Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='NNL-BC']Namiary na TOZ w Lublinie:

[B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Lubinie[/B]
ul. Pawia 8 lok. 3
59-300 Lubin
tel. 0-76 849-32-91

[B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Lublinie[/B]
ul. Głęboka 11
20-612 Lublin
tel. 0-81 532-76-12

Proponuje zadzwonic, przedstawic sie, powiedziec zeby przyjechali i sprawdzili warunki w Neverlandii :diabloti:

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

a co to TOZ podpisuje sie pod tymi miotami czy wlasciciel hodowli Never Never Land - Ewa Lukasik ???!!!

[quote name='RudaPaskuda']a takn amarginesie Regis sformuował to prawidłowo"przedwczesna indukcja porodu".Bo przecież nei było to poronienie.

A co do preparatów podawanych przez hodowce..Wiesz co było podawane teraz Rose?Nie wiesz...[/quote]

a wiesz co to jest przedwczesna indukcja porodu ?
wiesz wogole co to jest indukcja porodu ?
a ty wiesz co bylo podawane teraz Rose ?
najpierw pisalas ze byla odwapniona
teraz piszesz ze to byly tylko podejrzenia wetow i do tego trzeba badania lab zrobic zeby to potwierdzic
teraz pytasz czy wiem co mizala podawane
a ty wiesz czy znow przypuszczasz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Nie wydaję mi się, zeby miał wytrzesz oczu. Wytrzeszcz oczu to mają np. pekińczyki, shih tzu, mopsy czy np. strasznie małe ratlerki - oczy tego szczeniaka zdecydowanie tak nie wyglądają. :cool3:
Ciekawe czy jakby urodził się pod innym przydomkiem opinia byłaby taka sama :cool3:
[/quote]
Znajdz, prosze, szczeniaka z innym przydomkiem tak zabiedzonego i tak wygladajacego jak ten i pamietaj ze musi sie jeszcze zmiescic w dloni!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']No tak, tężyczka występuje i bedzei występować,ale objawy moga być podobne z różnych zaburzeń..Wiec diagnoza ze te objawy to na 100% tezyczka to musiało by byc potwierdzone badaniami lab., a nie tak na oko.Pewnie, ze biorąc jeszcze pod uwagę ilość młodych...[/quote]

tezyczka nie wystepuje tylko u suk ktore maja duza ilosc szczeniat, przy pewnych rasach to norma a rodza zazwyczaj nie wiecej niz 2-3 szczeniaki

[quote]Nie wyobrażam sobie sytuacji ze przychodzi do mnie człowiek ,mówi ze jest hodowcą psów, z ma sukę w ciaży i ze potrzebuje to i to bo suka ma tęzyczkę bo mu sie tak wydaje.[/quote]hallo, a kto o takiej abstrakcji pisze ?!
tezyczka to jakis zespol objawow, raczej dosyc charakterystycznych
jak ktos przychodzi z suka bez objawow to jasne ze nie ma tezyczki
jak ktos dzwoni, mowi ze suka ma takie i takie objawy to znajac sie na chorobach ( roznych ) i wiedzac ze suka wlasnie rodzi albo jest po porodzie wlasnie chyba kapniesz sie ze to moze byc tezyczka


[quote]Fajnie, ze ma doświadczenie w porodach, ze przżyl ich iles tam, ale jak to ne bedzie tężyczka tylko coś innego i sie okaże ze te wapno zabiło takiego psa to wet pojdzie siedziec za to ze wydał leki do domu.Za leczenie na telefon bez postawienia udokumentowanej diagnozy.Sa przypadki ze trzeba diałać szybko, po objawach bo to czasem ratuje życie[/quote]prosze cie nie rozmydlaj tematu ;-)
ja mam slabe doswiadczenie porodowe, sama nie rodzilam a moje suki 7 razy
czy jestem doswiadczonym hodowca wg ciebie ?
objawy tezyczki widzialam raz, a moze mi sie tylko tak wydawalo ?
bo to byl poczatek jakichkolwiek objawow ale - znam moje suki, wiem jak sie zachowuja i zauwazylam cos niepokojacego - od razu konsultacja z wetem przez tel - no ale BYLAM PRZY SUCE
jaka ilosc wapna moze zabic ?
zanim dojedziesz do weta i on oceni to dokladniej jak podasz pastylke z wapna to zabijesz psa ?
a to wlasnie moze uratowac zycie w tym momencie
aaa ale przeciez nie wiemy co dolegalo Rose ? tak czy nie ?

