Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

Słuchajcie, czy TOTW można karmić 6 miesięcznego sconka dużej rasy? Oni tam niby piszą, że karma dla psa w każdym wieku, no ale... sama nie wiem... O Acanie bezzbożowej tez ostatnio usłyszałam, że można karmić tym szczonka, ale od dystrybutora - producent nie raczył już umiesćic tej info na karmie.
Poza tym - jeśli można karmić bezzbożowymi wszystkie wielkości, rasy etc- to dlaczego ORIJEN ma karmy dla szczeniąt i dla dorosłych?? Coś mi się to nie podoba...
Czy TOTW ma w składzie wzmacniacze na stawy bo nie jestem w stanie znaleźć takiej info w internecie?

No i która wersja smakowa byłaby najlepsza dla psiaka?

Waham się ciągle między ORIJENEM (CENA!!) a Acaną. No i teraz jeszcze tym :) Pomóżcie, please.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma nic na stawy w totw, z resztą jest tak specjalnie. Jeśli pies będzie czegoś na stawy potrzebował to właściciel może mu to podać osobno. Wg mnie najlepsza dla szczyla byłaby totw rybna, koleżanki goldenka się na tym wychowała.

Link to comment
Share on other sites

Cóż... Trafiłam właśnie na stronkę angielskiego forum labków, gdzie pisali o tej karmie, że absolutnie nie nadaje się do szczeniaków poniżej 4 miesiąca - poza tym - pisali, że TOTW ma kiepską kompozycję minerałów (zwłaszcza wapnia), co jest szkoldiwe dla sconków dużych ras (skłonnych do dysplazji)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno - na międzynarodowym flacim forum otrzymałam info o tej karmie, że do konserwowania producent używa "ethoxyquin" - cokolwiek to jest. Ponoć to bardzo szkodliwa konserwa. Ta informacja nie została zamieszczona na karmie, ale jest to na 100% prawda, ponieważ osoba, która mi to powiedziała dowiedziała się tego od producenta właśnie.

Co to jest ten ethoxyquin? Tyle co wyczytałam, to to, że działa szkodliwie na wątrobę i powoduje nowotwory...

pozdrawiam
E.

Link to comment
Share on other sites

Ethoxyqina to przeciwutleniacz często stosowany także jako pestycyd zwalczający niektóre odmiany pleśni i grzybów. Został wycofany z produktów dla ludzi, natomiast jest popularnie stosowany w karmach dla zwierząt, zwłaszcza tych tańszych.

Nie ma dogłębnych badań dotyczących szkodliwości tego środka dla zwierząt, jednak liczne niezależne obserwacje pokazują że Ethox.... jest odpowiedzialna za odkładanie się protophorphiryny IX w wątrobie, podniesienie poziomu niektórych enzymów.

Niezależne badania dotyczące kotów, wskazują, że ta substancja może w wypadku tego gatunku prowadzić do uszkodzenia nerek.

Ethoxy... jest substancją trującą dla ryb.

Producenci karm dla psów (pozycjonujących się na naturalne i zdrowe) usuwają ten składnik z mieszanek.

Jednak... ethox... jest popularnie stosowana w rybołówstwie gdzie ryby nie przeznaczone do spożycia przez ludzi są zabezpieczane tą substancją.

Ponieważ zgodnie z wymogami AFFCO producent jest zobowiązany do zamieszczania informacji jedynie o stosowanych przez SIEBIE substancjach w wielu karmach informacji o Ethox... nie ma.

Substancja znajduje się w jednym z składników przed rozpoczęciem procesu produkcji.

O ile mi wiadomo niektóre firmy występują z prośbą o niestosowanie Ethox... do zabezpieczania ryb które mają trafić do ich mieszanek - chyba Orijen się tym chwali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Nie ma nic na stawy w totw, z resztą jest tak specjalnie. [/quote]

nie wiem na 100% (ael nic nie jest pewne na 100%... ) ale niektórzy specjalisci sugeruja karmic szczenieta karmami bez dodatków na stawy zeby zmusic organizm do wlasnej produkcji ... Ktos cos slyszal na ten temat?

