Jump to content
Dogomania

Ca de Bou ROSJI


Janusz45

Recommended Posts

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Już pisałem dlaczego pisałem tak, a nie inaczej...to tak na początek. Widać czytasz niezbyt uważnie.

Nie sądzę również, że ówczesny szef klubu nie miał pojęcia o psach, które sprzedawał i "wybierał". Znał się doskonale, a dlaczego tak się stało, a nie inaczej nie mam pojęcia...jest tu pewna nieścisłość, psy miały rodziców w pewnym już zdefiniowanym typie, więc wiadomo było co wyrośnie, psy wyrosły i okazało się, że to co proponuje klub to nie jest to co określa wzorzec rasy, dlaczego więc hodowla szła pewną parą 15 lat bez minuty wytchnienia...

Skoro u mnie metamorfoza przyszła szybciej powinno to raczej dobrze świadczyć o mnie i szybkości z jaką się uczę, a nie odwrotnie. Wybierają Chimę i typ psa trochę to trwało, miałem dużo czasu na poznanie wszystkicego co tylko było dostępne, miałem czas na obserwację i wnioski, zmiana frontu, ale jaka zmiana, dojrzałość hodowlana tak, zmiana opcji raczej nie...[/quote]

@Gorzała

Jestem pozytywnie zdziwiony taką rzeczową na odpowiednim poziomie Twoją wypowiedzią:multi:no cóż muszę to powiedzieć -brawo:loveu:
Zgadzam się z każdym tu napisanym słowem,nawet z tym że nieraz niezbyt uważnie przeczytam:evil_lol:jestem tylko czławiekiem:oops:


Taki komplement od wroga liczy się podwójnie;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]cd... [SIZE=3][COLOR=blue]Ca de Bou Rosji[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[COLOR=black]@All[/COLOR]

Po wielkich przemianach w Hiszpańskim Klubie w 1996roku,odnowienia społeczności Klubu Ca de Bou ,kierownictwo przyjmuje stanowisko zaprzestać wywozu Ca de Bou z kraju oraz uważać rase jako narodowe dobro.W 1998 roku powstaje nowy klub "Miłośników Buldogów" oraz hodowla "Irimen" właścicielka i prezydent Michajłowa I. która pracuje z rasą jako hodowca.Michajłowa I. z Matcat E. dzierżawią z Polski na krótki czas dla pracy hodowlanej Embat Del Gor Blau.Pies ten uczestniczy w wystawach i otrzymuje tytuły Championa Rosji,RKF zostawiając znakomitych potomków.Przez cztery lata wielu odeszło od rasy.W listopadzie prezydent klubu "Rzadkich ras psów" Popowa O.zostaje wykluczona za naruszenie pracy hodowlanej.W 2006 roku zapisano w Księdze Hodowlanej Rosyjskiej Kynologicznej Federacji 1,5 tysiąca Ca de Bou.
Obecnie prace hodowlane wchodzą w nowe stadium.

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała

bardzo jestem ciekawy jaki współczynnik by wyszedł ,to żmudne wyliczenie ale możliwe gdy się ma rodowody ,myślę że przy odrobinie wolnego czsu sprawdzę to.

ojciec/córka 1/2 na ojca 25%
matka /syna 2/1 na matkę 25 %
brat/siostra 2/2 na dziadka 25%
2/2 na babcie 25%
półrodzeństwo
po jed.ojcu 2/2 na dziadka 12,5%

itd na wspólnego przodka ect.........

w międzyczasie było kilka importów

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała

Przeglądając fora rosyjskie bardzo dużo się pisze o problemach z uzębieniem oraz niskim wzrostem.Użycie psów wysokich jak :Moonlight RJ Osana czy nieżyjący już Filip Gret (o.Kastor's Haus Korsar m. Irimen Neidzhal) Korsar jest po (DUMBO DEL GOR BLAU x ALBA DES PUIG DES TEIX) natomiast Niedzhal(EMBAT DEL GOR BLAU х IRIMEN AFRODYTA DARLING) chwilowo oddalił problem wzrostu.Z tegpo co się dowiedziałem to problem wzrostu szczególnie dotyczy suk, są i takie co mają znacznie poniżej 50cm a gdzie im do wzorca 52-55cm.

