Jump to content
Dogomania

Ca de Bou ROSJI


Janusz45

Recommended Posts

@Janusz 45

Dowody na dolewki mogę pokazać w każdej chwili, Vikont, o którym już pisałem jest typowym przykładem psa mixa z bulldogiem angielskim, widać to gołym okiem i nie trzeba być specjalnie obeznanym z rasą...to bardzo dobry przykład...

Nie porównuj również swojego Agata do mojego Che, już Ci nie jeden raz pisałem, to, że obydwa prezentują typ powiedzmy bull nie oznacza, że mój pies jest podobny do Twojego ... na szczęście nie jest.

Wiem również, że dla Rosjan oraz hodowców hodujących psy w typie rosyjskim wygodne było by żeby je podzielić na dwie rasy, ale sorry, powtórzę jeszcze raz niby DLACZEGO, to musiało by oznaczać, że psy w nieprawidłowym wypromowanym tylko na wystawach typie musiały by zrezygnować całkwicie z rodowdów, te psy bowiem nie mogą być uznane jako przodkowie Tito, Anastasii czy Chimo...Jest na całe szczęście wzorzec oraz istnieją spółcześnie psy, które nadal prezentują poprawny typ i nie są to psy rosyjskie...

My nie dostaliśmy materiału wyjściowego z Hiszpanii, my go chcieliśmy dostać, nikt nikogo nie zmuszał, nikt nie został oszukany, wszystko działa na zasadzie widziały gały co brały, a brały co było i to z pełną premedytacją w celu wiadomym...tak więc bez histerii...

Jak już mówimy o nowych importach w Rosji to pokaż wszystkim co i po czym sprowadzili i z czym wymieszali...


ps. jeszcze jedna wycieczka osobista w jakimkolwiek Twoim poście dotycząca mojego prywatnego życia i będzie naprawdę z Tobą źle, a tak na marginesie pisałem już na miano wroga trzeba sobie zapracować, Ty moim nie jesteś i gdyby nie brednie jakie próbujesz wcisnąć ludziom na publicznym forum nawet bym się do Ciebie nie odezwał...tak więc bacz na to co piszesz i w jakiej formie, pisz o psach, może coś ciekawego napiszesz jak narazie nic...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@All

Oto Vikont wg Rosjan Ca de Bou, wg każdego innego zdrowego człowieka, mix czegoś z bulldogiem angielskim. Niech ktoś sprawdzi w rodowodach jakich psów widnieje i po czym jest...może to być całkiem ciekawe doświadczenie...Janusz może o niego i jego rodowód zapytać Rosjan przecież oni mówią tylko prawdę...i wiedzą wszystko i mają tego najwięcej...niezależnie co by to nie było...

[CENTER][IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/71161.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@All

[quote][B]Oto Vikont wg Rosjan Ca de Bou[/B], wg każdego innego zdrowego człowieka, mix czegoś z bulldogiem angielskim. Niech ktoś sprawdzi w rodowodach jakich psów widnieje i po czym jest...może to być całkiem ciekawe doświadczenie...Janusz może o niego i jego rodowód zapytać Rosjan...[/quote]


@Gorzała

Czytając fora rosyjskie dotyczące Ca de Bou nie miałem okazji trafić na jedno zdanie gdzie jak Ty sugerujesz "Vikont wg Rosjan to Ca de Bou" [B]podaj źródło gdzie to zostało napisane i przez kogo .[/B]Natomiast zdjęcie Vikonta doskonale znam z polskich for dyskusyjnych o rasie Ca de Bou,było wstawiane wcześniej ,przez Ciebie przy okazji krytyki rosyjskiego Ca de Bou podobnie jak teraz ,z jedyną różnicą Twoje posty z tamtego okresu zaczynały się "wiem to od........... albo ..........mi mówiła":p
Z tego co piszesz to wnioskuje że posiadasz rodowód Vikonta wstaw go na forum a ja poproszę kompetentne osoby o ich zdanie na ten temat OK.

