Jump to content
Dogomania

chloniak jelit, piate stadium - Fender


eurydyka

Recommended Posts

[quote name='eurydyka']juz po badaniach, ogolnie jest ok, ale na usg cos sie zaczyna dziac z nerkami i mamy nastepne robic juz za miesiac i dr DJ chce przy nim osobiscie byc
przypomnial mi, ze siedzimy na beczce z prochem ale mamy dzis nie panikowac tylko po prostu sprawdzic za miesiac czy cos sie dzieje

kreatynina troche za niska, reszta ok

mala_czarna jakie sa zakazy przy problemach z nerkami?[/quote]

Po pierwsze, nie panikuj. Serio ;)
Jak kreatynina ździebko za niska, reszta ok, to nie jest źle. U nas od samego początku wszystko było podwyższone. Zresztą i po Wikosławie było widać, że już nie jest dobrze. Pisać nie muszę, bo ją wtedy widziałaś. Jeśli Ci Jagielski nic szczególnie nie zalecił, to ja bym się tego trzymała. Może tylko ogranicz spożycie białka, ale oczywiście bez przesady. Obserwuj sikanie, ilość wypijanej wody, apetyt.
Mocznik jaki macie?
I kurde, najważniejsze, nic się nie denerwuj. Dobrze będzie. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 772
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jestesmy po serii badan dodatkowych i jutro powinnismy trafic do nefrologa dr Neski (na razie napewno nie jest bardzo zle co wiemy po usg i innych badaniach, ale trzeba sprawdzic czy cos sie nie zaczyna dziac)

przy okazji napisze cos ku przestrodze

wczoraj robilismy usg w lecznicy faceta, ktory stanowczo odradzal mi chemie w 2008 a nawet jak sie dowiedzial, ze sie leczymy u DJ i ze jest lepiej to tylko powiedzial "zobaczymy jak dlugo"

wiedzialam gdzie jade ale tam akurat byl wczoraj dr Siedlicki, jak tego drugiego weta zobaczylam to mi wszystko sie zagotowalo w srodku

powstrzymalam sie od mocnego uderzenia, ale on chyba mnie pamietal (bo beagle i moje rzadkie imie) i pojawil sie przy placeniu za usg. wtedy moj maz mu powiedzial, ze dzieki chemii mamy Fendera juz 1,5 roku, a na to ow wet ze to napewno nie mogl byc chloniak. tu mu uswiadomilam, ze histopatologia nie byla robiona w Polsce tylko w Berlinie, wiec jest wiarygodna. nie umial sie przyznac do bledu, a gdybysmy zawierzyli w styczniu 2008 jemu to dzis Fendera by nie bylo
na PW moge podac, ktory to lekarz bo osobiscie tego pana odradzam

wczoraj powiedzial, ze powinnismy opublikowac przypadek Fendera, bo jeszcze nie bylo wyleczenia kota czy psa z chloniaka i dziwne ze tak dlugo zyje

wrrrrrrrrrrrrrr, ze tez tacy lekarze sie w roznych pisemkach wypowiadaja

Link to comment
Share on other sites

dzis poznalismy kolejna super wetke, dr Agnieszke Neske, nefrologa, ktora blisko pracuje z usa, wiec zna wszystkie nowinki

Fender ma 1 faze przewleklej niewydolnosci nerek (a jest ich 5), popracujemy nad tym zmiana diety, bedziemy conajmniej raz na miesiac sprawdzac mocz

Fender dzis mial mierzone cisnienie takim specjalnym aparatem, ktory widzialam po raz pierwszy w zyciu, a pani doktor siedziala z nami na podlodze, zeby sie psisko nie denerwowala i jeszcze podkarmiala, bo Fender i ja zaczarowal swoim urokiem

przy okazji badan Fendera poradze Wam, zeby do okresowej morfolologii naszych psiakow dorzucic tez badania moczu; bo one duzo szybciej wylapuja problemy nerek

