Jump to content
Dogomania

Wakacje we Włoszech


aśka

Recommended Posts

Witam.
Wybieram sie na wakacje do Włoch (wybrzeże Toskanii) razem z psem (plus rodzina;))Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia lub informacje związane z pobytem psa w tym państwie. Nie chodzi mi o wstep na teren Włoch, bo zasady znam. Interesuje mnie bardziej czynny wypoczynek z psiakiem w różnych miejscach. Czy pies ma wstęp na plażę, do restauracji? Czy ma być cały czas na smyczy i w kagańcu? Będę wdzieczna za pomoc i informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam ze tak pozno odpowiadam, ale dopiero dzisiaj zauwazylam ten post. Bylam w zeszlym roku w Toskanii z moim psem. Nie bylo problemu na plazy, oczywisciej tej nieplatnej. Bylismy w Principina di Mare a pozniej Castiglion di Marina. Do restauracji mozna bylo wejsc, oczywiscie po wczesniejszym sie zapytaniu, ale i tak siedzielismy czesto przy stoliku na dworze, wtedy nie ma zupelnie problemu. Bylismy tam w pierwszej polowie wrzesnia, bylo cieplo i pies sie tez nie meczyl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja jade na poczatku wrzesnia z psem na Korsyke i bede po drodze nocować koło Wenecji. Jadę taką trasę trzeci raz - zawsze pod namiot - więc będę nocować na kempingach.
Koło Wenecji na Lido di Jesolo jest mnóstwo kempingów tuż przy plażach, część z nich przyjmuje psy. Stamtąd jest dojazd komunikacją wodną do samego miasta Wenecja.
A jak ktoś nie lubi namiotu, to sa bungalowy - ale te trzeba wczesniej rezerwować

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Pies [B]MUSI[/B] mieć paszport!
Ponadto aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, przeciwko chorobom zakaźnym i odrobaczenie. To wszystko jest wbite w paszport, więc książeczki zdrowia nie trzeba już brać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat. We wrześniu jedziemy ze znajomymi (mój i ich pies) na urlop do Włoch do Pierta Ligure (to tam gdzie Kubica w szpitalu leżał) nad morze Liguryjskie. Jest w miare blisko - przynajmniej na tyle by podjąć decyzję jazdy z dwoma dużymi psami samochodem. Czy coś powinnam szczególnego wiedzieć o stosunku Włochów do psów? Czy kaganiec jest konieczny, czy spuszczony ze smyczy pies w bezludnej okolicy może być problemem?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja też chciałbym odświeżyć temat. Pisałem już o tym w innym wątku, ale może ktoś wpadnie na ten: czy zdarzyło Wam się podróżować z psem za granicę inaczej niż własnym samochodem lub samolotem? Czy znacie przewoźników autokarowych którzy biorą na pokład psa? Ja niestety na razie znalazłem samych odmawiających ale może jest jakaś firma słabo wypozocjonowana w googlu która ma inny regulamin:)

Zamierzam jechać z psem do Palermo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

I jak wrażenia z wyjazdu do Włoch? Ktoś tam z futrzakiem dotarł? Ja zastanawiam się nad Toskanią, z tego co zdążyłam się zorientować, to wiele apartamentów przyjmuje psy, podobno można z nimi bez problemu wchodzić do restauracji a Włosi są pro psio nastawieni. Prawda to?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wybieramy się do Mediolanu, chcemy też zwiedzić Wenecję - czy jest problem z psami? Słyszałam ze nawet na prom z psem się nie wejdzie, prawda to?


edit: wrzucam linka, moze komus sie przyda ;)
[URL]http://italia-by-natalia.pl/italia-z-pupilem/[/URL]

Edited by Victoria
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...