Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='Ewelina&sp']Fakt - nie było cie przy pierwszym porodzie Rose - zmarły 3 szczeniaki, ludzie u ciebie nie wiedzieli co robic, pomoc byla za poźno

Fakt - nie było cie przy drugim porodzie rose - pomocy wogole nie bylo padła suka i 11 szczeniąt

Jezeli to są pogłoski to je zdementuj - przecież ci wolno

Patrząc po ilosci i jakości sprzedanych szczeniąt przez ciebie uważam to za nizłą fabryczkę bez sentymentów:angryy:

Przedstawiam sie:
Pozdrawiam Ewelina

ps. nie znasz mnie, nasłuchałam się o tobie od innych, jednak oni wolą milczeć - nie wiem dlaczego :roll:[/quote]

Co do jednego masz racje, nie znam cie i nie musze ci sie tlumaczyc.
Z niczego.
Ludzie zaangazowani i zwiazani z ta sprawa wiedza jak to naprawde wygladalo i co sie naprawde stalo.

Przedstaw sie: imie nazwisko itd, nie rozmawiam z anonimami

Zegnam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ewelino- zamista słuchac co mówia inni (tylko inni), plotek, pogłosek, moze porozmawiasz tez z osoba,k tora oskarżasz? troche to jest nie fair, ze na podstawie plotek oceniasz dobrego hodowce. Od wielu osob takze mozesz uslyszec same przychylne komntarze. Wiec kto ma racje? Ja jak brałam bordera zNNL tez sie naczytalam od "przychylnych" osob mnustwo komentarzy na jednym forum... Ale od wielu innych slyszalam cos zupełnie innego.Dlatego osobiscie pojechalam do hodowcy i dowidzialam sie tez wielu rzeczy. Trzeba, zamiast oskarzac na podstawie plotek, posluchac tez innych zdan, a najlepiej tez osoby ktora oskarzasz.
To troche analogicznie jak z partiami politycznymi. Jakbys sluchala tylko LPR i ojca Rydzyka, to bys nie miala przychylnego zdania o PO, ale trzeba tz samemu popatrzec co robi dana partia dla spoleczenstwa, bo na podstawie zdania jednej strony, nie poznasz calej prawdy... Nie mowie tu, ze porownuje jakas hodowle do jakiejs parti, tylko porownoje punkt widzenia, sposob intelingentnego wyrabiania sobie wlasnego zdania, bo człowiek to osoba od wieków myśląca....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Ewelino- zamista słuchac co mówia inni (tylko inni), plotek, pogłosek, moze porozmawiasz tez z osoba,k tora oskarżasz? troche to jest nie fair, ze na podstawie plotek oceniasz dobrego hodowce. Od wielu osob takze mozesz uslyszec same przychylne komntarze. Wiec kto ma racje? Ja jak brałam bordera zNNL tez sie naczytalam od "przychylnych" osob mnustwo komentarzy na jednym forum... Ale od wielu innych slyszalam cos zupełnie innego.Dlatego osobiscie pojechalam do hodowcy i dowidzialam sie tez wielu rzeczy. Trzeba, zamiast oskarzac na podstawie plotek, posluchac tez innych zdan, a najlepiej tez osoby ktora oskarzasz.
[/quote]
Dziękuje za pouczający wykład ;)
Na podstawie wygladu oddawanych szczeniąt z tej hodowli można sie podrapać po głowie i już zacząć zastanawiać nad inną

nnl: Nie musisz ze mną rozmawiac

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ps. nie znasz mnie, nasłuchałam się o tobie od innych, jednak oni wolą milczeć - nie wiem dlaczego :roll: [/QUOTE]

to skąd wiesz:

[QUOTE]Na podstawie wygladu oddawanych szczeniąt z tej hodowli można sie podrapać po głowie i już zacząć zastanawiać nad inną [/QUOTE]

