Jump to content
Dogomania

Szwecja


Marcino1978

Recommended Posts

Od 1 lipca będzie można jechać z psem do Szwecji!!! Potrzebne będzie zaśwaidczenie o szczepieniu pezciwko wsciekliznie ( wykonane conajmniej 4 miesiace przed data wyjazdu )

i badanie krwi. Nie mam pojecia jak dlugo to badanie będzie miało ważność najwazniejsze jednak ze mozna juz smigac do Szwecji :D

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pliiiz napisz skad masz te informacje! czy jestes pewien, ze bedzie mozna, czy czytales, ze 'byc moze' bedzie mozna? Bo ja sledze informacje nt wjazdu do Anglii i czytalam tylko, ze jest szansa, ze tam bedzie mozna od lipca uczestniczyc w Pet Travel Scheme, czyli jak doszwecji, tylko 6 miesiecy, nie 4.

pliiiz, wiecej informacji!

Link to comment
Share on other sites

Marcin dzięki wielkie! widze swiatelko w tunelu

i mam nadzieje, ze nie sa to swiatla nadjezdzajacego z przeciwka pociagu ;)

Olu, Norwegia nie ma kwarantanny, ani zadnych takich upierdliwosci, wiec o ile wiem wystarczy - do 2 lipca zwykly papierek o szczepieniu itd, a od 2 lipca paszport, taki sam jak np do Niemiec, na Slowacje itd. Ogolnie- nie ma problemow.

Szwecja byla (jest jednym z krajow europejskch ktore żądaly odbycia przez psa/kota kwarantanny po wjezdzie- dlatego to taka rewelacja, zejest szansa na wzjazd bez tejze kwarantanny :D

Link to comment
Share on other sites

Masza nawet nie wiesz jak się mylisz, niestety do Norwegii potrzebna jest kwarantanna (wiem, że jeśli chodzi o Szwecję to rewelacja, dlatego pytam o Norwegię, może też się zmieniło), wiem o tym, bo wyjedżem do Norwegii na 3 lata i się w tych sprawach orientuję, a jest (lub było) dokładnie tak jak ze Szwecją.Kwarantanna 4-6 miesięczna za 10 tysięcy(tak jest w Norwegii) uważacie, że to noramlne??Nie wyobrażam sobie tego kompletnie :roll: dlatego się tym interesuję..

Link to comment
Share on other sites

achaaa...... ojeeeju, to przepraszam, sądzi

  • am, ze tylko Szwecja tak to zalatwia... ja wybieram sie na 2 lata do Irlandii, ktora miala i MA kwarantanne 6 miesieczna (pies w klatce, odwiedziny 30minut tygodniowo, koszta porownywalne..) CHYBA ZE zwierze przyjezdza z pozostalej czesci wysp bryt, lub Szwecji. Do Anglii mozna bylo wwiezc psa bez kwarantanny jesli pochodzil z 1 z krajow z listy uprawnionych, zostal zachipowany, zaszczepiony itd itd itd. Wiec moj pies jest Holendrem z tego powodu. Teoretycznie, rzecz jasna. A teraz okazuje sie, ze 2 lipca jest szansa, ze Polska bedzie takze na tej liscie uhonorowanych panstw, poza tym rusza wtedy europejski program paszportowy i skoro nawet Szwecja cos zmienia, mysle, ze Norwegia tez, to byloby logiczne..
    to link z ktorego ja czerpie te informacje:
http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm
o, wlasnie przeczytalam, ze nie w lipcu, tylko w pazdzierniku, tzn opoznienie we wprowadzeniu tychze paszportow, czyli calej reszty pewnie tez. :( oby w ogole.... :(
Link to comment
Share on other sites

achaaa...... ojeeeju, to przepraszam, sądzi
  • am, ze tylko Szwecja tak to zalatwia... ja wybieram sie na 2 lata do Irlandii, ktora miala i MA kwarantanne 6 miesieczna (pies w klatce, odwiedziny 30minut tygodniowo, koszta porownywalne..)