[quote]
przecież oni mówią tylko prawdę...i wiedzą wszystko i mają tego najwięcej..[/quote]

Czytając to co napisałeś w tym zdaniu ,nasuwają się dwa wnioski:pierwszy -że masz kłopoty ze zrozumieniem tego co pisze ,drugi - celowe działanie z Twojej strony z odrobiną zazdrości:lol:

Ponieważ bardzo nie lubię gdy ktoś celowo przeinacza, wypacza moje wypowiedzi :mad:to pozwolę sobie przypomnieć co napisałem :cool3: ze szczególnym uwględnieniem wyartykułowanych słów.

[quote]
cytat:
może dlatego że dowiedziałem się tam [B]więcej [/B]prawdy o polskich Ca de Bou niż w [B]Polsce,[/B]
[/quote]

Moim zdaniem to tylko IDIOCI "cyt:wiedzą wszystko" .......W przeciwieństwie do tego co sugerujesz. uważam hodowców rosyjskich Ca de Bou oraz ich metody hodowli za bardzo pozytywne.

W Rosji znacznie inaczej wygląda hodowla Ca de Bou ,hodowcy skupieni są w Regionalnych Klubach przy których istnieją sekcje rasy Ca de Bou.
Do najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków mażna zaliczyć:Moskwe,Sankt Prtersburg,Uralski (Ekaterinburg)oraz Daleki Wschód (Khabarovsk).

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

To zdjęcie Vikonta, który napewno nie jest majorką ściągnąłem ze starej strony Twojej dobrej znajomej Natalii kiedyś było ono tam w galerii. Tak więc już Wiesz gdzie pytać o rodowód oraz historię tego psa...Widzisz ja nie zbierałem przez ostatnie 8 lat rodowodów dla Ciebie, wysil się ... podobno śledzisz rosyjskie fora dużo dłużej niż polskie, tak więc to akurat powinieneś wiedzieć...

Powiedz mi skąd Wiesz, że to czego się dowiedziałeś od Rosjan o Polakach to prawda skoro nie Wiesz co się w kraju dzieje i działo w rasie...

Czy dzieje się dobrze skoro najważniejszą wystawę wygrywa właśnie w Rosji taki pies jak Orient...patrząc na to faktycznie Rosjanie hodują inaczej, inną rasę...

Link to comment
Share on other sites

@All

Ca de Bou Rosji które podobają mi się:thumbs:

[IMG]http://i021.radikal.ru/0803/06/702c09ad3804.jpg[/IMG]

[IMG]http://i046.radikal.ru/0803/33/d02b8134aaf4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i042.radikal.ru/0803/eb/4be982acaabd.jpg[/IMG]

[IMG]http://i037.radikal.ru/0803/c8/ffc138275271.jpg[/IMG]

[IMG]http://i009.radikal.ru/0803/29/ae921914d561.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

No to już wiem, że powinieneś hodować Bullmastiffy...te psy są zdecydowanie bardziej zbliżone do tej właśnie rasy - są absolutnie nie w typie CdB, widać, że jednak powinien być podział na Ca de Bou i na psy podobne do tej rasy. Napisz jeszcze pochodzenie psów jakie wkleiłeś, rodziców i dziadków lub wrzuć ewentualnie ich rodowdy, będzie można zobaczyć jak bardzo rosyjskie są...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']

[B]1. Dlaczego Club Espanol del Ca de Bou na Polskę i Rosję wybrał typ "BULL" Ca de Bou jako właściwy oraz reprezentatywny w rasie ????????[/B]

[B]2. Dlaczego hodowcy (pasjonaci) nie podają konkretnej daty przywozu pierwszych Ca de Bou do ich krajów????????[/B] [/quote]

ad.1. Wątpie żeby wybierł Klub a poprostu wybrał hodowca, a raczej sprzedał. Pozatym Ci co kiedykolwiek interesowali sie importowaniem wiedzą że: a) najlepsze zostaje u hodowcy b) ewentualnie w kraju zeby bylo pod reką c) reszta przeznaczona jest do spredarzy i nie musi to byc njwyzsza jakosc i klasa.

powiedzałabym jeszcze ze nie bardzo wiedziano co brano

ad.2. Dlatego ze jak podadza to nie bedą pierwsi i okaze się że pierwsze CdB sprowadził jakis szaraczek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']@All