Jak wyglądają szczenięta oddawane z hodowli? Ile ich widziałaś na żywo zaraz po / w chwili opuszczania hodowli? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mi sie moralizowac i kogokolwiek pouczac, moze kiedys zostane wykładowcą, to chętnie bedę wykładała:)
Chodzi o to, ze jak nie masz merytorycznych podstaw, danych potwierdzonych, ze sa prawdziwe, a nie sa plotkami, to chyba nie wypada kogos oskarzac.
Mnie sie tez nie chce bronic kogokolwiek, nich hodowca broni sie sam (mi by sie juz nie chcialo po prostu, wiec rozumiem to).
Ale skoro juz tak bardzo znasz sie na rzeczy, to co jest dokłądnie ni tak ze szczeniakami z tej hodowli i doladnie z ktorymi? po jakich rodzicach? jak masz podstawy do takiej dyskusji to odpowiedz mi, jak nie masz to nie wysnuwaj domyslów na podstawia zdan jednej strony.
Mnie sie nie chce angazowac w obrone. mam swojego psa, a nawet dwa i jest mi z nimi dobrze i nimi sie zajme.

Paskuda _bandzior- odpowiedz jest dosyc prosta. Po poierwsze niktorzy nie potrafia myslec samodzielnie, a po drugie niektorymi rzadza rozne pobudki np zazdrosc, zawisc.

Link to comment
Share on other sites

widziałas na zdjęciach ile szczeniak waży? Ktore to dokładnie byly szczeniaki, z jakiego miotu?
Wiesz ze strony internetowej (jakiej?), bo chyba hodowca sam sie nie oczernia na własnej stronie?
A na forum border collie rządzą dane hodowle, jak przedstaiwsz szczeniaczka lub masz jakis problem, to od razu pytaja z jakiej hodowli, jak z tej ktorej nie lubia, to odpowiadaja ze to wina hodowli. Tez sboie kiedys czytalam to forum i sie przestarszylam, ale osoby z ktorymi rozmawialam na zywo mialy zupełnie inne zdanie. Jak masz z tym problem, to napisz na priv do hodowcy, umów sie z nim, on ci wyjasnie kilka rzeczy, popytaj tez mniej stronniczych osob. Wtedy sądź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']widziałam na zdjęciach a wiem ze strony internetowej, forum border collie i z opowiadań :razz:
[/quote]
Nie pozostaje mi nic innego jak się uśmiechnąć pod nosem :razz: z forum border collie to ja wiem tyle, że się w głowie to nie mieści! Np., że psy któe mi się szalenie podobają są do tyła i wyglądają jakby się miałay złamać przy poruszaniu się :evil_lol: [kto uczestniczy w tamtejszych dyskusjach wie o czym mówię]
z forum border collie wiem też, że nie wolno się sprzeciwiać adminowi i prezentować pogladów sprzecznych z nim :cool1: Dowiedziałam się też że najlepsze bordery to te mocno zbudowane, a na te szczupłe i drobne nie am co patrzeć :razz:
Dowiedziałam się też, ze wszytsko co związane z jedną hodowlą jest "be" i "fe"! a to co związane z kilkoma innymi jest super i najlepsze :cool3:
No i jeszcze dużo innych rzeczy wiem :eviltong: Mogłabym tak wyliczać i wyliczać.
I czy to, że czytam więksozść wątków uprawnia mnie do wyrażania tak oskarżających opinii o jakiejsć hodowli? W sumie wiesz wiem więcej od Ciebie o hodowli o której rozmawiamy, bo nie raz rozmawiałam z hodowcą. I nie wypisuje takich rzeczy :razz: i nie powiecie mi, że nie mam nic przeciwko tej hodowli, ponieważ posiadam psa z tej hodowli - mój pies nie jest z tej hodowli i nosi inny przydomek :cool3:

[quote]
Wem ze wagi oddawanych 8 tyg. szczeniąt bywały w granicach 2,5kg
gdzie normalnie ważyć tyle powinien szczeniak 4tyg.[/quote]
a skąd [B]wiesz[/B] ile ważyły te szczeniaki? miałaś je w rękach? ważyłaś? widziałaś na własne oczy co wybiła waga?
a jak szczeniak 8 tyg. waży o wiele wiecej niż 4 kg [a takie też bywały i też "wiem" to z tego forum na któe się powołujesz] to co? Za grube są? Żle odchowane? Utuczone? :cool1:
A wiesz ile ważą dorosłe bordery? Przedział jest dosć duży i myślisz, ze pies który jako dorosły waży 13 kg, jako 8 tyg. szczenie wazy tyle samo co ten który jak dorośnie będzie miał 20 kg?