[quote]Ale tak na prawde to w takich wypadkach powinien być wet w domu.Do nas dzwonią ludzie ze suka ma termin i czy bedą mogli dzwonić w kazdej chwili...A nie dajemy im serii leków i instruktażu, ze w razie takich i takich objawów to podać to żółte, a w razie inne to to białe i top domięśniowo koniecznie...[/quote]ja tez takich wetow nie znam ktorzy daja na wynos 'wszystko w razie czego' i instruktarzowe porady ;-)

[quote name='RudaPaskuda']a takn amarginesie Regis sformuował to prawidłowo"przedwczesna indukcja porodu".Bo przecież nei było to poronienie.[/quote]

przeanalizujmy to
kobieta chodzi w ciazy 9 m-cy
suka 8-9 tyg
suka rodzila tydzien wczesniej czyli tak jakby kobieta miesiac wczesniej miala rodzic
tak ?
dalej nie mam odpowiedzi co to wg ciebie jest 'przedwczesna indukcja porodu' ?
i co to jest 'indukcja porodu' ?

[quote name='Paskuda_Bandzior']Wiedziałam, że porównasz z tą hodowlą:evil_lol:[/quote]

a to jakies zle porownanie ?
i tak NNL dostala 'fory' moim zdaniem ;-)
szczenie od niej jest na tym zdjeciu TYDZIEN STARSZE !!!
ale moze ktos wstawi zdjecia szczeniat z innych hodowli w wieku 5 tyg skoro ten przyklad jest niedobry ?! ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']:lol::lol::lol:
Fajnie że szczeniaczki są duże i mocne - rozumiem zatem, że dorosły, przerośnięty pies jest (wg Ciebie) lepszy od tego o prawidłowym wzroście?
Pozdrawiam
Iwona[/quote]

a jaki jest prawidlowy wzrost dla BC ?
czy 53 cm dla psa a suka nieco mniej to prawidlowy wzrost wg wzorca ?
zatem jak suka ma 43-45 cm to jest prawidlowego wzrostu ?
a jak pies ma 54 cm to znaczy ze jest masakrycznie przerosniety ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda'] No tak, tężyczka występuje i bedzei występować,ale objawy moga być podobne z różnych zaburzeń..Wiec diagnoza ze te objawy to na 100% tezyczka to musiało by byc potwierdzone badaniami lab., a nie tak na oko.Pewnie, ze biorąc jeszcze pod uwagę ilość młodych...
Nie wyobrażam sobie sytuacji ze przychodzi do mnie człowiek ,mówi ze jest hodowcą psów, z ma sukę w ciaży i ze potrzebuje to i to bo suka ma tęzyczkę bo mu sie tak wydaje. [/quote]

Taki hodowca bedzie miał to w domu, juz jakis czas przed porodem, nie bedzie szukał dopiero wtedy, jak suka bedzie juz miała tezyczke.

A jesli chodzi o badania - to niestety ale nie kazdy wet ma u siebie w lecznicy mozliwosc natychmiastowego zrobienia potrzebnych badan laboratoryjnych. Napisłabym nawet, ze niewielu.

[quote name='RudaPaskuda'] Sa przypadki ze trzeba diałać szybko, po objawach bo to czasem ratuje życie.Ale tak na prawde to w takich wypadkach powinien być wet w domu.Do nas dzwonią ludzie ze suka ma termin i czy bedą mogli dzwonić w kazdej chwili...[/quote]

Pod warunkiem, ze wet jest w porzadku i bedzie odbierał telefony. Co nie zawsze jest reguła mimo wczesniejszych zapowiedzi i zapewnien.

