Jump to content
Dogomania

Darling czy chappi


ZUZANNA11

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a czytalas raz w zyciu sklad???4 proc misa i reszta chemi to jest odpowidnia karma???
Policja musi karmic psy w miare tanio,wiec coz w tym dziwnego ze karmia taka karma,tyle ze z tego co wiem to karmia tez miesem i gotowanym zarciem....
SOK np ma mieso z rzezni wiec na pewno ich psy nie dostaja pedigree...

Link to comment
Share on other sites

a jak ci poleca chinskie zupki na sniadanie to tez bedziesz je jadla codziennnie?
Tutaj na forum jest duuzy dzial dot zywienia,karm jest naprawde duzo dobrych na rynku...Mozna wybierac.Tym bardziej ze masz malamuta ktory moze miec problemy ze stawami...Koniecznie zmien karme i dorzuc jakis suplement diety malamutowi na stawy.

Link to comment
Share on other sites

sznaucerka mam, malamut jest rodziców, aczkolwiek chce adoptować coś w typie malamutka, moja sznaucerka akurat darlingów nie jadła tylko juniora jakiegoś ale też nie najwyższej jakości. Zainwestuje w mojego psiaka więcej, nie chce by przez kiepską karme źle chorował ale jeszcze nie zdecydowałam co, choć chyba będe gotować, mała lubi wcinać ryż z mięchem i warzywami i ogólnie gotowane to pewnie nie będzie miała nic przeciwko. Tylko musze jeszcze dokładnie obczaić jak z proporcjami i czego, myślę że jak wezme hustkiego czy malamutka to też sie nie obrazi jak będzie miał takie jedzonko :)

Cockermaniaczka a nie można spokojniej a nie już używając atakującego na stwierdzenia "a jak ci poleca chinskie zupki na sniadanie to tez bedziesz je jadla codziennnie?"

Dowiedziałam sie już tutaj że jeszcze wiele sie musze dowiedzieć i nauczyć... Co pisałam wcześniej gdzieś... Prosze nie atakujcie już w żaden sposób...

Link to comment
Share on other sites

[LIST]
[*]Zboża (min. 4% kukurydzy, min. 4% pszenicy, min. 4% ryżu)
[*]Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka w brązowej granulce)
[/LIST]
ze strony producenta...:eviltong:
Swoja droga nie karmie tym wiec tak,nie czytalam skladu na opakowaniu bo go nie posiadam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czyli standard, 4% kurczaka w ogóle mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, a nie 4% mięsa w całości ;)

Ja zazwyczaj czytam składy w sklepie, z czystej ciekawości, co kupić dla bezdomniaka, żeby się nie zrujnować, a kupić możliwie najmniej badziewne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

[SIZE=3][B][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]UTRZYMANIE PSA NA KARMIE BRIT JEST TAŃSZE!! NIŻ NA CHAPPI!![/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Ja za 15 kg. Brita płacę 85 zł i dzienna dawka dla mojego psa wg opakowania to 320g.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]A 15 kg karmy Chaapi kosztuje 50 zł - dzienna dawka dla mojego psa to 560 g. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Czyli koszt utrzymania mojego psa karmiąc go BRITem kosztuje mnie dzennie 1,8133[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]a karmiąc go Chaapi kosztowałby mnie drożej bo 1,8667![/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]A jak jeszcze doliczyć koszt chorób psa przy karmieniu śmieciowym Chappi to nie ma co się zastanawiać!!

Ludzie popełniają bład patrząc tylko ile mają zapłacić za 1 kg danej karmy -a nie patrzą ile na jej kaloryczność czyli- ile tej karmy dziennie ich pies powinien jeść -i przeplącają karmiąc psa śmieciami!![/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ja karmię mojego psa karmą ARION Premium, ale rozumiem, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. [U][B][I]WG. MNIE[/I][/B][/U] ranking karm z PURINY, to (od najgorszej): Darling, Friskies, Dog Chow, Pro Plan. Lepiej dołóż trochę (nie dużo) i kupuj karmę Buchers, która ma 30% mięsa :D

Link to comment
Share on other sites

To nieprawda, że Butchers zawiera 26 czy też 30% mięsa.
W składzie na pierwszym miejscu są zboża, na drugim - mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego [B](w tym 30% kurczaka albo wołowiny)[/B]. Czyli tak naprawdę kompletnie nie wiadomo, ile mięsa jest w tej karmie - wiadomo jedynie, że w tej tajemniczej ilości 30% stanowi kurczak / wołowina. Wnioskując po cenie karmy - tajemnicza ilość jest niewielka.

Link to comment
Share on other sites

Buchers na pewno nie ma 30% mięsa, obstawiam, że ma 4% (zmielonych pazurów) jak reszta najtańszych marketówek. Trzeba się nauczyć czytać składy... Kiedyś kupiłam moim psom tę karmę, bo nie miałam nic innego, to sadziły takie kupska, że głowa mała... Straszny szajs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...