Jump to content
Dogomania

Żywienie, a rozwój...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie, ponieważ moja wyżełka (ma niecałe 14 mies.),nie ma w ogóle przed piersia, do tej pory karmiłam ją na zmiane, dog chowem i chapi z dodatakiem podstawowych witamin...

Co polecacie na rozwój, czy jest jeszcze szansa,że się rozwinie?Chodzi o to, że niedługo jedziemy przez niemal całą Poskę na wystawę i nie chcę znów prze to przed piersie mieć obniżonej oceny ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lounelines']A czy coś zmieni dwa tyg. b. intesywnego ruchu ( i tak go ciągle ma,ale takiego jeszcze intensywniejszego) i np. żywienie karmą z najwyższej półki i jakieś witaminy,jakie polecacie?
...[/quote]

No nie sądzę, co najwyżej może sobie trochę mięśnie wyrobi :roll:

Trochę za późno zaczęłaś się tym przejmować, tą Eukanubą to trzeba było karmić od 2-miesięcznego szczeniaka, a nie teraz.
Poza tym czy rodzice mieli słabe przedpiersia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']No nie sądzę, co najwyżej może sobie trochę mięśnie wyrobi :roll:

Trochę za późno zaczęłaś się tym przejmować, tą Eukanubą to trzeba było karmić od 2-miesięcznego szczeniaka, a nie teraz.
Poza tym czy rodzice mieli słabe przedpiersia?[/quote]

Dzięki za rady, tata nie miał słabego przedpiersia, raczej wrecz przeciwnie, mama chyba z przedpiersiem problemów nie miala...

Czyli juz za pozne, nic juz nie zmienie?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak długo wyżły rozwijają kościec, bo się tym nigdy nie interesowałam i jest to raczej cecha osobnicza, ale jeśli powoli dorasta i nabiera masy to może coś się zmieni, a jeśli jest taka wysoka jak dorosła wyżlica, to marne szanse.

Wiem, że u mnie w rasie jedne psy najpierw nabierają masy, potem rosną na wzrost i odwrotnie. Jedne nabierają masy już w wieku 6-7 miesięcy, niektóre w wieku 12 mies.

Zapytaj hodowcy jak przebiegał wzrost matki Twojej suczy, może to coś pomoże, ale mimo wszystko radziłabym Ci zmienić tą karmę.

Możesz też iść do weta, może on by polecił jakiś dodatkowy składnik mineralny, wapno czy coś jeszcze innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Nie wiem, jak długo wyżły rozwijają kościec, bo się tym nigdy nie interesowałam i jest to raczej cecha osobnicza, ale jeśli powoli dorasta i nabiera masy to może coś się zmieni, a jeśli jest taka wysoka jak dorosła wyżlica, to marne szanse.

Wiem, że u mnie w rasie jedne psy najpierw nabierają masy, potem rosną na wzrost i odwrotnie. Jedne nabierają masy już w wieku 6-7 miesięcy, niektóre w wieku 12 mies.

Zapytaj hodowcy jak przebiegał wzrost matki Twojej suczy, może to coś pomoże, ale mimo wszystko radziłabym Ci zmienić tą karmę.

Możesz też iść do weta, może on by polecił jakiś dodatkowy składnik mineralny, wapno czy coś jeszcze innego.[/quote]

Hymn... szczerze mówiąc, teraz mieści się górnej granicy wzrostu, ma strasznie długie nogi, po ojcu :cool3:

Właśnie zamówiłam 2 wory karmy 15 kg, jeden Brit, a drugi Arion ...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ja też myslę, że sama nawet najlepsza karmą nie spowodujesz już pogłebienia klatki piersiowej, to pies ma albo dane w genach albo nie, mozna pewnie troche popracowac ruchem nad tym, szczególnie pływanie jest dobre (tak słyszałam), wyrobi sobie dodatkowo mięśnie.
Moja WNK tez ma 14 m-cy, juz nie rośnie i nie przybiera na wadze, wiec podawanie wapna i innych suplementów moze ogolnie wzmocni sunię ale chyba nie bedzie juz miało wpływu na wzrost kośćca.
Ale jesli juz jest w gornej granicy a jeszcze rośnie to moze Ci przeskoczyc normę ....

Czy juz miała obniżoną ocene z tego powodu?

Rozmawiałas z hodowca? Jak wygląda jej rodzenstwo ?

Moze rzuc jakies zdjecie to zobaczymy te małe przedpiersiątko:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cala2']Hmmm, ja też myslę, że sama nawet najlepsza karmą nie spowodujesz już pogłebienia klatki piersiowej, to pies ma albo dane w genach albo nie, mozna pewnie troche popracowac ruchem nad tym, szczególnie pływanie jest dobre (tak słyszałam), wyrobi sobie dodatkowo mięśnie.
Moja WNK tez ma 14 m-cy, juz nie rośnie i nie przybiera na wadze, wiec podawanie wapna i innych suplementów moze ogolnie wzmocni sunię ale chyba nie bedzie juz miało wpływu na wzrost kośćca.
Ale jesli juz jest w gornej granicy a jeszcze rośnie to moze Ci przeskoczyc normę ....

Czy juz miała obniżoną ocene z tego powodu?

Rozmawiałas z hodowca? Jak wygląda jej rodzenstwo ?

Moze rzuc jakies zdjecie to zobaczymy te małe przedpiersiątko:cool3:[/quote]


Tu moze tak nie widac, bo jest z duzym katem w tylnych lapach:

[img]http://i30.tinypic.com/2qiz5ec.jpg[/img]

ocene obnizana miala dwukrotnie na b.dobra, przede wszystkim ze wzgledu na predpiersie i tez troche na to, ze ma za dlugie nogi:razz:...

mama:

[img]http://wyzel.sunus.prv.pl/matka.JPG[/img]

tata:

[img]http://wyzel.sunus.prv.pl/ojciec.jpeg[/img]

braciszek:

[url]http://wyzel.sunus.prv.pl/galeria.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Hmmm na tym zdjecie nie widac jak szerokie ma przedpiersie, wg mnie to ona poszła w ojca, popatrz na jego przedpiersie ale mam wrazenie ze matka ma głebsza klatke niz ojciec.
Chyba teraz to juz niewiele da sie zrobic ...
Ile Hera ma wzrostu, miesci sie we wzorcu no nie?
Wg mnie jest proporcjonalna ale ja niestety nie jestem znawca może dziewczyny na dziele wyzlowym Ci cos jeszcze doradza .
Mnie osobiscie bardziej podoba sie takie przedpiersie ale to juz geny, geny

[IMG]http://images31.fotosik.pl/134/32487b3c9a4b8c4f.jpg[/IMG]
[CENTER][I][SIZE=1]Bonnie ze Stipek [/SIZE][/I][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...