Ca de Bou Rosji które podobają mi się:thumbs:

[IMG]http://i021.radikal.ru/0803/06/702c09ad3804.jpg[/IMG]

[IMG]http://i046.radikal.ru/0803/33/d02b8134aaf4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i042.radikal.ru/0803/eb/4be982acaabd.jpg[/IMG]

[IMG]http://i037.radikal.ru/0803/c8/ffc138275271.jpg[/IMG]

[IMG]http://i009.radikal.ru/0803/29/ae921914d561.jpg[/IMG][/quote]

Przepraszam że tak to ujmę... zartujesz :shock:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

[quote]To zdjęcie Vikonta, który napewno nie jest majorką ściągnąłem ze starej strony Twojej dobrej znajomej Natalii kiedyś było ono tam w galerii. Tak więc już Wiesz gdzie pytać o rodowód oraz historię tego psa...[/quote]

@Gorzała
Zapytam o to jutro Natalię ona teraz śpi to przecież 9 godz.różnicy czasowej.
Natalia to jedna z najbardziej zaangażowanych osób w Rosji promujących rase Ca de Bou .
Pisząca bardzo rzeczowo o różnych typach Ca de Bou,podoba mi się jej podpis :
WAŻNIEJSZA JEST RASA,NIŻ LUDZIE CO SIĘ NIĄ ZAJMMUJĄ.......

Nagrała kilka wstawek o rasie Ca de Bou do TV Dalekiego Wschodu oto jedna z nich:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=LvJO5JkwCG8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Zapytaj, zapytaj, ponieważ właśnie z jej starej galerii mam te zdjęcie.

Dla mnie nie będzie nigdy przykładem ktoś kto wypożycza repa tak jak to zrobiono z Embatem, nie przekona mnie nigdy ktoś kto daje psa handlerowi tylko po to żeby pies natrzaskał więcej tytułów (jak chce się więcej to trzeba ruszyć dupę z domku i samemu popracować i nikogo nie obchodzi czy to jest Kraków czy Chabarowsk), oraz nie przekona mnie nigdy do swojej niby pasji ktoś kto szczuje swoimi psami mleczne bydło, pamiętaj o tym zanim znowu zaczniesz wpadać w ten nawiedzony ton...

I nie zgodzę się z tym jej credo...dlaczego ? dlatego, że wszystko jest ważne i człowiek i rasa i to w jaki sposób coś robi...to tyle w temacie wysilania się na filozoficzne pseudogłębie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

[QUOTE].Widzisz ja nie zbierałem przez ostatnie 8 lat rodowodów dla Ciebie,[/QUOTE]

Nie śmiałbym o to Ciebie prosić:eviltong:

[QUOTE]
wysil się ... podobno śledzisz rosyjskie fora dużo dłużej niż polskie, tak więc to akurat powinieneś wiedzieć...

[B]Powiedz mi skąd Wiesz, że to czego się dowiedziałeś od Rosjan o Polakach to prawda skoro nie Wiesz co się w kraju dzieje i działo w rasie...[/B]
[/QUOTE]

Wysil się ,powinieneś wiedzieć;)


[QUOTE]
Czy dzieje się dobrze skoro najważniejszą wystawę wygrywa właśnie w Rosji taki pies jak Orient...patrząc na to faktycznie Rosjanie hodują inaczej, [B]inną rasę...[/B]
[/QUOTE]

Sam wiesz że to jest zależne od gustu sędziego ,widocznie uznał iż w tej stawce był najlepszy pies z Osanny.

Wydaje mi się że TY jesteś PIERWSZYM przedstawicielem hodowców którzy hodują dwie odrębne rasy (patrząc na to Twoimi kryteriami oceny) gdzież tam Rosjaną do takiego zróżnicowania jak Che i Chima :evil_lol: nie daj sobie wyrwać palmy pierszeństwa;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='effa']ad.1. Wątpie żeby wybierł Klub a poprostu wybrał hodowca, a raczej sprzedał. Pozatym Ci co kiedykolwiek interesowali sie importowaniem wiedzą że: a) najlepsze zostaje u hodowcy b) ewentualnie w kraju zeby bylo pod reką c) reszta przeznaczona jest do spredarzy i nie musi to byc njwyzsza jakosc i klasa.