[quote name='RudaPaskuda'] A nie dajemy im serii leków i instruktażu, ze w razie takich i takich objawów to podać to żółte, a w razie inne to to białe i top domięśniowo koniecznie... [/quote]

To najczesciej sami doswiadczeni hodowcy wiedza, hodowca moich psów doskonale wie kiedy z suka zaczyna sie cos dziac przed porodem, ile i czego powinna dostac. Podstawowe leki ma zawsze u siebie. Musi tylko dobrze znac swoje psy i obserwowac, szczególnie suki przed porodem.

Nikt nie zaryzykuje - ani wet aby wydac leki, ani równiez hodowca przy pierwszym porodzie i pewnie przy nastepnnych kilku równiez aby takie leki samemu podać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']Nie są mokre ;) Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt, szczeniaki były (zgodnie z instrukcją dermatologa) myte w ciepłej wodzie z dodatkiem Oilatum ([URL]http://www.domzdrowia.pl/42471,oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml.html[/URL]).
Ich sierść była natłuszczona, więc wyglądają jakby były mokre.

Pozdrawiam
Iwona[/quote]

to z tej strony, ktora podalas
[B]''Zastosowanie:[/B]
Oilatum emulsja polecana jest do łagodzenia stanu podrażnionej, suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry, a także do kąpieli niemowląt''

co ma mycie szczeniat przez matke wspolnego z sucha, swedzaca i luszczaca sie skora ?
nie wiedzialam ze matka w jezyku na slinie ma w skladzie ciekla parafine ?! ;-)
no ale widac musze sie jeszcze poduczyc troche ....
no i druga sprawa, matka nie wylizywala ale chyba najistotniejsze jest wylizywanie przez matke nieco innych czesci ciala niz pyskow ;-)
chodzi o pobudzenie wydalania glownie wiec chyba nie przez odwor paszczowy sie to dzieje ?! ;-)
nie ma powodow aby przy zdrowym szczeniaku, nawet jesli matka sie nim nie zajmuje wystarczajaco poddawac go kapielom w cieklej parafinie za kazdym razem...no i ile razy dziennie ?
o czym my rozmawiamy ?
a po co szczeniaka calego do kapieli wsadzac i wogole po co te kapiele
zeby pobudzic wydalanie u szczeniaka to znam inne sposoby i wystarczy brzuszek pomasowac w nie w kapiel parafinowa go wsadzac ;-)

Link to comment
Share on other sites

indukcja porodu czyli sygnał wysłany do mięśniówki macicy ze ma sie zacząc kurczyć.I czy to jest fizjiologiczny, czy patologiczny czy podany z zewnątrz...
Indukcją porodu moze być spadek poziomu LH,albo nawet urazy cieżarnej (np pokopanie)

a wg Ciebie co to jest indukcja porodu??Jak suka zaczyna ziapać i robić sobie gniazdo?

Agnieszka- jakby do mnie przyszła suka w końcówce ciąży z objawami tęzyczki to bym ją na ta tęzyczke leczyła,ale nie miała bym 100% pewności ze to to.Telefony odbieramy i jak jest jakiś poród(np yorków z tezyczkami i ciążkimi porodami)to sala jest przygotowana na tip-top a my nie balujemy(tzn nie pijemy alkoholu do czasu rozwiazania porodu)
Leki,owszem czasmi się wydaje zaufanym ludziom(np co mają suke z padaczką),ale przy hodowcach to najczesciej sie kończy tak, ze oni zaczynają sami leczyć, sami diagnozować a lecznice słuzą tylko za sklep leków(i to jeszcze z pretensjami, ze tak drogo i czemu niema na stanie czegoś tam)I zaczynają traktowac wetów jak g.. za przeproszeniem.Znam nawet przypadek ze pod pirwszym szczepieniem była podbita hodowczyni a nie lekarz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']indukcja porodu czyli sygnał wysłany do mięśniówki macicy ze ma sie zacząc kurczyć.I czy to jest fizjiologiczny, czy patologiczny czy podany z zewnątrz...
Indukcją porodu moze być spadek poziomu LH,albo nawet urazy cieżarnej (np pokopanie)

a wg Ciebie co to jest indukcja porodu??Jak suka zaczyna ziapać i robić sobie gniazdo?[/quote]