Link to comment
Share on other sites

@All

Obecnie na wielu stronach i farach Rosyjskich można spotkać takie wykresy pochodzenia typu Ca de Bou ,wnioskuję z tego iż znacznie wzrosła świadomość ,odnośnie pochodzenia prawdziwego Ca de Bou.

[IMG]http://i039.radikal.ru/0802/63/c38a357b5f8d.jpg[/IMG]

Są także artykuły porównujące Ca de Bou do Turkmeńskiego Ałabaja wskazujące iż on może być pra,pra ojcem rasy.

Link to comment
Share on other sites

@ Janusz
wykres jest ok ale nie ma dat a o jest kluczowe dla jego zrozumienia
ewolucja z psa chwytajacego alaunta w hiszpanskiego psa chwytajacego miala miejsce w xix wieku. lokalne typy perro de presa nazwane roznie w zaleznosci od regionu polwyspu iberjskiego datuje sie na okres 1910 - 1970.
od lat siedemdziesiatych datuje sie zainteresowanie perro do presa i powstaja niezaleznie 3 grupy entuzjastow wskrzeszajacych ten typ psa jako 3 niezalezne rasy.
pisanie o alabaju jako przodku alaunta ma glebokie uzasadnienie.
jednak nie ma zadnego uzasadnienia w przpadku cdb hodowanym w rosji - psy krzyzowane z bulldogami nie maja w sobie nic z wysokonoznego psa alanow
szczegolowy opis historii presy od IV wieku jest na stronie
[URL="http://www.alano-espanol.net/"]http://www.alano-espanol.net[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo']@ Janusz
wykres jest ok ale nie ma dat a o jest kluczowe dla jego zrozumienia
ewolucja z psa chwytajacego alaunta w hiszpanskiego psa chwytajacego miala miejsce w xix wieku. lokalne typy perro de presa nazwane roznie w zaleznosci od regionu polwyspu iberjskiego datuje sie na okres 1910 - 1970.
od lat siedemdziesiatych datuje sie zainteresowanie perro do presa i powstaja niezaleznie 3 grupy entuzjastow wskrzeszajacych ten typ psa jako 3 niezalezne rasy.
pisanie o alabaju jako przodku alaunta ma glebokie uzasadnienie.
jednak nie ma zadnego uzasadnienia w przpadku cdb hodowanym w rosji - psy krzyzowane z bulldogami nie maja w sobie nic z wysokonoznego psa alanow
szczegolowy opis historii presy od IV wieku jest na stronie
[URL]http://www.alano-espanol.net[/URL][/quote]

@sporo
Sorry że nie odpowiadałem z przyczyn ode mnie niezależnych:-(

Jestem przekonany że fragment tego artykułu dotyczy pra,pra przodka Ca de Bou możliwe że alaunta,natomiast samo porównanie wzorca jest z wzorcem Ca de Bou;) swoją drogą dziwna hipoteza.

oto ona:tł-translator:cool3:
Pierwszy raz jest opisany przez myśliwskiego pisarza Juatom w 1845 roku pod nazwą Tybetański dog. Tybetański dog jest wielkim, grubym i wilgotnym psem, odróżniającym ogromną siłą, z ciężarną i krótką głową, szeroką mordą, z fałdami są skóry na czole, wilgotne wargi i powieki. Dalecy przodkowie Tybetańskiego doga wielkich wołko obrazowymi psami.
Na miejscowości Średniej Azji były pokazane dawne odroczenie wielkich psów -WI tys. w n.e. późniejsze świadectwa spotykamy w osiedlu Ałtyn-Diepie (Turkmenia. IJA tys. w n.e).

