Jump to content
Dogomania

Szwecja


Marcino1978

Recommended Posts

[quote name='Szarek_Alice']Ja niejednokrotnie byłam w Szwecji z psem.Jeźdźe tam na kaźde wakacje poniewaź mam tam ciocie.Płyne statkiem,<jakieś 18 godz.>Dlatego,źe pies w statku moźe się spokojnie załatwić i nie musi być w klatce,a bilety są duźo tańsze.A mój samojedek nie nawidzi siedzieć w klatce.Bez stresu!;)[/quote]

Czy mozesz podac co to za statek? Nazwa firmy czy cos takiego? Gdzie mozna zamowic bilety?

[quote/]Leccie do Szwecji mówie tam jest suppper dla psa i dla mnie[tylko,że trzeba sprzątać te kupy:mad:][quote]
Przepraszam, ale nie rozumiem o co Ci chodzi, przeciez to normalne. Czy chcesz powiedziec ze Ty po sobie nie sprzatasz?

[quote/]Ja gdy wracam z nad morza zawsze płynę z Świnoujśćia prosto do Szwecji.[quote]
Czy mozesz w koncu podac statkiem jakiej firmy plyniesz :cool1: ...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zaleznosci gdzie w Szwecji macie przebywac i zakladajac, ze statek odplywa z Polski, jest kilka mozliwosci podrozy z towarzyszacym psem/psami, ponizej 3 mozliwosci z destynacja Karlskrona albo Ystad
sa inne mozliwosci podrozy w zaleznosci od destynacji nprz Stockholm.


Gdynia-Karlskrona
[URL]http://www.stenaline.pl/stena_line/pl/main_page.html[/URL]


Swinouscie -Ystad
[URL]http://www.polferries.pl/info/ogolne#prom[/URL]


Swinoujscie -Ystad
[URL]http://www.unityline.se/index.php?lang=se[/URL]

Osobiscie uwazam, ze ze wzgledu na dobro psa, czas i warunki podrozy jak rowniez koszty zwiazane z przewozem, najlepsza opcja podrozy jest rejs
z Niemiec do Szwecji....

Sassnitz - Trelleborg
[URL]http://www.scandlines.se/SEFront/Front_COM[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wybieram się z moim psem do Szwecji w te wakacje, ale jestem zielona z tego tematu. Więc:
-można psa przewieźć promem? ( raczej tak ale chcę się upewnić :P )
-trzeba mieć tam specjalne rzeczy? Typu: Kaganiec?, Klatka transportowa?
Pomocy bo wakacje już tuż tuż :placz:

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że psy muszą być w klatkach i w specjalnym pomieszczeniu. Płynęłam jakiś czas temu bez psa ze Świnujścia do Ystadt i żadnego psa nie widziałam na pokładzie, a z kolei zostawić w samochodzie na tyle godzin to absulutnie mi się w głowie nie mieści.

Moim zdaniem jeśli wziąć pod uwagę dobro psa i przemyśleć cenę promu, to chyba lepiej byłoby pojechać przez Niemcy i mostami przez wyspy duńskie, i potem z Danii to już rzut beretem, króciutko się płynie.

Link to comment
Share on other sites

No po prostu Dania to oprócz Półwyspu Jutlandzkiego dwie wielkie wyspy: Fionia i Zelandia. Łączą je mosty, jeden z nich otwarty niedawno, chyba najdłuższy w Europie albo może na świecie - przejazd jest płatny, ale jednak sporo mniej niż prom. Potem promem z wybrzeża Danii do Szwecji jest bliziutko - widać przeciwlegly brzeg.
Ja miałam zamiar sprowadzić ze Szwecji Hamiltonstovare i sprawdzałam, ile by mnie wyniosło pojechać po szczenię przez Świnujście, popłynąć promem i jechać dalej - a ile właśnie przez Danię - i wyszło mi taniej przez Danię, tylko znacznie dłużej oczywiście. Nie brałam pod uwagę przesłania mi szczenięcia promem w klatce, jak to sugerowała hodowczyni.
Aha, ale na ten niższy koszt jazdy przez Danię miało w moim przypadku wpływ to, że ja sypiam we własnym samochodzie, nie szukam noclegów - i że mam diesla, to trochę taniej na długich trasach.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gdynia-Karlskrona[/B]
pies przebywa albo w klatce na pokladzie samochodowym ( nie rekomenduje) albo wykupuje sie specjalne kabiny w ktorych mozna przebywac razem z psem

