Jump to content
Dogomania

ALWARKO uległ wypadkowi, przy czym stracił czucie w tylnych łapkach! Szuka domu!


Recommended Posts

[quote name='Karolcia_ko5']Alwarek jest adoptowany już na stałe i podpisana jest takowa umowa.[/QUOTE]

hmm....a masz może jakis pomysł by wesprzeć Jego opiekunów ? Podkładami oczywiście .

To, że znalazł dom to jak trafienie w TOTKA.
Takich ludzi trzeba szanować i nieba im uchylić.

Link to comment
Share on other sites

Aluś został adoptowany w sierpniu 2013r. Nie rozumiem niektórych wpisów, czy nie ufacie mi? Nie jestem osobą związaną ze schroniskiem. Napisałam o tych podkładach bo mimo, iż ma pomoc od różnych osób to sporo tego potrzebuje, ale jeśli jest to niezgodne z regulaminem nie ma sprawy. Obecnie po zastrzykach i zabiegach laserem podnosi tylne łapki. Codziennie jest prowadzany i ma masaż. Jego opiekunowie to ludzie w wieku 75 lat i są schorowani, przygarnęli Alusia, wcześniej sunię, która zimą umierała pod ich płotem, wyleczyli i dbają o nią (Sonia) oraz Kicię staruszkę. Poza tym przychodzą na stołówkę do nich koty okoliczne i 2 psy. To taka charakterystyka krótka, pomagam im dlatego znam szczegóły z obecnego życia Aluśka. Pisałam o nim ponieważ pytaliście o to, co się z nim dzieje. Bardzo dużo pomaga pani z Norwegii, która kiedyś chciała go adoptować, pomoc jest bezinteresowna. On ma uszkodzony przewód moczowy po kastracji i mimo, iż bardzo się stara wytrzymać do rana niestety nie udaje mu się...Pytałam o te podkłady bo może ktoś wie gdzie kupić taniej , lub zna miejsce gdzie są wyprzedaże takich dla ludzi (takie też kupujemy w aptece)? Ale nic na siłę...pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie rozumiem niektórych wpisów, czy nie ufacie mi?[/QUOTE]

[B]evapap[/B], skąd u Ciebie takie myślenie ?
Jesteśmy Ci wdzięczni za wieści o Alusiu.
Oby tylko tym cudownym opiekunom malca sił starczyło i zdrowia na dalsze lata.

Skoro nie można na Alika bazarkować, to trzeba krzyczeć w głos że potrzebne podkłady itp.
Napisz może do moda prośbę o przejęcie wątku.
Wtedy mogłabyś zmienić tytuł i w nim prosić o pomoc.
(Osoba która założyła wątek nie wchodzi na dogo od 2009r.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']hmm....a masz może jakis pomysł by wesprzeć Jego opiekunów ? Podkładami oczywiście .

To, że znalazł dom to jak trafienie w TOTKA.
Takich ludzi trzeba szanować i nieba im uchylić.[/QUOTE]

[quote name='togaa'][B]evapap[/B], skąd u Ciebie takie myślenie ?
Jesteśmy Ci wdzięczni za wieści o Alusiu.
Oby tylko tym cudownym opiekunom malca sił starczyło i zdrowia na dalsze lata.

Skoro nie można na Alika bazarkować, to trzeba krzyczeć w głos że potrzebne podkłady itp.
Napisz może do moda prośbę o przejęcie wątku.
Wtedy mogłabyś zmienić tytuł i w nim prosić o pomoc.
(Osoba która założyła wątek nie wchodzi na dogo od 2009r.)[/QUOTE]
zgadzam się w 100%, właśnie ja też uważam, że trzeba wspierać takie domy, a że szykuję się do bazarku, to pomyślałam o Alwarku, ale ze względu na regulamin nie mogę okazuje się tego zrobić, i też uważam, że trzeba po prostu "krzyczeć" i prosić o pomoc bezpośrednio dla opiekunów;
nie wiem dlaczego evapap zrozumiałaś nasze intencje inaczej:(

Link to comment
Share on other sites

Wokół Alusia dużo się działo...nikt ze schroniska nie odwiedził opiekunów po adopcji nawet raz chociaż obiecano...ale to nie istotne bo pomagają ci, którzy chcą...sorry... może źle zrozumiałam FELKĘ.Mam tylko zwykłą prośbę, jeśli ktoś będzie mógł coś poradzić w kwestii podkładów, to niech napisze [email][email protected][/email] dzięki
Proszę zajrzyjcie na wątek poświęcony SCHRONISKU w Białogardzie. Poczytajcie na temat kontroli NIKu tam.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Proszę zajrzyjcie na wątek poświęcony SCHRONISKU w Białogardzie. Poczytajcie na temat kontroli NIKu tam. [/QUOTE]

Z ciekawością poczytam. Link do wątku poproszę....

Edit; już znalazłam;).

