Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[QUOTE] Myślę, że jej wzrost może być spowodowany tym, że jej matka też do dużych BC nie należała. [/QUOTE]

A dlaczego miała niedowage jak sie urodziła? Bo to było na stronie.
[QUOTE]Nie wiem, czy będzie rozmnażana. [/QUOTE]
Mam nadzieje ze nie będzie.
Z dwóch powodów.
PIerwszy to taki że skoro w pierwszym miocie urodziło sie 4 samców martwych a drugim wszystie martwe i jeszcze suka padła
To bardzo możliwe ze przekazuje wady letalne które genetycznie tez przechodza na potomków.
Wiec szkoda byłoby ryzykowac i śmiercia sczeniaków i ciezkim porodem który moze skończyc sie źle. To ryzyko szczególnie przy tak małej suce która jest mniejsza niż była matka jest olbrzymie.
Druga sprawa to jest wzorzec i jezeli ktoś chce kupić sobie małego psa zaganiajacego to moze kupić sobie sheltie. Border collie nie ma być psem miniaturowym i nie pasł tak jak sheltie mniejszych zwerząt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote=Q'CELTIC]mysle ze jak bedzie miala temperament, nie polamie sie na zakrecie i bedzie aportowac to zle nie bedzie ale czy aby tak bardzo dobrze ?
czy Milky to typowy przedstawiciel rasy Border Collie twoim zdaniem ?
czy Milky miesci sie w zalozeniach wzorca dla rasy BC ?
to troche smutne aby tak pisac ze 'zle nie bedzie' bo hodowla chyba nie na tym ma polegac ?![/quote]

A miałam się nie mieszać w dyskusję.

To "nie będzie źle" odnosiło się do "dla tego psa". Milky żyje i jest zdrowa, nie?

Moja wizja typowego przedstawiciela bordera jest najzwyklejsza w świecie: czarne umaszczenie + biały przód, koniec ogona, kawałek tylnych łap, kryza i strzałka na głowie (w tej kwestii Nexee nie jest "typowa"). Reszta jest we wzorcu. Choć moim zdaniem ważniejszy od wyglądu jest charakter. Jeżeli nie ma szkody dla zdrowia oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']W zeszłym roku na MŚ wygrał w Mediumach border collie. Wie ktoś z jakiej to hodowli? Przypadek czy mają tam więcej M-kowych borderów?[/quote]

Wygrala Witch - Sweet little Witch of Ulanova, suka urodzona 25.08.2003
po Magical Jeyenne of Ulanova "Jeyenne" i Deerplay Barry "Xeran":

[url]http://www.ulanova.ch/welpen_jeyenne250803.html[/url]

Inne BC biegajace w medium na MS to:
Cristal do Tamaio - Brazylia
Touchango Again Girl - Anglia - [url]http://www.touchango.net/[/url]
Hada of Yamada Island JP - Japonia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']Wygrala Witch - Sweet little Witch of Ulanova, suka urodzona 25.08.2003
po Magical Jeyenne of Ulanova "Jeyenne" i Deerplay Barry "Xeran":

[URL]http://www.ulanova.ch/welpen_jeyenne250803.html[/URL]

Inne BC biegajace w medium na MS to:
Cristal do Tamaio - Brazylia
Touchango Again Girl - Anglia - [URL]http://www.touchango.net/[/URL]
Hada of Yamada Island JP - Japonia[/quote]

Czyli jak widać od przypadku do przypadku rodza sie w róznych organizacjach pojedyncze małe bordery. Tylko to jakos nie świadczy aby ktoś specjalnie zarzucał małymi borderami świat :p

Link to comment
Share on other sites

Przez przypadek natknełamsie na ten filmik na youtube jakis czas temu i chyba to jest ta sama suczka, bo nazywa sie "Witch".
[URL]http://youtube.com/watch?v=aAXfjTIyAgM[/URL] to jest ten przebieg chyba. jest niesamowity dla mnie. Jakby co- to nie jest na temat Mek itp, ani tego ze sa lepsze, rzadsze czy nierzadsze. jak napislaam o tej suczce tio przypomnial mi sie ten filmik i postanowilam go wkleic. Zeby nie bylo potem, ze mowie ze bordery M sa lepsze czy gorsze. To w ogole nie na ten temat.
pozdrawiam:)

tak zapytam, bo bardzo nie rozrozniam w tym przypadku. ona jest show czy working?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']A miałam się nie mieszać w dyskusję.

