Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote=Q'CELTIC;9771317]i see a ile miot S ma obecnie ? w jakim jest wieku ? i czy to aby dobry wiek do tego aby ocenic jak szczeniaki wyrosly ? :roll:
ech, po raz kolejny powtorze...pani mgr zootechniki :crazyeye:
czy to nie jest aby tak jak pisze sie na stronie NNL :roll:
przyslowiowa zapowiedz miotu brzmi np szczeniaki beda mialy dobry aport, dobra budowe na wystawy, dobre predyspozycje do sportow i dobre instynkty
podkreslam ze mowimy o miocie ktory sie jeszcze NIE URODZIL !!![/quote]
O ich zapowiedziach niczego nie pisałam więc to nie domnie,a co do wieku czytaj ze zrozumieniem proszę podpisałam ich wiek Twoje maja na zdjęciu 6,5 a NNL-ki 7 tygodni to chyba porównywalny wiek,nie sądzisz?
Nie pisaliśmy o tym jak wylądaja dorosłe psy tylko jak wyglądaja szczeniaki w różnym wieku i zdjęcia szczeniąt zalinkowałm więc nie rzucaj tak tym mgr. co ma moje wykrztałcenie do tego? porównujemy chyba szczeniaki w podobnym wieku tu i tam prawda,chyba ,że się myle ale o wielkośc szczeniąt chyba chodziło,nie rozumiem teraz tego co zacytowałm z Twego posta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mudik']Odwal się mój pies nie jest gruby,wiesz bardziej ufam zdaniu wieloletniego hodowcy jakim jest p.Andrzej. Zobaczyłabys teraz Deliego ,pewnie ma jeszce troche tłuszczyku alec zaczął się wyciągać bo zaczęła mu rosnąć kość i jest jednym z najszybszych pśów na kursie mimo,że jest najmłodszy (4 miesiące) wiem ile ważą mudiki na Węgrzech w różnym wieku(5 mieś 10 kg) a mój nie ma zwałów tłuszczu krótki czas był pulchny ale juz nie jest więc zejdź ze mnie proszę i popatrz na ostatni miot NNL po Space jak one sa małe,chude i zabiedzone to chyba trzeba być ślepym,że by tak twierdzić .Jedyne jakie drobne na stronie widziałam to byl ten miot L.
Twój pupis 6,5 tygodnia
[URL]http://www.qceltic.com/litter-7/6.5_week/puppy1a.jpg[/URL]
NNL ki 7 tygodni
po Space i Lizzie
[URL]http://www.bordercollie.pl/nowa_galeria/img/galeria/miniaturka_4863.jpg[/URL]
[URL]http://www.bordercollie.pl/nowa_galeria/img/galeria/miniaturka_4857.jpg[/URL][/quote]


moge sie odwalic, to nie moj problem bo to nie moj zatuczony pies :roll:
w tym akurat z p Andrzejem sie nie zgadzam, uwazam ze dla zdrowia dorastajacego szczeniaka nie powinien miec warstwy tluszczu na zebrach ...zreszta zaden pies w zadnym wieku nie powinien !
ale w sumie to dziwne bo ten sam p Andrzej jak zobaczyl Pepper ( o mocnej kosci dobrych proporcjach ale z doskonale wyczuwalnymi zebrami ! ) jednak ocenil ja baaardzo dobrze a nawet byl uprzejmy powiedziec 'och, naraszcie fajny mocny szczeniak, mam juz dosyc oceniania BC w typie charta na ringach'
no to w takim razie jestem slepa :roll:
a czego maja dowodzic te zdjecia ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Moja Sikra też widziała owce pierwszy raz w wieku 5 lat a próbę zdała.[/quote]

gratulacje
to sie nazywa silny instynkt wrodzony

[quote name='Julix']Skoro psy z Q CELTIC sa tak dobre to chyba nie ma różnicy czy jest ich ilościowo mniej czy więcej od NNL-kow. Jesli sa rzeczywiscie takie super to każdy z nich powinnien "gdzieś się pokazywać" czy to w sporcie, czy w pasieniu itd. Wiec tlumaczenie, ze jest ich po prostu mniej jest chyba słabym argumentem.

