Jump to content
Dogomania

Warszawa CACIB 11-13.07.2008


dorotal

Recommended Posts

[quote name='milamini']Co prawda nie wiem jak jest z palcem, ale jeśli uraz był mechaniczny i ułomność nie powoduje defektu w budowie, ruchu i co tam jeszcze, to można takiego psa pokazywać. Mój border w obronie domu stracił zęba (tak go łobuzy walnęły, że ząb po jakimś czasie zamarł i się powoli wykruszał). Na wrazie co zawsze miałam papier od weta, wcześniej zrobiłam rozeznanie czy w ogóle mogę się z takim psem pokazać i nie było stanowczego "NIE". Tylko jeden z sędziów powiedział,że do Niemiec nie mam co jechać- ale to akurat mnie wtedy nie interesowało :eviltong: I ułamany ząb, potem jego praktyczny brak, nie obniżał nam ocen.[/quote]
no właśnie o to chodzi- nie wiem co to za pies, nie znam sie na mopsach, to może być wszystko;) ale jak widać z wystaw to go nie wykluczyło:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pieseczkowo']Nie jestem ekspertem ,ale różne rzeczy się zdarzają złamany ogon np. co nie wyklucza psa z wystawa bo to nie jest jego wada a poprostu wypadek,który dał zewnętrzne skutki w oglądaniu tego.[/quote]
ale np we wzorcu jacków jest napisane że mogą mieć blizny- nie bez przyczyny jest tak napisane, pewnie normalnie za nie obniża się te oceny:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Nie jestem ekspertem ,ale różne rzeczy się zdarzają złamany ogon np. co nie wyklucza psa z wystawa bo to nie jest jego wada a poprostu wypadek,który dał zewnętrzne skutki w oglądaniu tego.[/quote]
Zgadza się. :)
podczas jednej z wystaw byłam świadkiem ocenienia psa z amputowanym ogonem po wypadku (z tego co pamiętam to chyba samochodowym) - po okazaniu zaświadczenia od weterynarza sędzia normalnie oceniał psa. ;)

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie, ze po wypadkach "losowych" zaswiadczenie od weterynarza umozliwia normalne ocenianie- i uwazam, ze tak wlasnie byc powinno- cos, co nie jest wada wrodzona, genetyczna nie powinno przeszkadzac w karierze wystawowej. Rozne nieszczesliwe wypadki sie zdarzaja :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Nie jestem ekspertem ,ale różne rzeczy się zdarzają złamany ogon np. co nie wyklucza psa z wystawa bo to nie jest jego wada a poprostu wypadek,który dał zewnętrzne skutki w oglądaniu tego.[/quote]

Co innego jak szczenię rodzi się ze złamanym ogonem, lub zostanie uszkodzony przed przeglądem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati1033']oczywiscie, ze po wypadkach "losowych" zaswiadczenie od weterynarza umozliwia normalne ocenianie- i uwazam, ze tak wlasnie byc powinno- cos, co nie jest wada wrodzona, genetyczna nie powinno przeszkadzac w karierze wystawowej. Rozne nieszczesliwe wypadki sie zdarzaja :([/quote]

Mój pies robił championat mając kompletne uzębienie bo od nłodości do 5 lat miał wszystkie zęby. teraz w wyniku choroby dziąsła i próchnicy(nie zauważonej przez byłego veta) stracił dwa zęby, też ma zaświadczenie od veta ,który je usuwał. Myślę,ze nie będzie problemu na wystawie (klubówka w Łodzi) sorrki za OFF już spadam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...