To "nie będzie źle" odnosiło się do "dla tego psa". Milky żyje i jest zdrowa, nie?

Moja wizja typowego przedstawiciela bordera jest najzwyklejsza w świecie: czarne umaszczenie + biały przód, koniec ogona, kawałek tylnych łap, kryza i strzałka na głowie (w tej kwestii Nexee nie jest "typowa"). Reszta jest we wzorcu. Choć moim zdaniem ważniejszy od wyglądu jest charakter. Jeżeli nie ma szkody dla zdrowia oczywiście.[/quote]

kazdy kto nie umrze - zyje a inaczej kazdy kto umrze nie zyje
nie kazdy ktory zyje - jest zdrowy
nie kazdy BC trzyma wzorzec
nie kazdy black&white to BC
to tez mozna tutaj napisac bo i tak nie odpowiedzialas na pytania wiec tak luzno i ja odniose sie do twojej odpowiedzi ;-)

[quote name='prittstick08']tak zapytam, bo bardzo nie rozrozniam w tym przypadku. ona jest show czy working?[/quote]

a co ma w rodowodzie ?
isds czy sh ch ?
no i pytanie ma zla konstukcje
nie nalezalo zapytac czy ona jest working czy show ale czy z takich i jakich linii pochodzi ?
ona jest to
working to jakby pasla
show to jakby byla np multi ch
jesli ma osiagniecia wszedzie i w sportach i pasieniu i na wystawach to znaczy ze jest versatile ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No i tak sie biorą mity ze wiele hodowli na świecie zaczyna produkowac mediumy do sportu bo są lżejsze, zwrotniejsze i lepsze.
Figolandia jestem ciekawa tylko skąd to wziełas. Bujna fantazja czy ktoś Ci to podsunął czy tak dla zasady coby wytłumaczyć wpadki hodowlane wyższym celem ideologicznym? Bo jak widac nie znasz ani jednego przykładu nie mówiac o tych wielu. Tylko nie wiem po co wprowadzasz ludzi w błąd takimi teoriami :shake:[/quote]

[COLOR=black]Pamiętam kiedys na wystawie stałam z pewną hodowczynią borderów i rozmawiałysmy. [/COLOR]
[COLOR=black]Nagle moją uwage przykuł młody Alderaan SGIAN DUBH - Indyk, miał wtedy 6 miesięcy chyba. Zapytałam tej hodowczyni z którą rozmawiałam co to za piekny puchaty psiak, ona mi na to "ten i ten" ja mówie piekny!! a ona mówi - [B]nie zachwycaj sie tak bo zanim on sie zbierze do startu Wasz Figo bedzie juz wracał :mad:[/B][/COLOR]
[COLOR=black]No i minęło troche czasu mam siostre Indyka z drugiego miotu po Abby i Bowiem - ta sama krew ;) i niestety hodowca racji nie miał Tola w osiągnieciach sportowych idzie z Figiem łeb w łeb i zapał oraz temperament mają porównywalny - cichutko dodam ze w sprincie może nawet suczka jest lepsza [/COLOR]
[COLOR=black]Wtedy przygode z bc zaczynałysmy dopiero dlatego ten hodowca byl dla nas autorytetem i wypowiedz jej wzielysmy za pewnik!![/COLOR]
[COLOR=black]Juz teraz wiesz LALUNA skąd to sie bierze?? ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Ale w takim razie psy z lini pracujacych nie roznia sie wygladem od tych wystawowych? Ja sie za bardzo na tym nie znam, dlatego pytam. Chodzilo mi glownie o jej wyglad, no ale pochodzenie tez.
pozdrawiam[/quote]