Pisze to jako osoba postronna, nie mowie, ktore ze sa gorsze, brzydsze a ktore lepsze, ładniejsze. Kazdy ma swoj gust itp.[/quote]

alez ja sie nie tlumacze ani moich psow :roll:
kazdy wlasciciel robi i pokazuje sie z psem gdzie chce a jak nie chce to sie nie pokazuje ;-)
czy to jakis przymus aby brac udzial w wystawach czy psich zawodach ? ja nie mam takiego ultimatum w umowie sprzedazy szczeniaka zapisanego :roll:
a NNL ma ? albo wystawy albo zawody inaczej szczeniaka rodzina nie dostanie ? bo jak chce for fun cos robic to jest be i sie nie nadaje
a ile psow trafia do wlascicieli owiec, bo bo przeciez BC ktory nie pasie to nie BC ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9771455]moge sie odwalic, to nie moj problem bo to nie moj zatuczony pies :roll:[/quote]
Mój pies NIE JEST ZATUCZONY!
[quote]
w tym akurat z p Andrzejem sie nie zgadzam, uwazam ze dla zdrowia dorastajacego szczeniaka nie powinien miec warstwy tluszczu na zebrach ...zreszta zaden pies w zadnym wieku nie powinien ![/quote]czyli ma nie mieć tłuszczu w ogóle tak?, no to trudno, ja mam inne zdanie widze jak mój pies biega jak sie rozwija i nie jest kluska tylko rośnie wyciąga sie i juz tylko troche ma tkanki tłuszczowej i dobrze czuc mu żebra.

[quote]
a czego maja dowodzic te zdjecia ?[/quote]Tego,że nie jest prawdą to co napisano wcześniej ,że WSZYSTKIE obecne bc z NNL sa gorsze,słabsze ,drobne itp drbny był jeden miot po Alice a co poniektórzy rozciągaja to na wszystkie szczenięta.

[quote=Q'CELTIC;9771484]bo bo przeciez BC ktory nie pasie to nie BC ! :mad:[/quote]
Jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem Saro nie napisałam,że ten który nie pasie tylko ten który W OGÓLE NIE REAGUJE w żaden sposób na owce,to jest DLA MNIE nie halo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']O ich zapowiedziach niczego nie pisałam więc to nie domnie,a co do wieku czytaj ze zrozumieniem proszę podpisałam ich wiek Twoje maja na zdjęciu 6,5 a NNL-ki 7 tygodni to chyba porównywalny wiek,nie sądzisz?
Nie pisaliśmy o tym jak wylądaja dorosłe psy tylko jak wyglądaja szczeniaki w różnym wieku i zdjęcia szczeniąt zalinkowałm więc nie rzucaj tak tym mgr. co ma moje wykrztałcenie do tego? porównujemy chyba szczeniaki w podobnym wieku tu i tam prawda,chyba ,że się myle ale o wielkośc szczeniąt chyba chodziło,nie rozumiem teraz tego co zacytowałm z Twego posta.[/quote]

ja o zupie ty o ........
napisalam w jaki sposob ocenisz TERAZ miot S jak WYROSL skoro jest tak mlody ???
czy ja zle zeby skladam jak pisze ? :roll:
nie, pisalysmy o miocie L jak wyrosl i do tego odnosily sie poprzednie wypowiedzi
proponuje w takim razie porownac rozne mioty w NNL w tym samym wieku a nie dwa po tej samej matce, to bedzie chyba bardziej wiarygodne ? :roll:
i dopiero to przeciwstawic zdjeciom psow z hodowli Q'Celtic z roznych miotow :eviltong:
np do wyboru - alfabet jest dlugi a szczeniaki w NNL rodza sie alfabetycznie i juz prawie caly zostal wykorzystany od pazdziernika 2003 wiec problemu z porownaniem paru roznych miotow nie bedzie chyba ? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Tego,że nie jest prawdą to co napisano wcześniej ,że WSZYSTKIE obecne bc z NNL sa gorsze,słabsze ,drobne itp drbny był jeden miot po Alice a co poniektórzy rozciągaja to na wszystkie szczenięta.[/quote]
A miot po Pessi miot L też? bo wczesniej sama to przyznałaś!
Czyli juz dwa, po Pessi i po Alice - wlasnie o te mioty mi chodzi caly czas, równiez to przyznalas !!
Dwa drobne i zabiedzone mioty to bardzo duzo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Mój pies NIE JEST ZATUCZONY!

czyli ma nie mieć tłuszczu w ogóle tak?, no to trudno, ja mam inne zdanie widze jak mój pies biega jak sie rozwija i nie jest kluska tylko rośnie wyciąga sie i juz tylko troche ma tkanki tłuszczowej i dobrze czuc mu żebra.