[URL]http://www.piwencjusz.republika.pl/prace/praca_gin1/praca_gin1.html[/URL]

chyba ze to u psow i ludzi tak drastycznie sie rozni ale nie sadze ;-)

Link to comment
Share on other sites

indukowac tzn rozpoczynac i czy to bedzie indukcja poprzez podanie środków z zewnątrz czy poprzez wysłanie jak to nasz prof.mówi listu od płodu do matki,ze już jest dotowy i poprzez zawiłą grę hormonalną macica dostanie sygnał ze ma zaczać się kurczyć to tez jest indukcja.
Tam jest opisana sztuczna indukcja z powodu jakiś zaburzeń
indukcja czyli rozpoczęcie niezależnie od bodzca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda'] Agnieszka- jakby do mnie przyszła suka w końcówce ciąży z objawami tęzyczki to bym ją na ta tęzyczke leczyła,ale nie miała bym 100% pewności ze to to.Telefony odbieramy i jak jest jakiś poród(np yorków z tezyczkami i ciążkimi porodami)to sala jest przygotowana na tip-top ...[/quote]

Nie kazda lecznica tak pracuje. Najczęsciej jest to 1 lekarz lub 2 (ale tez nie cały czas).

[quote name='RudaPaskuda'] Leki,owszem czasmi się wydaje zaufanym ludziom(np co mają suke z padaczką),ale przy hodowcach to najczesciej sie kończy tak, ze oni zaczynają sami leczyć, sami diagnozować a lecznice słuzą tylko za sklep leków.[/quote]

Ja czasem zamawiam u mojego weta rózne specyfiki, zawsze je dostaje, ale po pierwsze on mnie zna i ma do mnie zaufanie, a po drugie, zawsze mówie co z tym chce zrobić. Mimo ze co do niektórych zastosowan leków byl nieco sceptyczny - ale na koncu sie okazało, ze osiagnełam to co chciałam, a z efektu sam był zadowolony.

A na tyle znam swoje psy, ze wiem kiedy jest cos nie tak, co wymaga wizyty u weta, a co nie, bo mam w domu co trzeba. Ale to równiez zasługa mojego weta, bo przy kazdej wizycie mowi dokładnie co robi, co mam sama w domu zrobic, a czego lepiej bez sprawadzenia samemu nie leczyc. I mimo, ze w domu mam niezbedne leki, to najpierw sprawdzam u weta (zwłaszcza jesli chodzi o oczy), a dopiero później leczenie. Ale ja sama równiez sprawdzam rózne informacje, dowiaduje sie, tak ze mój wet tez sie czegos czasami ode mnie moze nauczyc.

Ja ostatni trafilam na odwrotna sytacje - chciałam kupic Canor do uszu - oburzony wet (nie w mojej lecznicy) powiedział, ze on jest od leczenia, a zakupy to moge zrobic w sklepie obok (tam tego nie było, nawet nie wiedzieli co to jest i do czego słuzy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']indukowac tzn rozpoczynac i czy to bedzie indukcja poprzez podanie środków z zewnątrz czy poprzez wysłanie jak to nasz prof.mówi listu od płodu do matki,ze już jest dotowy i poprzez zawiłą grę hormonalną macica dostanie sygnał ze ma zaczać się kurczyć to tez jest indukcja.
Tam jest opisana sztuczna indukcja z powodu jakiś zaburzeń
indukcja czyli rozpoczęcie niezależnie od bodzca[/quote]

