Jump to content
Dogomania

Szata setera i jej pielęgnacja ...


werbena520

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kaladan']Na stronie hodowli gordonów "Klan Basów" pojawił się nowy [U][URL="http://www.klanbasow.wyzly.pl/html/robienie.html"]tekst[/URL][/U] o przygotowaniu szaty na co dzień i na wystawę.
Kaladan...dzięki za podpowiedż.Teraz już wiem o co chodzi...Wprawdzie nie myślę o wystawianiu gordona,ale by pięknie wyglądał..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Rav i Lil po fryzjerze :evil_lol:

[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/8121/p1313826cj1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/4933/p1313837hy8.jpg[/IMG]

[QUOTE]No nie wiem...Czekamy na wymianę szaty z młodzieńczej na dorosłą....[/QUOTE]

Wychodzi na to, że ani Lil ani Rav nie posiadali młodzieńczej :lol!::lol!: Śmiesznie wygląda taka owieczka :lol::lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']:lol:No nie wiem...Czekamy na wymianę szaty z młodzieńczej na dorosłą...:roll:.[/quote]
Odebrałam to jako ironie :niewiem:ale mogę się mylić.
Szata dorosła, jest bardziej wełnista, a nie bardziej prosta. śmieszne te loki lolusia :-)ja bym go spróbowała strymować grabkami, ale z czasem jak odrosną włosy, to loki będą i tak. Raczej pewne jest to , że mu to z czasem sie usztywni i wyprostuje !
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']
Szata dorosła, jest bardziej wełnista, a nie bardziej prosta. śmieszne te loki lolusia :-)ja bym go spróbowała strymować grabkami, ale z czasem jak odrosną włosy, to loki będą i tak. Raczej pewne jest to , że mu to z czasem sie usztywni i wyprostuje !
Pozdrawiam[/QUOTE]

Zawsze mozna uzyc prostownicy :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Odebrałam to jako ironie :niewiem:ale mogę się mylić.
:oops:Nie, nie Nugatowa...ja po prostu jestem laikiem w dziedzinie szaty seterów/dopiero terazię uczę/.Nie wiedziałam,że szata dorosłego setera jest wełnista...myślałam o ciężkiej,jedwabistej....cóż..będziemy się uczyć i trymować:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nasza jest wełnista, ale z gatunku nie kręcących się :diabloti::diabloti: (Raven) :) Wszyscy zawsze mysla, ze jest tak wytrymowany, a on naturalnie ma taki śmieszny włos :roll: Powiem szczerze, ze jest to niesamowite ułatwienie przy strzyzeniu, bo prawie nie ma co skubać i nie trzeba z karku zadnych loków wyjmować :evil_lol::evil_lol:

(obcinany dzisiaj)

[IMG]http://img111.imageshack.us/img111/8694/p1313819ao2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']A czy są preparaty,które powodują prostowanie się włosów???[/QUOTE]

Ja polecam wymyc psa, nalozyc "get it straight" #1 ALL SYSTEMS + suszarka + grzebień i stylizować :evil_lol: Nic sie nie powinno krecic ;)
U nas dzialalo na takie niesforne kosmyki ;)


Mozna prosic moda o przeniesienie do tematu o pielegnacji wlosa seterków?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ja polecam wymyc psa, nalozyc "get it straight" #1 ALL SYSTEMS + suszarka + grzebień i stylizować :evil_lol: Nic sie nie powinno krecic ;)
U nas dzialalo na takie niesforne kosmyki :roll: Hm...najlepiej zrobię,gdy pójdę z nim do fryzjera,bo tu trymer jest potrzebny...i co dużo gadać ...ciągle się uczę:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga & Amber']jakie kosmetyki sa potrzebne do pielegnacji setera irlandzkiego na codzien[/QUOTE]
Ja tam nic nie uzywam na codzień,nawet czesze ją rzadko:lol:,grunt to odpowiednie żywienie i pies będzie miał wspaniałą szatę:p.Po co obciążać dodatkowo sierść odżywkami(to jednak chemia),skoro włos setera sam się oczyszcza i nie kołtuni(przynajmniej mojego psa,gorzej jak pies ma naturalnie skręconą sierść).

[QUOTE]i od swieta bo jak narazie moja Amber ma tylko szampon do czerwonej siersci...[/quote]
Przed wystawą używam szamponu Summerwinds i odżywki tej samej firmy-fajny efekt jest po tym:cool1:.A jak włos się elaktryzuje albo jakiś rzep sie wkręci w sierść i kołtun powstanie,to wtedy Demelant eclat firmy Jean Pierre Hery-ułatwia rozczesywanie.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam ten wątek i pozwolę sobie przedstawić Wam moją teorię na temat gubienia sierści seterów ( a w temacie sierści seterow jestem maniakiem:evil_lol:)
Jak już sami tu zauważyliście, swoje psy trymujecie, a więc usuwacie martwy włos, psy które się trymuje nie linieją(patrz sznaucery, jamniki sz, teriery) i mimo, że seter jest psem o jedwabistym a nie szorstkim włosie to jednak jest psem myśliwskim, czyli wedle teorii ludzi, którzy tworzyli rasę ,psem, który dużo czasu przebywa w polu, szuwarach itp., gdzie "trymuje "się sam o krzaki, zarośla etc. Nie wszystkie nasze psy mają możliwość naturalnego "trymowania" dlatego robimy to sami.
U gordona ,rudawienie końcówek włosa ,nasilone jest latem, rudzieją z reguły włosy które są juz martwe i należy je usunąć, równierz suszenie suszarką i schnięcie psa na słońcu może spowodować spłowienie.
o gatunkach włosa naszych seterów nie będę pisała, ponieważ sa one bardzo różne i nie każdy w ten sam sposób poddaje się zabiegom pielęgnacji;)
ale się rozpisałam:oops:

pozdrawiam
Chapsikowa

Link to comment
Share on other sites

Jeden dywan mam zawsze zakudlony po swoich pupilach.Testowałam zbieranie gąbką,szczotką,mokrą dłonią,ale najszybciej zbieranie mi idzie przez pocieranie dywanu zwykłym pumeksem...do tego właczony odkurzacz automatycznie zabierający włosy i za chwilę nie ma śladu bytowania psiuli...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ja jestem tu nowa, dopiero się "zaznajam" z dogomanią, trafiłam na setery(i dobrze!) w waszym forum z czego bardzo się cieszę. Ostatnio zaczęłam zgłębiać tajniki seterów angielskich, ale nie powiem, strasznie spodobały mi się tez gordony. Jetsem laik jeżeli chodzi o setery, więc jak palnę głupotę to wybaczcie ;)

Chciałam się dowiedzieć, jak użuywac tego pigmentu? Bo tu nie widzę nigzie opisu...? To jets doustnie?

[url]http://www.bocian.bazarek.pl/opis/128553/pigment-plus-250-ml.html[/url]

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...