Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

[B]Monia[/B] zakroplilas juz psy? Z tego co widzialam do konca miesiac ma byc na plusie (albo min. na minusie)

[B]Vasco [/B]ja normalnie tez nie robilam przerwy chyba ze temp od -10/-15 utrzymywala sie dluzej, jak w tym roku. Wtedy nie ma sensu. W tym roku tez z powodu alergii bylam zmuszona zrobic przerwe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnes'][B]Monia[/B] zakroplilas juz psy? Z tego co widzialam do konca miesiac ma byc na plusie (albo min. na minusie)[/QUOTE]
Jeszcze nie, ale chyba dzisiaj to zrobię bo śniegu zero i nawet ślimaki już się obudziły :-o. A myślałam że jeszcze kilka tygodni bez chemii się obejdzie...

Link to comment
Share on other sites

nieźle..weszłam z ciekawości zastanawiając się kto coś dopisał do tego wątku w środku zimy..;) a jednak już są kleszcze..

ciekawi mnie czy to klimat (mieszkam nad samym morzem praktycznie) czy co..ale na moim goldenie nawet "w sezonie" praktycznie nie ma kleszczy. tzn jak jesteśmy w olsztynie-są, w gdyni-zero. inna przyczyna jaka mi przychodzi do głowy to częste pływanie w słonej wodzie..ale nie wiem czy to może być porzyczyną:P

Link to comment
Share on other sites

ja mojego ostatni raz w sierpniu kropiłam i do teraz 0 kleszczy, pierwsze kropelki dostał też w sierpniu 2009 i całą jesień i zimę ruszany nie był potem w maju złapał kleszcza i od tamtej pory do sierpnia się kropiliśmy w tym roku też chyba w okolicach maja zacznę go kropić:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']ja mojego ostatni raz w sierpniu kropiłam i do teraz 0 kleszczy, pierwsze kropelki dostał też w sierpniu 2009 i całą jesień i zimę ruszany nie był potem w maju złapał kleszcza i od tamtej pory do sierpnia się kropiliśmy w tym roku też chyba w okolicach maja zacznę go kropić:roll:[/QUOTE]
Uważam,że to zdecydowanie za późno. Nie wiem gdzie mieszkasz,pierwszy wysyp kleszczy( zależy od temperatury i wilgotności) bywa już w połowie lutego, są rejony mniej zagrożone, nie każdy kleszcz jest zarażony mimo wszystko lepiej zapobiegać niż leczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ze wszystkich preparatow na kleszcze polecam obroze Kiltx. Dziala 7 miesiecy i nie tylko zabija kleszce, ale takze je odstrasza. Przelicznik cenowy jak najbardziej korzystny, stad tez wielu weterynarzy woli sprzedawac Fiprex (z oczywistych powodow). Jedank sa pewne przeciwskaznia, np zbyt mlody wiek psiaka czy jego kontakt z malymi dziecmi. Nie polecam za to oborzy na kleszcze nieznanych form, kupowanych w zoologicznym -jedyne co robia to powoduja uczulenia.

Link to comment
Share on other sites

Ze wszystkich preparatow na kleszcze polecam obroze Kiltx. Dziala 7 miesiecy i nie tylko zabija kleszce, ale takze je odstrasza. Przelicznik cenowy jak najbardziej korzystny, stad tez wielu weterynarzy woli sprzedawac Fiprex (z oczywistych powodow). Jedank sa pewne przeciwskaznia, np zbyt mlody wiek psiaka czy jego kontakt z malymi dziecmi. Nie polecam za to oborzy na kleszcze nieznanych firm, kupowanych w zoologicznym -jedyne co robia to powoduja uczulenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...