Pierwsze wspomnienia o tybetańskim dogu-przodku turkmeńskim Ałabaja, po raz pierwszy spotykamy tylko w starodawniem chińskim dokumencie «Książka Kronik», datowanej 1121 roku w n.e. w niej mówi się o jednej Ngao (wielkiemu psu), podarowanej chińskiemu imperatorskie Wu-Wangu.
Ale na miejscowości Turkmenii, w osiedlu Ałtyn – Diepie była znaleziona terakotowa statuetka (brązowych powiek) , która ma dawniejszą historię i starszy «Książki Kronik» na 9 wieków. Ta statuetka lśniącym przykładem ten, Turkmeński Ałabaj zachował swój pierwotny wygląd. W tej statuetce można zobaczyć nowoczesny wygląd Turkmeńskiego Ałabaja z kupirowannymi uszami i ogonem, z ledwie dostrzegalnym przejściem czoła w mordę i potężnym korpusem.
W WI w n.e. przeleciała fala podbojów Achimienidskich carów (według legend Żałoba – I, największy z carów, był wykarmiony mlekiem psa). To mówi o tym, co i wśród Achimienidskich carów pies bardzo był poważanym i był święty. Dalej szły podboje Aleksandra Macedoński, czasy najokrutniejszych bitew i marszów. W WI i Średnia Azja całkowicie była zdobyta tiurkami, które w 551 roku założono swoje państwo.
[FONT=Arial][SIZE=4][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#0000ff][CENTER][B][FONT=Monotype][SIZE=4][COLOR=#c00000]Туркменский Алабай[/CENTER]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Głowa masywna, szeroka w czaszce z dobrze rozwiniętymi kościami policzkowymi. Czoło jest płaskie, przejście do mordy ledwie dostrzegalny. Morda szeroka w międzyoczodołowej części, prawie nie sużajetsa do moczkie nosa. Wargi są grube, górna zamyka dolną, nie swisaja. Widać charakterystyczną fałdę.

Morda według długości ledwie powyżej 1/3 od długości głowy. Szczęki są silne. Dolna szczęka powinna być szerokiej i głębokiej.
Oczy - nieduże, szeroko rozstawione, stosunkowo głęboko osadzone, z szczelnie przylegającymi powiekami, patrzą na otaczających czujnie i niezależnie, spojrzenie jest ciężkie, spod łba. [/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#0000ff][CENTER][B][FONT=Monotype][SIZE=4][COLOR=#c00000]Ка де Бо[/CENTER]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]Głowa jest mocna i kompaktowa. Czaszkowo - twarzowe osie równoległe przy bardzo lekkiej tendencji być raschodiaszczymisa.Czeriep wielki dłudzy i szerokości. Czoło szeroki i równy z dobrze rozróżnialną frontalną fałdą. Górne linie (projekcji) czaszki i mordy prawie równolegli, z lekką schodzące się . ode czoła do mordy przy spojrzeniu z przodu, tylko zaznaczony.
Kufa jest szeroka .Współzależność długiej czaszki do długości mordy 1/3. Żuchwowe mięśnie bardzo silne.
Oczy są wielkie, migdałowe położone nisko. Między sobą rozstawiene szeroko. Wieki napięte, które nie pozwalają widzieć końjuktiwu. W stanie podniecenia, spojrzenie przejmujące - wzrok przenikliwy. [/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[IMG]http://i031.radikal.ru/0803/32/ffab47eadd4a.gif[/IMG]

[IMG]http://i027.radikal.ru/0803/f3/3bc96aee26ef.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Nie za bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc tego posta, wygląda jak przygotowany wcześniej, a wrzucony tutaj nie pasuje za bardzo...Nie można przeskoczyć od Embata do zdecydowanie przerośniętego Moonlighta jeżeli po drodze przez całe lata do Rosji jechały psy z Osanny oraz pojawiali się hodowcy na krycia w samej Osannie...tak więc historia rosyjskich psów to nie tylko sam Dumbo, Embat i nagle Moonlight.............[/quote]