powiedzałabym jeszcze ze nie bardzo wiedziano co brano
[/QUOTE]

@effa

Zgadzam się :thumbs:krótko i rzeczowo,mam tylko jedno "ale" czy ten hodowca wiedział ze ten typ nie spełnia w nim "pokładanych nadzieii" to już by było nie fajnie:mad:


[QUOTE]
ad.2. Dlatego ze jak podadza to nie bedą pierwsi i okaze się że pierwsze CdB sprowadził jakis szaraczek :)
[/QUOTE]

Całkiem możliwe???????:shake:

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Widzę, że nie będzie łatwo, więc postaram się napisać to jaśniej.

Jesteś ignorantem, ale to wszyscy już wiedzą _ nie udowadniaj jednak, że jesteś idiotą, bo to akurat fajne nie jest.

Plotkowanie na forach jakie uprawiasz nie ma nic wspólnego ze zbieraniem materiałów.

Czytam sobie czasami rosyjskie fora i nie ma tam niczego czego nie ma lub nie było na każdym innym znanym mi boardzie o tej rasie, są hodowcy, którzy sączą ściemę tłuszczy, są kupcy zadowoleni i Ci nie do końca, są w końcy ludzie, którzy mają na tyle oleju w głowie żeby zadać sobie odrobinę trudu i obiektywnie podejść do tej paplaniny...

Napiszę więc jeszcze raz, ani na polskim, ani na rosyjskim, ani francuskim forum nie dowiesz się żadnej prawdy jeżeli ten, kto posiada wiedzę nie zechce się nią podzielić, a Ci co tak brylują na rosyjskich forach piszą prawdę, ale tylko tą, która im nie zaszkodzi...

Teraz Che i Chima, nie jestem żadnym przedstawicielem hodowców i nigdy nie byłem, mam dwa psy, w dwóch różnych typach, ale hodować na tych psach nie mam zamiaru, jeżeli już zdecyduję się na miot po Chimie to będzie to skojarzenie czyste w formie i typie, nie doleję tam rosyjskiej krwi nawet jeżeli dawali by mi za to milion dolarów, a z przyczyn oczywiście osobistych nie doleję również osanny, ta linia w mojej hodowli ofcjalnie kończy się na Che...pisałem już to więc również czytaj uważniej...

Tu wrzucam Ci przykłady doskonałych w typie przedstawicieli rasy Ca de Bou, są to tak dla odmiany same suki, poza dwoma każda z innej hodowli, każda z innego zakątka (hiszpania kontynent, hiszpania majorka, puerto rico). Wrzucam głowy, ponieważ widzę, że tak jak i Rosjanie Masz problemy ze zdefiniowaniem typu jaki jest określony bardzo wyraźnie we wzorcu rasy...i nie ma innego typu...(pamiętaj, to, że pies ma prawidłowy wzorst, dłuższą kufę nie robi jeszcze z niego wzorcowego przedstawiciela rasy, w hodowli psa rasowego równie ważne jest to co ma w papierze / co by jakiś bulldog nie wyskoczył w drugim pokoleniu...)

[CENTER][IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/PaoladeRompehuesos3.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/Nikita_de_Rompehuesos_2.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/ChimaEdinburgh1902-Kopia-Kopia-1.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/BegoniadelBellotero4.jpg[/IMG]
[/CENTER]



ps. teraz krótki suplement a propos sędziowania i sędziów. jeżeli sędzia nie ma pojęcia co sędziuje, nie zna wzorca rasy, nie powinien sędziować, jeżeli natomiast sędzia z kraju pochodzenia rasy daje wygrać najbardziej nietypowemu psu w stawce to proszę wybaczyć dosadność powinien zostać wywalony na zbity ryj z Królewskiego Kennel Club w Madrycie ze skutkiem natychmiastowym. jeżeli nie było nic lepszego nie powinien zostać przyznany żaden tytuł. to tacy ludzie jak ten konkretnie sędzia odpowiadają za ten stan rzeczy...i nie docierają do mnie argumenty z cyklu sędzia uznał, sędzia ma sędziować zgodnie ze wzorcem jaki obowiązuje, a jeżeli do tego jest specjalistą ras hiszpańskich w tym danym przypadku to naprawdę duże bravo.

