Jump to content
Dogomania

6 lat w schronie,4 lata na Dogo,16 lat życia.Za chwile będzie świeczka...Trojmiasto.


brazowa1

Recommended Posts

[quote name='Asperges']słów brak...a co z tym drugim psem? Psychiczna pewnie nawet nie ma wyrzutów sumienia.[/QUOTE]
O Soni ciężko nawet myśleć. Ale chce o niej napisać, bo inaczej nikt nie będzie pamiętał,że był taki całe życie niezasłużenie nieszczęśliwy pies.
Pierwsza wizyta poadopcyjna nie była super,ale poprawna. Z uwagi na ogromne przywiązanie psa zdecydowano na pozostawienie, ale monitorowanie, zwłaszcza,że mieszkała 15 minut od schroniska. Nikt nie wiedział, że tydzień po wizycie została usunięta z tego domu, trafiła do koleżanki, która także po trzech tygodniach była zmuszona wyrzucić ją z domu. Wiemy, że dopóty była u koleżanki, Sonia miała chociaż ciepło, bo to nie jest zła dziewczyna. W sumie dzięki niej udało się namierzyć Sonię. Ostatnie trzy dni wariatka więziła psy w jakiejś piwnicy,dobrze,że wtedy była odwilż...ale Sonia miała łysy grzbiet i była już wtedy masakrycznie chuda, jej nic nie grzało :(
Jednego psa nie udało się od niej zabrać. Gdzieś go wywiozła, niby do rodziców, ale rodzice nie mają tego psa i nie chcą żadnego psa.Wywiozła ponieważ....my byśmy ja wysterylizowali,a to straszna krzywda dla suki.

Ten co jest u nas,to przepiękny piesek. Biały,długa sierść i beżowe uszka. Wielkość jamnika. lat 10. Nie wygląda na przelęknionego, był już w tylu miejscach w swoim życiu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam, ze się wtrącam. Psy soptkała tragedia, sama staram się pomagać, wiec to wywołuje wściekłość. Jak pomyślę o tych biednych zwierzetach to mnie az skręca i sama przyładowałabym tej dziewczynie nie patrząc na konsekwencje.
Ale dociekliwość każe mi spytać: czy "psychiczna" jak ja ładnie nazywacie przedstawiła papiery od lekarza, czy to Wy przypięliście jej taką łatkę?
Sugeruję przemyslenie tematu. Około 10% naszego społeczeństwa cierpi na depresję. To choroba psychiczna. Ci ludzie też sa wśród Was, możecie nawet nie wiedzieć jak blisko...
Wielu z nich ukrywa fakt choroby a takze nie chce się leczyć własnie z powodu takiego podejścia, że do psychiatry chodza niedorozwinięci, lub zaślinieni, że w zdrowym społeczeństwie nie będzie dla nich akceptacji...
Opiekujecie się psami a ja prosze o odrobine wrażliwości dla ludzi. Niektórzy z nich, tych psychicznych bardzo jej potrzebują.
Tymczasem by być zwyczajnie podłym, głupim i nieczułym nie potrzeba byc chorym.

Link to comment
Share on other sites

Ayame, rozumiem, że nie podoba Ci sie okreslenie "psychiczna", w przyszłości bede używała okreslenia "chora psychicznie" a najlepiej w ogóle nie rozmawiałabym o tej dziewczynie. Akurat psychozy i schizofrenie to można rozpoznac, gorzej gdy takie osoby nie przyznaja się same przed soba do choroby i nie biora leków, na pewno nie pokażą żadnych zaświadczeń w schronie.

"Tymczasem by być zwyczajnie podłym, głupim i nieczułym nie potrzeba byc chorym" a z tym to sie zgadzam w 100%, tez tak zawsze twierdziłam, nazwanie sadysty chorym psychicznie byłoby nie fair w stosunku do osób cierpiących na chorobę psychiczną i usprawiedliwianiem sadysty.

Edited by Asperges
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asperges']Ayame, rozumiem, że nie podoba Ci sie okreslenie "psychiczna", w przyszłości bede używała okreslenia "chora psychicznie" a najlepiej w ogóle nie rozmawiałabym o tej dziewczynie. Akurat psychozy i schizofrenie to można rozpoznac, gorzej gdy takie osoby nie przyznaja się same przed soba do choroby i nie biora leków, na pewno nie pokażą żadnych zaświadczeń w schronie.[/QUOTE]

Problem w tym, ze i to nie zawsze. Niestety ludzie zwyczajnie podli i bezmyślni są wszędzie. Nie wiem czy pamiętacie sprzed paru lat małżeństwo lekarzy, którzy wysłali szczeniaka do hodowcy w paczce. Psiak oczywiście nie przeżył.
Problemem jest nieczułość, obojętność i głupowa. Problemem jest zwykłe chamstwo i brak empatii. Jak to ujęła elik w hoteliku u Angeliki: na jedną dobrą osobę przypada 1000 podłych.
To smutne. Tego, co określa się słowem potocznie uważanym za wulgarne, nie ma sensu porównywać do chorób psychicznych. To tylko łagodzi wydźwięk :(

Trzymam kciuki za tych dobrych ludzi. Oby tylko tacy trafiali się psiakom. I oby było ich jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

Specjalnie dla Nette :)

Animondowa chwila Dolara. Schroniskowiec z takim stażem,że biorę go po schronie bez smyczy,jest na każde słowo. Jeden z najmądrzejszych psów, jakie spotkałam w życiu.
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images63.fotosik.pl/686/115265ecfa493066med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

tak :) i troszke sie ruszyło w ostatnim tygodniu. I jedna straszna wiadomość-sunia,która jest od dwóch prawie miesięcy w schronisku dostała strasznego ataku padaczki. Przemiłe,kochane,młode stworzenie,ale tym samym ma juz na zawsze zamkniętą drogę do adopcji :(

Link to comment
Share on other sites

cieszę się z powodu Fiony. Myślałam czasem o niej.
Która to sunia, ta z padaczką...? kojarzę trochę Wasze piesy....ja nie miałabym najmniejszego problemu z tym, żeby zaadoptować psa chorego na epilepsję. Wierzę, że takich ludzi jak ja jest jeszcze kilku. A może pewnego dnia przyjdzie właśnie jakiś dobry człowiek i powie, że chce psa w wielkiej potrzebie, chorego...? oczywiście, szanse na adopcję zmalały tym samym znacznie, ale nigdy nie wiadomo....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']tak :) i troszke sie ruszyło w ostatnim tygodniu. I jedna straszna wiadomość-sunia,która jest od dwóch prawie miesięcy w schronisku dostała strasznego ataku padaczki. Przemiłe,kochane,młode stworzenie,ale tym samym ma juz [B]na zawsze zamkniętą drogę do adopcji :([/QUOTE]
[/B]nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, tylko musi się zjawić odpowiedni człowiek;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...