Edited by togaa
Link to comment
Share on other sites

Podkłady to świetna rzecz,ale i kosztowna, i czasem jej po prostu zabraknie w domu.Ja mam sunię,która musi dostawać furagin.Nie chcę jej męczyć przetrzymywaniem moczu.Więc gdy jestem w pracy oraz w nocy rozkładam jej podkład, aby mogła się wysiusiać,kiedy tylko chce bez szkody dla podłogi i mojego snu.Gdy podkładu brak, kładę kawałek foli a na niej mały ręczniczek lub cokolwiek co wchłonie siusiu.Sunia świetnie wie,że tu może zrobić "swoje".Tak sobie jakoś radzimy i nie narzekamy.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia też na furaginie. W nocy wstaję i wypuszczam, albo rano wycieram...

Ale przypadek [B]Alwarka[/B] jest całkiem inny.
Tu muszą być podkłady !!!

Matko ! tylko skąd je wziąść?
Kto się zlituje?
Jeśli nie na Alwarkiem, to nad tymi cudownymi LUDŻMI którzy okazali MU serce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Ile dziennie potrzeba tych podkładów?Koszt jednego, to o ile dobrze pamiętam,ok.1 pln.Może poprosić tę panią z Norwegii,która tak bardzo chciała adoptować Alwarka?Nie jest to chyba duży koszt?Czy ktoś coś wie na ten temat?[/QUOTE]
to byłby świetny pomysł;

najłatwiej byłoby pomóc bazarkami, ale trzeba byłoby jakiś precedens w procedurze bazarkowej zrobić;

inny pomysł, to właśnie złożyć się w kilka os. i przesyłać miesięcznie na podkłady Państwu;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Ile dziennie potrzeba tych podkładów?Koszt jednego, to o ile dobrze pamiętam,ok.1 pln.Może poprosić tę panią z Norwegii,która tak bardzo chciała adoptować Alwarka?Nie jest to chyba duży koszt?Czy ktoś coś wie na ten temat?[/QUOTE]

evapap przecież pisała , że pani Marietta wpiera finansowo opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

To ile trzeba pieniędzy na utrzymanie Alwarka,że pomoc Marietty nie wystarcza.Jeśli potrzebne są pieniądze na utrzymanie psiaka,to konieczna jest kalkulacja kosztów.Bardzo proszę nie zrozumieć mnie źle,chcę tylko przejrzystości intencji.Czy tylko potrzeba na podkłady, czy tez na coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

Pani Marietta przysłała 2 paczki z podkładami, które bardzo się przydały. Ja tylko pytam, czy wiecie gdzie można podkłady taniej kupować? Osoby, które przekazują podkłady są dużym wsparciem dla opiekunów psiaka. Koszty utrzymania znają opiekunowie, ja z nimi nie mieszkam. Oni mnie o nic nie proszą, ale znam ich sytuację zdrowotną i związane z tym koszty dlatego wśród znajomych organizuję pomoc. I tutaj zapytałam bo sądziłam, że może wiecie, gdzie można kupować te podkłady najtaniej. Dzięki za wszystkie uwagi, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[B]evapap[/B] ma kontakt z opiekunami. Pewnie rozezna sytuację.
Można spróbować poprosić moda o zrobienie wyjątku i zezwolenie na bazarkowanie.

Jesli pomoc z dogo miała by sie ograniczyć tylko do podkładów, to najkorzystniej kupować je poprzez sklep internetowy Belli; [url]http://www.blizejciebie.pl/podklady-do-przewijania,445_408,0.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evapap']Pani Marietta przysłała 2 paczki z podkładami, które bardzo się przydały. Ja tylko pytam, czy wiecie gdzie można podkłady taniej kupować? Osoby, które przekazują podkłady są dużym wsparciem dla opiekunów psiaka. Koszty utrzymania znają opiekunowie, ja z nimi nie mieszkam. Oni mnie o nic nie proszą, ale znam ich sytuację zdrowotną i związane z tym koszty dlatego wśród znajomych organizuję pomoc. I tutaj zapytałam bo sądziłam, że może wiecie, gdzie można kupować te podkłady najtaniej. Dzięki za wszystkie uwagi, pozdrawiam.[/QUOTE]
ja nie wiem, gdzie można taniej kupić podkłady, i wyobrażam sobie, że dla ludzi starszych (przy polskich emeryturach), taki psiak to jest dużym kosztem, choć najlepszym przyjacielem, dlatego uważam, że trzeba tym ludziom pomóc, tylko musimy ustalić ile takich podkładów miesięcznie zużywa Alwarek i jakiej i ile karmy potrzebuje?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się,że trzeba pomóc.Tylko chciałabym zobaczyć konkrety.A tu czytam :Pani Marietta pomaga, a dalej przysłała 2 paczki podkładów.No nie badźmy dziećmi.Ile tych podkładów dziennie potrzeba?Ceny w różnych aptekach sa inne,więc nie podając ceny wyjściowej podkładu, trudno jest wskazać aptekę, gdzie można kupić taniej.Ponawiam pytanie, bo chyba tak będzie łatwiej:ile potrzeba miesięcznie pieniędzy,aby pomóc Alwarkowi?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ile potrzeba miesięcznie pieniędzy,aby pomóc Alwarkowi? [/QUOTE]

Albo inaczej ; ile przeciętnie idzie dziennie czy tygodniowo podkładów i jakiej wielkości?
60x90 pewnie.
Jak pisałam wyżej, najtaniej jest w sklepie fabrycznym Belli.
Pomnożymy i będziemy wiedzieli ile kasy potrzeba.