ja nie wiem jak to jest teraz i w innych hodowlach ale dla mnie najwieksza kopalnia wiedzy o BC byli hodowcy moich psow
ja staram sie byc taka dla tych, ktorzy maja ode mnie psy
mam nadzieje ze moja wiedza i moje poglady nie stracily dla nikogo ( ani dla tych od ktorych sie uczylam ani dla tych ktorych ucze teraz ) na wartosci
nie znam rodowodu tej suczki i szczerze to nie chce mi sie go szukac
jak ktos znajdzie link to moge sie wypowiedziec co widze w jej rodowodzie
owszem linie pracujace roznia sie najczesciej
budowa
umaszczeniem
kolorem oczu
dlugoscia wlosa
to takie cztery najczesciej widoczne roznice
ale jak pies ma w rodowodzie glownie sh ch a do tego 'oops' nie odpowiada wzorcowi to moze nie zaczynajmy pisac ze mial byc ale nie wyszedl bo, bo, bo...

[quote name='fuks55'][COLOR=black]Pamiętam kiedys na wystawie stałam z pewną hodowczynią borderów i rozmawiałysmy. [/COLOR]
[COLOR=black]Nagle moją uwage przykuł młody Alderaan SGIAN DUBH - Indyk, miał wtedy 6 miesięcy chyba. Zapytałam tej hodowczyni z którą rozmawiałam co to za piekny puchaty psiak, ona mi na to "ten i ten" ja mówie piekny!! a ona mówi - [B]nie zachwycaj sie tak bo zanim on sie zbierze do startu Wasz Figo bedzie juz wracał :mad:[/B][/COLOR]
[COLOR=black]No i minęło troche czasu mam siostre Indyka z drugiego miotu po Abby i Bowiem - ta sama krew ;) i niestety hodowca racji nie miał Tola w osiągnieciach sportowych idzie z Figiem łeb w łeb i zapał oraz temperament mają porównywalny - cichutko dodam ze w sprincie może nawet suczka jest lepsza [/COLOR]
[COLOR=black]Wtedy przygode z bc zaczynałysmy dopiero dlatego ten hodowca byl dla nas autorytetem i wypowiedz jej wzielysmy za pewnik!![/COLOR]
[COLOR=black]Juz teraz wiesz LALUNA skąd to sie bierze?? ;)[/COLOR][/quote]


:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

No i czego to się człowiek może tu dowiedzieć! Wow! Jeszcze kilka stron tej dyskusji a dojdziecie do wniosku, ze Milki w ogóle BCtem nie jest! Gratulacje! Ale skoro pytacie, gdzie we wzorcu rasy jest mowa o tym, ze biel nie powinna przekraczać 50 %, skoro piszecie, że we wzorcu jest mowa o umaszczeniu irlandzkim a silny white factor jest wadą, skoro szczytem Waszych wymagań wobec przedstawicieli tej rasy jest to, że [quote]nie połamie się na zakręcie i będzie aportować[/quote] a całą specyfikę rasy kwitujecie stwierdzeniem [quote]mały pies zaganiający[/quote], to ja się cieszę, ze od dawna juz nie traktuję for jako źródła wiarygodnej wiedzy i pozostaje mi "pogratulować" Wam...
Milki na pewno nie była wpadką hodowlaną. Dużo wcześniej wiedziałam, że chcę [b]małą[/b] sunię, między innymi dlatego nie decydowałam się na szczenięta z wcześniejszych miotów, czekałam właśnie na miot, z którego jest duża szansa na emkę. A tak nawiasem mówiąc, oryginalny wzorzec FCI podaje wzrost w calach, nieco mniej to 2-3 cale, na centymetry przeliczcie sobie samodzielnie... W każdym razie gdyby taki wzrost byłby wadą, emkowe bordery nie zdobywałyby raczej uprawnień hodowlanych, prawda?
Milki jest zdrową, energiczną, bardzo skoczną sunią, o wspaniałym charakterze i temperamencie i na pewno nie łamie sobie nic na zakrętach ani nie ma najmniejszych problemów z aportem.
A co do rozmnażania... Na pewno nie będę tej decyzji konsultować z Wami.

