Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

Poniżej oficjalne pismo firmy Diamond Pet Food informujące, że w procesie produkcji swoich karm nie stosuje [FONT=Arial][B]Ethoxiquin.[/B] Tłumaczenie pisma udostępnimy w najbliższym czasie.

Sławomir Winniczenko, Animal Service
[/FONT]

[RIGHT]Diamond Pet Foods International - Offices[/RIGHT]
[RIGHT]14 Oak View Circle East[/RIGHT]
[RIGHT]Palm Coast, Florida 32137 USA[/RIGHT]
[RIGHT]Phone: (636) 262 0071[/RIGHT]
[RIGHT]Fax: 386 447 8569[/RIGHT]

[FONT=Arial, sans-serif]May 16, 2008[/FONT]


[FONT=Arial][B]TO WHOM IT MAY CONCERN:[/B][/FONT]

[FONT=Arial][B]Please be advised that all our brands including Chicken Soup, Nutra Gold Holisitic and Taste of the Wild and any other Diamond branded products do not contain Ethoxiquin in the fish meal used as a pet food ingredient.[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]Our ocean fish meal is preserved with Naturox. It's a natural preservative made with mixed tocopherols (vitamin E compounds) and rosemary extract.[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]If you have any questions please let us know.[/B][/FONT]

[SIZE=3]David Jack [/SIZE]
[SIZE=3]Vice President [/SIZE]
[SIZE=3]Diamond Pet Food Company[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za tą informację!
Szkoda że jej jeszcze nie ma na dogfoodanalysis ale może to kwestia czasu, tam aktualizacje są dość rzadko.
Ja sama karmię TOTW - High Praire Canine Formula, i jestem bardzo zadowolona. A mam sukę wybredną i do tego atopiczkę! Pozatym jestem zwolennikiem karm bez ziaren a totw spełnia moje oczekiwania w 100%. Do Orijena podchodzę sceptycznie, uważam że jeżeli ktoś chce pracującemu psu dostarczyć więcej białka to powinien karmić czy dokarmiać mięsem z kośćmi (kośćmi z mięsem) niż futrować bardzo wysokobiałkową karmą. Pozatym zapach i smak karmy jest rewelacyjny, pies mało nie oszaleje na samo zachrobotanie workiem. Pozatym bardzo mi odpowiadają opakowania 6,8 kg, nam starcza na jakieś 3,5 tyg, i karma nie wietrzeje za bardzo, jak w przypadku worków 15 kg ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']O przepraszam- literówka... a w języku polskim nie istnieje słowo "sorry" ;) skoro już tak dbamy o kwiat mowy to dbajmy też o ojczystą :)[/quote]
W takim razie rowniez wyrazenie "tą"karme nalezy wykreslic....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']W takim razie rowniez wyrazenie "tą"karme nalezy wykreslic....:eviltong:[/quote]
Och jak już tak bardzo chcesz wytknąć błędy to sprawdź najpierw jakie formy są poprawne i dopuszczalne i dlaczego ;)

Gramatyka normatywna (standardowej, starannej, pisanej) polszczyzny literackiej ustala regułę, wzór [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Deklinacja"][COLOR=#0000ff]deklinacji[/COLOR][/URL] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaimek"][COLOR=#0000ff]zaimka[/COLOR][/URL] wskazującego [I]ten, ta, to; ci, te[/I], podając [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradygmat"][COLOR=#0000ff]paradygmat[/COLOR][/URL] lub podaje, że odmienia się według deklinacji przymiotnikowej twardotematowej i wylicza formy mianownika rodzaju męskiego ([I]ten[/I]), mianownika rodzaju nijakiego ([I]to[/I]), biernika rodzaju żeńskiego ([I]tę[/I]) jako odbiegające od tego wzorca. Regułę tę (właśnie ciągle jeszcze [I]tę[/I] a nie [I]tą[/I]) da się objaśnić tylko z punktu widzenia pewnej tradycji językowej, odczucia użytkowników, jej "prawność" uzasadnia duża ilość tekstów polszczyzny literackiej (sprzed okresu sformułowania reguły), gdzie taką a nie inną formę odnajdujemy. Formy "wyjątkowe" są historycznie umotywowane, ale dla samej normy jest to obojętne. Skądinąd wiadomo, że historycznie umotywowaną formą [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dope%C5%82niacz"][COLOR=#0000ff]dopełniacza[/COLOR][/URL] rodzaju męskiego byłaby forma [i]

