Jump to content
Dogomania

Giant, standard, miniature, toy, teacup


puzzle

Recommended Posts

Z tego co wiem w Polsce uznane sa sznaucery:

*olbrzymy
masc: czarne, pieprz i sol
wielkosc, waga: 66-70cm, 33-34kg

*sredniaki
Masc: czarna, pieprz i sol
wielkosc, waga: 46-51cm, 15-21kg

*miniatury
masc:czarna, biala, czarno-srebrna, pieprz i sol
wielkosc, waga: 33-35cm, 6-7kg

Podane przeze mnie wielkosci i waga sa orientacyjne.

I teraz wytlumaczcie mi co to jest [B]TOY[/B] i [B]TEACUP[/B]. Nie moglam znalezc nic na Polskich stronach a moj angielski pozostaiwa wiele do zyczenia, wiec do niczego nie doszlam, oprocz tego, ze w USA sa sznaucery miniaturowe czekoladowe i roznego rodzaju krowki, oraz toy'e (ktore wydaje mi sie ze sa wielkosci yorka) oraz teacup'y (ktore jak mi sie wydaje sa wielkoscia podobne do chi). Prosze jezeli w czyms sie pomyslilam, poprawcie mnie, a jezeli wiecie cos wiecej to napiszcie. Bardzo zalezy mi zeby dowiedziec sie o nich wiecej, czy takie malutkie pieski sa obciazone jakimis wadami? Czy te roznorodne umaszcenia toy sznaucerow sa w Stanach dopuszczalne czy sa tak jak np u nas biale dobermany (rozmnazane choc nieuznane przez FCI). W jakich krajach jeszce dopuszczone sa sznaucery, ktorychu nas nie ma? LICZE NA MASE ODPOWIEDZI.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nic o takich nie slyszalam. wrzucilam w google-na 1 miejscu mi wyskoczylo to [URL]http://www.schnauzerlover.com/photos.html[/URL]

jesli tak

[IMG]http://www.schnauzerlover.com/images/photos/s-Daisy.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.schnauzerlover.com/images/photos/s-detzler2.jpg[/IMG]
maja wygladac nowe odmiany, to ja podziekuje :diabloti: niecierpie miniaturek miniaturek i udziwnien dla udziwnien:diabloti: u mnie po osiedlu spaceruja 2 miniaturki "ratlerki"-suczka jest taka mala i tak upierdliwa, boi sie wszystkiego i na wszystko szczeka... koszmar ;] z psow o masie ponizej 3kg to lubie tylko jednego pomeranianka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']I teraz wytlumaczcie mi co to jest [B]TOY[/B] i [B]TEACUP[/B]. [/quote]

W skrócie? Miłe kundelki :lol: Ani FCI ani AKC nie uznają żadnych innych odmian sznaucerów niż te, które wymieniłaś na początku postu - trzy wielkości w określonych umaszczeniach. Wszystkie inne odmiany to radosna i głównie marketingowa twórczość "hodowców". Tak jak schnoodle i podobne... :evil_lol:

Rany - pies w wersji "teacup" :-o. Ciekawe kiedy doczekamy się wersji "matchbox" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Porownanie wielkosciowe mini, toy i teacup

[IMG]http://toyschnauzer.net/sizes_8.jpg[/IMG]

Zeby nie bylo, ze mi sie cos przysnilo i zawracam:diabloti:

[quote name='dorotak']W skrócie? Miłe kundelki :lol: Ani FCI ani AKC nie uznają żadnych innych odmian sznaucerów niż te, które wymieniłaś na początku postu - trzy wielkości w określonych umaszczeniach. Wszystkie inne odmiany to radosna i głównie marketingowa twórczość "hodowców". Tak jak schnoodle i podobne... :evil_lol:

Rany - pies w wersji "teacup" :-o. Ciekawe kiedy doczekamy się wersji "matchbox" :diabloti:[/QUOTE]

ale nigdzie, nigdzie niezostaly one uznane? Wkoncu u nas sa biale mini, a w AKC sa one na tej samej linii co krowki albo czekoladki. Pewnie mnie zlinczujecie, ale mi sie podba taki sznaucera w wersji chiuachua...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']czyli to cos takiego jak super malutkie miniaturowe yorki oferowane na allegro :diabloti::diabloti:[/QUOTE]

No chyba cos w tym rodzaju... Najbardziej porazaly mnie zdjecia amerykanskich "farm" sznaucerowych, gdzie psy sa trzymane jak krowy, albo siwnie:-( i to w dodoatku nie olbrzymy, tylko te 3 kilogramowe malenstwa:shake:. Kurcze szkoda, ze nigdzie takie maluchy nie sa "legalne",,

Link to comment
Share on other sites

Ja tam się cieszę.
Toć to wylęgarnia chorób i wad genetycznych - tak jak ciężko chore są "yorki miniaturki" oferowane tu i ówdzie naiwnym ludziskom...
:-(

Jo_ann [QUOTE]"z psow o masie ponizej 3kg to lubie tylko jednego pomeranianka"[/QUOTE]
- poczekaj aż poznasz niejakiego Marianka, dwa kilo żywej wagi...
Albo slodką Pyzę - dokladnie 3 kg (jeszcze się mieści w definicji?).