Dla mnie koniec dyskusji, szkoda czasu. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
A tak nawiasem mówiąc, oryginalny wzorzec FCI podaje wzrost w calach, nieco mniej to 2-3 cale
[/QUOTE]

[URL]http://www.dogdomain.com/FCI/fcistandards/fci-297.htm[/URL]

Powyzej, masz oryginalny standard FCI. Jakies pytania, sugestie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figolandia']No i czego to się człowiek może tu dowiedzieć! Wow! Jeszcze kilka stron tej dyskusji a dojdziecie do wniosku, ze Milki w ogóle BCtem nie jest! Gratulacje! Ale skoro pytacie, gdzie we wzorcu rasy jest mowa o tym, ze biel nie powinna przekraczać 50 %, skoro piszecie, że we wzorcu jest mowa o umaszczeniu irlandzkim a silny white factor jest wadą, skoro szczytem Waszych wymagań wobec przedstawicieli tej rasy jest to, że a całą specyfikę rasy kwitujecie stwierdzeniem , to ja się cieszę, ze od dawna juz nie traktuję for jako źródła wiarygodnej wiedzy i pozostaje mi "pogratulować" Wam...
Milki na pewno nie była wpadką hodowlaną. Dużo wcześniej wiedziałam, że chcę [B]małą[/B] sunię, między innymi dlatego nie decydowałam się na szczenięta z wcześniejszych miotów, czekałam właśnie na miot, z którego jest duża szansa na emkę. A tak nawiasem mówiąc, oryginalny wzorzec FCI podaje wzrost w calach, nieco mniej to 2-3 cale, na centymetry przeliczcie sobie samodzielnie... W każdym razie gdyby taki wzrost byłby wadą, emkowe bordery nie zdobywałyby raczej uprawnień hodowlanych, prawda?
Milki jest zdrową, energiczną, bardzo skoczną sunią, o wspaniałym charakterze i temperamencie i na pewno nie łamie sobie nic na zakrętach ani nie ma najmniejszych problemów z aportem.
A co do rozmnażania... Na pewno nie będę tej decyzji konsultować z Wami.

Dla mnie koniec dyskusji, szkoda czasu. Pozdrawiam.[/quote]

orginalny wzorzec to jest z kraju pochodzenia rasy czyli UK w przypadku Border Collie
pokaz mi tam prosze CALE ?! :roll:
53 cm dla psa suka nieco mniej jak BYK jest napisane
w FCI poslugujemy sie wzorcem FCI i takze wzrost jest w cm podany
gdzie ty te fenomenalne odkrycia swoje robisz ???!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jeszcze kilka stron tej dyskusji a dojdziecie do wniosku, ze Milki w ogóle BCtem nie jest! [/quote]
Jest bo masz rodowód. Ale powinnas wiedzieć ze psy spełniajace wymagania wzorca to takie które nie maja wad okreslonych we wzorcu. Wiec typowy przedstawiciel danego wzorca jest bez wad hodowlanych.
[quote]skoro szczytem Waszych wymagań wobec przedstawicieli tej rasy jest to, że [/quote]
[quote]nie połamie się na zakręcie i będzie aportować [/quote]
Wiesz jak to sie nazywa? MANIPULACJA.
Całe zdanie Asti brzmiało tak
[quote] Myślę jednak, że jeżeli Milky zachowa borderowy charakter, będzie zdrowa i nie połamie się na zakręcie lub podczas skoku to nie będzie źle. [/quote]
Moze nie zauważyłas, ale Asti Cie broniła a nie wyrazała naszych opinii na temat wymagań co do BC
Wiec nie wycinaj komuś słowa po to abys wkładała je w usta osób które nigdy tego nie wypowiedziały.:shake:
[quote]a całą specyfikę rasy kwitujecie stwierdzeniem [/quote]
[quote]mały pies zaganiający [/quote]