@Gorzała

Żadnej teorii spiskowej tu nie ma spoko:shake: to co napisałem jest oparte na podstawie dyskusji jakie się toczą na forach rosyjskich o rasie Ca de Bou.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Powiedz mi jeszcze raz dlaczego opisujesz ruskie psy i ich historię, a nie opiszesz polskich ? Nie Masz pojęcia o polskich CdB i początku ich hodowli w kraju, [B]czy po prostu nie chcesz pisać, kto i jakie psy sprowadził. ...[/B][/quote]

@Gorzała

Dziwne pytania zadajesz;) to coś w takim rodzaju jak ja bym Ciebie zapytał-- dlaczego piszesz o Ca de Bou z Majorki czy Puerto Rico????

W obecnie dostępnych opisach osób które sprowadziły pierwsze Ca de Bou do Polski a także do Rosji jest wspólny mianownik a mianowicie brak określenia dokładnej daty przyjazdu Ca de Bou do tych krajów???????

[B]PROŚBA--jeśli ktoś posiada takie materiały to proszę o wstawienie ich na forum.[/B]

Co do pierwszych Polskich Ca de Bou można orientacyjnie określić czas przyjazdu ,na podstawie opisu iż wiek szczeniąt był trzy miesiące a urodziły się one 20.o1.1994 to wypada na m-c Kwiecień ;)ale jaki konkretnie dzień???? :razz:

W podobny sposób można określić przyjazd pierwszych Ca de Bou do Rosji jest opisane iż Dunia Del Gor Blau była szczenna i po paru tygodniach przebywania w Rosji, dnia 21.kwietnia 1995r przyszły na Świat jej szczeniaki zakładając (parę tygodni- to trzy) to orientacyjny okres przywozu pierwszych Ca de Bou do Rosji to koniec marca lub początek kwietnia 1995r.

W pierwszym jak i w drugim, opisanym przypadku brak konkretnej daty:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@sporo

Dokładnie kolego, bardzo trafne spostrzeżenie, muszę się pilnować i pisać posty trzymając się faktów. Czasami zamotam i jest to nieczytelne...może sotać różnie zinterpretowane. Zadziwia mnie jednak ten carski gest w przypadku Rosjan...

... wrzucę jednak (bo nie wytrzymam) zdjęcie psa, na którym powinni wszyscy miłoścy rasy [B]studiować typ i charakter,[/B] nie na Tito, który dzisiaj już by nie dostał confirmacji, a właśnie na tym psie...zjawiskowy przedstawiciel rasy, miał wszystko, pochodzenie, charyzmę, hodowcę z pasją i spełnił oczekiwania jakie w nim pokładano...szkoda, że nie mogę Chimy kryć takim właśnie psem...przykałd na to, że nie w każdy pies w miocie to ideał...tu piszę o Leonie...jakim podpierali podobno swoją hodowlę Rosjanie

[B][COLOR=yellowgreen][I]CHAMPION PUERTO RICO CHIMO DE ROMPEHUESOS[/I][/COLOR][/B]

[url]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/Chimo4.jpg[/url][/quote]

@Gorzała

Wszystko,wszystkim:evil_lol:na upartego z tego zdjęcia można określić typ ale o studiowaniu typy nie ma mowy :cool3: ........ale powiedz mi w jaki sposób z tego zdjęcia mam studiować charakter??????:shake:

[B][COLOR="Red"]Nie kopiujemy zdjęć tylko wstawiamy linki.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

[quote]Oczywiście, że spokojnie można studiować typ psa na podstawie tego zdjęcia, w książce, którą reklamujesz jest więcej zdjęć pokazujących psy w dużo gorszych postawach, ustawieniach,[/quote]

@Gorzała
Ja tej książki nie reklamuje,jedynie staram się w miarę dokładnie najważniejsze sprawy opisane w niej przetłumaczyć na j .polski ,podobnie jak Ty mam wiele wątpliwości a najważniejsze [moim zdaniem]staram się uwypuklić pewne rzeczy.Do takich spraw które mnie bardzo nurtują to:

[B]1. Dlaczego Club Espanol del Ca de Bou na Polskę i Rosję wybrał typ "BULL" Ca de Bou jako właściwy oraz reprezentatywny w rasie ????????[/B]

[B]2. Dlaczego hodowcy (pasjonaci) nie podają konkretnej daty przywozu pierwszych Ca de Bou do ich krajów????????[/B]

Według mnie dokładna data to jeden z podstawowych kanonów do którego można odnieść inne dokumenty (dowody,fakty);)
Zastanawiające że pierwsze i drugie pytanie w równym stopniu dotyczy sprowadzenia pierwszych Ca de Bou do Polski i Rosji:confused:

[quote]a charakter, to oczywiste, że była to [B]przenośnia[/B]...o charakter tego psa można zapytać chociażby jego hodowcę, on nadal żyje i nadal jego psy wygrywają kluczowe dla rasy pokazy...[/quote]

Tak też myślałem;) chyba staję się zgryźliwy :evil_lol: sorry haha.....


[quote]Bazując na książce napisanej przez jednego hodowcę reprezentującego [B]jedyny słuszny czyli swój własny pogląd na temat CdB w Rosji [/B]również nie można opisać kiedy, jakie i w jaki sposób CdB dotarły do Rosji i jak się to wszystko odbywało, [/quote]

Zgadzam się z Tobą całkowicie:thumbs:chociaż w tym konkretnym przypadku jest dwóch autorów a z tego co wiem to każdy właściciel z wymienionych w niej hodowli ma osobisty wkład w całokształt.

[quote]u nas w kraju mniejszym nie umiesz dojść do tego kto i jakie psy sprowadził jako pierwsze, ale Rosja jak widzę przekonała Ciebie mimo[/quote]

@Gorzała
Rzeczywiście jest tak jak piszesz:-( a może nie całkiem tak:evil_lol:

Pamiętasz wyśmiewany przez Ciebie mój temat "Ocalić od zapomnienia" był to temat o psach rasy Ca de Bou którym nie wyszło w życiu[nie były wystawowe,odebrane nieodpowiedzialnym właścicielom oraz takie jak ja to nazywam ,tzw. efekty uboczne nieudanych transakcji.] w tym czasie nasłuchałem się różnych opini różnych właścicieli na ten i inne tematy dotyczące rasy.:crazyeye:

Rosja do niczgo mnie nie przekonała ,ma tylko podobe niewiadome jak Polska a tyczące się sprowadzenia pierwszych Ca de Bou do tych krajów:p


,[quote] że psy takie jak chociażby Vikont były ewidentnymi przekrętami oficjalnie używanymi w hodowli...BTW [/quote]

@Gorzała

Prośba :modla:na teorie spiskowe przyjdzie czas OK;)

[quote]datą sprowadzenia może być data oficjalnej rejestracji i kolejno nadawane numery w każdym kraju, tak więc jeżeli autor jakiejkolwiek publikacji nie umie sam określić chociazby na tym kryterium dokładnej daty, no to sorry...po co mienić się pierwszym..[/quote]

Tu z Tobą nie zgadzam się, [B]data sprowadzenia[/B] do danego kraju to [B]konkretna data[/B] (z dnia,miesiąca i roku) określająca [B]wjazd [/B]szczeniaka na terytorium kraju (docelowego pobytu).

Przykład:
Gdybym zapytał Ciebie jakiego dnia przywiozłeś Chime do Polski to znając Twoją dokładność ,to nie tylko dowiedziałbym się dzień,miesiąc,rok ale godzine ,sekundy ,jakie były imieniny w tym dniu,ciśnienie atm. temperaturę ,warunki atm. itd.....itp....