Tego,że nie jest prawdą to co napisano wcześniej ,że WSZYSTKIE obecne bc z NNL sa gorsze,słabsze ,drobne itp drbny był jeden miot po Alice a co poniektórzy rozciągaja to na wszystkie szczenięta.[/quote]


moim zdaniem byl na pewno 3 tygodnie temu jak go widzialam w ZK
jak wyglada teraz nie wiem ?
moze sie wyciaga, moze nie ?
moze sie rozwija, moze nie ?
lepiej zeby nie mial warstwy tkanki tluszczowej na zebrach , no chyba ze we wzorcu jest napisane ze powinien miec ?
nie znam tak dobrze wzorca Mudika ale za to znam doskonale wzorzec BC i tam jest wyraznie napisane jakie maja byc zebra :lol:

moim zdaniem im dalej w las tym gorzej :diabloti:
szczeniaki czesto, coraz czesciej drobniejsze, oczy w coraz gorszym stanie, wagi pozostawiajace wiele do zyczenia, nowi wlasciciele zaczynaja zycie z psem od kroplowek, antybiotykow, wydaja krocie na suplementy na stawy, kosci itp
to twoim zdaniem tak powinno wygladac hodowanie ??? no to faktycznie hodowca nie jestem !!!

[quote name='Mudik']Jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem Saro nie napisałam,że ten który nie pasie tylko ten który W OGÓLE NIE REAGUJE w żaden sposób na owce,to jest DLA MNIE nie halo.[/quote]

a jak reaguje na wszystko inne jak typowy BC to jest BC czy nie ?
czy to jest halo czy nie halo ?
czy jak nie majac owiec w miescie zagania samochody, rowerzystow i deskorolki to jest halo ?
mnie to do szczescia nie jest potrzebne, tobie jest ?

Link to comment
Share on other sites

Ależ to nie było do Ciebie Qceltic, ale skoro poczułaś sie zobowiązana, żeby odpisać, to coś w tym musi być...
Nie pisałam w sensie przymusu, bo jesli pies nie ma z tego przyjemności, to naprawde jest to bez sensu...Jak wiadomo BC potrzebuje kontaktu z właścicielem, dlatego uważam, że cwiczenie z psem nie przeszkadza w niczym, wrecz myśle, że decydując sie na tą rase jesteśmy świadomi jej chęci pracy z człowiekiem...
Co do pasienia to widze, że Mudik mnie już uprzedziała.
Wybacz, ale nie wiem jakie umowy podpisują przyszli właściele psów z NNL. Chodziło mi o to, że wypisywanie, że psów z NNL jest wiecej niż z Qcelitc i to ma wpływ na to, że psów z NNL pokazujących sie jest wiecej, nie jest dla mnie argumentem.

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9771559]moim zdaniem byl na pewno 3 tygodnie temu jak go widzialam w ZK
jak wyglada teraz nie wiem ?
moze sie wyciaga, moze nie ?
moze sie rozwija, moze nie ?
lepiej zeby nie mial warstwy tkanki tluszczowej na zebrach , no chyba ze we wzorcu jest napisane ze powinien miec ?
nie znam tak dobrze wzorca Mudika ale za to znam doskonale wzorzec BC i tam jest wyraznie napisane jakie maja byc zebra :lol:

[/quote]
Ale ja wiem,że
rozwija się dobrze,rosnie i wyciąga,co do tego co widziałaś trafiłaś na ten moment kiedy było okrągły (trwało to 2 tyg około)(nie zapomninaj ,że to były tylko 2 pupisy stale przy mamie i żarły mleka ile wlezie) nawet jesli się pomyliłam i przesadziłam z dodatkiem tego mleka w proszku to wolałam stopniowo zmienic karme i odstawic mleko a nie gwałtownie odchudzać ograniczając jedzenie,zawsze jak sie zmniejsza racje organizm najpierw spala białko a potem tłuszcz,nie zamierzałam więc tego zrobić,zmieniłam mu karme ma sporo ruchu.
Jeśli zatuczony pies tak śmiga na treningach daje rade kilkugodzinnym spacerom do lasu,po krótkiej drzemce znów gotów do działania,ciągle coś chce robić,biegać,ćwiczyć to chyba taki zatuczony jednak nie jest
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/426299ed17e03ee8.html][img=http://images32.fotosik.pl/181/426299ed17e03ee8m.jpg][/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Skoro psy z Q CELTIC sa tak dobre to chyba nie ma różnicy czy jest ich ilościowo mniej czy więcej od NNL-kow. Jesli sa rzeczywiscie takie super to każdy z nich powinnien "gdzieś się pokazywać" czy to w sporcie, czy w pasieniu itd. Wiec tlumaczenie, ze jest ich po prostu mniej jest chyba słabym argumentem.

Pisze to jako osoba postronna, nie mowie, ktore ze sa gorsze, brzydsze a ktore lepsze, ładniejsze. Kazdy ma swoj gust itp.[/quote]

a do kogo to bylo ?
kto firmuje swoim nazwiskiem hodowle Q'Celtic ?
chlop ze wsi obok, brat sasiadki ? kuzyn szwagra ?
wybacz ale w hodowli Q'Celtic psami, miotami, ciezarnymi i rodzacymi sukami, odchowywaniem szczeniat i WSZYSKIM co jest z hodowla zwiazane zajmuje sie wlasciciel.......moze to dla niektorych jest niezrozumiala ale dla mnie NIE :diabloti:

w wolnej chwili zrobie rozpiske ktore szczenie z kazdego miotu co robi
co prawda nie widze abym podpierala sie takim argumentem o jakim piszesz ale skoro tak twierdzisz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Może i źle to ujęłam spieszyłam sie ale bc który tak reaguje na owce to copś dla mnie nie halo a ten jężyk to schowaj ,nie zachowuj się jak przedszkolak,w końcu jesteś strasza ode mnie, a tak a propos ile psów od Ciebie procentowo coś robi w psich sportach ,szkoleniu ?[/quote]


Mudik wydaje mi się, że hodowca nie zawsze ma wpływ na to czy przyszli własciciele jego szczeniąt zajmą się sportem, wystawami czy cholera wiec jeszcze czym innym. O tym to my sobie mozemy zadecydować zostawiając szczeniaka u siebie, ale powiedz mi kogo teraz stać na utrzymanie hodowli składającej się z dajmy na to 30 psów? I w jakim stopniu taki hodowca może każdemu psu z osobna poświecić swój czas. Wybacz, nawet gdybym miała możliwość to takiej sfory bym miec nie chciała. Wolę mieć mniej i poświęcić każdemu więcej czasu.
A procentowo porównywanie tutaj chyba nie ma sensu bo wiadomo, że jedna hodowla od drugiej ma znacznie więcej miotów, a im więcej urodzonych psów w hodowli tym większe prawdopodobienstwo, że np psy te będa wystawiane, trenowane do sportów itp

[quote name='"Julix"']Skoro psy z Q CELTIC sa tak dobre to chyba nie ma różnicy czy jest ich ilościowo mniej czy więcej od NNL-kow. Jesli sa rzeczywiscie takie super to każdy z nich powinnien "gdzieś się pokazywać" czy to w sporcie, czy w pasieniu itd. Wiec tlumaczenie, ze jest ich po prostu mniej jest chyba słabym argumentem.

