Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops']tak ,nie maja
ale napisalam do nich i wiem ze bd dostawa pod koniec kwietnia ;)
nie bd duzego worka ale bd dwa 6,8kg w cenie jednego duzego[/QUOTE]
Ja kupowałam tu: [url]http://katani.pl/taste-of-the-wild-c1051.html[/url]
Faktycznie z tego co widzę, teraz brak tych największych worków 13,6 kg, ale sprzedają w "pakietach" po dwa albo trzy worki 6,8 kg (można też zamówić wersje "mieszane" - tzn. dwa lub trzy różne smaki, jeśli ktoś sobie życzy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grin']Ja kupowałam tu: [URL]http://katani.pl/taste-of-the-wild-c1051.html[/URL]
Faktycznie z tego co widzę, teraz brak tych największych worków 13,6 kg, ale sprzedają w "pakietach" po dwa albo trzy worki 6,8 kg (można też zamówić wersje "mieszane" - tzn. dwa lub trzy różne smaki, jeśli ktoś sobie życzy).[/QUOTE]
tego sklepu nie znam
jak z wysylka ? nie ma problemow z kontaktem w razie czego ?
podoba mi sie wersja 2 worki po 6,8 kg rozne smaki , to akurat jeden na miesiac bo suka je 7kg miesiecznie i nie zdazy jej sie znudzic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tego sklepu nie znam
jak z wysylka ? nie ma problemow z kontaktem w razie czego ?
podoba mi sie wersja 2 worki po 6,8 kg rozne smaki , to akurat jeden na miesiac bo suka je 7kg miesiecznie i nie zdazy jej sie znudzic[/QUOTE]
Muszę przyznać, że ja mam bardzo dobre doświadczenie z tym sklepem. Kontakt jest bezproblemowy i rzeczowy. Ja mam to szczęście, że mieszkam na "ich" terenie, więc nie muszę płacić dodatkowo za przesyłkę, bo pan mi dowozi zamówione towary bezpłatnie do domu; zawsze wcześniej dzwoni i umawia się ze mną na dogodny dla mnie dzień i godzinę.
A ponieważ zamawiam u nich już jakiś czas, dostałam też stały rabat i parę naprawdę fajnych gratisów. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grin']Muszę przyznać, że ja mam bardzo dobre doświadczenie z tym sklepem. Kontakt jest bezproblemowy i rzeczowy. Ja mam to szczęście, że mieszkam na "ich" terenie, więc nie muszę płacić dodatkowo za przesyłkę, bo pan mi dowozi zamówione towary bezpłatnie do domu; zawsze wcześniej dzwoni i umawia się ze mną na dogodny dla mnie dzień i godzinę.
A ponieważ zamawiam u nich już jakiś czas, dostałam też stały rabat i parę naprawdę fajnych gratisów. :)[/QUOTE]

pisze tam ze od 140zl przesylka gratis a 2 worki sa po 190 wiec powinnam sie zalapac :)
w takim razie zaryzykuje i zamowie tam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grin']Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z transakcji. :)[/QUOTE]
zamowione we wtorek , dzisiaj doszlo wiec super , wszystko w porzadku , dzieki za polecenie sklepu , jesli karma nam bd sluzyc to napewno jeszcze skorzystam z tego sklepu ;)

dzis otworze pierwszy worek i napewno dam znac za kilka tyg czy karma sluzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']zamowione we wtorek , dzisiaj doszlo wiec super , wszystko w porzadku , dzieki za polecenie sklepu , jesli karma nam bd sluzyc to napewno jeszcze skorzystam z tego sklepu ;)

dzis otworze pierwszy worek i napewno dam znac za kilka tyg czy karma sluzy[/QUOTE]
O, fajnie, że dałaś znać; miałabym wyrzuty sumienia, jakby coś poszło nie tak (choć po moich doświadczeniach z tym sklepem, raczej na to była nikła szansa;) ).
My mamy wypróbowaną tę "bizonią" karmę i jeszcze wersję TotW dla kotów. :D
Obie były chętnie wcinane i bez żadnych "sensacji". :)

Link to comment
Share on other sites

niestety ta karma chyba nie dla nas
otworzylam worek z bizonem i doznalam lekkiego szoku , strasznie male granulki :roll:
nasypalam suce obiad a jej latalo to miedzy zebami i praktycznie lykala wszystko :roll: jak psu wytlumaczyc ze ma gryzc ? czy kazda karma totw ma tak male granulki ?
suka jest przyzywczajona do sporo wiekszych a ja nie pomyslalam by spytac o wielkosc tej karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Każda ma takie same. Wszystkie TOTW są przeznaczone dla psów w każdym wieku, więc i szczeniak musi sobie dać z tym radę ;) Stąd pewnie niewielkie granulki. Chociaż jak dla mnie nie są mniejsze od większości innych karm.
Mój żarłok też łyka wszystko w całości (do tego z racji wieku ma braki w uzębieniu...), ale robi to niezależnie od wielkości granulek, więc już wolę, żeby łykał mniejsze ;) Widziałam kiedyś takie kule do wkładania do miski, które podobno mają zapobiegać łapczywemu jedzeniu. Jakoś nie mogę się przekonać do tego pomysłu, ale warto wiedzieć, że coś takiego istnieje.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem wkoncu nie ma podzialu na male/duze psy , no nic suka sobie jakos poradzi , bardzo jej smakuje ale to lykanie mnie troche martwi . zobaczymy moze sie przyzwyczai i zacznie gryzc , narazie gryzie malo co . teraz mielismy kilka workow ze sporo wiekszymi granulkami ktore musiala gryzc bo by nie przelknela , a smakuje jej bardzo wiec pewnie tez zachlannosc na nowa karme . w kazdym badz razie mam nadzieje ze bd sluzyc i zostaniemy przy tej akrmie na dluzej ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, granule nie są duże (w porównaniu z choćby takim White Wolfem, ale też dzięki temu nadają się do szkolenia - nie trzeba ich rozdrabniać ;) ). Z moim nie było problemu, bo on jest "za dostojny", żeby się tak rzucać na suche. :lol: (zresztą on i tak dostaje suchego tyle, żeby "nie zapomniał", bo głównie jest na surowym).
Z tego co gdzieś czytałam, rozwiązaniem na łapczywość może być namoczenie karmy przed podaniem; w końcu idea jest taka, że nawet po zjedzeniu suchej, pies i tak MA się napić, żeby w żołądku "nasiąkło"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