Na pewno potrzebne są też jednorazowe, nawilżane chusteczki.

Link to comment
Share on other sites

Czy mam każde swoje zdanie tłumaczyć: skoro napisałam wcześniej, że pomaga Marietta- to konkret, chciałam dla Felki uszczegółowić więc napisałam 2 paczki bo to konkret. Nie jestem dzieckiem.:lol: Piesek jest bardzo schorowany każda zmiana w dom,u, wizyta kogoś obcego kończy się biegunka. Całe łóżeczko dziecięce, w który mieszka jest pobrudzone. Trudno średnio wyliczyć. Ja robię w ten sposób, że podrzucam im to co zdobędę lub kupię wtedy wiem, że oni nie muszą kupować. Bazarku nie potrzeba. Damy radę. Poszukam sklepu na naszym terenie.

Link to comment
Share on other sites

Niepotrzebnie sie evapap unosisz,bo odczytuję to z tonu twojej wypowiedzi.Nadal jednak nie udzielasz konkretnej odpowiedzi, więc albo nie wiesz,albo nie chcesz odpowiedzieć ile i czego potrzeba.Powtórzę moje pytanie inaczej ,czy Marietta przysyła 2 paczki np.miesięcznie,czy tez przysłała 2 paczki jednorazowo tzn za cały czas pobytu pieska?

Link to comment
Share on other sites

Marietta przysłała 2 paczki z podkładami dla Alusia w całym okresie jego pobytu w nowym domu. Nie unoszę się bo nie mam powodu. Ton twojej wypowiedzi też może niektórych ludzi zastanawia?. Cóż...jesteśmy różni. Nie mogę przeliczyć dokładnie, ile tych podkładów zużywają. Bo zależy to od jego stanu zdrowia: ma chorą wątrobę i uszkodzony przewód moczowy. Każdy dzień wygląda inaczej. Widuję się z opiekunami średnio raz na 2 tygodnie. Tylko w czasie gdy trzeba pojechać z Alusiem do lekarza to częściej tam bywam. To moja ostatnia wypowiedź. Męczy mnie to dochodzenie, dzięki za wszystko, co pomogło Alusiowi znaleźć dom. Najważniejsze, że są ludzie, którzy go pokochali i stworzyli mu ten dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evapap']Marietta przysłała 2 paczki z podkładami dla Alusia w całym okresie jego pobytu w nowym domu. Nie unoszę się bo nie mam powodu. Ton twojej wypowiedzi też może niektórych ludzi zastanawia?. Cóż...jesteśmy różni. Nie mogę przeliczyć dokładnie, ile tych podkładów zużywają. Bo zależy to od jego stanu zdrowia: ma chorą wątrobę i uszkodzony przewód moczowy. Każdy dzień wygląda inaczej. Widuję się z opiekunami średnio raz na 2 tygodnie. Tylko w czasie gdy trzeba pojechać z Alusiem do lekarza to częściej tam bywam. To moja ostatnia wypowiedź. Męczy mnie to dochodzenie, dzięki za wszystko, co pomogło Alusiowi znaleźć dom. Najważniejsze, że są ludzie, którzy go pokochali i stworzyli mu ten dom.[/QUOTE]

ale czemu to Twoja ostatnia wypowiedź, wszyscy tu chcemy pomóc Jemu i opiekunom, jeśli ustalone byłoby, że np. zużywa średnio 1 paczkę tygodniowo, to wiadomo byłoby, że potrzebuje średnio 4 w miesiącu + ileś tam puszek (to chyba łatwiej wyliczyć) i można byłoby coś podeklarować??

Link to comment
Share on other sites

Matko jedyna !
Strasznie smutno mi się zrobiło, bo Ci cudowni ludzie zostają z problemem sami a przecież chcemy pomóc, a przynajmniej spróbować pomóc.
I Oni są tu najważniejsi ...
[B]evapap,[/B] nie chciałam tu o tym pisać , ale sama mam pod opieką psiaka z pieluchą na tyłku, też używam podkładów , chusteczek, wkładek panty.
Idą tego ogromne ilości i nie udżwignęłabym tego sama, gdyby nie dogo.
Bywało że musiałam odpowiadać na irytujące pytania czy głupie rady i nadal się ktoś trafi durny no i co z tego? Tak już bywa na forach...

Link to comment
Share on other sites

Mogę niewielką cegiełkę dokładać miesięcznie.Sama mam wiele psiaków wymagających leków oraz leczenia, więc i możliwości moje w tej chwili są znikome.Co mogę zrobić w tej sytuacji?Nie widzę wielkiego sensu w tym, abym kupowała podkłady i je wysyłała pocztą, bo koszty przesyłki będą spore.Czy ktoś się tym zajmie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...