Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jusstyna85']Niespodzianka....

Czaruś nie miał robionych żadnych badań-to tylko podejrzenie

On bardzo dużo pije i non stop sika.

Wet tylko stwierdził atonię pęcherza i tyle[/quote]

Hm to trzeba pieska przebadać ,ale czy w schronisku jest taka możliwość? Pewnie ciężko będzie o jakąś rozszerzoną diagnostykę .Dobre było by choć badanie moczu na początek i morfologia . Powodów może być wiele takiego stanu , bez badan ani rusz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ATLANTYDA']Hm to trzeba pieska przebadać ,ale czy w schronisku jest taka możliwość? Pewnie ciężko będzie o jakąś rozszerzoną diagnostykę .Dobre było by choć badanie moczu na początek i morfologia . Powodów może być wiele takiego stanu , bez badan ani rusz .[/quote]

Wątpie, żeby w schronisku dało się go tak gruntowanie przebadać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']On bardzo dużo pije i non stop sika.

Wet tylko stwierdził atonię pęcherza i tyle[/quote]

Jeden z naszych psiaków, 12 letnia Tara, waga ok 9 kg, zawsze gdy jest w stresie (ma bardzo wrażliwą psychikę - np. ostatnio np dieta odchudzająca) dziennie potrafi wypić kilka razy więcej wody niż nasz ONek. Gdy ją coś boli - np. wątroba jest tak samo - wtedy też sika na okrągło i popuszcza.
Myślę, że u Czarusia może być podobnie, przyczyna może być błaha. Mam nadzieję że tak będzie i badania wykluczą jakąkolwiek chorobę.
Trzymam za to kciuki - należy mu się najlepszy domek!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='israel']Jeden z naszych psiaków, 12 letnia Tara, waga ok 9 kg, zawsze gdy jest w stresie (ma bardzo wrażliwą psychikę - np. ostatnio np dieta odchudzająca) dziennie potrafi wypić kilka razy więcej wody niż nasz ONek. Gdy ją coś boli - np. wątroba jest tak samo - wtedy też sika na okrągło i popuszcza.
Myślę, że u Czarusia może być podobnie, przyczyna może być błaha. Mam nadzieję że tak będzie i badania wykluczą jakąkolwiek chorobę.
Trzymam za to kciuki - należy mu się najlepszy domek![/quote]
Oby tak było....

Link to comment
Share on other sites

Wypowiedź Israela przypomniała mi stwierdzenie weta,że często psy jak je coś boli dużo piją,bo w ten sposób "radzą" sobie z bólem.
Dotyczyło to ewentualnego bólu stawów u mojej ONki.
Ktoś napisał o cukrzycy-to prawda,że psy /i ludzie też!/ wtedy więcej piją!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Gdyby ktoś dysponował autem i czasem,to dałoby sie go wziąć na badania,ale bez tego nie da sie...[/quote]

do gabinetu weta, ktory uratował Rama, jest ok 4 km ze schronu. Moze dałoby sie użyć samochodu schroniska? Mozemy sie złozyc na benzyne i badania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']do gabinetu weta, ktory uratował Rama, jest ok 4 km ze schronu. Moze dałoby sie użyć samochodu schroniska? Mozemy sie złozyc na benzyne i badania[/quote]

Samochód służy do interwencji.Już raz było tak, że samochód miał zawieźć psa na dworzec,a okazało sie, ze inny pies lezy na ulicy i był dylemat.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę,że możnaby to tak zorganizować,aby wet w schronie pobrał mu krew do fiolki,odpowiednio zamknął i z tą fiolka ktoś pojechałby do laboratorium na nasz koszt! Myslę,że 50,- wystarczy na badanie na cukier i nerki! No,może 60,-

Link to comment
Share on other sites

Oprócz tego psiaka na transport do weta czeka jeszcze 1 piesek,który ma prawdopoodbie chore serduszko.Też szukam transportu.Na jego leczenie są pieniążki.
Mnie już jest głupio prosić Justyne,bo wiem jaka ona zabiegana,a słyszałam, że wczoraj znowu mnóstwo psiaków trafiło do schroniska.

Gdyby ktoś tylko sie zmiłował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Samochód służy do interwencji.Już raz było tak, że samochód miał zawieźć psa na dworzec,a okazało sie, ze inny pies lezy na ulicy i był dylemat.[/quote]

w sumie racja:oops: nie mam samochodu, niestety. a jaki jest ten drugi psiak i gdzie ma miec te badania?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...