minelo troche czasu i moge napisac ze karma nam sluzy , suka zaczela gryzc w miare , zdarza jej sie polknac ale czesciej gryzie , karma jest jedzona chetnie , koopy sa bardzo male , jedyne co mnie zaniepokoilo to to ze mi chudnie , musialam zwiekszyc dawke , mozliwe ze to reakcja na karme bez zboz i wypelniaczy ostani rok miala karmy z sredniej polki (josera,mera dog itp) i na nich mi nie chudla .
jesli po zwiekszonej dawce nie bd juz chudnac to napewno zostaniemy przy tej karmie na dluzej .
no i uczulenie , sporo karm ja uczula nawet nie wiem dokladnie jaki skladnik bo czasami uczula karma z kurczakiem , ryba a czasami i ta z jagniecina wiec to pewnie jakis glebszy skladnik a na totw uczulenia brak .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']jaki rodzaj macie?
myślicie, że moj pies może jesc TOWT z kaczką, skoro nie jest to pies aktywny (a napisali ze dla takich psów jest tak karma), wiadomo ma ruch, ale znowu nie jest bardzo aktywny[/QUOTE]
moja je teraz worek z bizonem , tylko ze jest bardzo aktywna i chudla, teraz od kilku dni ma zwiekszona dawke i zobaczymy . a to ta kaloryczna wlasnie.

Link to comment
Share on other sites

Wysokobiałkowe bezzbożowe karmy mają to do siebie, że często psy na nich spalają tłuszcz za to ładnie budują masę mięśniową (białko). Dlatego często są polecane dla psów, które mają problem z nadwagą. Ja bym się ubytkiem wagi na tego typu karmie nie przejmowała, masz pewność, że pies dostaje wszystkie potrzebne składniki. Po prostu nie ma w tej karmie zbędnych wypełniaczy-zapychaczy, które często powodują tycie. Zwiększenie dawki powinno wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='motylek1007']jaki rodzaj macie?
myślicie, że moj pies może jesc TOWT z kaczką, skoro nie jest to pies aktywny (a napisali ze dla takich psów jest tak karma), wiadomo ma ruch, ale znowu nie jest bardzo aktywny[/QUOTE]

ja dla wlasnie takiego psa wzielam totw z lososiem ;) ma optymalna ilosc bialka (25%) i tluszczu (15%) akurat dla normalnego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przechodzilam juz przez rozne karmy, nawet BARF. Ostatnia jst/byl Orijen. Niestety po raz pierwszy sunia zareagowala krostami i drapaniem sie... najprawdopodobniej na cos w orijen... tak wiec dzis przechodzimy na TTOW z bizonem bo tylko ten mieli u nas w zoologu.

Kto z Was nadal tym karmi? jak sie karma sprawuje?

A kto musial przestac i dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Przechodzilam juz przez rozne karmy, nawet BARF. Ostatnia jst/byl Orijen. Niestety po raz pierwszy sunia zareagowala krostami i drapaniem sie... najprawdopodobniej na cos w orijen... tak wiec dzis przechodzimy na TTOW z bizonem bo tylko ten mieli u nas w zoologu.

Kto z Was nadal tym karmi? jak sie karma sprawuje?

A kto musial przestac i dlaczego?[/QUOTE]

Ja dość długo karmiłam/karmię na zmianę z inną. Smaki: bizon i kaczka. Nigdy nie było sensacji. Orijena mieliśmy tylko tydzień - masakrycznie alergicznie zareagowały. Więcej nie próbowałam, ale moje zwierza już takie są niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Ja dość długo karmiłam/karmię na zmianę z inną. Smaki: bizon i kaczka. Nigdy nie było sensacji. Orijena mieliśmy tylko tydzień - masakrycznie alergicznie zareagowały. Więcej nie próbowałam, ale moje zwierza już takie są niestety.[/QUOTE]
No u nas wlasnie do tej pory nie bylo problemow z zadna karma, na orijen ladnie sunia mi schudla i ogolnie kupy ladne dlatego nie wiem czy znajde jakas inna co podpasuje. Ale czytalam ze TTOW jest tez polecana wiec sprobujemy.

Jak tylko nasze wet wroci z urlopu to sie wybierzemy do niego na testy allergiczne to moze sie cos wiecej dowiemy. Bo ilosv biala to na BARF tez dostawaly wiecej niz wczesniej wiec to nie to powinno uczulic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...