[URL]http://www.stenaline.pl/stena_line/pl/main_page.html[/URL]


[B]Swinouscie -Ystad[/B]
Wklejam informacje ze strony internetowej
[B]
" 2. Pasażer przewożący zwierzęta zobowiązuje się wykupić całą kabinę do swojej dyspozycji, odpowiada za jej stan sanitarny. W miejscach ogólnodostępnych, pasażer podróżujący z psem, ma obowiązek, trzymania psa na smyczy i w kagańcu. Pasażer zobowiązany jest do zapoznania się z przepisami weterynaryjnymi danego kraju oraz do posiadania wszystkich dokumentów niezbędnych do wwiezienia zwierzęcia do kraju przeznaczenia. Przewoźnik może odmówić przewozu zwierząt, jeżeli ich pobyt na statku, według oceny Przewoźnika, uznany zostanie za zagrażający bezpieczeństwu pasażerów lub załogi. W takim przypadku uiszczona opłata podlega zwrotowi. "
[/B]
[URL]http://www.polferries.pl/info/ogolne#prom[/URL]


[B]Swinoujscie -Ystad
[/B][URL]http://www.unityline.se/index.php?lang=se[/URL]

Pies przebywa razem z nami na pokladzie statku

[B]Sassnitz - Trelleborg[/B]
Najlepsza opcja, czas podrozy niecale 4 godziny, pies przebywa z nami na pokladzie statku
[URL]http://www.scandlines.se/SEFront/Front_COM[/URL]
Zaden pies nie potrzebowal klatki, kaganiec na wszelki wypadek gdyby ktos tego zadal ( ja nigdy nie musialam uzywac )


[quote name='daisy']W zaleznosci gdzie w Szwecji macie przebywac i zakladajac, ze statek odplywa z Polski, jest kilka mozliwosci podrozy z towarzyszacym psem/psami, ponizej 3 mozliwosci z destynacja Karlskrona albo Ystad
sa inne mozliwosci podrozy w zaleznosci od destynacji nprz Stockholm.


Gdynia-Karlskrona
[URL]http://www.stenaline.pl/stena_line/pl/main_page.html[/URL]


Swinouscie -Ystad
[URL]http://www.polferries.pl/info/ogolne#prom[/URL]


Swinoujscie -Ystad
[URL]http://www.unityline.se/index.php?lang=se[/URL]

Osobiscie uwazam, ze ze wzgledu na dobro psa, czas i warunki podrozy jak rowniez koszty zwiazane z przewozem, najlepsza opcja podrozy jest rejs
z Niemiec do Szwecji....

Sassnitz - Trelleborg
[URL]http://www.scandlines.se/SEFront/Front_COM[/URL][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']J apo niemiecku aniu ciut ciut, wiec na tej stronie co podala daisy tez duzo info nie ma a po ichniemu nic sie nie doczytam :roll: ....[/quote]

Linki ktore podalam sa w jezyku polskim, z mozliwoscia wyswietlenia rowniez w jezyku szwedzkim i angelskim, jedyna strona ktora podalam w jezyku angelskim, a ktorej nie ma mozliwosci wyswietlenia w jezyku polskim,
to strona linii Sassnitz - Trelleborg [URL]http://www.scandlines.se/SEFront/Front_COM[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Daisy, ja wlasnie patrzylam na ten link Sassnintz - Trelleborg - po angielsku nie mam problemu, ale nie widzialam zadnej informacji o przewozie zwierzat i warukach dlatego pomyslalam ze moze jest cos wiecej na stronie niemieckiej....tzn.szwedzkiej jak widze :evil_lol:, ale dzieki.