Używasz często słowa "wiem", a ja myślę, że za dużo wcale nie wiesz:cool3: Dużo słyszałaś od innych i to wszystko.

Ja widziałam dużo zdjeć, często nawet własnych i [B]wiem[/B], ze często przekłąmuja rzeczywiste rozmiary, a już na pewno po zdjeciu obejrzeniu zdjęcia [B]nie wiem[/B] ile pies waży. Mogę się domyślać i to wszytsko, a domyślam się wilu rzeczy.

Inne osoby wypowiadają się zupełnie inaczej i mają prawo mieć swoje zdanie. A Ty ewidentnie oskarżasz osobę, z którą nie miałaś zadnego kontaktu. Takie pomówienia jakby nie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote]a skąd [B]wiesz[/B] ile ważyły te szczeniaki? miałaś je w rękach? ważyłaś? widziałaś na własne oczy co wybiła waga?[/quote]

Wazyli je własciciele i ta niefortunna wiedza podzielili sie na forum
tak jakby nie pomowienia :razz:

Czy jest prawda ze szczeniak z miotu gdzie obydwoje rodzice byli zabiedzeni i suczka w czasie ciazy równiez i szczeniaki niezbyt dobrze karmione bedzie mniejszy i bardziej chorowity gdy dorosnie od takiego, ktory urodzi się w następnym takim samym skojarzeniu ale doskonale odchowanym i wypasionym ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Nie pozostaje mi nic innego jak się uśmiechnąć pod nosem :razz: z forum border collie to ja wiem tyle, że się w głowie to nie mieści! Np., że psy któe mi się szalenie podobają są do tyła i wyglądają jakby się miałay złamać przy poruszaniu się :evil_lol: [kto uczestniczy w tamtejszych dyskusjach wie o czym mówię]
z forum border collie wiem też, że nie wolno się sprzeciwiać adminowi i prezentować pogladów sprzecznych z nim :cool1: Dowiedziałam się też że najlepsze bordery to te mocno zbudowane, a na te szczupłe i drobne nie am co patrzeć :razz:
Dowiedziałam się też, ze wszytsko co związane z jedną hodowlą jest "be" i "fe"! a to co związane z kilkoma innymi jest super i najlepsze :cool3:
No i jeszcze dużo innych rzeczy wiem :eviltong: Mogłabym tak wyliczać i wyliczać.
I czy to, że czytam więksozść wątków uprawnia mnie do wyrażania tak oskarżających opinii o jakiejsć hodowli? W sumie wiesz wiem więcej od Ciebie o hodowli o której rozmawiamy, bo nie raz rozmawiałam z hodowcą. I nie wypisuje takich rzeczy :razz: i nie powiecie mi, że nie mam nic przeciwko tej hodowli, ponieważ posiadam psa z tej hodowli - mój pies nie jest z tej hodowli i nosi inny przydomek :cool3:


a skąd [B]wiesz[/B] ile ważyły te szczeniaki? miałaś je w rękach? ważyłaś? widziałaś na własne oczy co wybiła waga?
a jak szczeniak 8 tyg. waży o wiele wiecej niż 4 kg [a takie też bywały i też "wiem" to z tego forum na któe się powołujesz] to co? Za grube są? Żle odchowane? Utuczone? :cool1:
A wiesz ile ważą dorosłe bordery? Przedział jest dosć duży i myślisz, ze pies który jako dorosły waży 13 kg, jako 8 tyg. szczenie wazy tyle samo co ten który jak dorośnie będzie miał 20 kg?

Używasz często słowa "wiem", a ja myślę, że za dużo wcale nie wiesz:cool3: Dużo słyszałaś od innych i to wszystko.

Ja widziałam dużo zdjeć, często nawet własnych i [B]wiem[/B], ze często przekłąmuja rzeczywiste rozmiary, a już na pewno po zdjeciu obejrzeniu zdjęcia [B]nie wiem[/B] ile pies waży. Mogę się domyślać i to wszytsko, a domyślam się wilu rzeczy.