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

No i skoro poznajemy pochodzenie psów tej rasy to czy już Wiesz na jakich to wystawach uzyskała uprawnienia hodowlane Teca, suka podobno sprowadzona z Hiszpanii. Na to pytanie musisz znać odpowiedź ponieważ piszesz o tym, że dokładnie wyselekcjonowałeś materiał na jakim hodujesz.

I proszę nie myśl, że to złośliwość, ja naprawdę to chciałbym wiedzieć...

(jeżeli jest jakaś nieścisłość to z góry sorry, bazuję na tym co kiedyś ktoś mi powiedział)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

No i skoro poznajemy pochodzenie psów tej rasy to czy już Wiesz na jakich to wystawach uzyskała uprawnienia hodowlane Teca, suka podobno sprowadzona z Hiszpanii. Na to pytanie musisz znać odpowiedź ponieważ piszesz o tym, że dokładnie wyselekcjonowałeś materiał na jakim hodujesz.

I proszę nie myśl, że to złośliwość, ja naprawdę to chciałbym wiedzieć...

(jeżeli jest jakaś nieścisłość to z góry sorry, bazuję na tym co kiedyś ktoś mi powiedział)[/quote]

@Gorzała

By uniknąć "gminnych plotek" proponuje z tymi pytaniami zwrócić sie do właściwych organów czyli do ZK w P zapytać o KW Nr II-I-9/ZG oraz zapytać o sprawy jej dotyczące.

[B]Przy tej okazji zapytam --[na jakich wystawach i kiedy Chima uzyskała uprawnienia hodowlane,jakieś info które można sprawdzić w polskich archiwach ZK,nie interesują mnie plotki gminne[/B]]:eviltong::evil_lol:

@Gorzała nie piszę tego złośliwie chciałbym wiedzieć ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

[QUOTE]
Teraz Che i Chima, nie jestem żadnym przedstawicielem hodowców i nigdy nie byłem, mam dwa psy, w dwóch różnych typach, ale hodować na tych psach nie mam zamiaru, jeżeli już zdecyduję się na miot po Chimie to będzie to [B]skojarzenie czyste w formie i typie,[/B] nie doleję tam rosyjskiej krwi nawet jeżeli dawali by mi za to milion dolarów, a z przyczyn oczywiście osobistych nie doleję również osanny, ta linia w mojej hodowli ofcjalnie kończy się na Che...pisałem już to więc również czytaj uważniej...

[/QUOTE]

@Gorzała

Zgadzam się z Tobą :multi:widzę że przemyślałeś,---miałeś początkowo zakusy skojarzenia z Che w/g mnie to byłby błąd pisałem już kiedyś o tym.




Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']

@Gorzała

Zgadzam się z Tobą :multi:widzę że przemyślałeś,---miałeś początkowo zakusy skojarzenia z Che w/g mnie to byłby błąd pisałem już kiedyś o tym.[/quote]

Szkoda, że Ty nie przemyślałeś i kryłeś swoim psem Calę, ale to chyba nie Twoja wina, tak jak i krycie kolejnego importu psem typu Arbek, dwie dla mnie niezrozumiałe decyzje, ale to chyba pytanie nie do końca do Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

[I][COLOR=royalblue]By uniknąć "gminnych plotek" proponuje z tymi pytaniami zwrócić sie do właściwych organów czyli do ZK w P zapytać o KW Nr II-I-9/ZG oraz zapytać o sprawy jej dotyczące.[/COLOR][/I]



@Janusz 45

No to skoro to babcia Twojego championa zapytaj, przecież Masz bliżej do swojego oddziału niż ja, a ona podobno jest tam właśnie zarejestrowana, aż dziwne, że do tej pory tego nie zrobiłeś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']Szkoda, że Ty nie przemyślałeś i kryłeś swoim psem Calę, ale to chyba nie Twoja wina, tak jak i krycie kolejnego importu psem typu Arbek, dwie dla mnie niezrozumiałe decyzje, ale to chyba pytanie nie do końca do Ciebie...[/quote]

