Jump to content
Dogomania

Pies ubrudzony farbą!


Koma

Recommended Posts

Hej, dzisiaj moja Koma otarła się na klatce schodowej o ścianę i ubrudziła sobie bok farbą olejną, mimo wyszorowania wodą z mydłem i wyszczotkowania pies nadal się klei :shake: Największe problemy mam z domyciem pyszczka bo nie chcę jej za bardzo szarpać. Wieczorem planuję ją wykąpać i porządnie wyszczotkować, zastanawiam się czy sam psi szampon nam wystarczy :shake: Czy ktoś miał kiedyś taki problem? Pomocy! :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmmmmm,ze starych sprawdzonych sposobow na olejną znam dwa ,ale nie wiem czy na włosie się sprawdzają...
- na rece ubrudzone farba nakłada sie duzo tłuszczu np margaryny ,a potem myje w płynie do naczyc.
na plamy na np podłodze stosuje sie terpentyne i tez potem mocno zmywa detergentem ,ale nie wiem jak psica zareguje na zapach ,wiec moze lepiej nie ryzykowac.
U mnie przygody farnowo- malarskie moich psow ,a reczej ich włosow zazwyczaj po kilku dniach same sie wykruszały z włosa .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Mój pies uwalił się farbą ostatnio, kiedy malowaliśmy ogrodzenie i przycięłam mu te włoski. A było ciężko zrobić nawet i to, bo ma bardzo krótką sierść. Nie wiem, czy on wtedy pobrudził się olejną, ale chyba tak. Farba szybko zaschła ii...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nie miałam tego problemu, więc nie wiem czy sa inne metody. Ale jeśli już używamy terpentyny czy rozpuszczalnika to absolutnie nie polewajmy na psa i BARDZO dokładnie spłuczmy.

Bylam uciapkana i tym, i tym. Terpentyna balsamiczna- dla artystów, jest delikatniejsza- ale tego cholerstwa zmyć się nie dało podobnie jak rozpuszcallnika :D Koszmar. Szczypie tak że się nie da nic zrobic konstruktywnego no po prostu trzeba to zmyć, ale się nie da :D Nie wiem od czego to zalezy, jak raz sie polalam to zmyło się szybko, innym razem przynajmniej 0,5h szorowałam wszystkim co tylko mialam i nic. Takze na prawdę delikatnie przy psach.

Zdecydowanie polecałabym obcięcie jeśli farby jest więcej i nie da się ominąć skóry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...