Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='eliza_sk']Jaką substancję czynną ma Sabunol ?[/QUOTE]

Receptura Sabunolu oparta jest aż na 3 składnikach aktywnych – permetrynie, imidakloprydzie i piryproksyfenie.
z netu wzięte.
ja osobiście polecam .

Link to comment
Share on other sites

W tamtym sezopnie stosowałam Fypryst i ani jednego kleszcza psy nie miały. W okresie jesiennym sprawdziły się obróżki beaphar z diazinonem (?) i również żadnych kleszczy. Ale ogólnie w poprzednim sezonie mało kleszczy widziałam więc nie wiem czy to kwestia preparatów czy małej ilości tych paskudztw w naszej okolicy.. Z racji tego że obróżek przeciwpasożytniczych używam do adresówek psy dodatkowo będą nosiły takie czarne obroże beaphara.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']bardzo dobre.ta sama subst,czynna co we frontline czy fiprexie,ale [B]sierść przy zakropleniu nie jest taka tłusta[/B](nosnik chyba maja inny)no i tańszy.ponoć najtańszy z fipronilem[/QUOTE]
O to fakt, duży plus jak dla mnie ! Po Fiprexie i Frontline pies miał szarą tłustą sierść przez kilka dni, po Fypryście ani śladu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']W tamtym sezopnie stosowałam Fypryst i ani jednego kleszcza psy nie miały. W okresie jesiennym sprawdziły się obróżki beaphar z diazinonem (?) i również żadnych kleszczy. Ale ogólnie w poprzednim sezonie mało kleszczy widziałam więc nie wiem czy to kwestia preparatów czy małej ilości tych paskudztw w naszej okolicy.. Z racji tego że obróżek przeciwpasożytniczych używam do adresówek psy dodatkowo będą nosiły takie czarne obroże beaphara.[/QUOTE]

[quote name='gryf80']bardzo dobre.ta sama subst,czynna co we frontline czy fiprexie,ale sierść przy zakropleniu nie jest taka tłusta(nosnik chyba maja inny)no i tańszy.ponoć najtańszy z fipronilem[/QUOTE]

dziekuje za odpowiedź ;) na pewno kupię, ale na początek zamówię jedną paczkę i zobaczę czy się sprawdzą

[quote name='Ewa&Duffel']O to fakt, duży plus jak dla mnie ! Po Fiprexie i Frontline pies miał szarą tłustą sierść przez kilka dni, po Fypryście ani śladu.[/QUOTE]

to dobrze bo po fiprexsie bardzo długo miały tą sierść tłustą[quote name='murakami']Dokładnie tak jak przedmówcy - tańsze niż frontline, a równie dobre.[/QUOTE]
no to kupuje!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']w paczce sa 3 szt.osobno pakowane.jak masz 2 psy to sobie zamów od razu 2 paczki.bo przy jednej paczce ,jeden pies "bedzie poszkodowany";).skutecznosc dobra o ile często psów nie pierzesz[/QUOTE]
paczka na miesiąc powinna starczyć ;) jedna ampułka zostanie na drugi :) po miesiącu zobaczę jak sie sprawdzi i zamówię już na cały sezon

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']to jest to samo co fiprex przeciez-ten sam sklad...U mnie fiprex nie dziala wiec nawet nie mam co kupowa fyprystu...[/QUOTE]
Niekoniecznie, od nośników substancji czynnej też sporo zależy. U mojego psa np. w zeszłym sezonie Fiprex kompletnie przestał się sprawdzać, za to Frontline działał wyśmienicie.

Link to comment
Share on other sites

Aha,no mozliwe:) Nie mowie ze nie.
Wczoraj wogole w sklepie a art dla zwierzta facet sprzedajacy mnie rozlozyl na lopatki...I to wcale w nie pozytywnym sensie...:shake::mad:
Chcial mi wcisnac sabunol...Dla KOTA:mad:
Ktory jest na trujacej dla kotow permetrynie :angryy::shake:
Normalnie rece mi opadly...Ciekawe ilu nieswiadomym wlasciciela kotow to wcisnal :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']
Chcial mi wcisnac sabunol...Dla KOTA:mad:
Ktory jest na trujacej dla kotow permetrynie :angryy::shake:
Normalnie rece mi opadly...Ciekawe ilu nieswiadomym wlasciciela kotow to wcisnal :roll:[/QUOTE]
Moja wetka kiedyś poleciła mojej psicy Sabunol, ale po chwili powiedziała: "nie nie, przecież wy macie też koty, on się nie nadaje jak są koty w domu - może wywołać zatrucie i pseudopadaczkę". No nie miałam o tym pojęcia... wydawało mi się, że te preparaty na kleszcze są uniwersalne, dla kotów i psów...