tam nie jest opisana sztuczna indukcja ale przede wszystkim co nazywamy wogole 'indukcja i preindukcja porodu' a do tego jakie moga byc powody takiej indukcji w tym przedwczesnej, patologicznej, stymulowanej itp
tylko w jednym sie zgadzamy - slowo indukcja oznacza rozpoczecie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Oilatum, całkiem mozliwe ze te oczy to faktycznie ta emulsja wywołująca zapalenie oczek a nie "łzawienie przez rozwój kanalików". Proponowłabym samemu sprawdzic na sobie jak oczy bedą sie zachowywałay jak sie dostanie ta emulsja do oczu, może wtedy bedzie można zaradzić nadmiernie łzawiącym oczkom. Poza tym nie boisz sie że szczeniaki bedą zlizywać z siebie tą emulsje ?

Saro prosze bardzo, mam nadzieje że Ajrisz nie obrazi sie jak podam jej zdjęcie- Nona 6 tygodni
[URL]http://img442.imageshack.us/img442/3534/celina12ww.jpg[/URL]
[URL]http://img403.imageshack.us/img403/3484/celina9oe.jpg[/URL]
napewno w dloni sie nie zmieści ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']Agnieszka- jakby do mnie przyszła suka w końcówce ciąży z objawami tęzyczki to bym ją na ta tęzyczke leczyła,ale nie miała bym 100% pewności ze to to.Telefony odbieramy i jak jest jakiś poród(np yorków z tezyczkami i ciążkimi porodami)to sala jest przygotowana na tip-top a my nie balujemy(tzn nie pijemy alkoholu do czasu rozwiazania porodu)
Leki,owszem czasmi się wydaje zaufanym ludziom(np co mają suke z padaczką),ale przy hodowcach to najczesciej sie kończy tak, ze oni zaczynają sami leczyć, sami diagnozować a lecznice słuzą tylko za sklep leków(i to jeszcze z pretensjami, ze tak drogo i czemu niema na stanie czegoś tam)I zaczynają traktowac wetów jak g.. za przeproszeniem.Znam nawet przypadek ze pod pirwszym szczepieniem była podbita hodowczyni a nie lekarz...[/quote]

poprosze cie jeszcze raz
NIE ROZMYDLAJ TEMATU :diabloti:

widzialam ( a moze mi sie tylko wydawalo z mojego przeczulenia i przewrazliwienia :roll: ) ze raz widze u mojej suki zaraz po porodzie pierwszy najwczesniejszy sygnal ze to moze byc tezyczka
a moze po prostu tak doskonale znam swoje psy ze kazda najmniejsza nawet anomalia w ich zachowaniu jestem w stanie wychwycic
poniewaz do hodowania przygotowywalam sie latami to jasne ze przeczytalam takze o komplikacjach z tym zwiazanych wczesniej
szybki tel do weta co moge zrobic zanim suke przywioze a objawy sa takie i takie?
prosta odpowiedz ( zaznaczam ze nie posiadam na wynos calej apteczki ew przydatnych preparatow do samodzielnego leczenia psow - ba pewnych rzeczy nie robilam nigdy ! ) ale cos takiego jak wapno trojskladnikowe mam bo to jest potrzebne na codzien chocby podczas ciazy i po porodzie zaraz ew moze byc wlasnie przydatne
podanie tabletki z wapnem jeszcze nigdy raczej psa nie zabilo a w takim wypadku moze szybko i od razu pomoc
potem droga do weta, ocena przez weta, podanie dozylnie wapna ( na wszelki wypadek ) tez jakos w takiej dawce nie zabije psa a moze uratowac
wiec prosze raz jeszcze NIE ROZMYDLAJ !!!

[quote name='ewaf']Oilatum, całkiem mozliwe ze te oczy to faktycznie ta emulsja wywołująca zapalenie oczek a nie "łzawienie przez rozwój kanalików". Proponowłabym samemu sprawdzic na sobie jak oczy bedą sie zachowywałay jak sie dostanie ta emulsja do oczu, może wtedy bedzie można zaradzić nadmiernie łzawiącym oczkom. Poza tym nie boisz sie że szczeniaki bedą zlizywać z siebie tą emulsje ?