Pisze to jako osoba postronna, nie mowie, ktore ze sa gorsze, brzydsze a ktore lepsze, ładniejsze. Kazdy ma swoj gust itp[/quote]

Julix do Ciebie odniose to samo co wyżej. Nie hodowca decyduje o tym czy nawet najbardziej wybitny pies będzie pokazywany. Często jest tak, że właściciel to obiecuje a póxniej z psa robi kanapowca i nie masz na to wpływu. I niestety tak jest, że im więcej w danej hodowli miotów tym większe prawdopodobieństwo, ze pokażą się one na wystawach, zawdoach itp ! To chyba logiczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julix']Ależ to nie było do Ciebie Qceltic, ale skoro poczułaś sie zobowiązana, żeby odpisać, to coś w tym musi być...[/quote]

tak, dokladnie i tylko to co napisalam w poprzednim poscie ;-)

[quote]Nie pisałam w sensie przymusu, bo jesli pies nie ma z tego przyjemności, to naprawde jest to bez sensu...Jak wiadomo BC potrzebuje kontaktu z właścicielem, dlatego uważam, że cwiczenie z psem nie przeszkadza w niczym, wrecz myśle, że decydując sie na tą rase jesteśmy świadomi jej chęci pracy z człowiekiem...[/quote] naprawde ? a czy ja gdzies napisalam ze psy ode mnie sa przymuszane do wspolpracy ze swoimi wlascicielami ?
a kto uwaza ze cwiczenie z psem w czyms przeszkadza ?
gdzie ja cos takiego napisalam ?
dla mnie to czywiste ze decydujac sie na ta rase bierzemy pod uwage ten fakt ze bedzie chcial z nami wspolpracowac
czy gdzies moja wypowiedz zaprzecza temu ?
skad bierzez te stwierdzenia ? z jakis moich wypowiedzi ? :roll:

[quote]Co do pasienia to widze, że Mudik mnie już uprzedziała.[/quote]nie wiem w czym zaiste :roll:

[quote]Wybacz, ale nie wiem jakie umowy podpisują przyszli właściele psów z NNL.[/quote]ja tym bardziej i dlatego napisalam o tym ze JA czegos takiego nie mam w umowie :roll:

[quote]Chodziło mi o to, że wypisywanie, że psów z NNL jest wiecej niż z Qcelitc i to ma wpływ na to, że psów z NNL pokazujących sie jest wiecej, nie jest dla mnie argumentem.[/quote]ale to sa fakty, chyba inaczej procentowo obliczasz ilosc psow udzielajacych sie w czymkolwiek w stosunku ile sie urodzilo w hodowli x do hodowli y
czy jaki inny chcesz schamat obliczen przyjac ? :roll:

[quote name='Julix']Odniosłam sie do postu osoby, która wcześniej o tym napisała.[/quote]

to jest na to prosta metoda !!!
ZACYTUJ WYPOWIEDZ TEJ OSOBY :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']... popatrz na ostatni miot NNL po Space jak one sa małe,chude i zabiedzone to chyba trzeba być ślepym,że by tak twierdzić .[/quote] Powiedz mi prosze czy róznica 2 kg przy 8 tygodniowych szczenietach( suczkach) to dużo czy mało? Szczeniaki po jednym ojcu i tak szczeniak ważący 3 kg pochodzi z miotu gdzie było 5 piesków , szczeniak ważący 5 kg jest z miotu liczącego 7 piesków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ale ja wiem,że
rozwija się dobrze,rosnie i wyciąga,co do tego co widziałaś trafiłaś na ten moment kiedy było okrągły (trwało to 2 tyg około)(nie zapomninaj ,że to były tylko 2 pupisy stale przy mamie i żarły mleka ile wlezie) nawet jesli się pomyliłam i przesadziłam z dodatkiem tego mleka w proszku to wolałam stopniowo zmienic karme i odstawic mleko a nie gwałtownie odchudzać ograniczając jedzenie,zawsze jak sie zmniejsza racje organizm najpierw spala białko a potem tłuszcz,nie zamierzałam więc tego zrobić,zmieniłam mu karme ma sporo ruchu.
Jeśli zatuczony pies tak śmiga na treningach daje rade kilkugodzinnym spacerom do lasu,po krótkiej drzemce znów gotów do działania,ciągle coś chce robić,biegać,ćwiczyć to chyba taki zatuczony jednak nie jest
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/426299ed17e03ee8.html"][img=http://images32.fotosik.pl/181/426299ed17e03ee8m.jpg][/URL][/quote]

czyli przyznajesz mi racje ze BYL w momencie kiedy go widzialam ? :diabloti:
dziekuje bo juz myslalam ze moze mam omamy wzrokowe :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']Powiedz mi prosze czy róznica 2 kg przy 8 tygodniowych szczenietach( suczkach) to dużo czy mało? Szczeniaki po jednym ojcu i tak szczeniak ważący 3 kg pochodzi z miotu gdzie było 5 piesków , szczeniak ważący 5 kg jest z miotu liczącego 7 piesków.[/quote]