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem tu nowa wczoraj dowiedziałam się ze mój seterek prawdopodobnie ma chłoniaka :-( od ponad 2 miesięcy jest leczony antybiotykami i sterydami i jak na razie żadnych zmian. Jest źle. Pies nie je - chyba ze na silę wcisnę mu coś do pyska to potem troszkę sam zje. Od 2 tygodni pojawiają mu się guzki na ciele - pod skórą - ma ich już 3. Ma dużą śledzionę i zmiany na wątrobie. EKG też nie jest za dobre. Pies ma 7lat i 10 miesięcy. Proszę napiszcie mi czy ktoś leczył na to psa w okolicach Katowic i z jakimi skutkami oraz jaki jest mniej więcej koszt leczenie psa chemią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1983']Witam, jestem tu nowa wczoraj dowiedziałam się ze mój seterek prawdopodobnie ma chłoniaka :-( od ponad 2 miesięcy jest leczony antybiotykami i sterydami i jak na razie żadnych zmian. Jest źle. Pies nie je - chyba ze na silę wcisnę mu coś do pyska to potem troszkę sam zje. Od 2 tygodni pojawiają mu się guzki na ciele - pod skórą - ma ich już 3. Ma dużą śledzionę i zmiany na wątrobie. EKG też nie jest za dobre. Pies ma 7lat i 10 miesięcy. Proszę napiszcie mi czy ktoś leczył na to psa w okolicach Katowic i z jakimi skutkami oraz jaki jest mniej więcej koszt leczenie psa chemią?[/quote]

Nie znam nikogo z okolic Katowic. Ja leczyłam sznaucerkę (już za TM) w Wawce . Eurydyka też leczy Fenderka w Wawce u dr Jagielskiego.
Wejdź na forum [url]www.psichloniak**********[/url].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1983']Witam, jestem tu nowa wczoraj dowiedziałam się ze mój seterek prawdopodobnie ma chłoniaka :-( od ponad 2 miesięcy jest leczony antybiotykami i sterydami i jak na razie żadnych zmian. Jest źle. Pies nie je - chyba ze na silę wcisnę mu coś do pyska to potem troszkę sam zje. Od 2 tygodni pojawiają mu się guzki na ciele - pod skórą - ma ich już 3. Ma dużą śledzionę i zmiany na wątrobie. EKG też nie jest za dobre. Pies ma 7lat i 10 miesięcy. Proszę napiszcie mi czy ktoś leczył na to psa w okolicach Katowic i z jakimi skutkami oraz jaki jest mniej więcej koszt leczenie psa chemią?[/quote]

Nie znam nikogo z okolic Katowic. Ja leczyłam sznaucerkę (już za TM) w Wawce . Eurydyka też leczy Fenderka w Wawce u dr Jagielskiego.
Wejdź na forum [url]www.psichloniak**********[/url].

Edit. Nie wiem czemu cały adres nie wchodzi:roll:
Po psichloniak powinno być widoczne fora. pl

Link to comment
Share on other sites

z Katowic albo zostaje Ci dojazd do Wawy albo do Wroclawia, na naszym chloniakowym forum polecic mozemy jedynie lekarzy z tych dwoch miast, zreszta onkologow poza nimi w Polsce nie ma takich, ktorym ktos z nas by zaufal

mozesz jeszcze sprobowac sie skontaktowac z dr Jagielskim przez maila jego lecznicy z Bialobrzeskiej ([url=http://www.bialobrzeska.waw.pl]Przychodnia weterynaryjna - psy, koty, króliki, tchórzofretki[/url]) i spytac czy z jakims lekarzem w Twojej okolicy wspolpracuje

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za tak szybką odp. Jedyna klinika w katosach która robi biopsję lub wycinki na histo to będzie miała przerwę do 1 września bo lekarz idzie na urlop. Do wrocławia albo wawy pies nie dojedzie bo źle wytrzymuje podróże czymkolwiek :sad::sad: ale tak miał od zawsze. Jak na razie jeszcze jest w miare dobrym stanie tj chce sie bawic uwielbia spacerki, ale dyszy jest smutny i nie chce jeśc choc cheesburgery i mięso z kebaba wcina. Sorki że jestem natrętna ale jaki jest koszt samej chemi - bez badań?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1983']

Sorki że jestem natrętna ale jaki jest koszt samej chemi - bez badań?[/quote]

Nie jesteś natrętna!
Koszt chemii zalezy od wielu czynników - waga psa, rodzaj schematu chemii. Do tego chodzą profilaktyczne badania między chemią - morfologia, prześwietlania (nie zawsze, ale są), usg, i inne.
Danusiu. Żeby piesek był leczony chemią potrzebne są przed jej podjęciem wszystkie badania, a priorytetem jest biopsja, na podstawie której powiedzą Ci, jaki to rodzaj chłoniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

u nas troche rodzinnych zmian, bo mamy 3 tygodniowego bobasa, wiec zwierzaki sie aklimatyzuja

oczywiscie po drodze robilismy badania kontrolne Fendera, mocz i bardzo duze badania krwi, nawet podwojne bo pierwsze wyszly dziwne i kazano powtorzyc, ale jest ok

