Jump to content
Dogomania

Kurze łapki


Marta !!!

Recommended Posts

Guest papillonek

Nie daję i nie będę dawać!Strasznie śmierdzace są i ja nie odczuam nic przyjemnego w częściach kury walających się po całym domu.Jak dla mnie to jest po prostu zbędne.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

może nie takie straszne ,ale bardzo smierdzące.Nie widzę powodów żeby dawać to psu jest przecież wieleinnych przysmaków.Nie daję i nie będę dawać.Zresztą w tym nie ma jedzenia sama skóra i kości(a kości z kurczaka przecież mogą przebić jelito ,bo rozbrabniają się na ostre kawałki.)Już lepiej dać ucho królicze,bądz żwacze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja czasami gotuję moim suczkom wywar z kości cielęcych - mają bardzo dużo naturalnego kolagenu... i na tym wywarze robię im mięsko, galaretka jak znalazł, jedzą i piją aż im się uszy trzęsą...
trzeba jednak gotować je dość długo ok 6-8 godzin w dużym garnku, na małym ogniu...
potem można ciepłe po przelewać do słoików i zakręcić na ciepło...
taki wywar może poleżeć w lodówce do 10 dni
oprócz tego kurze łapki jak najbardziej co jakiś czas gotowane...

Link to comment
Share on other sites

Ja gotuję swojemu psu kurze łapki i świńskie raciczki - nie raz razem z tym gotuję szyje indycze :) Jedynie co robię to w kurzych łapkach obcinam pazury, żadnych kości nie wyjmuję. Jak do tej pory nic złego się nie działo, jamnika karmiłam tak ok.7lat (oczywiście nie non stop - 1-2razy w tygodniu) a od 4 lat karmię tak doga. Jest to raczej w ramach przekąski, w zimie podaję trochę częściej a raciczki służą później jako długo zajmujący psa gryzak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']może nie takie straszne ,ale bardzo smierdzące.Nie widzę powodów żeby dawać to psu jest przecież wieleinnych przysmaków.Nie daję i nie będę dawać.Zresztą w tym nie ma jedzenia sama skóra i kości(a kości z kurczaka przecież mogą przebić jelito ,bo rozbrabniają się na ostre kawałki.)Już lepiej dać ucho królicze,bądz żwacze.[/QUOTE]

hoho,moja droga.. to moje psy i wiele innych powinno juz dawno nie życ skoro łapy z kurczaka zabijaja bo rozszczepiająja sie na drobne drzazgi...

Otóż musze Cie zmartwic ze nic z tych rzeczy sie nie dzieje co opisałaś. Niebezpieczne kości z kurczaka to tylko kości długie-czyli te od kończyn. I tym bardziej sa niebezpiczne im sie je ugotuje.
Łapy z kurczaka maja drobne kostki , jakby nie patrzec na anatomie.... ;)
A to ze śmierdzące to dlatego ze uwędzone. Zawsze m,ożna podac na surowo. No i wcale nie musisz patrzec jak pies to je, ani nie musisz tego wąchać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 7 months later...

[quote name='volontariuszka']czy jest ktoś z Poznania i mógłby mi powiedzieć, gdzie mogę dostać kurze łapki? Sama mięsa nie jem ale jak widzę mięsny to wchodzę sprawdzić czy są i zero... Nigdzie nie mogę ich dostać... :([/QUOTE]
W Wawie w Realu są 2 razy w tygodniu, jak masz gdzieś u siebie Reala w okolicy to możesz sprawdzić w dziale mięsnym ;)

A suszone łapy są w każdym zoologu i nie trzeba 21zł płacić za przesyłkę :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']W Wawie w Realu są 2 razy w tygodniu, jak masz gdzieś u siebie Reala w okolicy to możesz sprawdzić w dziale mięsnym ;)

A suszone łapy są w każdym zoologu i nie trzeba 21zł płacić za przesyłkę :eviltong:.[/QUOTE]

Jasne, jeśli znajdziesz dobrej jakości to jak najbardziej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']W Wawie w Realu są 2 razy w tygodniu, jak masz gdzieś u siebie Reala w okolicy to możesz sprawdzić w dziale mięsnym ;)

A suszone łapy są w każdym zoologu i nie trzeba 21zł płacić za przesyłkę :eviltong:.[/QUOTE]
We Fracu za 2.49 lub w tesco u mnie są po 1.59zł :)

Łapki podaję jako gryzaki, raz czasem dwa razy na tydzień jako gryzaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Tak, czytałam. Jedna czy dwie opinie pokazujące, że łapki są szkodliwe nie są dla mnie tak miarodajne jak kilkadziesiąt przeczytanych postów w różnych wątkach ludzi, którzy w praktyce dawali galaretkę psom i pomagało. Nie będę już dalej pisać na ten temat, bo tak jak pisałam chciałam się dowiedzieć tylko o skład galaretki a nie o to czy działa.

Link to comment
Share on other sites

 chciałam się dowiedzieć tylko o skład galaretki

Skład znajdziesz w rozbudowanych tabelach wartości odżywczych ale on nie jest sztywny, bo galarertka galaretce nierówna, Na pewno jest w niej wielokrotnie więcej fosforu niż wapnia, więc jakiś jogurcik dla wyrówanania pewnie nie zawadzi, niekoniecznie w tym samym czasie. Taka psia wersja "lornety z meduzą" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Kurze łapki w Lublinie poszukiwane. No właśnie. Mam problem aby je gdzieś dostać. Kiedyś bywały w Aldiku, bywały w Kauflandzie a teraz niestety nie ma. Moja psica je uwielbia, pomrożone zapasy się pokończyły a w jedynym miejscu gdzie wiem, że można je kupić chcą 5 złotych za kilogram. Cena z kosmosu moim skromnym zdaniem. Tak więc pomocy lublinianie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...