Link to comment
Share on other sites

[B]Waxy[/B] pies jadacy do Szwecji musi miec zrobione badania na przeciwciała - tj. pobieranie krwi [U]nie wczesniej[/U] nic 120 dni po szczepieniu na wscieklizne i [U]nie pozniej[/U] niz 365 dni po szczepieniu na wscieklizne. Musisz miec zaswiadczenie o tych przeciwciałach.

Ponadto pies musi byc odrobaczony w ciagu 10 dni przed planowana podroza.

Link to comment
Share on other sites

Mamy wszystkie szczepienia, weterynarz nam zapisał na takiej karteczce.
PS: Powtarzam pytanie:
Czy to prawda że psy w podróży mogą dostać zawału :placz:? I czy zamyka się psy w odpowiednich pomieszczeniach? Jak tak to można ''odwiedzać'' psy? Proszę o odpowiedź :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']No po prostu Dania to oprócz Półwyspu Jutlandzkiego dwie wielkie wyspy: Fionia i Zelandia. Łączą je mosty, jeden z nich otwarty niedawno, chyba najdłuższy w Europie albo może na świecie - przejazd jest płatny, ale jednak sporo mniej niż prom. Potem promem z wybrzeża Danii do Szwecji jest bliziutko - widać przeciwlegly brzeg.
Ja miałam zamiar sprowadzić ze Szwecji Hamiltonstovare i sprawdzałam, ile by mnie wyniosło pojechać po szczenię przez Świnujście, popłynąć promem i jechać dalej - a ile właśnie przez Danię - i wyszło mi taniej przez Danię, tylko znacznie dłużej oczywiście. Nie brałam pod uwagę przesłania mi szczenięcia promem w klatce, jak to sugerowała hodowczyni.
Aha, ale na ten niższy koszt jazdy przez Danię miało w moim przypadku wpływ to, że ja sypiam we własnym samochodzie, nie szukam noclegów - i że mam diesla, to trochę taniej na długich trasach.[/quote]
Wyszło nam też taniej jechać niż płynąć.
Zeszłej zimy pojechaliśmy po naszego szczeniaka, i koszty nie były takie znowu wielkie (znaleźliśmy hotel z noclegiem na pograniczu Danii i Niemiec, gdzie mogliśy wziąć psa). Wolę jechać, i móc sie zawsze zatrzymać, niż płynąć :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[B]Waxy[/B] do Szwecji nie wystarczą SAME SZCZEPIENIA!!! Twoj pies musi miec [U]zrobione badania na przeciwciała[/U] - bez tego Cie nie wpuszcza do Szwecji - i to nie jest to samo co szczepienia!!!

Co do zawałów... pierwsze słysze... :roll:
Ze niby gdzie psy maja byc zamykane w tych specjalnych pomieszczeniach? Na statku? Na statku psa masz przy sobie niezaleznie od rozmiarów psa - musi miec tylko kaganiec i smycz
W samolocie? W samolocie psa do 5 kg (chyba do 5 kg, moze do 4 kg) mozna miec na kolanach, psa większego przewozi sie w luku bagazowym jako 'cargo' - wtedy psy sa w kontenerach a nie pomieszczeniach - kontener dostarczasz indywidualnie, wiec pies moze wczesniej poznac swoj azyl :) I nie slyszalam, zeby pies dostal zawały podczas takiej podrozy - zapewne podaje się jakies srodki relaksujaco/uspokajajace i psiak sobie spi nieswiadomy niczego :) Jak pies nauczony przebywania w kontenerze to i bez srodkow sie obedzie :) Podroz samolotem do Szwecji trwa 2-3 godziny - jest to bardzooooo szybko
Gorzej statkiem... ok 10-15 godzin - ale psa masz przy sobie ;)

Link to comment
Share on other sites

No a jeśli ktoś nie ma kontenera? Samoloty nie mają takich "dyżurnych" klatek do przewozu psów?
Pytam, bo jeden z moich szczeniaków będzie w sierpniu leciał, wprawdzie nie do Szwecji, lecz na Cypr, ale jeśli chodzi o sprawy techniczne, to chyba na jedno wychodzi. Kto ma jakies konkretne doświadczenia z samolotami?