Napisałem żartobliwie ,ale wiesz o co mi chodzi;) a w przypadku pierwszego Polskiego Ca de Bou [B]AMNEZJA[/B] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45'][quote name='gorzała']@Janusz 45



@Gorzała
Ja tej książki nie reklamuje,jedynie staram się w miarę dokładnie najważniejsze sprawy opisane w niej przetłumaczyć na j .polski ,podobnie jak Ty mam wiele wątpliwości a najważniejsze [moim zdaniem]staram się uwypuklić pewne rzeczy.Do takich spraw które mnie bardzo nurtują to:

[B]1. Dlaczego Club Espanol del Ca de Bou na Polskę i Rosję wybrał typ "BULL" Ca de Bou jako właściwy oraz reprezentatywny w rasie ????????[/B]

[B]2. Dlaczego hodowcy (pasjonaci) nie podają konkretnej daty przywozu pierwszych Ca de Bou do ich krajów????????[/B]

Według mnie dokładna data to jeden z podstawowych kanonów do którego można odnieść inne dokumenty (dowody,fakty);)
Zastanawiające że pierwsze i drugie pytanie w równym stopniu dotyczy sprowadzenia pierwszych Ca de Bou do Polski i Rosji[/quote]

@Janusz 45

Po pierwsze żaden klub nie wybierał psów jakie sprzedał do Rosji i Polski. Nie ma na to żadnych dowodów, po prostu sprzedał co miał do sprzedania, wykorzystana została szansa, a sprowokowana ona była po prostu zainteresowaniem ludzi, którzy chceli szybko zrobić kasę na nowej nieznanej rasie psa. Po prostu. Jeżeli zainteresowany jesteś konkretną datą wystarczy napisać do klubu CdB na Majorce i zapytać o daty i powinni udostępnić te dane, drugą opcją jest królewski kennel club w Madrycie no i Nasz ZK - myślę, że wszelkie informacje można uzyskać z tych właśnie komórek...Wtedy również będzie i wilk syty i owca cała, znana będzie data sprzedaży pierwszych psów i daty rejestracji je w poszczególnych krajach... i tak dla porządku i RJO i obydwie autorki książki jaką tu reklamujesz (jest to reklama niezależnie od formy jaką się to robi) wiedzą dokładnie kiedy i od kogo kupiły psy, kiedy zostały podpisane umowy kupna-sprzedaży, kiedy psy przyleciały do kraju docelowego, kiedy dotarły rodowody i kiedy psy oficjalnie zostały zarejestrowane w rodzimych oddziałach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45'][quote name='gorzała']@Janusz 45

Tak też myślałem;) chyba staję się zgryźliwy :evil_lol: sorry haha.....
[/quote]

@Janusz 45

Analizując moje posty, jeżeli uważasz, że to konieczne, ogranicz się proszę do analizy tego co tejże właśnie analizy wg Ciebie wymaga, rzeczy, stwierdzenia oraz oczywiste wnioski nie wymagają tego typu textów - oczywistym jest, że pisząc o charakterze nie miałem na myśli oceny tegoż ze zdjęcia, chociaż gdybym umieścił zdjęcie walki lub stand off w wykonaniu tego psa, można było by co nie co napisać lub pokusić się o jakieś wnioski. Zgryźliwy jesteś cały czas, nie umiesz i prawdopodobnie licząc na dobrą współpracę i otwarty rynek w Rosji nie możesz wprost napisać o co Ci chodzi, [B][U]wniosek[/U][/B], jeżeli nie możesz pisać wszystkiego wprost nie zabieraj się do analizy czegokolwiek...ograniczenia to raczej nie jest dobra współzależność....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

[QUOTE]Tu nie rozumiem, jak to dlaczego ? Może dlatego, że rasa pochodzi z Majorki, może dlatego, że najlepsze psy wywieziono na Puerto Rico, [/QUOTE]

@Gorzała

Każdy z nas ma własne priorytety:lol: ja piszę o rosyjskich Ca de Bou może dlatego że czytałem i pisałem na rosyjskich forach wcześniej niz na polskich,może dlatego że dowiedziałem się tam więcej prawdy o polskich Ca de Bou niż w Polsce,napewno dlatego że jest tam obecnie najbardziej dynamiczny rozwój rasy (nie biorę pod uwagę typu Ca de Bou),może dlatego że Rosja posiada najwięcej Ca de Bou na Świecie,napewno dlatego że widziałem kilkanaście rosyjskich Ca de Bou na własne oczy i kilka z nich podoba mi się .