Przy okazji, "ktrebor" podał za ciekawą informacje , nie wiedzialem ze bywa tak ciekawie ukryty w karmie przeciwutleniacz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zarzaneri']niedlugo to nie bedzie czym karmic juz psiakow i kotow:placz:
sie "dlugo" cieszylam sluzaca moim futrom karma...i znow pewnie trzeba bedzie szukac czegos innego :roll:

nie wiecie czy w acanie tez takie pulapki sa??[/quote]

w rybnej pewnie tak

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

od razu piszę, że może ja mam jakieś zwidy, ale coś mi nie pasuje w ostatnio zamówionej TOTW z rybą. pierwszy worek (6,8 kg) buba zjadła ze smakiem i przed świętami zamówiłam nowy worek. krakvet nie miał worków 6,8 i przysłali mi 3 x 2,27. nasypałam małej karmy i od razu zwróciłam uwage na bardziej nieregularny kształt karmy. potem przyjrzałam się i wydało mi się, że są 2 kolory granulek - jaśniejsze i ciemniejsze. miałam jeszcze trochę karmy z pierwszego worka i porównałam i faktycznie tamte z worka 6,8 były jednolitego koloru i bardziej okrągłe. ale nic, karmę dawałam małej dalej. teraz już wiem na pewno, że coś jest nie tak, bo buba od kiedy zaczęła nowy worek cały czas puszcza śmierdzące bąki takie jak wtedy kiedy jadła RC. i to nie tak, że to jej się zdarzy raz dziennie, ona tak robi przez kilka godzin. jeden za drugim :( ciągle się drapie. czekam tylko aż dostanie wysypki w uszach :( jeden worek 2,27 już prawie rozpracowany. otworzyłam drugi i jest to samo. 2 kolory granulek :(

pal licho moje doznania zapachowe, ale pies się męczy :( balbina uczulona jest na białko zwierzęce i dosyć długo szukałam dla niej dobrej karmy (przeszliśmy przez RC, hillsa, purinę i znowu rc). myślałam, że totw to będzie strzał w 10 ale najwyraźniej nie jest. czy to możliwe, żeby zmieszały się 2 rodzaje karm? zupełnie nie wiem co z tym zrobić. rozważam rozdzielenie jaśniejszych kulek od ciemniejszych już :diabloti: zrobiłam zdjęcia karmy i proszę rzućcie na to okiem

[IMG]http://img294.imageshack.us/img294/6691/karma1.jpg[/IMG]
By [URL="http://profile.imageshack.us/user/pollajaga"]pollajaga[/URL] at 2009-04-23

[IMG]http://img294.imageshack.us/img294/8269/karma2.jpg[/IMG]
By [URL="http://profile.imageshack.us/user/pollajaga"]pollajaga[/URL] at 2009-04-23

[IMG]http://img294.imageshack.us/img294/456/karma3.jpg[/IMG]
By [URL="http://profile.imageshack.us/user/pollajaga"]pollajaga[/URL] at 2009-04-23

Link to comment
Share on other sites

Chefrenku no właśnie się sprawdziło, po tym pierwszym worku byłam zachwycona i dlatego tak chętnie zamówiłam kolejny raz. ale teraz to już nie wiem co o tym myśleć :( dzisiaj zrobiłam mały teścik. rano na śniadanko tylko bułeczka i nic zero bąków. a po południu micha karmy i maska gazowa to za mało :( może jakaś felerna partia mi się trafiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polla']Chefrenku no właśnie się sprawdziło, po tym pierwszym worku byłam zachwycona i dlatego tak chętnie zamówiłam kolejny raz. ale teraz to już nie wiem co o tym myśleć :( dzisiaj zrobiłam mały teścik. rano na śniadanko tylko bułeczka i nic zero bąków. a po południu micha karmy i maska gazowa to za mało :( może jakaś felerna partia mi się trafiła.[/quote]

Może w mniejsze worki pakują karmę z innej fabryki, gdzie składniki pochodzą z innych regionów????

