Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

ja zakraplam regularnie co 2 m-ce(zimne okresy)bo koty łażą wszędzie(wychodzące),więc boję sie że coś przywloką-myślę o pchłach,a w cieplych miesiącach staram się co miesiąc zakraplać,myslę,że już czas zakraplac co mieisiąc bo nie wiadomo kiedy nagle zrobi sie bardzo ciepło.pogoda jest dośc nieprzewidywalna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

właśnie myślę, co tu używać w tym roku na kleszcze :)
Advantix odpada, bo produkują go tylko do 40kg, musiałabym kupować 2, a to wiąże się ze sporym kosztem. Oglądałam obroże Kiltixa i Preventic, ale ceny dla olbrzymich psów też są niezłe.
w zeszłym roku stosowałam z powodzeniem pipety Frontline. W tym roku potrzebuję naprawdę solidnej ochrony, bo pies jest ze mną codziennie na parę godzin w lesie. Myślałam nad połączeniem pipety Fiprexu z obrożą Kiltixa, kilka dziewczyn z forum pisało, że używa takiego połączenia. Obroże mam zakładać tylko na spacery czy cały czas ma być na psie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']U nas (świętokrzyskie) już *&^%$#@ się pobudziło. Efekt spaceru w wysokich suchych badylach - 7 całkiem dobrze się mających kleszczy na 2 psach, na szczęście luzem.[/QUOTE]

A jak się Exner sprawdza? U mnie niezmiennie dobrze, cały zeszły sezon jechałam na kroplach /przeważnie Ektopar/ i opryskach z Exneru na wyjazdy na działkę. Efekt - na dwa psy zero kleszczy. Tyle, że to od miejsca dużo zależy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']właśnie myślę, co tu używać w tym roku na kleszcze :)
Advantix odpada, bo produkują go tylko do 40kg, musiałabym kupować 2, a to wiąże się ze sporym kosztem. Oglądałam obroże Kiltixa i Preventic, ale ceny dla olbrzymich psów też są niezłe.
w zeszłym roku stosowałam z powodzeniem pipety Frontline. W tym roku potrzebuję naprawdę solidnej ochrony, bo pies jest ze mną codziennie na parę godzin w lesie. Myślałam nad połączeniem pipety Fiprexu z obrożą Kiltixa, kilka dziewczyn z forum pisało, że używa takiego połączenia. Obroże mam zakładać tylko na spacery czy cały czas ma być na psie?[/QUOTE]
Laczyc chyba mozna.Ja w tym roku tez kupuje Kiltixa.Oplaca sie,dziala 6 mies na kleszcze,na pchly do 9 ponoc.Obroza powinna byc caly czas na psie:)Dosc ciasno zalozona zeby ten proszek z niej dobrze sie rozporwadzal.
Krople sa malo oplacalne niestety;/ Dla olbrzyma Kiltix kosztuje 49 zl,dla sredniego 47 co najlepsze...Ale i tak lepsze to niz co miesiac wydawanie po 30 zl na krople ktore u mnie jakos nie chca dzialac...
Tyle ze z kiltixem trzeba uwazac zeby go nie zamoczyc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']A jak się Exner sprawdza? U mnie niezmiennie dobrze, cały zeszły sezon jechałam na kroplach /przeważnie Ektopar/ i opryskach z Exneru na wyjazdy na działkę. Efekt - na dwa psy zero kleszczy. Tyle, że to od miejsca dużo zależy...[/QUOTE]


W tym roku jestem totalnie spóźniona - dopiero dziś je zakropiłam, bo nie spodziewałam się, że już się mendy pobudziły. Na kolejne wyjście na pewno odkopię exnera, choć Majtka teraz ma długie kłaki i ją poskleja :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']
Myślałam nad połączeniem pipety Fiprexu z obrożą Kiltixa, kilka dziewczyn z forum pisało, że używa takiego połączenia. Obroże mam zakładać tylko na spacery czy cały czas ma być na psie?[/QUOTE]
Ma być cały czas na psie,dokładnie przeczytaj ulotkę, nie wiem czy jest napisane też to,że co miesiąc należy udrażniać otwory z których uwalnia się puder poprzez przecieranie obroży spirytusem,są psy które produkują duże ilości wydzielin łojowych wtedy obrożę trzeba czyścić częściej, naciągać ją,żeby rozluźnić ewentualnie zbrylony puder , można też przed nałożeniem przeciągnąć obrożę (już po oderwaniu wyrostków z wewnętrznej strony) po grzbiecie psa. Ja stosuję skutecznie obrożę od lat , po 6 miesiącu dopiero dodaję jakieś spoty. Oczywiście zdejmuję na czas kąpieli w jeziorze i wannie. Rozpisałam się bo wiele osób nie do końca postępuje prawidłowo z obrożą i twierdzi,że jest nieskuteczna. Na pewno jest to duży wydatek jednorazowy ale podzielony na 7 miesięcy to już do przyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Z Duffla zdjęłam już 2 kleszcze, jednego w piątek po spacerze na łące, a drugiego w niedzielę po spacerze w lesie. Zabezpieczyłam go Fyprystem, bo musiałam coś na szybko kupić u wetki, zobaczymy, jak się sprawdzi. Żałuję, że w jego przypadku nie mogę łączyć kropli z obrożą, ale raczej nie będę ryzykować :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...