Ze niby my mówimy ze bc ma byc małym psem zaganiającym? :crazyeye:
Znowu Ci sie pomieszało. Nie pamiętasz? To Ty bronisz coby bc były użytkowe wiec mają być małe i najlepiej w mediumach bo hodowle sie ukierunkowuja na mediumy.
NArazie okazało sie ze nie znasz żadnych hodowli ukierunkowanych na mediumy i tak sobie palnęłas.
A ja pisałam tylko że:
[quote]jezeli ktoś chce kupić sobie małego psa zaganiajacego to moze kupić sobie sheltie.[/quote]
Figolandia Ty to lepsza jestes niz Stefania w tym tasiemcowym serialu Modzie na Sukces :razz:
[quote]Dużo wcześniej wiedziałam, że chcę [B]małą[/B] sunię, między innymi dlatego nie decydowałam się na szczenięta z wcześniejszych miotów, czekałam właśnie na miot, z którego jest duża szansa na emkę.[/quote]
Szansy za to nie miała tak matka, widocznie nie do końca miała fizyczne możliwosci aby zniesć trud zwiazany z urodzeniem szczeniąt.
[quote]Milki jest zdrową, energiczną, bardzo skoczną sunią, o wspaniałym charakterze i temperamencie [/quote]
Jednak nie wyklucza to tego że może nieść gen letalny skoro w jej miocie martwe były wszystkie szczeniaki płci męskiej a przezyły tylko suczki

Link to comment
Share on other sites

masz :roll:
a jak nie wierzysz to kliknij sobie w necie 'standard border collie'
to ci sie wyswietla z :
FCI, Kennel Club, NZKC, AKC...

[FONT=Arial][SIZE=2]AKC[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]The height at the withers varies from 19" to 22" for males, 18" to 21" for females.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Kennel Club [/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000]SIZE:[/COLOR] Ideal height: Dogs 53cms (21ins); Bitches slightly less.

[LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]NZKC[/SIZE][/FONT]
Height: Dogs 48-53 cm (approx 19-21 in) at withers
Bitches 46-51 cm (approx. 18-20 in) at withers[/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]FCI przetlumaczony na polski[/SIZE][/FONT]
Idealny wzrost to 53 cm dla psa, dla suki nieco mniej.[/LEFT]


ZWROC UWAGE JAKIE MIARY SA PODANE I PRZELICZ SOBIE GRZECZNIE SAMA W DOMCIU NA CM W RAZIE CZEGO
PODAC CI WZOR JAK NALEZY LICZYC ?
AAA I NIE ZAPOMNIJ NAPISAC O WYNIKACH TEGO LICZENIA ;-)

Link to comment
Share on other sites

Pani Saro, CO PANIA TO OBCHODZI??!!
Milki jest malutka, wlascicielka nie ma pretensji o to do nikogo, badania psa wychodza w porzadku, jest sprawna, zdrowa i aktywna, ma dobra psychike - wiec O CO ten halas?! OK, wystarczy napisac raz - [b]Milki jest ZBYT mala jak na bordera[/b], odstaje od wzorca, na wystawy się nie nadaje, powinna być większa (na marginesie, ja rowniez uwazam, ze nie powinna byc rozmnazana). Jesli kogos to zniecheci do kupna BC z Never Never Landu, ok, niech zniecheci, ale nie rozumiem tej nagonki jaka sie teraz odbywa, bo wyglada teraz na nagonke na Bogu ducha winna Milki, a raczej jej wlascicielke, a nie na NNL. Co PANI SARA chce udowodnic wlascicielce Milki? ze jej pies jest brzydki, beznadziejny, karłowaty i najlepiej byłoby gdyby sie w ogóle sie nie urodził?! żałosne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']Pani Saro, CO PANIA TO OBCHODZI??!!
Milki jest malutka, wlascicielka nie ma pretensji o to do nikogo, badania psa wychodza w porzadku, jest sprawna, zdrowa i aktywna, ma dobra psychike - wiec O CO ten halas?! OK, wystarczy napisac raz - [B]Milki jest ZBYT mala jak na bordera[/B], odstaje od wzorca, na wystawy się nie nadaje, powinna być większa (na marginesie, ja rowniez uwazam, ze nie powinna byc rozmnazana). Jesli kogos to zniecheci do kupna BC z Never Never Landu, ok, niech zniecheci, ale nie rozumiem tej nagonki jaka sie teraz odbywa, bo wyglada teraz na nagonke na Bogu ducha winna Milki, a raczej jej wlascicielke, a nie na NNL. Co PANI SARA chce udowodnic wlascicielce Milki? ze jej pies jest brzydki, beznadziejny, karłowaty i najlepiej byłoby gdyby sie w ogóle sie nie urodził?! żałosne.[/quote]