Saro prosze bardzo, mam nadzieje że Ajrisz nie obrazi sie jak podam jej zdjęcie- Nona 6 tygodni
[URL]http://img442.imageshack.us/img442/3534/celina12ww.jpg[/URL]
[URL]http://img403.imageshack.us/img403/3484/celina9oe.jpg[/URL]
napewno w dloni sie nie zmieści ;)[/quote]

wiesz ze nawet nie musze odklikac linku zeby byc pewna ze na dloni sie raczej nie zmiesci ;-)
szczeniaki u Martyny byly standardowe jesli mozna sie tak wyrazic to znaczy przekladajac na jezyk zrozumialy dla niektorych NIE ODSTAWALY OD NORMY W TYM WIEKU ZAROWNO WAGOWO JAK I WYGLADEM !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja co innego, Wy co innego, ok :lol: Nie pierwszy raz, wiec już nawet się nie dziwię że odpowiedzi w gruncie rzeczy nie odpowiadają :evil_lol:

A na post Ewelinki skierowany do mnie nie odpowiem, ponieważ ona też tego nie robi. Wymaga tylko odpowiedzi od innych, a to żadna rozmowa.


P.S. Nie mam czasu na takie[B] tasiemce[/B] i rozkładanie Waszych wypowiedzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Ja co innego, Wy co innego, ok :lol: Nie pierwszy raz, wiec już nawet się nie dziwię że odpowiedzi w gruncie rzeczy nie odpowiadają :evil_lol:

A na post Ewelinki skierowany do mnie nie odpowiem, ponieważ ona też tego nie robi. Wymaga tylko odpowiedzi od innych, a to żadna rozmowa.[/quote]

a ty z ciekawosci o czym ?! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Ja co innego, Wy co innego, ok :lol: Nie pierwszy raz, wiec już nawet się nie dziwię że odpowiedzi w gruncie rzeczy nie odpowiadają :evil_lol:

A na post Ewelinki skierowany do mnie nie odpowiem, ponieważ ona też tego nie robi. Wymaga tylko odpowiedzi od innych, a to żadna rozmowa.[/quote]
Wiedzialam ze takiego szczeniaka nie znajdziesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Wiedzialam ze takiego szczeniaka nie znajdziesz[/quote]
Wiedziałam, że odpowiadasz wybióczo :diabloti:
Podejmę się trudu poszukania jak udzielisz odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania skierowane do Ciebie :cool3:

[quote=Q'CELTIC;9767353]a ty z ciekawosci o czym ?! :diabloti:[/quote]
na pytania bez sensu nie może być innej odpowiedzi jak równie bez sensu :evil_lol:
O ZDJĘCIACH :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Wiedziałam, że odpowiadasz wybióczo :diabloti:
Podejmę się trudu poszukania jak udzielisz odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania skierowane do Ciebie :cool3:[/quote]
Nestety nie pamietam twoich pytan
Ale pewnie dlatego ze mnie interesuje tylko powod dlaczego szczeniaki w nnl tak mizernie wygladaja, dlaczego hodowcy nie bylo przy porodzie, dlaczego suczka umarla, dlaczego umarly szczeniaki, dlaczego kryja cieczka w cieczke itd.
Wiec chyba nie odpowiem ci na twoje pytania bo mniemam ze nic z powyzszym nie mialy wspolnego
Ale jezeli interesuje cie wyglad szczeniat bc w wieku 5 tyg - zdrowych szczeniat - to wysil sie troche i ogladnij wszystkie hodowle jakie ci do glowy przyjda (zagraniczne tez) i poszukaj, udowodnij sobie, ze ja sie myle i ze taki szczeniak jak w nnl to norma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Nestety nie pamietam twoich pytan[/quote]
No to już Twój problem - ja ich nie będę powtarzać. A jeżeli chcesz to wysil się i cofnij o kilka/naście stron.

