Jump to content
Dogomania

Alergia Na Psa...??


Anka_ZG

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, mamy spanielka od jakiś 2,5 miesiąca, prawie 3, od jakiś 3 tyg jeden z domowników (osoba dorosła) strasznie kaszle, jest to suchy, duszący kaszel. Czy może to być alergia na spaniela??Dodam, że oprócz tego kaszlu nie ma żadnych innych objawów typu katar, kichanie, łzawiące oczy. Jeśli to alergia to nie wiem co zrobię, nie wyobrażam sobie życia bez tego spanielka w domu:-(:placz:

Link to comment
Share on other sites

To jak najbardziej może być alergia na psa. Jeśli się tak okaże to jeszcze nie oznacza tragedii. Psa należy częściej kompać, codziennie przecierać wilgną ściereczką z mikrofibry, żeby ściągać jak najwięcej alergenów, dokładnie sprzątać mieszkanie i oczywiście odczulać alergika.
Z alergiami jest tak dziwnie, że czasami ludzie są uczuleni na konkretnego psa. Trzeba się udać do alergologa.

Link to comment
Share on other sites

Tylko dziwi mnie jedna rzecz, a mianowicie chodzi oto, że psiak czasami wskakuje mu do łóżka i bywa i tak, że prześpi tam całą noc a kaszlu nie ma. więc sama już nie wiem czy to faktycznie alergia na psa...Chyba, że szukam sobie już wytłumaczenia...

Link to comment
Share on other sites

Z doświadczenia zawodowego powiem tak:
jak najszybciej do lekarza. Kaszel zawsze jest objawem niepokojącym. To oczywiście może być alergia na psa, ale może być to też coś innego, mniej lub bardziej poważnego. Nie ma co gdybać. Trzeba sprawdzić co się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...