Jump to content
Dogomania

Bokser i szkolenie na obrone


acha

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem bokserka i mam pytanko

Czy ktoś szkolił swojego boksia na psa obronnego? Jak to wygląda, tzn. jak idzie obrona psu tej rasy? Do tej pory widziałam tylko boksie kochające wszystkich i wszystko, ale słyszałam, ze nadaja sie na szkolenie na psa obronnego.

Nie chodzi mi o to, zeby psiak był agresywny i rzucał sie na wszystkich. Chciałabym tylko, zeby chociaż szczeknął gdy zbliży się jakis podejrzany typ, bo ostatnio to nawet strach wyjść wieczorem do sklepu.

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jeszcze krolika ale NIESTETY Tekilka ma bardzo wyostzone instynkty łowieckie (jesli tak mozna to nazwac) i zdecydowanie nie sa przyjaciolmi :(

Niemoga sobie biegac jednoczesnie we dwie .

Link to comment
Share on other sites

Bokser to przede wszystkim pies obrończy, tak więc twierdzę, że nie tylko można go szkolić ale nawet trzeba.

Oczywiście najlepiej z kimś kto ma doświadczenie w szkoleniu bokserów.

Acha nie napisałaś o jaki typ szkolenia obrończego ci chodz, czy chcesz szkolić psa na "sportowo" czy chcesz mieć obrońcę w parku ?

Co do jamników, to bardzo zazdrosne psy więc musisz to wziąć pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

mrówka,

gdzie chodzisz na PT?

Co do rękawa to prawdopodobnie od razu Mejk go nie dostanie. Najpierw bedzie rozbudzana w nim pasja chwytania - szkoleniowec będzie to robił przy pomocy płachty skórzanej, gryzaka. Dopiero na samym końcu jak będzie ładnie łapał gryzak to dostanie rękaw.

Dziś u mnie na IPO był bokserek, slicznie chodzi na śladzie :D Oj jakbym chciała, żeby moje Lennoxisko tak chodziło... Ale sama sobie zawaliłam.

Pozdrawiam

Aneta, Rita, Lennox i Kenny

Link to comment
Share on other sites

AM na PT chodze do "Bialy Kiel". Jeszcze zostaly nam 4 lekcje ( i znowu beda wolne weekendy :( ). Trener na sam koniec szkolenia ma nam powiedziec co mysli o danym psie i czy nadaje sie np na IPO. Zobacze co uslysze na temat Mejka ;) Zastanwiam sie nad obozem, ktory trener ma zorganizowac ( :roll: przynajmniej tak mowil ale nie mowil nic wiecej ) lub na jakis inny :D Moze tam bysmy pocwiczyli IPO-jesli by sie nadawal, a jak nie to moze slad lub cos takiego :D

Pozdrawiamy cala czworeczke :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ok. Czasami jedna lekcja nie wystarczy. Ale pewnie trener chce sprawdzić czy psiaki nie uciekną przed szmatą. A tak co do pracy węchowej, robisz już coś w tym kierunku ?

Czy sprawdzałaś czy macie chęć węszyć i jak to wychodzi ?

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale jeszcze nie mielismy okazji, chociaz myslimy o tym tylko potrzebny jest nam jeszcze jeden pies.. :roll: ( Na prace wechowa ja z kolezanka mamy ochote 8) - ciekawe jakby Mejk wypadl) Poniewaz trener robilby to specjalnie dla nas i powiedzial ze 3 psy musza byc. Narazie to jednach nie wypali bo odbywaloby sie to w innym miescie a co za tym idzie brak samochodu :-? Zastanawiam sie nad obozem (tak dokladnei to jest oboz briardow, ale kazdy pies moze na niego jechac) odbywa sie on w Czechach ma byc obrona, posluszenstwo, slad ogolnie jest to oboz zeby wypoczac ;)

Link to comment
Share on other sites

Ślad możesz układać sama potrzeba tylko trochę pola, po którym nikt nie chodzi (najlepiej robi sie to rano ok. 5 -6). Tylko ktoś musi pokazać Ci jak to się robi i o co w tym wszystkim "chodzi".

A czy mógłby ktoś w paru słowach opisać jak to się robi?

Link to comment
Share on other sites

A czy mógłby ktoś w paru słowach opisać jak to się robi?

Nie podejmuję się. Uważam, że kilka razy trzeba układać ślad pod okiem kogoś doświadczonego, który powie Ci na co zwracać uwagę - każdy pies zachowuje się na śladzie trochę inaczej.

W każdym razie, jeżeli ktoś nie ma doświadczenia ze śladem to odradzam zaczynać samemu. Można zrobić więcej szkody niż dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Trochę wspólnego ze sladem mamy.

Na jesien jeżeli wszystko dobrze pójdzie będziemy zdawać IPO.

Ślad już ćwiczymy ale Baster podchodzi do tego jeszcze zbyt nerwowo, choć ma przebłyski co dobrze moim zdaniem rokuje na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze półtora roku temu nie myślałem, że bedę szkolił Bastera, ale dzięki hodowcy od którego go mam trafiłem do dobrych szkoleniowców.

I jak dotąd idzie nam całkiem dobrze jak myślę (vicemistrzostwo klubu boksera w PT na ostatnich zawodach).

Tak więc dużo zależy od życzliwych ludzi, których można spotkać i którzy przyjdą ci z pomocą (nie liczę swojej pracy i chęci które włożyłem w szkolenie).

Link to comment
Share on other sites

I jak dotąd idzie nam całkiem dobrze jak myślę (vicemistrzostwo klubu boksera w PT na ostatnich zawodach).

Super!!! Gratulujemy :bigok:

Napisz coś więcej o zawodach :D

Pozdrawiam

AM, Rita, Lennox i Kenny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...