Jump to content
Dogomania

Próby dla Jamników!!


Hela

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
bardzo prosze o informacje gdzie moge się doszukac o rodzajach prób dla poszczególnych wilkości jamników.
[B]Szczególnie interesuje mnie jamnik króliczy :cool3:[/B]
Dowiedziałam sie, że króliki maja mieć[B] włóczkę[/B] - ale gdzie tak jest napisane, gdzie jest regulamin "włóczki" (robiłam to z labradorem), ale chce podkładkę......
w innym miejscu znajduje informację, ze króliki robią [B]nory z królikami[/B] :mad: ..............
JUZ SAMA NIE WIEM CZEGO MAM UCZYĆ :placz: bo zaraz uslysze, ze dzika lub słonia afrykańskiego :cool3:

a może włóczka i nora :p

Pozdrawiam Hela

Link to comment
Share on other sites

Witam,wszystkie obowiązujące regulaminy można znaleźć w książeczce dostępnej w PZŁ albo w sklepie internetowym [URL="http://www.piesmysliwski.pl/"][COLOR=#800080]www.piesmysliwski.pl[/URL][/COLOR]
[COLOR=black]"Regulaminy prób i konkursów pracy psów myśliwskich" z takim aportującym gordonem na okładce.Regulaminy te obowiązują od stycznia 2007 roku,tam masz dokładnie wszystkie konkurencje omówione,Miłych ćwiczeń :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem :)
przegladam je w miare mozliwosci, jednak nadal nie moge nigdzie znalesc zapisu w jakich konkursach (dokładna konkurencja) musza brac poszczegolne wielkosci jamników aby być użytkiem dla ZKwP. W tym tygodniu podjade na Nowy Świat po "Regulaminy prób i konkursów pracy psów myśliwskich" może tam sie tego doczytam o przebiegu włóczki.
Zabawne jest to, ze na stronie/stronach ZKwP nie ma wszystkich wzorców ras, co nie mowiąc o zapisie co jaki pies ma zdać aby być użytkiem :( a jeżeli jest to zapisane to ja nie potrafie tego za nic zobaczyc :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co na konkursach chyba nie ma podziału na rodzaje jamników, i jamnik jest chyba norowcem to po co mu włóczki?
Jeżeli myślisz o dyplomie użytkowości to raczej nie próby a już konkursy.
Ale faktycznie konkretnych informacji możesz uzyskac albo od hodowców użytkowych jamników (jeśli takowi są) albo w oddziale zkwp podczas dyżuru sekcji jamników.

Link to comment
Share on other sites

A to dlaczego nie mozesz sobie wyobrazić ?
Zanim wprowadzono konkursy norowania jamników króliczych , to włóczka była przeznaczona dla jamników króliczych
Zresztą jamniki maja taki charakter ze , gdyby tylko miały ciut wyzsze nózki to by dzika aportowały , to cóz tam włoczka z królika :lol:

Link to comment
Share on other sites

O widzicie, a tu niespodzianka :mad:
ta informacje o wloczce z krolika dla krolika :evil_lol: mam od dwoch roznych hodowców jamników kroliczych - w sumie we wloczce widze sens, robilam to z labradorka i wydaje mi sie, ze krolik tez moglby to robic, ale mniejsza o to....

co do prob i konkursów, to zadam glupie pytanie:
czy moj 4 kg krolik ma wygonic lisa :crazyeye: boszzzze
w roznych miejscach czytam o dyplomach dla jamników kroliczych w konkursie norowania z krolikiem......to co one tam strasza, krolika czy lisa ??
sorry za stado glupich pytań, ale mam wiecej wspolnego z IPO niż probami i konkursami :(

Link to comment
Share on other sites

Dobra widze te Konkursy dla jamników kroliczych, teraz juz wiem gdzie mam jezdzic :)

Jeszcze jedno pytanie Yoshko, czy konkurs norowania dla krolików odbywa sie zgodnie z regulaminem norowania dla innych ras (zasepujac lisa krolikiem) ??

i czy mam po co jezdzic na proby norowania, tzn czy bede miala tam mozliwosc trenowania z moim krolikiem?