[B]1.[/B] [I]Widziałem t[B]ę[/B] piękną kobiet[B]ę[/B].[/I] (Forma zgodna z normą polszczyzny wzorcowej, staranna) [B]2.[/B] [I]Widziałem t[B]ą[/B] piekn[B]ą[/B] kobietę.[/I] (Forma niezgodna z normą wzorcowej, zgodna z normą użytkową, swobodna, potoczna, coraz częściej też pisana) [B]3.[/B] [I]Widziałem go z t[B]ą[/B] kobiet[B]ą[/B].[/I] (Forma zgodna z normą wzorcową i użytkową) [B]4.[/B] [I]Widziałem go z t[B]ę[/B] kobietą.[/I] (Forma hiperpoprawna na gruncie normy wzorcowej, utworzona przez analogię do [I]tę[/I] w bierniku).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']:niewiem:
to tylko potwierdza to co napisalam[/quote]
Nie do końca, definicja wyraźnie mówi o dopuszczalności dwóch form... fakt że tą jest historycznie poprawna, ale tę już nie jest błędem językowym... więc nie ma potrzeby:
[I][B]W takim razie rowniez wyrazenie "tą"karme nalezy wykreslic....[/B][/I]

[I]Widziałem t[B]ą[/B] piekn[B]ą[/B] kobietę. "TĄ KARMĘ"[/I] ([B]Forma niezgodna z normą wzorcowej, zgodna z normą użytkową, swobodna, potoczna, coraz częściej też pisana) [/B]

[I][B]Pozdrawiam i koniec OFFa ;)[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam troszke inne pytanie: czy kogokolwiek zuwazył / czy tez wystapiła u swojego psa jakas reakcja alergiczna?? Mój jeden pies dostał stan zapalny skory na pysku, drugi drapie sie (po boku z jednej strony + za uchem, poza tym wszystko jest ok).

Stan zapalny skóry na razie jest leczony miejscowo.

Moze ta sytacja jest nie związana z karma, moze to od trawy czy czegos innego, ale akurat na dodatek własnie zmieniam karme (jestem na etapie 1:1) na TOTW z kaczką i takie nasuneło mi sie skojarzenie. Gdyby zdarzyło sie to na starej karmie, to sytacja bylaby jasna, a tak to nie moge byc pewna w 100%. Jestem raczej pewna, ze to nie jest zwiazne z karma, ale zawsze lepiej zapytac.

Na razie wszystko poza tym jest OK, i jesli dalej tak będzie, to chciałabym dalej nia karmić. Na pewno na razie beda ja dostawały.

Link to comment
Share on other sites

U mnie nic takiego się nie dzieje... chociaż ostatnio suka zaczęła się trochę drapać, ale to przy 3 worku karmy z bizonem, i też nie jestem pewna czy to od karmy - bo 2 pierwsze worki przeszły bez objawów- czy to może od jakiś oprysków z pól po których "grasujemy".

Link to comment
Share on other sites

Katica, mam bardzo podobny dylemat. Mój psiak jest po 2 workach TOTW i niestety drapie się częściej niż kiedyś i teraz nie wiem czy to z powodu karmy czy dlatego, że ostatnio strasznie szaleje po łąkach świeżo skoszonych...A tarza się w trawie bez umiaru może tu tkwi problem:roll:
Zastanawiam się czy chwilowo nie odstawić TOTW ....Zobaczymy co będzie..

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio dość intensywnie zastanawiam się czy nie spróbować owej karmy, zainteresował mnie "bizon" jednak w składzie widzę mięso z kurczaka...co mnie trochę martwi gdyż moja suka jest uczulona na kurczaka.
Czy ktoś wie ile % owego mięsa zawiera?
W razie co będziemy próbować rybę i już....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ja mam troszke inne pytanie: czy kogokolwiek zuwazył / czy tez wystapiła u swojego psa jakas reakcja alergiczna?? Mój jeden pies dostał stan zapalny skory na pysku, drugi drapie sie (po boku z jednej strony + za uchem, poza tym wszystko jest ok).

Stan zapalny skóry na razie jest leczony miejscowo.