Jeszcze sie odniose do postu który Ewo zacytowałaś (fragmentu postu Mudik). To, ze pies daje mocne szczenięta jeszcze nic nie oznacza. Zła opieka nad maluchami, zarobaczenie, brak mleka matki czy tez małe ilości mogą naprawdę takie szczenięta odmienić na słabe i mizerne. Oczywiście, zeby zaraz mi ktoś nie zarzucił, nie mówię tu o żadnej hodowli w tej chwili. Podaję tylko przykłady i hipotetyczną sytuację. Tak więc jak widzisz, geny to nie wszystko. Nie trzeba być geniuszem żeby o tym wiedzieć;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]alez ja sie nie tlumacze ani moich psow :roll:
kazdy wlasciciel robi i pokazuje sie z psem gdzie chce a jak nie chce to sie nie pokazuje ;-)
czy to jakis przymus aby brac udzial w wystawach czy psich zawodach ? ja nie mam takiego ultimatum w umowie sprzedazy szczeniaka zapisanego :roll:
a NNL ma ? albo wystawy albo zawody inaczej szczeniaka rodzina nie dostanie ? bo jak chce for fun cos robic to jest be i sie nie nadaje
a ile psow trafia do wlascicieli owiec, bo bo przeciez BC ktory nie pasie to nie BC ! :mad:[/QUOTE]


Zapytałaś mnie czy to przymus-odpowiedziałam.

[QUOTE]ja tym bardziej i dlatego napisalam o tym ze JA czegos takiego nie mam w umowie :roll:
[/QUOTE]

Sugerująć po drodze, że inni mają. Nie wiem co Ty Qceltic masz w umowie, tak samo jak NNL, czy inne hodowle. Jak bede brać z jakieś hodowli wtedy mnie bedzie interesować, co jest w danej umowie.



[QUOTE]Często jest tak, że właściciel to obiecuje a póxniej z psa robi kanapowca i nie masz na to wpływu[/QUOTE]
Ale to hodowca decyduje komu sprzedaje szczeniaka, skoro nie ma zaufania do przyszłych włścicieli to czemu oddaje psiaka?
Poza tym hodowca chyba utrzymuje kontakt z właścicielami? Czy sie myle?


[QUOTE]ale to sa fakty, chyba inaczej procentowo obliczasz ilosc psow udzielajacych sie w czymkolwiek w stosunku ile sie urodzilo w hodowli x do hodowli y
czy jaki inny chcesz schamat obliczen przyjac ? :roll: [/QUOTE]


Ja tego nie obliczalam procentowo. Jak ciebie Q CELTIC to interesuje to mozesz wyliczyc. I podac ewentualne wyniki.

Chociaz w sumie, chyba z ciekawosci sobie policze.
[QUOTE]to jest na to prosta metoda !!!
ZACYTUJ WYPOWIEDZ TEJ OSOBY :roll: [/QUOTE]


Wybacz, ale nie bede sie cofać pare stron wcześniej zeby znaleźć tą wypowiedź , skoro Ty tez to mozesz zrobic.... to była ewaf.

Juz mi sie odechcialo cokolwiek pisac. Nie mam zamiaru juz Ciebie tez zadreczac. Wiec nie trudz sie, zeby mi odpisywac.

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9771702]czyli przyznajesz mi racje ze BYL w momencie kiedy go widzialam ? :diabloti:
dziekuje bo juz myslalam ze moze mam omamy wzrokowe :roll:[/quote]


Ale jaka szybka interwencja .. widac jak niektorym piesek przytyje iora sie za odchudzanko i a tego co Pisze Mudik szczeniak ma sie super i popyla po torze.. szkoda ze nie wszyscy ODCHUDZAJA swoje psy ... Czemu Sara tak Cie boli ze Mudiowy szczyl byl zaznaczam byl.. lekko przytuczony?? Ja bym sie matrwila tymi ktore NON stop SA tłuste poprostu .. i zadnych diet nie widac.. ZUPEŁNIE !!!