@Gorzała

Jeśli nie będzie podziału Ca de Bou na dwie rasy ,a wiemy doskonale że nie będzie:-( na rewolucję w sprawie typu nie zanosi się:shake: to wszystko wskazuje że zwycięży typ pośredni Ca de Bou.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']@Gorzała

Jeśli nie będzie podziału Ca de Bou na dwie rasy ,a wiemy doskonale że nie będzie:-( na rewolucję w sprawie typu nie zanosi się:shake: to wszystko wskazuje że zwycięży typ pośredni Ca de Bou.[/quote]

@Janusz 45

...Ty dalej swoje, nie mogę naprawdę.:shake::shake::shake: Nie ma typu pośredniego, jest tylko wygodne wytłumaczenie tego dlaczego nadal w hodowli używane są wadliwe egzemplarze - bo są i jest to najtańszy sposób na zarobek.

Drugą sprawą jaka dyskwalifikuje Ciebie za każdym razem jak samodzielnie coś napiszesz to to kto wygra, co wygra itd..., nie przeszło Ci przez głowę, że są tacy, których wygrana i przodownictwo pracy nie interesuje...nie wydaje mi się...Czy Ty myślisz, że przykładowo Gorzała będzie się ścigał na ringach, czy w ilości miotów lub oryginalności sprowadzanych psów, człowieku mnie to zwyczajnie nie interesuje...ja już zrobiłem tak duży krok, że cała reszta z urzędu niemalże mnie nie dotyczy.

Interesuje mnie kynologia jako taka, rasy, które są po prostu wyjątkowe dlatego się tym zajmuję, a całowanie jakiegoś nowego prezesa czy sędziego w dupę spokojnie pozostawiam Tobie, bo Ciebie przyjacielu aż trzęsie jak się w coś nie wkręcisz, chory jesteś i ta paranoja przysłania Ci sedno sprawy, a mianowicie, że źle wybrałeś rasę jaką chcesz zabłysnąć...Ty naprawdę nigdy nie zrozumiesz tych psów i sytuacji w jakiej są, były i będą...dzięki takim właśnie jak Ty.

I jeszcze raz proszę nie bredź mi tu o typie pośrednim , podziale rasy i tym podobne pierdoły, bo już się to zrobiło naprawdę nudne.


ps. jeszcze rok temu jakbym napisał o takim psie jak Twój lub Arbek to by mnie pożarli na śniadanie, a teraz to już jest aprobowane nawet przez klub CdB na Majorce, no to ja chyba nie wiem co jest grane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effa']Przepraszam że tak to ujmę... zartujesz :shock:[/quote]

@effa

Nie żartuje:razz: wyraźnie napisałem z[ Ca de Bou Rosji ] na drugim zdjęciu jest Bond Zw Św z Poznania 2006 widziałem go na Światówce oraz na Europejskiej w Zagrzebiu 2007 byłaś też tam i myślę że widziałaś Bonda w/g mnie to całkiem przyzwoite Ca de Bou (Typ pośredni:cool3:) na ostatnim zdjęciu mamy Aleksandra (ojciec Bonda) z swoją siostrą z jednei z najważniejszych wystaw Rosji gdzie wygrały pary,zdjęcie celowo powiększyłem ale dla innych celów a tak wygląda na innej fotografii:

[IMG]http://i007.radikal.ru/0803/27/9c1f3596d7df.jpg[/IMG]

To jest matka Bonda

[IMG]http://i014.radikal.ru/0803/df/7e3fd21785f6.jpg[/IMG]

sorry dokończe później OK

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Bonda miałem okazję widzieć kilka razy, nie przedstawia żadnego typu, to pies taki jakich w Rosji zobaczyć można wiele, jego siostra to jest taka sucza kopia. [U]Nie ma niczego takiego jak typ pośredni[/U], czy to umownie traktując czy dosłownie. Matka Bonda jest za długa, w proporcjach do nazbyt głębokiej klatki piersiowej sprawia wrażenie krótkonożnej, zresztą to również suka w typie jaki produkują Rosjanie. Nic nowego, patrząc na rodowody tych psów również. Z jednej strony Embat z drugiej Dumbo czyli wszystko to samo co mamy dookoła w całej europie. ...