[quote]
Ale pewnie dlatego ze mnie interesuje tylko powod dlaczego szczeniaki w nnl tak mizernie wygladaja, dlaczego hodowcy nie bylo przy porodzie, dlaczego suczka umarla, dlaczego umarly szczeniaki, dlaczego kryja cieczka w cieczke itd.
Wiec chyba nie odpowiem ci na twoje pytania bo mniemam ze nic z powyzszym nie mialy wspolnego [/quote]
Aha to Ty nie musisz odpowiadać na to co cie nie interesuje, a inni muszą ci sie ze wszystkiego tłumaczyć? super podejsćie. takie troche egoistyczne, [B]wiesz[/B]?

[quote]
Ale jezeli interesuje cie wyglad szczeniat bc w wieku 5 tyg - zdrowych szczeniat - to wysil sie troche i ogladnij wszystkie hodowle jakie ci do glowy przyjda (zagraniczne tez) i poszukaj, udowodnij sobie, ze ja sie myle i ze taki szczeniak jak w nnl to norma[/quote]
ogladałam, oglądam i będe ogladać mnóstwo hodowli i zdjeć szczeniat w internecie.
ale nie bede sie wysilac dla osoby ktora zaczela tą drażliwą dyskusje [moze tego posta tez nie pamietasz? :diabloti:] a sama ewidentnie lekceważy innych biorących udział w dyskusji. nasuwa mi sie skojarzenie: dziecko :evil_lol:
a to szczenie bylo chore? skad wiesz? ja mam kontakt z jego nową właścicielką i nic mi o tym nie wiadomo :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']
no i moje komóreczki psiowe mają 5 dni(czyli tak na prawdę jeszcze nawet się nie zagnieździły w macicy;/)[/quote]

no wiec prosta matematyka
komorki mialy 5 dni 27.01.2008
dnia 18.03 byl 56 dzien ciazy
dnia 19.03 byl adekwatnie 57
kiedy wg ciebie jest porod przedwczesny a kiedy w normalnym terminie ? biorac pod uwage po pierwsze ze suka w 2006 miala problemy porodowe i urodzila podobno wczesniej ( 7 szczeniat )
dalej biorac pod uwage wielkosc suki
i najwazniejsze ilosc szczeniat w tym miocie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']ogladałam, oglądam i będe ogladać mnóstwo hodowli i zdjeć szczeniat w internecie.
ale nie bede sie wysilac dla osoby ktora zaczela tą drażliwą dyskusje [moze tego posta tez nie pamietasz? :diabloti:] a sama ewidentnie lekceważy innych biorących udział w dyskusji. nasuwa mi sie skojarzenie: dziecko :evil_lol:
a to szczenie bylo chore? skad wiesz? ja mam kontakt z jego nową właścicielką i nic mi o tym nie wiadomo :shake:[/quote]
Poszukaj dla siebie, sobie udowodnij, jak dla mnie nic nie musisz
a te szczeniaki byly zbyt male i mialy niedowage

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']na pytania bez sensu nie może być innej odpowiedzi jak równie bez sensu :evil_lol:
O ZDJĘCIACH :diabloti:[/quote]

no to wypada napisac do czego odnosisz swoja wypowiedz :diabloti:
inaczej ciezko wyczuc czy do dyskusji o tezyczce czy indukcji porodu czy do czego ??? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Poszukaj dla siebie, sobie udowodnij, jak dla mnie nic nie musisz
[/quote]
To po co piszesz do mnie że mam pokazać? :lol:

[QUOTE]no to wypada napisac do czego odnosisz swoja wypowiedz :diabloti:
inaczej ciezko wyczuc czy do dyskusji o tezyczce czy indukcji porodu czy do czego ??? :diabloti: [/QUOTE]
swoja wypowiedź odnoszę do wypowiedzi innych :eviltong:


Takie to jest uczucie jak człowiek pyta i nie dostaje odpowiedzi :evil_lol: Postatnowiłam robic tak samo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...