Inne osoby wypowiadają się zupełnie inaczej i mają prawo mieć swoje zdanie. A Ty ewidentnie oskarżasz osobę, z którą nie miałaś zadnego kontaktu. Takie pomówienia jakby nie? :cool3:[/quote]


Kompletnie sie zgadzam. tez zagladalam na to forum i moge powiedziec tylko to samo co ty.

A czy psy z tej hodwli sa zabiedzone i zle karmione. skor royal uwazasz za zla karme, to hmm... Ja widzialam te spy osobiscie i mam troche inne zdanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Wazyli je własciciele i ta niefortunna wiedza podzielili sie na forum
tak jakby nie pomowienia :razz: [/quote]
To jakby nie wiedza - to zasłyszana/przeczytana informacja :cool3:
Skąd wiesz, ze napisali prawdziwą wagę? [znów nie wiem o czym i o kim mowa]

[quote]
Czy jest prawda ze szczeniak z miotu gdzie obydwoje rodzice byli zabiedzeni i suczka w czasie ciazy równiez i szczeniaki niezbyt dobrze karmione bedzie mniejszy i bardziej chorowity gdy dorosnie od takiego, ktory urodzi się w następnym takim samym skojarzeniu ale doskonale odchowanym i wypasionym ??[/quote]
Nie wiem czy to jest prawda - zapytaj hodowcy tego szczeniaka, dlaczego pytasz mnie?
Ja moge tylko powiedzieć, ze w jednym miocie między szczeniętami są duze różnice - każdy z nich jest inny. Wiec musielibyćmy porównać całe mioty, a nie po jednym szczeniaku :cool3: Co jeśli z tego pierwszego bierzemy pod uwagę najmniejsze szczenię w miocie, które może mieć problemy ze zdrowiem [ hodowla to nie liniowa produkcja, gdzie z taśmy schodzi kilkaset takich samych produktów - każde szczenię jest inne i w [B]żadnej [/B]hodowli nie rodzą się same zdrowe i piękne psy], a z drugiego największe i najokazalsze?
Co jeśli w pierwszym było np. 10 szczeniąt i naturalnie mogą być mniejsze, a w drugim np. 3 więc będą większe i bardziej "wypasione" jak to określasz?

Nie wiem o jakim miocie mówisz. Zauważ że nie podajesz ządnych konkretów. Rzucasz jakieś domysły, informacje, nie wiadomo co a jak ktoś prosi o przykłądy albo żebyś powiedziała kim jesteś to jakoś się doprosić nie może :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Chodzi o to, ze jak nie masz merytorycznych podstaw, danych potwierdzonych, ze sa prawdziwe, a nie sa plotkami, to chyba nie wypada kogos oskarzac.
[/quote]
Ależ wszystkie informacje są na stronie hodowli:
to ze strony hodowli można przeczytać o częstości krycia suk, o nieobecności hodowcy w domu w chwili gdy suka rodzi lub akurat są szczeniaki i inne ciekawostki :D

Link to comment
Share on other sites

Paskuda_Bandzior:Nie pytałam konkretnie ciebie, dużo tu jest użytkowników

Ogladam szczeniaki na stronie nnl i nie zachwycaja mnie tak jak inne w innych hodowlach - nie potrafie powiedziec dlaczego, są jakieś inne

Ja kupie szczeniaka z hodowli w której do miotu przykłada sie wielka uwage, gdzie suczka jest oczkiem w głowie hodowcy, jest dobrze odchowana, jest zadbana i pilnowana przez SAMEGO HODOWCE a nie armie przybocznych którzy moga sie zmieniac (jak to w pracy bywa) i albo dopiero sie ucza albo cos juz wiedza albo odchodza, z hodowli gdzie hodowca poświęca mase czasu szczeniakom dbajac o to by ich socjalizacja byla na najwyzszym poziomie (nie chce hodowcy ktory zostawia szczeniata z kims na kilka lub kilkanascie dni) dla mnie nie jest wtedy wiarygodny opisujac ich charaktery
I jeszcze bym tak pisała dlugo ... ale po co jak i tak macie swoj obraz nieskazitelnosci owego hodowcy