Link to comment
Share on other sites

No to ostanie to juz jest troche przesada... Ten pies to cos a'la chihuahua, ale nie jest wilkosci chomika dzungarskiego... No i wlasnie ze wzgledu na prawdopodobienstwo obciazenia chorobami nie jestem do konca przekonana, wkoncu poza pieknym wygladem i wyjatkowa miniaturkowoscia liczy sie przezde wszystkim zdrowie. Mi sie podobaja takie czekoladowe:loveu:, sa sliczne. Tylko np chcac nabyc takiego psa, chcialabym miec pewnosc, ze bedzie zdrowy,a nie jak sonczy rok to bede z nim codziennie u weta bo raz serduszko, raz watrobka, a raz oczka, a pies bedzie sie ciagle meczyl i ja bede na to patrzec, przez zwykla ludzka glupote.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']
Jo_ann
- poczekaj aż poznasz niejakiego Marianka, dwa kilo żywej wagi...
Albo slodką Pyzę - dokladnie 3 kg (jeszcze się mieści w definicji?).[/quote]

czekam :cool3: tak naprawde to przede wszystkim mam alergie na 99% wlascicieli tych mikropieskow pielegnujacych ich koszmarne charakterki... :p normalnych malych pieskow jakby nie ma..... /poza wyjatkami potwierdzajacymi te regule :evil_lol:/

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Proponuję jeszcze wariant sznaucer pośredniak :evil_lol::evil_lol::evil_lol: – taki pośredni pomiędzy średnim a miniaturą a wtedy pozbędziemy się wszystkich kłopotów, jak wyrośnie za mały albo zbyt duży zawsze się gdzieś dopasuje :bigok: .
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

o łaciatkach i brązikach słyszałam, ale o Toy i Teacup pierwsze słyszę! :crazyeye:
Czego to ludzie nie wymyślą...

[B]marisia[/B]- masz rację, rozwiązało by to problemy wielu właścicieli - nie mieliby za dużej mini lub za małego średniaka tylko [I]pośredniaka :evil_lol:[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Sharona']Taaak :razz:
Może jeszcze jakaś odmiana przerośniętych olbrzymów??? :razz: :evil_lol:

I w ten oto sposób pula genetyczna rasy znacznie by się powiększyła ;) Ile sznaucerów by przybyło :evil_lol:[/quote]

he,he już o tym pomyślano i wyhodowano czarnego teriera rosyjskiego :eviltong:
Z wyglądu mega sznaucer olbrzym tyle, że pięknie obrośnięty:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sharona']CTR jest też masywniejszy i ma trochę inny rodzaj szaty :eviltong:
Ale fakt - jest pięknie obrośnięty :loveu:[/QUOTE]
Co do rodzaju szaty, to "w oryginale" CTR też miał mieć włos okrywowy twardy.. Takie było założenie i taki standard, ale jak sie do rasy przyłożyli hodowcy preferujący urodę nade wszystko, to teraz CTRów z twardym włosem jak na lekarstwo :diabloti: A olbrzymki idą chyba w tą samą stronę, widziałam na zdjęciu z wystawy w Jel.Górze (maj 2007) czarnego olbrzyma z kolumienkami na przednich łapach prawie takimi jak u czarnyszy. Poznałam, że sznaucer bo miał uszy cięte :evil_lol:
Tu jest to zdjęcie

[url]http://www.posejdon.net.pl/images/zoom/EVGRLU/jelenia_gora_2007_-_084.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tzn jednyne czego nie jestem pewna to czy te mini mini nie sa obciazone jakimis chorobami jezeli nie to wydaje mi sie ze nie ma problmu w ich hodowaniu (pomijajac ogromny problem, ze sa to psy nieuznane jako rasa, czyli poprostu rozmnazanie kundli). Te czekoladowe i laciate sa swietne,tylko, ze to nie sa miniatury tylko toy'e. Takich wielkosciowo jak nasze miniatury nie ma w tych "innych" barwach. Niby nie sa duzo mniejsze,a le zobaczcie jak mimmo wszystko ta roznica jest widoczna...

[IMG]http://i26.tinypic.com/5vx3lw.jpg[/IMG]

Oczywiscie ten czarny oraz P&S to zwykle mini, a pozostala trojka to toy'e

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']
Oczywiscie ten czarny oraz P&S to zwykle mini, a pozostala trojka to toy'e[/quote]

ciekawa fotka, na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że brązowawe umaszczenie u toy "sznaucerków" i ich zbyt małe rozmiary to wynik eksperymentów z krzyżowaniem sznaucera i yorkshire terriera.... i pewnie tak właśnie jest...
zdecydowanie wolę normalne sznaucery, nawet gdy miniatura jest odrobinkę przerośnięta, tak do 36-37 cm jest dla mnie ok pod warunkiem że ma super proporcje
a co do innych odmian - baaardzo podobają mi się olbrzymy i szkoda że w tej grupie nie uznaje się maści czarno-srebrnej :placz:

Link to comment
Share on other sites

A jesli chodzi o minin mini - to "wystarczy" wybierac te miniaturki które sa bardzo małe - 30 cm - i ewentualnie z nich próbować "wyhodowac" mini mini.

Ja tez wole wieksze, mocniejsze o grubej kosci, jestem przeciwna takiemu "rozmnazaniu" w kierunku mini mini - a takie własnie mozna spotkac ogłoszenia na allegro. A najsmieszniejsze jest to, ze tacy rozmnazacze uwazaja i tak wypisuja w ogłoszeniach, ze tp "prawdziwe" sznaucery miniaturowe.

W Rosji "hoduja" równiez czekoladowe podpalane (takie jak czarno-srebrne)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...