Fender powinien zrzucic ze 2 kg, ale mimo ze duzo czasu spedza na dworze to jakos sie to nie udaje, chyba bede musiala meza namowic na biegi z psem i wozkiem:)

odrobaczamy cale stado, u Fenderka wyszly robale wg badania krwi, zreszta bardzo prawdopodobne bo przeciez u kota od miesiecy walczymy z robalami bez zreszta zaspokajajacych efektow, kot podczas atakow padaczki potrafi nawet stanac na glowie:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='ARESIK_B']witam, przeczytałam historię Ferdka z zapartym tchem, ja niestety przegrałam walkę....... ale nadal szukam odpowiedzi na pytania, napisz proszę namiary na lekarza, który tak bardzo pomógł Ferdkowi. Z góry dziękuję[/quote]

Fenderkowa rzadko pojawia się na Dogo - obowiązki świeżo upieczonej mamy ;)
Zarówno Fender jak i moja Wikosława (już za TM), leczyłyśmy pieski u dr Jagielskiego w klinice na Białobrzeskiej. Doktor przyjmuje również na SGGW. Jest jeszcze forum dla psów chorych na chłoniaka - [U][url]www.psichloniak[/url]. fora.pl
[/U]

Link to comment
Share on other sites

opieka nad niemowlakiem zabiera caly czas tak jak pisala mala_czarna i energie

Fender ma kontrole 28/10, na razie jest ok i oby jak najdluzej, teraz podjemy Iskial, hepatil i enarenal codziennie, plus dieta marchew, troszke miesa i troszke ryzu, ale bardzo duzo marchwi dla zapchania

wciaz powinien zrzucic ze 2 kg ale mimo kontroli jedzenia i ruchu (a zakopuje zdobyczne orzechy, biega za jamniczkami) nie bardzo sie udaje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wyniki Fendera sa piekne, dr zachwycony i tylko bedziemy walczyc teraz z robalami

a to inna walka bo u kota PIpera przegralismy na tym polu, PIper mial silna toxocare, ktora zabrala mu wzrok i pokazala silna padaczke (do 7 atakow dziennie, jeden u nas na wsi na trawie gdzie PIper 3 razy z rzedu stal na glowie, kazdy atak wygladal koszmarnie). trwalo to od marca do wczoraj, kilka miesiecy intensywnej walki o kota u roznych lekarzy, tez forumowych, terapia normalna, homeopatia, bez skutku. Wczoraj byly 3 kolejne ataki w pierwszej polowie dnia. Wczoraj Piper od nas odszedl.

Piper byl pieknym kotem, przytulnym i tak strasznie zniszczonym przez te gowniane robale, ktore teraz prawdopodobnie sa do utluczenia u Fendera, ale u Fendera nie mozna odrobaczac tak zwyczajnie, zeby nie wznowic chloniaka...

Piperku bedzie nam Ciebie brakowalo [']

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fender byl w sobote w koncu na biglowce po sporej przerwie zwiazanej z powiekszeniem sie rodziny (zdjecia autorstwa wlascicielki Lucy, z ktora Federek szalal)
[img]http://lh5.ggpht.com/__vFbkTTq0eY/Sv8ULpUDOWI/AAAAAAAABw4/M-OXXj0UxZw/s720/IMG_8228.jpg[/img]

[img]http://lh6.ggpht.com/__vFbkTTq0eY/Sv8UYT4ZO9I/AAAAAAAABxc/Z9uUcgYfEjw/s720/IMG_8236.jpg[/img]

tutaj na pierwszym planie po lewej
[img]http://lh5.ggpht.com/__vFbkTTq0eY/Sv8UhRdowCI/AAAAAAAABxw/j0EcseQ75NI/s720/IMG_8243.jpg[/img]

i te uszy
[img]http://lh6.ggpht.com/__vFbkTTq0eY/Sv8UusdIJrI/AAAAAAAAByQ/p_0aIl-BGJA/s720/IMG_8255.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...