Mam prośbę o radę.
Słuchajcie, piorę swoją psicę bardzo często... I naszły mnie wątpliwości co do kropelek.

Zakrapiać (w zeszłym sezonie stosowałyśmy Fiprex - kleszcze łaziły, raz znalazłam jednego wbitego), czy lepiej kupić obrożę? Nie wiem, czy zakrapianie ma w tym przypadku sens, czy to będą tylko wyrzucone pieniądze, bo po prostu kropelki nie zdążą zadziałać...?

Mamy bardzo bardzo "kleszczową" okolicę - bez ochrony nie da się po prostu... W zeszłym roku po leśnym spacerku zdejmowałam łażące kleszcze i liczyłam... 43 sztuki na psie, na szczęście żaden nie wbity (jeszcze), na mnie chyba z 6 i jeden wbity w łydkę. Potem w domu jeszcze kolejne znalazłam, łaziły po podłodze, na ścianie... Łoooo matko, prawdziwy koszmar. Więcej ani razu nie poszłam na spacer do lasu.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amanda-1a']...Mam prośbę o radę.
Słuchajcie, piorę swoją psicę bardzo często... I naszły mnie wątpliwości co do kropelek.

Zakrapiać (w zeszłym sezonie stosowałyśmy Fiprex - kleszcze łaziły, raz znalazłam jednego wbitego), czy lepiej kupić obrożę? Nie wiem, czy zakrapianie ma w tym przypadku sens, czy to będą tylko wyrzucone pieniądze, bo po prostu kropelki nie zdążą zadziałać...?

[/QUOTE]

Podobno "pranie" nie ma wpływu na działanie kropli, jeśli jest robione min. 2 dni po zakropieniu, bo preparat zdąży już się wchłonąć. Mi wetka natomiast mówiła, że przy psach długowłosych obroże się nie sprawdzają.

Link to comment
Share on other sites

Kropelki są ok, nawet przy częstym kąpaniu, trzeba tylko stosować się do zasady, że zakraplamy co najmniej 48h po i 48h przed kąpielą. Przynajmniej u nas takie coś się sprawdza, a kleszczy mamy na prawdę mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

Częste pranie na pewno trochę ogranicza działanie kropli - w końcu zmywa się warstwę ochronną łoju a działanie spot-onów polega na tym, że rozprowadzają się w warstwie lipidowej skóry. Działanie obroży jest chyba podobne - substancja czynna tez musi się rozprowadzić po sierści i skórze, więc całkiem prawdopodobne, że częste kąpiele również w tym wypadku zmniejszają skuteczność.
Ja staram się dopasować kąpiele do kropli, ale przy cotygodniowym praniu to prawie niemożliwe.
Na pewno warto, oprócz kropli, mieć też repelent w sprayu (choćby taki dla ludzi) i psikać nim psa przed spacerem w kleszczowych okolicach.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się jednak na obroże to pamiętaj, żeby przed założeniem i potem w trakcie noszenia jej przez psa parę razy ją rozciągnąć. Lepiej wtedy działają - tak mi przynajmniej tłumaczyli w sklepie zoologicznym.
[URL="http://www.dogomania.pl/members/67259-Cockermaniaczka"] [IMG]http://www.dogomania.pl/image.php?u=67259&dateline=1228235175[/IMG][/URL]
Cockermaniaczka z tym Sabumolem to tak na poważnie piszesz ? Wydawało mi się że gdzieś widziałam Sabunol z obrazkiem dla kota?
I nie rozumiem - chyba że w sklepie chcieli Ci sprzedać wersję dla psa twierdząc że jest dobra dla kota.

Amanda-1a - dzięki - muszę przekazać znajomym - zdecydowali się do dołączyć kota do swojej gromadki psów. Nie wiem co używają przeciw kleszczom ale ostrzegę przed Sabunolem. Reszta preparatów przeciw kleszczom może być stosowana na psach i nie szkodzi kotom czy może wiecie coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...