Link to comment
Share on other sites

@effa

cd....:hand:

[SIZE=4][B]Virin Szoy Frant[/B][/SIZE]

ten pies reprezentuje typ Rosyjski Ca de Bou,w Polsce jest jego córka [B][COLOR=black]DANCING STAR[/COLOR][/B] Kollekcya Zołotoj Lisi >[ten przydomek jest tł.literka po literce] natomiast brzmienie polskie tego przydomka to (Kolekcja Złotego Lisa):cool3: Wstawię inne fotki taty i mamy Dancing Star (Virin Szoy Frant X Galaxi Star )

[IMG]http://i028.radikal.ru/0803/bc/251e298ae3a3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i033.radikal.ru/0803/28/91021d4a2508.jpg[/IMG]

[SIZE=4][B]Galaxi Star Kolekcja Złotego Lisa[/B][/SIZE]

[IMG]http://i048.radikal.ru/0803/b7/675efd43cdee.jpg[/IMG]


[SIZE=4][B]YARSAY TILLA SHIR (Ярс) [/B][/SIZE]

znajomi nazywają go (Ярс) pies w którego rodowodzie występuje Dumbo Del Gor Blau oraz Embat Del Gor Blau :cool3:.Inna fotka tego pieska:

[IMG]http://i040.radikal.ru/0803/b0/61c3e55c31c3.jpg[/IMG]

Jestem przekonany że typ rosyjskiego Ca de Bou jest podobny oraz ściśle związany z pierwszymi egzemplarzami jakie trafiły do Rosji.A były wybierane przez kynologów;).

CIEKAWOSTKA
Na seminarium 29 maja 2006r w Moskwie które prowadził ówczesny Prezydent Club Espanol Del Ca de Bou Sergio Gual Fournier doszło do małej wpadki Sergio pokazał psa i powiedział że jest to pierwsze Ca de Bou (Leon) które przyjechało do Rosji po które była w Hiszpani O.Popowa >>zdjęcie:

[IMG]http://i030.radikal.ru/0803/2b/d6a08fc09d61.jpg[/IMG]

Bardzo szybko ta wypowiedź została sprostowana przez Rosjan ponieważ Leon miał znacznie krótszy ogon i zupełnie inaczej wyglądał:crazyeye:

[url]http://i036.radikal.ru/0803/c5/7a7589d57639.jpg[/url]

@effa sama widzisz że na takich "egzemplarzach" rasy Ca de Bou trudno coś konkretnego wyhodować:crazyeye: tym bardziej podziwiam Rosjan że z takiego "monstrum" doszli do całkiem przyzwoitego współczesnego typu Ca de Bou Rosji.



[B][COLOR="Red"]Maksymalna ilość zdjęć w poście to 5. [/COLOR][/B]PKt 10 regulaminu :
[url]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/url]

Link to comment
Share on other sites

@All

Wracając jeszcze na chwilę do seminarium Sergio Gual w Moskwie --rosjanie chcieli by Sergio pokazał im swoje psy on powiedział [przyjechałem Wam pokazać prawidłowy typ Ca de Bou a nie swoje psy] świadczy to o skromności oraz odpowiedzialnym dobieraniu słów przez Prezydenta Club Espanol del Ca de Bou.Sergio tłumaczył gdzie znajdują się błędy we wzorcu przy tej okazji zajęła głos sędzina z Białorusi zaznaczając iż rasa Ca de Bou jest rasą Hiszpańską i Hiszpanie najlepiej wiedzą jak powinna wyglądać oraz gdzie popełniono błędy w zapisach wzorca.

teraz fotki prawidłowego typu Ca de Bou pokazane w Moskwie:

[IMG]http://i029.radikal.ru/0803/bb/ecb58d8e869e.jpg[/IMG]

[IMG]http://i041.radikal.ru/0803/9e/e84b50c333ed.jpg[/IMG]

[IMG]http://i041.radikal.ru/0803/fa/3f74fbef8d9a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i019.radikal.ru/0803/45/8a5583b460c6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i046.radikal.ru/0803/f2/420a5672f502.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...