[QUOTE]prawdopodobnie dlatego, że do dzisiaj co ciekawsze importy są sprowadzane na Puerto Rico, najlepsze wyniki hodowlane patrząc na typ i charakter współczesnego Ca de Bou mają również na PR [/QUOTE]

Tak trzeba im to przyznać ,ale jest to tylko połowiczny sukces hodowlany na PR hodowcy pracują na zupełnie innym materiale hodowlanym niż Polski czy Rosyjski więc rezultaty ich pracy będą różne niż w Polsce czy w Rosji.
Osobiście bardzo mi odpowiada charakter oraz motoryczność psów z PR.

[QUOTE] i i w kilku hodowlach na Majorce, nie wiem czy ktoś zauważył, ale po ostatniej Monografice pojawiło się tam właśnie kilka nowych hodowli, a to zjawisko niespotykane od lat chyba 10 ciu...[B]Piszę o tym ponieważ w przeciwieństwie do Polski i Rosji tam hoduje się psy z pasjąz pasji[/B][/QUOTE]

@Gorzała

Tym co napisałeś sam zaprzeczasz sobie, ja zawsze myślałem że Ty jesteś pasjonatem tej rasy :loveu::cool3:.......wiesz z tym nie ma reguły pasjonaci rasy trafiają się wszędzie może to być równie dobrze PR Polska,Rosja ,Francja itp jest to zależne od charakteru hodowcy oraz od tego czy hodowla psów jest jego głównym źródłem utrzymania:fadein:.


[QUOTE]
...mimo, że komercja nie jest tym ludziom obca i przytrafiają się sytuacje dość dyskusyjne...
[/QUOTE]

Pieniądz ma to do siebie że niezależnie od koloru skóry czy nacji:evil_lol:każdy go kochać:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45'][quote name='gorzała']@Janusz 45



@Gorzała

Każdy z nas ma własne priorytety:lol: ja piszę o rosyjskich Ca de Bou może dlatego że czytałem i pisałem na rosyjskich forach wcześniej niz na polskich,może dlatego że dowiedziałem się tam więcej prawdy o polskich Ca de Bou niż w Polsce,napewno dlatego że jest tam obecnie najbardziej dynamiczny rozwój rasy (nie biorę pod uwagę typu Ca de Bou),może dlatego że Rosja posiada najwięcej Ca de Bou na Świecie,napewno dlatego że widziałem kilkanaście rosyjskich Ca de Bou na własne oczy i kilka z nich podoba mi się .
[/quote]

@Janusz 45

Wybacz, ale nie pisz takich bzdur, dowiedzieć się prawdy o polskich CdB możesz się tylko od polskich hodowców (gdyby ich było na to stać, sam Masz wiele do opowiedzenia i również nie możesz sobie na prawdę pozwolić), sorry, ale Rosjanie raczej z natury nie są zdolni do publikowania prawdy...od taka nacja...i wyśmieję każdego kto powie mi więcej prawdy o moich psach...do tego napewno żaden Rosyjski hodowca nie dokona chociażby nawet czytał w myślach...

...i wybacz, ale najwięcej, najszybciej i nabardziej dynamicznie to oni spaprali tą rasę, a nie rozwineli, przypominam moje pytanie i wątpliwość, patrząc na dość marną liczbę niespokrewnionych z osanną i między sobą importów jakim cudem osiągnęli taki przyrost, dolewali czegoś jeszcze poza astem, bulldogiem i bullmastiffem o czym nie wiedzą wszyscy poza prawdomównymi Rosjanami...oszczędź mi...