juz ci dziecko tlumacze :roll:
bo nie lubie jak mi ktos KIT wciska co jest we wzorcu napisane :diabloti:

obchodzi mnie tyle zeby ludzie bzdur nie czytali i wyssanych z palca informacji ile BC ma miec wg wzorca w klebie !!!
TYLKO TYLE
reszte napisals TY ;-)

Link to comment
Share on other sites

[b]wix[/b] czytam całą dyskusje, ale chyba trochę inne posty widzimy przed oczami bo ja nigdzie nie zauważyłam żeby Q'Celtic pisała jakies obraźliwe rzeczy o Milki typu że jest brzydka, beznadziejna itp itd. Twoja nadinterpretacja jak na mój gust. Z tego co widzę to rozchodzi się tu głownie o wzrost suni, który jest zdecydowanie za mały (i to jest tez moja opinia) i o nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

no blagam :cool3: to ze Milki jest ZBYT mala to jest FAKT a nie opinia, patrzac we wzorzec. a ze posty PANI SARY mam 'przyjemnosc' czytac nie od wczoraj, to naprawde nie mam ani cienia watpliwosci, w jakim tonie jest to pisane z jej strony ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9788211][B]Q'CELTIC napisala[/B]




wlasnie...
to co wyraznie napisalam
przyklad szczeniaka ktory podalas to NAJDROBNIEJSZY szczeniak z tych dwoch miotow a do tego i tak ich wyglad jest ciut mocniejszy w tym wieku niz szczeniakow z przykladowego miotu w NNL
wybacz :roll: ale nie wiem jak inaczej okreslic taki wyglad oczu, ktory dla mnie jest NIETYPOWY dla szczeniat BC i na pierwszy rzut oka przypomina mi osadzenie i wyglad oka psow tj u ras miniaturowych
do tego nie miesci mi sie w glowie fakt ze glowa BC w wieku 5-6 tygodni moze miescic sie w dloni a szczeniaki te pochodza z linii show...jakby nie patrzec
zernij sobie uprzejmie w rodowody tcyh szczeniat
czy tam ISDS ISDSa pogania ??? :roll:
daj mi moze przyklad szczeniat z PODOBNYCH linii BC TAK WYGLADAJACYCH bo narazie to jak slusznie zauwazyla Ajrisz gdzies wczesniej gadamy o tym jak porownac Mercedesa do Matiza :roll:




jesli sie nie myle ale moze zle umiem czytac :roll:
to przyklad mixa BMD x BC dalas nie po to aby temperament okreslic i porownac ale wyglad i budowe

Torun 200, kiedy to bylo ? :roll:
to w naszej Erze ? :roll:
no, pewnie tak bo nie dopisalas 'pne' :lol:



piszesz o konkretnym psie ?
mix BMD x BC oznacza ze ile w nim BC a ile BMD ?
tak z ciekawosci pytam :roll:
no i ktorego to BC porownujesz do tego mixa ?




chcialam byc tylko uprzejma
no i jestem ciekawa o ktorego BC tak sie martwisz ?