:o Warunki kwarantanny też są tragiczne... :( Pół roku bez praktycznie żadnego kontaktu psiaka z właścicielem :cry: Bo co to jest te pół godziny?!!! :evil: Pieski to muszą strasznie przeżywac jak i właściciel... :cry: I jeszcze jakie koszta :o W takiej sytuacji napewno wiele osób nie zdecyduje się na wyjazd do takiego kraju :roll: z tych właśnie powodów...

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam takie pytanko. Może ktoś się orientuję jak w tym momencie wygląda sprawa z wyjazdami z psami do Szwecji? Jesteśmy już w Unii, ale czy zwalnia nas to już z kilkumiesięcznej kwarantanny? Wiadomo, że pies musi mieć wszczepiony chip i paszport UE. Jeśli nie ma już zakazu to szwedzkie wystawy wreszcie staną przed nami otworem :)

[Doklejone - Mod]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Właśnie wysyłam szczeniaka do Szwecji i jestem w temacie (wysyłać to będę... za pół roku). Nie ma możliwości przewiezienia psa przez inne kraje ponieważ trzeba zgłosić import. W przeciwnym wypadku przy rutynowym szczepieniu lekarz weterynarii zadenuncjuje niezgłoszonego obywatela i albo szczeniak wróci do kraju pochodzenia na koszt hodowcy/właściciela, albo zostanie uśpiony.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Puławy robia badania, czas oczekiwania na wynik to 2 tygodnie. Najlepiej wyslac krew do nich np.Pocztexem. to badanie jest akceptowane przez Szwecję. Oczywiście można też bez badań mostem z Danii bez badań, ale jeśli policja czy wet. znajda takiego psa, to niestety pies bedzie uśpiony.

Link to comment
Share on other sites

Pół roku to musi czekać szczeniak, ponieważ u niego procedura jest nieco inna. Musi mieć trzy miesiące aby dostać pierwszą szczepionkę na wściekliznę, po 30 dniach druga dawka (tak powiedzieli mi Szwedzi), dopiero po tej drugiej trzeba odczekać 4 miesiące (test można wykonać po min. 120 dniach od szczepienia) i jeżeli poziom przeciwciał jest odpowiedni to jedzie, a jak nie to procedura od nowa.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Bachar, chyba zrozumiałam 8)

A przy dorosłym psie musi minąć jakiś określony czas od ostatniego szczepienia? Moja ma teraz w styczniu termin szczepienia (to będzie jej drugie w życiu szczepienie na wściekliznę) i zastanawiam się ile czasu musiałoby minąć od podania szczepionki do pobrania materiału do badania?

Ktoś robił te badania? Czy poziom przeciwciał bywa zbyt niski? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja juz /tzn. oczywiście mój psiak/ jestem po badaniach w Puławach. Jestem bardzo mile zaskoczona postawą i jakością usług naszych Puław. Wcześniej robiłam badania psów w Szwecji, a teraz chciałam zobaczyc jak działa nasz rodzinny ośrodek. Osoby w instytucie wirusologi sa kompetentne, dzwoniłam pare razy w ciągu tych 2 tygodni -podawałam tylko nazwę psa, i już po paru chwilach wiedziałam co i jak z badaniem. :D

Link to comment
Share on other sites

Próbkę można pobrać na 120 do 365 dni od ostatniego szczepienia (wyniki próbki krwi pobranej przed upływem 120 dni są nieważne). Dodatkowo pies musi być odrobaczony przeciw Echinococcus spp. preparatem zawierającym Praziquantel lub Epsiprantel w ciągu 10 dni przed wyjazdem (dane polskie), wg Szwedów nie później niż na 30 dni przed przekraczaniem granicy. Na chwilę obecną nie interesowałam się zbytnio tym odrobaczaniem- będę o to gnębiła właścicieli przed wyjazdem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...