Jump to content
Dogomania

Próby dla Jamników!!


Hela

Recommended Posts

[quote name='Hela']Luz zajade na nowy swiat w poniedzialek do PZŁ i kupie....
w miare jak do mnie mowicie, to ja sie nie dziwie czemu tak malo uzutków jest na wystwie :crazyeye:
moje pytanie, ile procent nie przezywa takiego wejscia do nory :-([/quote]

do sztucznej nory??? kroliczej??? podejrzewam,ze wszystkie przezywaja.
A czemu nie ma uzytkow,poniewaz ludziom sie nie chce cokolwiek robic z psem. Standartowe i miniatury moga brac udzial w innych konkursach niz norowania,sama mialam jamniczke szorstka i mialam z nia konkursy dla tzw malych ras.
taki konkurs dla kroliczych sprawdza reakcje na strzal i predyspozycje tej rasy do pracy do jakiej zostala stworzona. Nie masz sie czego bac,dzikie kroliki maja swoje hodowle w Polsce,wiec nie problem z ich dostaniem,gorzej ze sztuczna nora do cwiczen,ale dla chcacego nic trudnego :)

a jak nie masz gdzie cwiczyc,to chyba najlepiej podjechac na takie proby czy konkursy,zobaczyc jak to wyglada,poprosic kogos z organizatorow o pomoc w pokazaniu i ew.wpuszczeniu psa do nory.
Albo zgloszenie psa na proby,traktujac to jako cwiczenie przed konkursami.
Apelu mozna nauczyc na spacerach a rozne przewezenia tez mozna samemu wykombinowac w domu,albo nawiazac kontakt z wlascicielami jamnikow uzytkowych oczywiscie kroliczych i poprosic ich o pomoc.

Nie zniechecaj sie,taka przygoda konkursowa moze byc wspanialym przezyciem,pod warunkiem,ze nie bedzie Ci zal wypedzanych z nory krolikow.Ale masz psa mysliwskiego i jak zobaczysz jego radosc to wszystkie Twoje watpliwosci powinny pojsc w zapomnienie :)

Link to comment
Share on other sites

No musze sie podowiadywac na ktorych probach bedzie mozliwosc potrenowania z krolikiem. Nie wiem czy on sie nadaje :cool3: ale dla chcacego nic trudnego, kombinowac lubie. Szkole psy na Pt i IPO wiec i z tym damy rade, moje owczary sa wyszkolone to i jamnik bedzie.....
Tylko te kilkanascie metrów mnie przeraza..... dobrze, ze nie ida na lisa bo tego ja bym mogla nie wytrzymac :angryy:
krolik, no coz tez zwierze, ale jak biegalam po lakach z krolikiem na sznurku a ludzie patrzyli na mnie jak na sadyste (krolik byl martwy oczywiscie, ale i tak wydawalo to sie nie ludzkie) o tu tez dam rade....

ps.wloczka moze faktycznie wydawac sie zboczona: chodzic po lace, ciagnac za soba zabitego krolika na sznurku - taka profanacja zwlok.
Przynajmniej tym razem moja rodzina nie bedzie na mnie patrzrec spod byka na to ze w kazdym zakatku domu rozkladam krolika lub kaczki zabite aby pozniej nimi rzucac lub ciagac po polu dla satysfakcji mojego labradora :)

Link to comment
Share on other sites

ja tez w dwuszufladowej zamrazarce mam jedna szuflade na "pomoce naukowe" tzn czekaja tam na lepsze czasy lysonie ,bazanty i kaczuszka,poobcinane skrzydelka kacze. W zeszlym tygodniu wysiadla mi, wpadlam w poploch, musialam porozwozic po rodzinie i znajomych aby zdazyc przed rozmrozeniem,zdazylam :) juz wrocily,poniewaz naprawe zalatwilam blyskawicznie.
Moja suka ma skonczone 8 lat, na konkursach raczej juz startowac nie bedziemy,ale pomoce juz zamowione przez mlodziez.

A wracajac do tematu, w tym roku po raz pierwszy Tarnow bedzie organizowal konkursy norowania, mam zamiar pojechac i zobaczyc jak to obecnie wyglada, tyle czytalam,slyszalam ale "naocznie"nigdy nie widzialam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']O matko juz cieszylam, a tu kolejne zmartwienia..............jaki WLOSNY krolik??!!??!! o matko to nie na moje nerwy, nie dosc, ze moj brytan bedzie go wyganial to ja mam jeszcze go hodowac :placz:
dobra w poniedzialek kupuje ta ksiazke i wyczytam o co tam chodzi :cool1:
pytanie tylko, kto tego nerwowo nie wytrzyma, ja czy moj pies :-o

wersja z ciagnieciem zdechlego krolika po ziemi jakos mi bardziej odpowiadala ...[/quote]

Hej jestem hodowcą:cool3:i mam jamniki królicze:lol:
Swojego krolika hodować nie powinnaś;)bo nie bedzie dziki ,a taki ma być:lol:.
Ja pierwszy raz w zeszłym roku zdecydowłam sie na nory królicze;)
Obie moje króliczki zaliczyły kurs i wzięły udział w konkursie norowania jamników króliczych i zdobyły dyplomy III stopnia:lol:.
do intera potrzebne są dyplomy I i II stopnia;).
Jamniki królicze mogą też brać udział w konkursie tropowców;)

Powinnaś /w zależności gdzie mieszkasz/umówić się na 2-3 dniowe szkolenie na norze:lol:
napisz na pw gdzie mieszkasz to podpowiem do kogo mozesz się zgłosić:lol:.
A tak wogóle to zapraszam na forum [URL="http://www.naszejamniki.pl"]www.naszejamniki.pl[/URL]
gdzie dokładnie są opisane konkursy:lol:jest fotoreportaż z norowania:lol: i nie tylko:lol:.

Link to comment
Share on other sites

No do inetera to mi jeszcze dluga droga, bo nawet raz sie nie wystawialismy :diabloti:, ale jako mama sowjego czworonoznego synka powiem, ze to kwestia czasu :diabloti:

Na forum jamniczym jestem zalogowana tylko jakos mi czasu brakowalo aby tam buszowac, ale zaraz to nadrobie.....

Dzieki wielkie :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...