Link to comment
Share on other sites

To ze według ciebie sa jakies inne, to rzecywiscie jest fachowy argument na to ze pieski sa ewidentnie gorsze.
Ja nie mam swojego obrazu nieskzitelnosci, ale wkurza mnie jak ktos przypierprza sie do na prawde porzadnego hodowcy, jakby byl jakims pseudohodowca- rozmnazaczem. ja tez mialam obiekcje po przeczytaniu forum borderow, ale pogadalam z innymiosobami i co najwazniejsze pojechalam na caly dzien do hodowli, zeby wszystko wybadac.
U nich psy mieszkaja w domu, sa zadbane, dostaja dobra karme, maja codziennie spacery, nie siedza w kennelach, maja sesje kilkerowe, treningi frisbee i agility. kazdy pies jest zadbanyi wychowany i kochany. Pojedz tam najpierw i zobacz a pozniej oceniaj stan. Nie podajesz zadnych merytorycznych argumentow, a piszesz na forum publicznym. Ja juz nikogo nie bede bronila, niech hodowca broni sie sam, ale mi na jego miejscu tez by sie nie chcialo, jak kolejna "znaczyni" po przeczytaniu forum borderow wyglasza tu swoje osady, gdzie po raz kolejny trzeba pisac to samo. Ja wiem swoje, jestem zadowolna z tej hodowli, moj piesek jest zdrowy, wesoly i odwazny, osobiscie nie mam zadnych zarzutow, jak Ty jakies masz to najlepiej popros osobiscie hodowce o ich wyjasnienie i zestaw z opiniami innych ludzi, nie tylko tych z forum borderow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']To jakby nie wiedza - to zasłyszana/przeczytana informacja :cool3:
Skąd wiesz, ze napisali prawdziwą wagę? [znów nie wiem o czym i o kim mowa]
[/quote]

Tak, napisali prawdziwa wage. ;)
pozdrawiam, wlasciciel ;)

Link to comment
Share on other sites

Ewelina tak jak pisala Paula. Zapytaj hodowce a nie uzytkownikow, ktorzy moga nie miec zielonego pojecia o co chodzi. I to czy pytasz Paule czy innego uzytkownika nie da Ci takiej pewnosci jak hodowca.

[quote]nie potrafie powiedziec dlaczego, są jakieś inne[/quote]

To to jest po prostu smieszne! :lol:

To moze ja Ci podpowiem: masz po prostu chyba inny gust.



A tak swoja droga: zarejestrowalas sie specjalnie po to, zeby pisac takie posty, mimo tej tragedii jaka jest strata psa?


Paula konkretow raczej nie bedzie, bo jak ostatnio sie dowiedzialam od pewnej osoby "nie wszystko musi być poparte dowodami" a pytanie o nie jest zwyklym - "dreczeniem".

Link to comment
Share on other sites

Ewelino:

Hodowcy sie juz nie chce tlumaczyc, hodowca przestal sie przejmowac durnym gadaniem w necie. Znudzilo mu sie denerwowanie. Niedlugo znudzi mu sie tez tracenie czasu na czytanie tego wszystkiego...

Hodowca woli pojsc z psami na spacer, potrenowac agility, pociepac deklem, poklikac im, pogadac z ludzmi o szkoleniu na gg/telefonie/na zywo. Pobawic sie ze szczeniaczkami, warunkowac im imiona i przywolanie.

I wiesz co? Hodowce w tej chwili naprawde malo rusza to co piszesz.

Daria & Paula & Julix, dzieki.

Niestety bede musiala wyjechac. Odwiezc szczeniaka z powrotem do Belgii (no to bedzie drugi raz w marcu ze mnie nie bedzie w domu dluzej niz kilka godzin...). Szczeniak wazy tylko 3100gr w wieku 8 tygodni. Feler jakis czy co? A moze po prostu Border Collie a nie Brojler Collie? Na kg to sie kartofle kupuje...

Pozdrawiam
Ewa

PS: no to sie zaczelo :diabloti:

[quote name='Gwarek']Ależ wszystkie informacje są na stronie hodowli:
to ze strony hodowli można przeczytać o częstości krycia suk ... i inne ciekawostki :D[/quote]

Jeszcze ci sie nie znudzilo? Zawsze o tym samym... Zrob se w koncu rozpiske. Co, jak i ile razy. To bedzie bardziej wiarygodne od pustego gadania :angryy:

Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote]Paskuda_Bandzior:Nie pytałam konkretnie ciebie, dużo tu jest użytkowników [/quote]
Ok, to przepraszam.

