Jump to content
Dogomania

Powitania - jesteś nowy? Przedstaw się!


BBeta

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam..postanowiłam rozpocząć sesję zdjęciową Nesce- pierwsze efekty w galerii spanielkowej :mdrmed:.. Mam jednak pytanie- bardzo ciężko jest wykonać zdjęcie czarnemu spanielkowi- macie jakieś metody?. Chodzi o światło i cień, tak naprawdę ani jedna fotka nie jest dla mnie zadawalająca. Jak już mam dobre światło- to mała mi ucieknie, jak jest w kadrze- w efekcie widać tylko czarną plamę...:oops:.. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta'][B]odrobinka1[/B], witamy na forum :)
Co do zdjęć, jak wychodzą za ciemne to najlepiej wydłużyć troche czas otwarcia migawki ewentualnie zwiększyć iso, można również rozjaśnić lekko zdjęcie w jakimś programie graficznym ;)[/quote]

Bardzo dziękuję za pomoc. Bardziej interesuje mnie zdobycie doświadczenia w wykonaniu dobrej fotografii niż jej obróbki- fakt to bardzo ułatwia sprawę, jednak wolę poćwiczyć w pstrykaniu- mam pytanie, co powoduje zwiększenie ISO?., gdy wydłużam czas otwarcia migawki- fotki zaczynają być mniej wyraźne- mam lustrzankę- więc mam pole do popisu.. proszę Cię o pomoc- z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że warto zejść do psiego poziomu- co do samej fotografii to z martwą naturą idzie mi nieźle, ale jak wytłumaczyć psiemu bobasowi, że jak Pani kładzie sie na podłodze, to nie po to by po niej poskakać:lol:... a tak poważnie- lubię dobra fotografię- chociaż jestem samoukiem, również staram się dążyć do coraz lepszych efektów- z Bauerkiem- moim "dorosłym" radzę sobie coraz lepiej- to z Neską jest postrzelona sesja..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='odrobinka1']mam pytanie, co powoduje zwiększenie ISO?., gdy wydłużam czas otwarcia migawki- fotki zaczynają być mniej wyraźne- mam lustrzankę- więc mam pole do popisu.. proszę Cię o pomoc- z góry dziękuję i pozdrawiam[/QUOTE]
Im wyższa czułość ISO, tym mniej światła potrzeba do zrobienia zdjęcia, dzięki temu możesz skrócić czas, a im krótszy czas, tym mniejsze ryzyko zrobienia poruszonego zdjęcia, krótsze czasy dodatkowo pozwalają "zamrozić ruch". Wracając do ISO, wysokie czułości mogą powodować powstawanie szumów. Najlepiej rób fotki tylko w dobrze oświetlonych miejscach, w słoneczne dni na spacerze, tylko nigdy nie ustawiaj psa pod światło ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, jestem od niedawna na forum. Hoduję Cockery angielskie srebrne od 1987r. Mam aktualnie 3 sunie, Fantazja 11 lat, Greta 5lat i Harenda 18 m-cy. Pasjonują mnie wystawy, fotografika, malarstwo i podróże. Mało piszę ale uaktywniam się w sezonie wystawowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gregory']Witam, jestem od niedawna na forum. Hoduję Cockery angielskie srebrne od 1987r. Mam aktualnie 3 sunie, Fantazja 11 lat, Greta 5lat i Harenda 18 m-cy. Pasjonują mnie wystawy, fotografika, malarstwo i podróże. Mało piszę ale uaktywniam się w sezonie wystawowym.[/quote]
[B]Gregory[/B], serdecznie witamy na Dogo. :multi: :p
Widziałam Was na wystawie w Poznaniu. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][B]Gregory[/B], serdecznie witamy na Dogo. :multi: :p
Widziałam Was na wystawie w Poznaniu. :cool3:[/quote]

Miło mi, bedziemy w tym roku na kilku wystawach w Twojej okolicy, Kalisz, Leszno, Łódź, może będzie okazja się spotkać.:bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Anka_ZG']Witamy na dogo:)

Odrobinka kiedy mozemy spodziewac się Neskowej galeryjki??;)[/quote]



:loveu::loveu::loveu:


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109209[/URL]


pozdrawiam:bigcool:

oczywiście muszę nad tym popracować... no ale założenie już jest:p;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich! Jestem właścicielką 3-letniego pieska (ale bez rodowodu, więc może lepiej nie powiem że to cocker spaniel...:oops: ). W każdym razie- pies w typie rasy! :cool3: Wcielony diabeł, a przy tym strasznie inteligentny, no i przytulaśny... Nie wiem co by tu jeszcze napisać. Pozdrawiam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olusia06022']Witam wszystkich! Jestem właścicielką 3-letniego pieska (ale bez rodowodu, więc może lepiej nie powiem że to cocker spaniel...:oops: ). W każdym razie- pies w typie rasy! :cool3: Wcielony diabeł, a przy tym strasznie inteligentny, no i przytulaśny... Nie wiem co by tu jeszcze napisać. Pozdrawiam. ;)[/quote]

Hej:loveu: witamy na dogo:) Masz ślicznego spanielka w avatorku:loveu: prawie taki jak Madzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olusia06022']Witam wszystkich! Jestem właścicielką 3-letniego pieska (ale bez rodowodu, więc może lepiej nie powiem że to cocker spaniel...:oops: ). W każdym razie- pies w typie rasy! :cool3: Wcielony diabeł, a przy tym strasznie inteligentny, no i przytulaśny... Nie wiem co by tu jeszcze napisać. Pozdrawiam. ;)[/quote]
Witamy właścicielkę podpalańca ( sądząc po avatarku:cool3:) :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...