Rosjanie jedyne co mają fajnego to kilka importów z ostatnich lat, ale i te wymieszali z tym co się pałęta u mnich po dzielnicy...bez sensowna strata czasu...

Tobie chodzi o prowokację i po części udała Ci się ona, ale musiałem Ci podpowiedzieć jak...więc spokojnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45'][quote name='gorzała']@Janusz 45

Pieniądz ma to do siebie że niezależnie od koloru skóry czy nacji:evil_lol:każdy go kochać[/quote]


@Janusz 45

I nie oceniaj mnie swoją miarą, kasa to kasa, ale w przeciwieństwie do Ciebie ja nie dostaję padaki na dźwięk sypiących się srebrników, są ludzie i ludzie, my nigdy nie będziemy podobni do siebie, uwierz mi będzie Ci łatwiej mnie zrozumieć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała'][quote name='Janusz45']

[QUOTE]
@Janusz 45

Wybacz, ale nie pisz takich bzdur, dowiedzieć się prawdy o polskich CdB możesz się tylko od polskich hodowców (gdyby ich było na to stać, sam Masz wiele do opowiedzenia i również nie możesz sobie na prawdę pozwolić), sorry, ale Rosjanie raczej z natury nie są zdolni do publikowania prawdy...od taka nacja...[B]i wyśmieję każdego kto powie mi więcej prawdy o moich psach...[/B]do tego napewno żaden Rosyjski hodowca nie dokona chociażby nawet czytał w myślach...
[/QUOTE]

@ Gorzała

Trochę pokory Pani Agnieszka powiedziała znacznie wiecej o Twoich psach niż Ty więc nie wiem o co Ci chodzi:shake: ale zostawmy to OK.

Ja całkowicie podtrzymuję to co napisałem "na temat prawdy o Polskim CdB" jak wszędzie są różni ludzie:cool1:

[QUOTE]...i wybacz, ale najwięcej, najszybciej i nabardziej dynamicznie to oni spaprali tą rasę, a nie rozwineli, [/QUOTE]

Widziałeś sam co dostali z Hiszpani jako hodowlany materiał wyjściowy:crazyeye:to tak samo jakbyśmy chcieli z Che czy Agata zrobić coś w stylu Chimo "TO UTOPIA" życia by nam zabrakło.Dlatego jestem za podziałem rasy Ca de Bou na dwie odrębne .

[QUOTE]
przypominam moje pytanie i wątpliwość, patrząc na dość marną liczbę niespokrewnionych z osanną i między sobą importów jakim cudem osiągnęli taki przyrost, dolewali czegoś jeszcze poza astem, bulldogiem i bullmastiffem o czym nie wiedzą wszyscy poza prawdomównymi Rosjanami...oszczędź mi...[/QUOTE]

Z takimi opiniami trzeba być ostrożny jak się nie posiada twardych dowodów na takie praktyki,chociaż wszystko jest możliwe:crazyeye:


[QUOTE]
u mnich po dziRosjanie jedyne co mają fajnego to kilka importów z ostatnich lat, ale i te wymieszali z tym co się pałęta elnicy...bez sensowna strata czasu...[/QUOTE]

Czy z tymi importami chodzi Tobie o Apollo de sa Pleta (Nacho de Almallutx x Patricia de Almallutx)????


[QUOTE]
Tobie chodzi o prowokację i po części udała Ci się ona, ale musiałem Ci podpowiedzieć jak...więc spokojnie...
[/QUOTE]

Dobra ,dobra wrogu :mad::lol:chodzi tylko i wyłącznie, o wymiane pogladów na pewne zagadnienia zwiazane z rasą Ca de Bou,czy to prowokacja z mojej strony czy to podpowiedź z Twojej strony -ważne jest to by dyskusja przebiegała na odpowiednim poziomie,może być ostra ale zawsze na poziomie OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...