Jump to content
Dogomania

Ksiązki NIE dla początkujących ;)


Bogna

Recommended Posts

[quote name='Rauni']Joel Dehasse "Agresja u psów"[/quote]

Brzmi ciekawie ;) A gdzie ją mogę dostać bo na Allegro nie widziałam.

Edit:
Znalazłam na galaktyce i cena mnie przeraziła! Byłabym ją skłonna kupić tylko czy jest warta swojej ceny?

Link to comment
Share on other sites

Moonlight, miałam odpowiedzieć Ci na innym wątku (kiedy pytałaś o książki z amazona), ale na śmierć zapomniałam... :oops: Sorry.
No, ale mogę napisać tutaj przy okazji, bo te książki są właśnie takie bardziej pogłębione.

Książka P. McConnel "The other end of the leash" ma być chyba wydana w Polsce? Polecam gorąco! Bardzo podobała mi się też tej autorki "For the Love of a Dog".
O mojej ukochanej książce "Bones Would Rain from the Sky" S. Clothier już pisałam...
Fajna jest "The Rosetta Bone" Ch. Smith o komunikacji psio-ludzkiej... Rozdział o porozumiewaniu się telepatycznym z psem może być chyba trochę hardcorowy dla polskiego czytelnika :cool3:, ale ogólnie książka jest sensownie napisana i ciekawa.

Na amazonie można sobie poczytać recenzje tych książek i na ich podstawie wyrobić sobie zdanie o ich zawartości... z tego, co widzę, są bardzo dobrze oceniane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogna']
A co jeszcze polecacie z polskich książek? Nie ma nic więcej zaawansowanego?[/quote]
Bogna, a znasz już książki, o których wspomniała moon_light? Np. Corena?

Co do Pryor, właśnie czytam "Don't shoot the dog" (też chyba była przetłumaczona na polski?) i książka jest całkiem fajna. Ale zniesmaczyło mnie to, że autorka przyznała, że uśpiła kota, bo sikał jej na kuchenkę? :crazyeye: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Bogna, a znasz już książki, o których wspomniała moon_light? Np. Corena?[/quote]
Tzn. które?
Corena mam ale niestety tylko 2 pozycje("Tajemnice psiego umysłu" i "Jak rozmawiac z psem"). Chciałabym kupic " Inteligencje psów" ale nigdzie nie moge znależć.:roll:

[quote=Co do Pryor, właśnie czytam "Don't shoot the dog" (też chyba była przetłumaczona na polski?) i książka jest całkiem fajna. Ale zniesmaczyło mnie to, że autorka przyznała, że uśpiła kota, bo sikał jej na kuchenkę? :crazyeye: :shake:[/quote]
No z tym kotem to nie było zbyt miłe:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Bogna, a znasz już książki, o których wspomniała moon_light? Np. Corena?

Co do Pryor, właśnie czytam "Don't shoot the dog" (też chyba była przetłumaczona na polski?) i książka jest całkiem fajna. Ale zniesmaczyło mnie to, że autorka przyznała, że uśpiła kota, bo sikał jej na kuchenkę? :crazyeye: :shake:[/quote]

Ja akurat trafilam na ten fragment przy poczatkowym przewertowywaniu ksiazki... Taka zachwalana ksiazka, a autorka takie rzeczy wyrabia ? :shake: Musze przyznac, ze po przeczytaniu tej informacji niestety nie moge sie zabrac za przeczytanie calej ksiazki "Najpierw wytresuj kurczaka"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='eduso']Ja akurat trafilam na ten fragment przy poczatkowym przewertowywaniu ksiazki... Taka zachwalana ksiazka, a autorka takie rzeczy wyrabia ? :shake: Musze przyznac, ze po przeczytaniu tej informacji niestety nie moge sie zabrac za przeczytanie calej ksiazki "Najpierw wytresuj kurczaka"[/quote]

Ja bym jednak proponowała przeczytać, bo pomimo tego " kwiatka" to świetna książka o szkoleniu i omawia nie tylko te pozytywne metody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']Heh MP3 i psy :D nie no żartuje .. ja bym polecała hmm ... poszukać w serii nasi ulubieńcy ;)[/quote]

Czytalam to:razz: chociaz raczej nie przepadam za takimi książkami. Ale czy to jest książka dla bardziej zaawansowanych:shake:?? Wydaje mi się, że psy są raczej tłem dla przygód bohaterów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Wg mnie cos dla bardziej zaawansowanych to Coren chociaz jego ksiazki są dosc hmmm dziwne, i dosc trudne do rozumienia, jednak przynajmniej mi niesprawily kłopotów ale wielu moich znajomych mowi ze jak czyta to trochę nierozumie...[/QUOTE]


jak dla mnie Coren jest malo tresciwy;) duzo tekstu, malo tresci

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Bogna']
Znalazłam na galaktyce i cena mnie przeraziła! Byłabym ją skłonna kupić tylko czy jest warta swojej ceny?[/quote]

Moim zdaniem tak - kiedyś popełniłam recenzję na blogu:
[B][url]http://sundayivigo.blox.pl/2006/07/Joel-Dehasse-Agresja-u-psow.html[/url][/B]

"Bones would rain from the sky" też jest świetna:
[url]http://sundayivigo.blox.pl/2007/01/Suzanne-Clothier-Bones-would-rain-from-the-sky.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla bardziej zaawansowanych to bym polecała 'Agresja' Joel Dehasse . Słyszałam, że jest napisana takim trudniejszym językiem... i ogolnie trzeba coś o tych psach wiedzieć, żeby zrozumieć tereść.
A cena... :-o 260 stron, a cena 80 - 90 zł .... może ma ktoś odsprzedać??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...