Link to comment
Share on other sites

Tego to nie wiem, mam pierwszego jamniora w zyciu (mam owczarki i labradorke) i nie znam jeszcze hodowców.
Moj Żuber został pokazany paru osobom z jamniczego "polswiatka" i powiedziano mi, ze krolik to ma zrobic wloczke i tyle :cool3:
Zakodowalam to sobie i zaczelam szukac....tak jak mi powiedziano.
W miare szukania natknelam sie na norowanie na krolika i wtedy juz zdurnialam .... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Konk. norowania jamników króliczych odbywa się według regulanimu konk.jamników króliczych ( jest troche inny niz norowanie na lisie) , cwiczyc mozezesz ze swoim królikiem, ale na konkursie pies bedzie pracował na króliku konkursowym , który przypadnie psu wedlug wylosowanego numeru startowego.

Link to comment
Share on other sites

musisz w regulaminie /tej ksiazeczce/ przesledzic rozmiary sztucznej nory i sposob pracy jamnikow i bedziesz wiedziala czy mozna w tej samej.Jak nikt nie odpowie,to potem poczytam i Ci odpowiem,wiem tylko ze krolik musi byc dziki z hodowli zamknietej tzn nie moze byc nasza trusia klatkowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Tego to nie wiem, mam pierwszego jamniora w zyciu (mam owczarki i labradorke) i nie znam jeszcze hodowców.
Moj Żuber został pokazany paru osobom z jamniczego "polswiatka" i powiedziano mi, ze krolik to ma zrobic wloczke i tyle :cool3:
Zakodowalam to sobie i zaczelam szukac....tak jak mi powiedziano.
W miare szukania natknelam sie na norowanie na krolika i wtedy juz zdurnialam .... :angryy:[/quote]

Widać faktycznie był to "półswiatek" , bo prawdziwi hodowcy króliczych jamnikow wiedzą co ich rasa musi zrobic aby zdobyć uzytkowość.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

O matko juz cieszylam, a tu kolejne zmartwienia..............jaki WLOSNY krolik??!!??!! o matko to nie na moje nerwy, nie dosc, ze moj brytan bedzie go wyganial to ja mam jeszcze go hodowac :placz:
dobra w poniedzialek kupuje ta ksiazke i wyczytam o co tam chodzi :cool1:
pytanie tylko, kto tego nerwowo nie wytrzyma, ja czy moj pies :-o

wersja z ciagnieciem zdechlego krolika po ziemi jakos mi bardziej odpowiadala ...

Link to comment
Share on other sites

juz wiem,sa inne wymiary nory. Dla krolikow:
dlugosc mierzona po osi 12-15m;
korytarze o wys. 12 cm i szerokosci 10 cm;
co najmniej dwa wyloty;
jeden kociol o srednicy 40 cm;
pzynajmniej jeden spad;
zwezenia korytarza do 8 cm, na dlugosci okolo 40 cm(przed kotlem i przed wylotami z nory);

tzn budowa i rozmiary nory sa inne,ale to zrozumiale w innych norach mieszkaja lisy a w innych kroliki ;)
naprawde ten regulamin duzo nie kosztuje a jest skarbnica wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Moiwly to z takim przekonaniem, ze na luzie to przyjel;am.....
ale czytajac historie razy jakos tak dziwnie, ze krolik ma powiedzmy robic slad a nie grzebac sie w malych dziurach do których został wyhodowany...

Luz zajade na nowy swiat w poniedzialek do PZŁ i kupie....
w miare jak do mnie mowicie, to ja sie nie dziwie czemu tak malo uzutków jest na wystwie :crazyeye:
moje pytanie, ile procent nie przezywa takiego wejscia do nory :-(

Link to comment
Share on other sites

Hela jest odrębny regulamin dla jamników króliczych. Nie zgłaszano zapotrzebowania na takowy to go nie umieszczałam tutaj w dziale.

Królika zapewnia organizator.

Yoshko no jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak przynoszą zwierzyne, wiesz chodzi mi o plątanie się zwłok pod łapkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...