A datę spożycia sprawdzałaś?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zachęcona pozytywnymi opiniami,dość ciekawym składem i brakiem zbóż zamówiłam worek TOTW Pacific.Pozostaje mi się cieszyć że tylko 39 zł poszło w błoto bo takiego obrzydzenia na widok karmy u mojego psiaka jeszcze nie widziałam:roll:.Zwykle przy zmianie karmy przez kilkanaście pierwszych dni jest szał i granulki z miski znikają w zastraszajacym tempie,przy tej karmie Paco uciekł w zastraszajacym tempie z kuchni. Minusem dla mnie i to sporym jest wielkość granulek-dobre są raczej dla psiaków preferujacych duże krokiety,bo małe pyszczki mogą mieć problem. Plus to intensywny zapach rybki,a nie specyficzny"karmowy" któy jednak nie przekonał szczyla do jedzenia


no cóż szukamy dalej

Link to comment
Share on other sites

U nas odwrotnie. Pies zawsze odwraca się od nowej karmy, TotW z dzikim ptactwem pochłania jak szalony.
wg. [url=http://www.dogfoodanalysis.com/]Dog Food Analysis - Reviews of kibble[/url] ta karma ma 6 gwiazdek (na 6 możliwych), recenzje są bardzo pochlebne, z tego piszą nie zawiera żadnych szkodliwych konserwantów.
Dla porównania, karmy RC mają 3 gwiazdki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Zachęcona pozytywnymi opiniami,dość ciekawym składem i brakiem zbóż zamówiłam worek TOTW Pacific.Pozostaje mi się cieszyć że tylko 39 zł poszło w błoto bo takiego obrzydzenia na widok karmy u mojego psiaka jeszcze nie widziałam:roll:. Minusem dla mnie i to sporym jest wielkość granulek-dobre są raczej dla psiaków preferujacych duże krokiety,bo małe pyszczki mogą mieć problem. [/quote]

Ja na poczatku dawłam przepiórkę, jadły chetnie, ale po zmianie na bizona po prostu zwariowały - zjadły worek 6,8 w ciagu dwóch tygodni :diabloti::diabloti:. Moje boorki to 2 sznaucery mini, i nie miały najmniejszego problemu z wielkoscia granulek.

Rybnej karmy nie próbowałam - jak do tej pory baaaardzo niechetnie, a własciwie wcale nie chca takich jesc.

[quote name='hecia13']
Dla porównania, karmy RC mają 3 gwiazdki.[/quote]

RC maja 2 gwiazdki ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ja na poczatku dawłam przepiórkę, jadły chetnie, ale po zmianie na bizona po prostu zwariowały - zjadły worek 6,8 w ciagu dwóch tygodni :diabloti::diabloti:. Moje boorki to 2 sznaucery mini, i nie miały najmniejszego problemu z wielkoscia granulek.

Rybnej karmy nie próbowałam - jak do tej pory baaaardzo niechetnie, a własciwie wcale nie chca takich jesc.
.[/quote]
Mój owczar preferuje drobniejszą karmę(najbardziej wielkość PROFILUM mu odpowiadała),JRT mojej mamy mimo że grubsze granulki też wcina,z tą karmą ma problem:roll:

Ja zdecydowałam się na rybną bo młody rybki uwielbia,ale widać w formie karmowej już nie:shake:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie są to duże granulki-chociażby w porónaniu ze wspomnianym przeze mnie PROFILUM(psiakowi smakowo i wielkościowo najbardziej odpowiadały,ale skład mnie nie odpowiadał).
[IMG]http://images50.fotosik.pl/187/02bf08cad31f1e9b.jpg[/IMG]
[IMG]http://images50.fotosik.pl/187/a364a5116a4f87a9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Ja miałam "bizona" i "kaczkę", obydwie miały takie same (małe, jak karma szczenięce nieomalże) granule - wyglądały zupełnie inaczej :eek:.[/quote]
Ja miałam i bizona i rybę i też miałam małe granule, praktycznie identyczne w jedenj i drugiej karmie. Jakbyś na ręce położyła 2zł to byśmy mieli odniesienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...