wpłacał kase na bezdomne misie.
Akegata- ochłoń i nie znikaj z forum :)
A ci co się kłocą - niech idą na piwo i się dogadają :)))
I jeszcze (to tak do wszystkich) - na wystawach też jest sporo osób- potencjalnych nabywców akit i co- będą widzieć, jak na siebie warczycie?. Bo pewnie jak na forum, tak w realu. Przecież chyba nie patrzycie na siebie jak na konkurencje???? coś, co powinno nas łączyć tak fajnie dzieli, szkoda.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote] Piszesz o ignorowaniu? [SIZE=4]Ignorowanie=przyzwolenie.[/SIZE]
Takie moje zdanie.[/quote]Wiem. Ale będziesz tego chciała, czy nie, to świata dzięki pisaniu na Dogomanii raczej nie zmienisz.
No i oczywiście nie wszyscy uważają, że należy zmienić to samo.
[B]
MargoK[/B], racja! To, co powinno nas łączyć, tak bardzo dzieli. Przynajmniej niektórych, bo wiadomo, że niektórzy tworzą kółka wzajemnej adoracji. Wiadomo, nie można im mieć tego za złe, lepiej, jeżeli ludzie się lubią. :p

Link to comment
Share on other sites

Po za jednym aspektem z mojej strony to była trochę prowokacja. Chciałam się dowiedzieć czy umiemy rozmawiać ze sobą. Wyszło, że niestety [B]NIE[/B] :shake:

Jeżeli chodzi o AwP to bardzo dobrze, że fundację prowadzą osoby niezalezne. Uważam, że dobrze by było aby w darczyńcach nikogo nie wyróżniać, nie rozróżniać (hodowcy i inni), nie wstawiać banerów.
Wypisać taką samą czcionką, najlepiej w kolejności alfabetycznej, tylko imona i nazwiska. Wtedy nikt nie będzie wyróżniony, nie będzie reklam hodowli i myślę, że nie będzie takich problemów.

Link to comment
Share on other sites

Pojawił się temat podziękowań darczyńcom i jestem Wam wdzięczna za jego poruszenie. Jest kilka aspektów, które przemawiają za rozwiązaniami takimi jak dotychczas, jak również kilka aspektów przeciw takim właśnie rozwiązaniom. Przyznam szczerze, że sami do końca nie jesteśmy pewni jak to zrobić, żeby było dobrze.
Jeden z aspektów "za" imiennymi podziękowaniami:
Wyszczególnianie konkretnych darczyńców jest dla nich niejako potwierdzeniem, że kwota podarowana dotarła i została zaksięgowana. Nie wszyscy uprzedzają nas o mającej nastąpić wpłacie i po prostu wykonują przelew. No i nie wszyscy są "z dogomanii". Niejednokrotnie też konto z którego wykonują przelew nie jest jednoznacznie dla nas rozpoznawalne (w sensie - nie kojarzymy osoby z nickiem). Często też nie ma jak potwierdzić, że przelew dotarł, bo nie dysponujemy mailem, czy telefonem darczyńcy. Stąd przyjęliśmy opcję nieanonimowego podziękowania pośrednio spełniającego rolę potwierdzenie otrzymania wpłaty.
Można się przy tym zastanowić, czy w takim rozwiązaniu jest sens umieszczania poszczególnych kwot.
I o ile na dogomanii rozliczamy się rzeczywiście skrupulatnie o tyle na naszej stronie internetowej widnieją jedynie sami darczyńcy (bez darów).
Dlaczego tak skrupulatnie na dogomanii. Po prostu- dla przejrzystości rozliczeń, które to dla nas z kolei są sprawą istotną. Nie chcielibyśmy żadnych nieporozumień i zarzutów związanych ze stanem podarowanych dla psów AwP środków. I tak jak poszczególne wpłaty, równie szczegółowo rozliczamy wszystkie wydatki dzieląc je na psy i zabiegi. Oczywiście- może ktoś powiedzieć, że zarzutów nie ma i nie będzie. Ale to tylko teoria. Stąd każda złotówka zaksięgowana na koncie jest wykazana. Jej wpływ i rozdysponowanie.
Jeżeli uważacie, że to nie najlepsze rozwiązanie - możemy to zmienić. Możemy tak jak sugerowała Akegata wykazać jedynie sumę oraz tak jak zasugerowała donya wyszczególnić alfabetycznie darczyńców.
Jest to temat otwarty, zbieramy pieniądze i dary rzeczowe po raz pierwszy i po prostu się uczymy. Stąd prosiłabym o Wasze sugestie. Myślę jednak, że do tego posłuży nam nowy topic który dzisiaj wieczorem założę. A może sonda? Jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Po za jednym aspektem z mojej strony to była trochę prowokacja. Chciałam się dowiedzieć czy umiemy rozmawiać ze sobą. Wyszło, że niestety [B]NIE[/B] :shake:[/QUOTE]
To chyba było widome już dawno... Na tym wątku, tak samo jak na wielu innych dowiedliśmy, że dyplomatami to my raczej nie jesteśmy... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Heh, Marku to posłanie warte jest cytowania [URL="http://www.eksel.user.icpnet.pl/jola/desiderata.htm"]w całości [/URL]<- KLIK


Akegata, to przykro mi. Nie takie były moje intencje.
Rzeczywiście, w moich odpowiedziach padły zdania,
które nie były, że tak powiem - personalnie skierowane do Ciebie.
A chyba je tak odebrałaś. Więc przepraszam.
Po prostu byłam i zmęczona i rozgoryczona tym, co się tu wypisywało.


Co do darczyńców, to oczywiście zgadzam się z Wami dziewczyny.
Więc tak:
1. Rozliczenie w Gwiazdce dla AwP na DGM-anii.
Na większości wątków jest praktykowane, że wpisuje się od kogo i ile,
bo tutaj to akurat lepiej rozliczać się bardziej skrupulatnie niż mniej:roll:
A kwoty też są bardzo różne. Pomoc jest pomoc i każda się liczy.
Powiem szczerze nigdy nie przyszło mi do głowy,
że można traktować to w kategoriach „rankingu”.
Ale dobrze, niech i tak będzie.
Za 2-3 dni znikną kwoty wpłacane przez poszczególne osoby,
chyba że ktoś zażyczy sobie by takową pozostawić – wtedy zostanie.
I pozostanie tylko sumaryczna kwota.

2. Na stronie oczywiście - wszystkich należy traktować jednakowo.
Tak, słusznie: imię i nazwisko lub imię i pierwszą literę nazwiska i miasto.
Albo w kolejności wpłacania albo zgoda - w alfabetycznej.

Tylko gorzej z firmami. Wypada czy wręcz trzeba umieścić logo.
I firmy zawsze je mają. Rozmarzyłam się troszkę? No cóż[FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][FONT=Verdana]:)[/FONT][/FONT][/FONT]
Gdy zmieni się Ustawa o ochronie zwierząt hodowle
też będą musiały prowadzić działalność gospodarczą.
Może będą loga?:cool3: Ale póki co, wiele ma banerki.
Bo też fajna reklama i można rozrzucić po necie.
Często strony hodowli fajne są i sporo tam informacji o Akitach.
To też ważne. Link nie zachęci. Potrzebny banerek.
Szkoda, że nie wszystkie mają. Wtedy nie byłoby problemu.
Oczywiście, można wymieniać hodowców jak indywidualnych darczyńców.
Wtedy jednak trzeba by było umieszczać link do hodowli
przy rasowy=rodowodowy. No i znów link czy baner?:roll::p
No coś wymyślimy. Spoko:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...