Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

[quote name='Calmia']Hej czy możecie mi pomoc i napisać ile TOTW to jest 300 gram ? Nie przysłali mi miarki, wagi nie mam i nie wiem ile powinnam tego psu podać. Jeśli ktoś z Was ma miarkę Acany to byłoby super, bo mam taką i na razie sypnęłam jeden kubek czyli ponad 200 gram według miarki Acany, ale nie wiem ile to jest faktycznie.[/quote]
Mam miarkę Acany ;) i pełen kubek to 200gram , wiec 300 gram to kubek i pół :p +/- parę gram ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My jemy od wczoraj TotW z kaczki i indyka. I powiem wam , że bałam się tej zmiany bo Ax nie lubi zmieniać karmy. A teraz o dziwo jest pierwszy przy misce, wymiata całą szybciutko,:p widzę że mu smakuje i mam nadzieję, że tak zostanie. Nie przeszkadza mu inny smak i wygląd od Royala. Zjada bez dosmaczania.
Teraz tylko będę go obserwować - zachowanie, kupki, sierść , skóra - zobaczymy , mam nadzieję, że mu posłuży.
Tylko z tym dawkowaniem też mam problem - ile powinnam na dzień dawać psu o wadze 70-75 kg ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Melduję, że Beza wcina bizona już jakieś dwa tygodnie. Troszkę mniej chętnie się za niego zabrała niż za Orijena, ale teraz wcina z takim samym zapałem. Co do kup, są trochę jakby większe, ale za to kolor mi się bardziej podoba :diabloti:.
Generalnie karma na plus :).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

my niestety musieliśmy zmienić karmę, długo czekałam, ale kupki nie wróciły do normy. Zmieniliśmy na chicken soupa i jest o.k.. A na dodatek jak zawsze miał problem z wagą tak teraz trzyma linię i je w miarę chętnie.
Zawsze to nieporównywalnie lepszy wybór niż powrót na Royala :razz: A miałam nadzieje, że mu podejdzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Ja nie mam problemu - wszystko jest ok. Nie łzawią, nie drapią się po uszach, co było w przypadku Orijen'a.[/quote]

Dziękuję ;).
Kilka dni temu przyszło do mnie ok. 2kg opakowanie TOTW, za niedługo zaczniemy przestawianie na nową karmę. Mam nadzieję, że małej podpasuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupilam na probe dwa kilogramy tej karmy z wedzonym lososiem. I na pewno na tym jednym opakowaniu poprzestane. Pies mial spore zatwardzenie, mimo namaczania karmy. Poza tym zapach tej karmy nie byl zbyt przyjemny i miala jak dla mnie za male granulki, chociaz jak namaczalam to nie mialo zbytniego znaczenia. ;)

Heh podobnie bylo z acana, tyle dobrych opinii na dogomanii, a moj pies tez jej dobrze nie tolerowal. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam do Was pytanie... Za niedługo chcę przejść na karmę bezzbożową ( do tej pory sunia jadła Bento regular mini i wszystko ok).... Zastanawiam się nad TOTW lub Acaną... Mała nie ma żadnych problemów .. nie jest uczulona, nie drapie się po niczym, jest dośc aktywna ok 3-4 h ruchu dziennie, nie ma nadwagi... ponieważ jest po sterylizacji ma tendencję do tycia, pilnuję ostro jej wagi i nie ma z tym problemów:p:p:p:p...

Czy ktoś na podstawie swojego doświadczenia jest w stanie mi coś doradzić???? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi ...

Pozdrawiam

Ola i Fiona

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam obie karmy...
TOTW High Praire - rewelacyjny zapach, przyswajanie super... pochłaniane z prędkością światła, TOTW rybne, mniej chętnie jedzone, pozatym wszystko oki.
Acana Lamb and Apple - też super, ale mniej chętnie jedzona... Acana Pacifica, podobnie jak Lamb and Apple.
Ogolnie obie karmy bardzo fajne, ale nowe Acany mają mniej tłuszczu, więc jak dbasz o linię psiaka mającego/czy też mogącego miec tendencje do nadwagi do Acana będzie lepszym wyborem...

Link to comment
Share on other sites

U mojej to normalne że je mniej niż zalecane ogólnie jak do mnie trafiła to bardzo mało jadła, także dla mnie to dobra wiadomość że dawkowanie jest małe (ją pełna miska przeraża :roll::roll::roll::roll: ) Najważniejsze że sunia dobrze ja toleruję
a które smak jadła najchętniej ??????:cool3::cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

To żeby nie być gołosłownym ;) moja suka (20kg) normalnie je ok. 190g tej karmy dziennie przy pełnym obciążeniu. Jeśli z jakiegoś powodu nie biega normalnie, to schodzę nawet do 160g.
Jak dotąd nigdy, żadnej karmy nie dostawała mniej niż 220g.

A co do smaków to Una jada wszystko :evil_lol:
Dawałam jej z bizonem i z przepiórką - imho z bizonem była przyswajana minimalnie lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fiona2008']Dzięki za odpowiedź.... :):):) a w końcu przy jakiej karmie zostałaś ??? (Przy której ilość kup jest mniejsza ... :cool3::cool3::cool3::cool3:)

Porównałam high prairie i acane grassland i różnica w tłuszczu to 1% myślę że to nie jest znacząca wielkość...

Pozdrawiam[/quote]
Na obu były malutkie... z tym że na Lamb and Apple chyba mniejsze, ale ona ma owies...
A najmniejsze są na Orijenie 6 ryb...

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie próbowałam karm z rybą... i nie wiem jak mała by zareagowała :razz: może uda mi się zdobyć gdzieś próbkę albo małą porcję to może wtedy spróbuję.... A jak wasze psiaki reagują na taką karmę??? Zawsze myślałam że ta karma musi okrutnie śmierdzieć, może powiecie jak jest naprawdę?:p

Link to comment
Share on other sites

Hmmm to chyba zależy od "nosa"... Mi np TOTW rybna wogole nie śmierdziała rybą, a koleżanka nie może tego smrodu wytrzymać ;) Natomiast Orijen rybny śmierdzi mi jak kuter rybacki, ale suka uwielbia ten zapach :D
Natomiast TOTW "bizonowy" pachnie jak pieczone mięsko, że sama miałam ochotę wszamać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Katica']Hmmm to chyba zależy od "nosa"... Mi np TOTW rybna wogole nie śmierdziała rybą, a koleżanka nie może tego smrodu wytrzymać ;) Natomiast Orijen rybny śmierdzi mi jak kuter rybacki, ale suka uwielbia ten zapach :D
Natomiast TOTW "bizonowy" pachnie jak pieczone mięsko, że sama miałam ochotę wszamać ;)[/quote]



Ooops, ani mnie ani mojej suce Orijen rybny nie pachniał rybą i w związku z tym musiałam oddać worek mojej kuzynce (a raczej jej psu). Za to Totw pachniał rybkąaż miło. Widać, że każdy ma inaczej :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...