bylo bardzo zrozumiale, napisalas


napisze raz jeszcze skoro to mix to ile w nim BC a ile BMD wg ciebie ?
no i twoim zdaniem jak wg wzorca powiniem wygladac 9 m-czny BC ?
skoro ten mix na zdjeciach lezy to rozumiem ze glownie odnosisz sie do wygladu jego glowy, tak ? no moze jeszcze widac grubosc lap na zdjeciu




jednak bede sie upierac przy tym co pisze
twoim zdaniem ten mix BMD x BC przypomina z budowy niektore 'BC of course' albo jak teraz piszesz 'sa identyczne' te 'BC of course' z tym mixem
wiec moze zadam jeszcze raz pytanie
ile w tym mixie BMD a ile BC twoim zdaniem ?
ktore BC wygladaja jak ten mix, te z tych 'BC of course' lub tych 'identycznych' ?
faktycznie ciezko sie dogadac, bo ja osobiscie nie lubie suczej glowy u psa i we wzorcu wyglad glowy BC jest tez opisany i z tego co wiem to nie powinna przypominac glowy collie[/quote]


Q'CELTIC ja BeataG napisła 8 i nawias daja taka o to emotikonke 8) ( a i tak pasuje :D ) Takze chodziło o Torun Walentynkowy 2008 :)
Gdzie jednak ta sucza głowa zostala dostrzezona .. .. glownie ze wzgledu na zachowanie na ringu ... i bardzo mnie to cieszy ze sa sedziowe ktorzy oprocz wygladu biora pod uwage zachowanie . Bo co nam po wzorcowym psie w wygladu ..jesli charakteru , temperamentu brak?
Dobrze ze rowniez dostrzegaja tusze psow.. i rozmiar srednio pasujacy do wieku ! Chwała Bogu !!!

Nie mam zamiaru pisac ktory/ra przypomina mi Mixa Daisy BC/BPP .
Jak powinien wygladac 9 miesieczny BC? Jak BC ktory jest szczeniakiem a nie psem/suka 4 letnia a przerostami nadwaga i ruchem bullmastifa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Q'CELTIC ja BeataG napisła 8 i nawias daja taka o to emotikonke 8) ( a i tak pasuje :D ) Takze chodziło o Torun Walentynkowy 2008 :)
Gdzie jednak ta sucza głowa zostala dostrzezona .. .. glownie ze wzgledu na zachowanie na ringu ... i bardzo mnie to cieszy ze sa sedziowe ktorzy oprocz wygladu biora pod uwage zachowanie . Bo co nam po wzorcowym psie w wygladu ..jesli charakteru , temperamentu brak?
Dobrze ze rowniez dostrzegaja tusze psow.. i rozmiar srednio pasujacy do wieku ! Chwała Bogu !!!

Nie mam zamiaru pisac ktory/ra przypomina mi Mixa Daisy BC/BPP .
Jak powinien wygladac 9 miesieczny BC? Jak BC ktory jest szczeniakiem a nie psem/suka 4 letnia a przerostami nadwaga i ruchem bullmastifa.[/quote]

zauwazylam co napisala BeataG :roll:
pogadamy jak ta sucza glowa bedzie dostrzezona 25-30 razy OK?
glowy moich wszystkich psow i nie tylko glowy zostaly ocenione mniej wiecej tyle razy i jakos nigdzie nie mam wpisu ze sa ciezkie, grube, spasle, zbyt masywne itp itd
wiec moze twoja radosc jest przedwczesna po JEDNEJ wystawie ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9792844]wielka szkoda :roll:
ale i wielka zeby takie opinie pisac po JEDNTM dostrzezeniu :roll:
nie uwazasz ? :diabloti:
moze chociaz CH PL .....[/quote]
Nie porozmiamy :] Oj nie.. i mam nadziej ze nasza przygoda z wystawami skonczy sie jak najszybciej to mozliwe :cool3::crazyeye:

Nie napisalam ze sucza glowa to super ekstra zajebongo .. spokojnie nie nadinterpretuj. Uwazam ze wyglad to poprostu nie wszytko .

Cieszy mnie ze jesli mielibysmy stawke dwoch psow . to wygra np. ten ktory ma nieco gorsza glowe ale ma "kurwiki" w oczach .:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...