Jump to content
Dogomania

Goźby


derwal

Recommended Posts

Myslalem czy o tym pisac ale w koncu sie zdecydowalem i opisze bardzo przykre spotkanie, jakie mialem na wczorajszym spacerze. Mianowicie bylem z moimi sukami daleko w lakach (zaden okreg lowiecki lesny) w miejscu gdzie praktycznie nie mozna spotkac zywej duszy. Obecnie gdy sarny wodza mlode, gdy mozna spotkac male zajace i mnogo ptactwa siedzi na jajkach z psami spaceruje po polnych drogach, nie zapuszczam sie na laki. A tu zajezdza auto, wysiada z niego czterech lysawych mlodzieniaszkow i odrazu z grubej rury,zebym uwazal bo cyt: "ktos mi moze tego charta odstrzelic". Ja tlumacze, ze pies musi byc walesajacy, wyakazywac oznaki zdziczenia i przebywac bez kontroli wlasciciela. Oni na to tylko tyle "ze bym uwazal bo ktos psa strzeli" i pojechali. Rece opadaja. Przypuszczalnie byli to jacys synalkowie panow z piorkiem w ... kapeluszu (mlodzi adepci sztuki lowieckiej :evil: ). Jak tu nie kochac mysliwych?

Aha, nie minelo nawet 5 minut gdy nagle zauwazylem wielkiego kaukaza z pobliskiego gospodarstwa, goniacego wraz z jakims mniejszym psem sarny - tego jakos nikt nie zauwaza a charta mysliwi zwachaja z kilometrow !!!

Link to comment
Share on other sites

Derwal - myśliwi chartów nie znoszą.

Obwody łowieckie są nie tylko w lasach, Łowicz - miasto jakby nie patrzeć - podzielony jest na 5 obwodów, łącznie z samym centrum.

Pędź przy najbliższej okazji do Starostwa, czy Urzędu Gminy (nie wiem, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi) i załatwiaj pozwolenie na posiadanie charta.

No i pilnuj suczek.

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak, obwody sa wszedzie , poza tym w lesie absolutnie nie wolno nam spuszczac psa ze smyczy nawet jesli ma ukonczone PT . Takie prawo ,a tylko tzrymajac sie prawa mozna walczyc z glupota niektorych .

Natomiast jesli ktos ci grozil to sprawa jest prosta zapisac numer rejestracyjny samochodu zadzwonic na policje i do kola lowieckiego . Zglosic fakt . Nikt nie ma prawa nas przesladowac na lace , czy polu. Choc z drugiej strony teraz to bardzo ciezki okres dla zwierzyny i sama wiem ,ze trudno by ci bylo odwolac psa od mlodego zajaca , czy kozlaka . A te maluchy w tej chwili nie maja najmniejszych szans z psem.

Link to comment
Share on other sites

No i od wczoraj Fiona jest PIERWSZYM w powiecie koninskim legalnie "utrzymywanym" chartem. Sprawa zalatwiona od reki, koszt 81PLN. Jesli ktos ma zyczenie moge przeslac wzor wniosku o zwzwolenie. Pan w starostwie byl wielce zdziwiony ale nastawiony pozytywnie gdyz sam posiadal kiedys afgana. Poradzil mi bym nie uwazal ale sie nie przejmowal mysliwymi :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo doskwiera jej staw skokowy w przedniej, prawej lapie. Bylo juz w miare dobrze tzn. nie kulala, biegala. Az tu nagle z dnia na dzien, nawet bez specjalnego wysilku zaczela posuwac na trzech, piszczac przy stawianiu tej slabszej. RTG wylazalo dysplazje tego stawu i pewne nieprawidlowosci w calym srodstopiu.

Link to comment
Share on other sites

kurcze blade dysplazja :o :( :(

co będziecie z łapą robić?

Olu chyba na miejsce zamieszkania? sama nie wiem, ale niektórym podobno sprawdzają warunki zamieszkania. Wolę to załatwiać jak będę mieszkała tam gdzie jestem zameldowana.

Link to comment
Share on other sites

Zdjecie opisywal wet z duzym doswiadczeniem w przypadkach ortopedycznych. Sunia ma zmiany krzywiczne kosci srodstopia, kosci dlugich raczej nieodwracalne no i stawy. Jedyne co mozna zrobic to walczyc o te stawy roznymi glukozaminami i innymi takimi siarczanami. O dlugich mowil, ze mozna chirurgicznie ale bez gwarancji pelnej sprawnosci no i koszty sa straszne.

Link to comment
Share on other sites

Derwal-Fiona latac teraz NIE MOZE!koniec,kropka!spacery NA SMYCZY _nie ma wyjscia!Lape mozna wzmacniac i chronic przed przesileniem zakladajac bandaz elastyczny na staw i jego okolice-oczywiscie tylko na czas spaceru(zawijac z wyczuciem-ma byc ani luzno ani ciasno-ma dobrze przylegac,lekko naprezona powierzchnia-nie wiem jak to opisac,sama stosowalam wlasnie na wyczucie,wpierw zawijajac wlasna konczyne i sprawdzajac,jak bandaz "pracuje")

Wielokrotnie to stosowalam przy urazach lub przy zlym rozwoju lap przednich-pomaga!Podpatrzylam to u koniarzy-oni czesto stosuja podobne ochraniacze trenujac konie,zwlaszcza te mlode,rozwijajace sie jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...