[quote]Ogladam szczeniaki na stronie nnl i nie zachwycaja mnie tak jak inne w innych hodowlach - nie potrafie powiedziec dlaczego, są jakieś inne[/quote]
A czy w innej hodowli są psy po tych samych rodzicach? Nie? To już wiesz czemu są inne :lol:
Mój też był inny ;)

[quote]I jeszcze bym tak pisała dlugo ... ale po co jak i tak macie swoj obraz nieskazitelnosci owego hodowcy [/quote]
Ja nic takiego nie napisałam, a dopisywanie mi treści do moich postów nie cierpię :cool1:
Wskaż mi fragment w którym zachwalam pod niebiosa znienawidzoną przez Ciebie hodowlę? Ja tylko wyrażam sprzeciw przeciwko bezpodstawnemu oskarżaniu osoby z którą nie miałaś [B]żadnego [/B]kontaktu oprócz tych postów na forum:cool3:

[quote]Ja kupie szczeniaka z hodowli w której do miotu przykłada sie wielka uwage, gdzie suczka jest oczkiem w głowie hodowcy, jest dobrze odchowana, jest zadbana i pilnowana przez SAMEGO HODOWCE a nie armie przybocznych którzy moga sie zmieniac (jak to w pracy bywa) i albo dopiero sie ucza albo cos juz wiedza albo odchodza, z hodowli gdzie hodowca poświęca mase czasu szczeniakom dbajac o to by ich socjalizacja byla na najwyzszym poziomie (nie chce hodowcy ktory zostawia szczeniata z kims na kilka lub kilkanascie dni) dla mnie nie jest wtedy wiarygodny opisujac ich charaktery[/quote]
Piszesz o armii przybocznych, a wiesz w ogóle o kim? Znaczy kto odgrywa rolę tych osób? Pewnie wiec, wiec takimi okresleniami obrażasz następne osoby :cool3:

A czy ten Twój idealny hodowca chodzi do toalety? Gotuje obiady? Kąpie się? Ma kilka psów?
Bo jeśli tak to uważaj - w tym czasie może ujawnić się jakaś straszna cecha charakteru "Twojego" wybranego szczeniaka :evil_lol:


[quote]Tak, napisali prawdziwa wage. ;-)
pozdrawiam, wlasciciel ;-) [/quote]
Dzięki za wyjaśnienie :p I musze powiedzieć, ze teraz ten argument o wadze tym bardziej do mnie nie trafia, bo Rasta mi się podoba.
Od nieznajomej Eweliny jak widać niczeog się nie dowiem :cool3:

[quote]Paula konkretow raczej nie bedzie, bo jak ostatnio sie dowiedzialam od pewnej osoby "nie wszystko musi być poparte dowodami" a pytanie o nie jest zwyklym - "dreczeniem". [/quote]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[quote]Szczeniak wazy tylko 3100gr w wieku 8 tygodni. Feler jakis czy co? [/quote]
O nie to straszne, współczuję :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']
Dzięki za wyjaśnienie :p I musze powiedzieć, ze teraz ten argument o wadze tym bardziej do mnie nie trafia, bo Rasta mi się podoba.
Od nieznajomej Eweliny jak widać niczeog się nie dowiem :cool3:[/quote]

Bo Rasta ma w tym momencie 1,5 roku, wazy 13.5 kg i ma 49/50 cm wzrostu w klebie ;) takze akurat pod wzgledem wzrostu i wagi wyrosl mi calkiem przyzwoity piesek ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja ma 8 tygodni i wazy 3kg na naszej domowej wadze, jest (dla mnie) najpiekniejszym borderm na swiecie, jest wesoła, starsznie odwazna i zdrowa, nawet przez chwile nie miala biegunki, mimo ze mogla. Wlasnie trzem bestiom upiklam ciasteczka watrobkowe- i przy tym pozostane, co sie bede przejmowac "znawacami" i wdawac sie w glupie dyskusje.
pozdrawiam
Daria, Salma, Topka i Greta- zabiedzony, zachudzony borderek z NNL, ktory ledwo co zyje bo od "pseudohodowcy" kupiony:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...