Moze ta sytacja jest nie związana z karma, moze to od trawy czy czegos innego, ale akurat na dodatek własnie zmieniam karme (jestem na etapie 1:1) na TOTW z kaczką i takie nasuneło mi sie skojarzenie. .[/quote]
Ja stawiam na trawy. Moja osobista suka właśnie ma brzusio i pod pyskiem na szyi całe pomarańczowe, skóra jakąś wydzielinę wytworzyła taką pomarańczową. Dzięki Bogu nie swędzi jej to bardzo ale to na 99% trawska bo właśnie taką mają wysokośc obecnie u nas. Pora dać jej Rhinallergy i chyba sama wezmę. Ciekawe dlaczego moja astma się nadal nie ujawnia mimo odstawienia leków i kosmicznego pylenia trawska:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zainteresowała mnie TOTW. Karmię suczydła Hills'em i właściwie nie zamierzałam zmieniac, ale powoli zaczynam mieć dość kupsk - jest ich bardzo dużo, mam wrażenie, że znacznie więcej, niż granulek w misce. Jeśli to aż tak pęcznieje, to co u licha tam sie znajduje i ile w ogóle jest przyswajane?!

W związku z tym pytanko: czy po TOTW zmniejsza sie zauważalnie ilość kupsk? Zauważyłyście coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

Tzn ja powiem tak u mojej suki kupy są wzorcowe jeżeli można to tak określić. Są dwie dziennie średniej wielkości, ładne, zwarte, nie za twarde ale też nie luźne.
Ja powiem coś też odnośnie Hillsa, ostatnio zagłębialismy się nad składami karm dostępnych na polskim rynku i zszokowałam się tym co przeczytałam właśnie o/na Hillsie, RC i E. prawie każda z serii którejkolwiek z tych karm jest konserwowana chemicznie i to środkami które cieszą się b. złą reputacją jak BHA, BHT czy choćby Ethoxyquine... pozatym ilość "pasz" czyli pszenica, kukurydze, mączki kukurydziane również jest jak dla mnie nie do przyjęcia- w końcu mam karmić psa czy świnie? Dlatego ja już od dawna zalecam poszukiwanie innych karm. Jeżeli czyjś pies toleruje klasyczne karmy to jest również ogromny wybór i generalnie uważam że lepiej karmić Britem nawet tym zwykłym, niz którąś z wymienionych karm, bo ma przynajmniej fajną cenę, a ci łupią kasę a nie dają w zmian tyle ile sobie liczą! Poza tym jest szereg b.dobrej jakości karm które biją na głowę te koncerny.
Dlaczego są tak często polecane- w temacie Orijena bodajże, ktrebor wyjaśniła skąd się może brać zachwyt wetów na tymi gigantami - sponsorują badania naukowe, wystawy, leki itd Pozatym wielu wetów kształciło się w czasach gdy był tylko rc,e i h. a pózniej już poszerzanie wiedzy odnośnie rynku karm, o ile przedstaiwciel sam nie zajrzał i nie wyklarował, zeszło na plan dalszy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']W związku z tym pytanko: czy po TOTW zmniejsza sie zauważalnie ilość kupsk? Zauważyłyście coś takiego?[/quote]
U mnie się nie zmniejszyła, a wręcz wzrosła. Na 7kg psa 3 wielkie kupy dziennie, bączków na początku dużo strasznie, ale teraz już coraz mniej. Po za tym to wszystko ok;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']
W związku z tym pytanko: czy po TOTW zmniejsza sie zauważalnie ilość kupsk? Zauważyłyście coś takiego?[/QUOTE]

Ja powiem na przykładzie 2 moich suk. Starsza robi mało od 1-2 dziennie i są małe, młodsza też w podobnej ilości ale wielkość już większa, ale tak ma na wszystkim co jadła, więc na moje oko jest ze wszystkim ok, ale jednak wracamy do BARFu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Czy ktoś chciałby odkupić (za drobną opłatą) 3kg TOTW z rybką na posmakowanie dla pieska?? :cool3:

Karma przechowywana w zamkniętych pojemnikach, więc raczej nie zwietrzała :)[/quote]
Ja bym chętnie!!! Napisz ile za to chcesz na pw.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam pytanie o klub hodowców i ceny (nawiązując do rozmowy w Łodzi) i czekam na odpowiedź, czekam, czekam... podjęłam decyzję, że próbuję przestawić stado z drożejącej Acany na TOTW. No cóż, stracili klienta- kupuję TOTW bezpośrednio z hurtowni, taniej niż w powstającym klubie hodowców.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z was skarmiał już TOTW w wieku szcznięcym w miocie? Jakie efekty? Jakie wyrosły czy były problemy?

Bardzo interesuję mnie ten temat, bo zastanawiam się czy warto zaryzykować.

Moje psy są dopiero od soboty na karmie, i jak na razie bez żadnych zastrzeżeń wręcz bym powiedziała że u mojej suki, która już teraz jest tylko na karmie (bizon) ma malutkie kupki, żadnych bąków i jak na razie TFU TFU kurczak w karmie ją nie uczulił.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...