Link to comment
Share on other sites

Fajny temat. Właśnie jestem na etapie wysyłania psa do Szwecji więc jestem na bieżąco. Badania krwi faktycznie trzeba zrobićtak jak to już było wcześniej opisane. Badanie to robią Puławy, kosztuje dokładnie 277 zł. Na wyniki trzeba czekać do 3 tygodni - przysyłają pocztą. Próbkę trzeba odpowiednio zapakować (weterynarz to robi) i wysłać kurierem albo zawieźć samemu dla pewności.
Co do klatek transportowych to jest jakiś koszmar w Polsce!!! Każdy samolot ma inne maksymalne wymiary jakie przyjmuje do luku bagażowego. Musicie sobie więc sprawdzić jak duży samolot będzie leciał do Szwecji. Piszę o dużych klatkach bo ja wysyłam duuuzego szczeniaczka (komondora). W cywilizowanych krajach można taką klatkę wypożyczyć na lotnisku. Szwedka która ode mnie kupuje szczeniaka przyleci sobie właśnie z pożyczoną klatką - pożyczenie będzie ją kosztować 15 euro. A u nas taka klatka która by była dla mojego szczeniaka w sam raz kosztuje jakieś 600-700 zł.
Co do środków uspokajających to byłabym ostrożna raczej z ich podawaniem. Zazwyczaj działają one ogłupiająco na psa lub wręcz usypiająco. Pies może się przewrócić w klatce i jeszcze w takim stanie sobie coś zrobić (zwichnąć łapę, zakrztusić się a nawet udusić). Niestety różne rzeczy się zdarzają. Lot z Warszawy do Sztokholmu trwa jakieś 1:30 do 2 godzin. Na ten czas myślę że wystarczy psu ulubiona zabawka i jakiś nasz ciuch z zapachem.

Link to comment
Share on other sites

Ja również wybieram się (po raz kolejny) do Szwecji. I również przycylam się do opcji jazdy przez Niemcy. My jeździmy w ten sposób.
Samochodem do Berlina, śpimy, potem jedziemy na północ w stronę Hamburga, aż do Putgarden. Z Putgarden bierzemy prom do Danii do Rødby. Stamtąd kierujemy się w stronę Kopenhagi, bo zaraz za Kopenhagą zaczyna się most (dwadzieścia parę kilometrów długości) łączący Danię ze Szwecją (Malmö). Zaraz za mostem są bramki, gdzie płaci się za przejazd mostem (około 150zł/300koron szwedzkich). I zaraz za bramkami stoi sobie samotnie budka wartownicza, obok stoi pan albo pani celnik. Stoi i patrzy. Generlanie nie widziałm, żeby kiedyś kogoś zatrzymali. My mamy auto na szwedzkich numerach, więc to spore ułatwienie. Przyzam się, że poprzedniego psa przemyciliśmy (miał 8 miesięcy, więc siłą rzeczy nie miał szans na odbycie kwarantanny, odpowiedź z Puław itd.). Teraz będziemy jechać z 6-cio miesięcznym, niestety podobna sytuacja. Dla nas ułatwieniem jest to, że TZ jest Szwedem i mamy szwedzkie auto.
Acha, TZ dzwonił do Szwecji i pytał dwa dni temu o przepisy. Od przyszlego roku Szwecja ma mieć takie same przepisy dot. przewozu zwierząt, jak pozostałe kraju EU (poza UK i Irlandią of kors). Myślę, że w związku z tym, kontrola teraz będzie dużo słabsza.

Zapomiałam dodać, że prom płynie TYLKO 40 minut:-)

Poprzedni pies miał podaną tabletkę na uspokojenie/usypiającą. Skończyło się dwoma dniami w szpitalu pod kroplówką i stratą 8 kg w 1 tydzień. Odpracowaywaliśmy to potem przez miesiąc. Nigdy więcej nie dam żadnemu psu tabletki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...