Jeszcze jedno Q'CELTICnie bede drugi raz wstawiła tych samych linkow.. skoro odnosilas sie do ojej wypowiedzi nad ktora byly fotki to moglabys sie pofatygowac a nie odpowiadac bez sensu !!

Link to comment
Share on other sites

Ta rozmowa do nieczego nie prowadzi. Ona juz nawet nie jest o NNL, a tym bardziej o tym, co trzeba dostac przy kupnie rodowodowego szczeniaka.
Przypieprzanie sie do czyichś psow i krytywani ich, ze sa brzydki i grube to juz przegecie. Starczy juz objezadzania psa Mudika, no byl gruby kiedys- masz rację- jak Ci właścicielka potwierdzi jeszcze raz słowo w słowo, ze mialas racje to Cie rozsadzi ze szczescia i dumy? Stop. rozmowa przeobraza sie w lapanie za slowka, cytowanie co kto powiedzial i jak, co w ogole nie jest zwiazane nawet z psami.

Q'Cetic- zamiast siedziec non stop na dogomani (caly czas, wczorajszy caly wieczor tez- jestes online), zajmij sie moze psami. Nie tylko zreszta Ty, ale głownie ty.
Co to zmieni , ze zrobisz statystyki ile psow od Ciebie pracuje, a ile nie i jaki schemat obliczen wybierzesz. Moze zaloz na to oddzielny temat?

Wnosze do moderatora o zamkniecie tego CHATU, albo o zmiane tytułu
tematu oraz posegregowanie tego na kilka oddzielnych watkow. Np na "najazd na NNL- hodowla h***** czy dobra?", "pasienie u borderow-potrzebne czy nie", "temat o niczym- pyskowka" "ciaza u suk- kiedy patologiczna" i kilka innych by sie znalazlo. No i pierwszych kilka stron zostawic pod tytulem takim, jaki jest.

pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Ale jaka szybka interwencja .. widac jak niektorym piesek przytyje iora sie za odchudzanko i a tego co Pisze Mudik szczeniak ma sie super i popyla po torze.. szkoda ze nie wszyscy ODCHUDZAJA swoje psy ... Czemu Sara tak Cie boli ze Mudiowy szczyl byl zaznaczam byl.. lekko przytuczony?? Ja bym sie matrwila tymi ktore NON stop SA tłuste poprostu .. i zadnych diet nie widac.. ZUPEŁNIE !!![/quote]

to nie szybka interwencja ale swierdzenie mojego osobistego odczycia po zobaczeniu tego psa
Mudik wrecz domagal sie tego wiec wypiowiedzialam sie na ten temat i jest to MOJE ZDANIE
to co pisze Mudik...a widzialas tego psa ? wiesz jak teraz wyglada ? dotykalas go wtedy kiedy ja ?
o czym wiec piszemy ?

czy to jakis zarzut w stosunku fo moich psow ?
bo piszesz ze wszystcy ODCUDZAJA swoje psy a piszesz do mnie wiec rozumiem ze ja powinnam odchudzic swoje psy, tak ?
a ile razy i kiedy ostatnio je dotykalas i stwierdzilas ze sa za grube ?
czy wogole kiedykolwiek w zyciu je dotykalas ?
ja sobie tego nie przypominam
no i ktore sa wg ciebie non stop tluste > ktore moje i ktore inne jesli nie o moich piszesz bo nie wiem o jakich ?


[quote]Jeszcze jedno Q'CELTICnie bede drugi raz wstawiła tych samych linkow.. skoro odnosilas sie do ojej wypowiedzi nad ktora byly fotki to moglabys sie pofatygowac a nie odpowiadac bez sensu !![/quote]ok nie wstawiaj, odszukam to i zerkne sama
zadowolona ?
odpowiem jak obejrze i odniose sie do twojego poprzednego postu wtedy tez

[quote name='prittstick08']Ta rozmowa do nieczego nie prowadzi. Ona juz nawet nie jest o NNL, a tym bardziej o tym, co trzeba dostac przy kupnie rodowodowego szczeniaka.
Przypieprzanie sie do czyichś psow i krytywani ich, ze sa brzydki i grube to juz przegecie. Starczy juz objezadzania psa Mudika, no byl gruby kiedys- masz rację- jak Ci właścicielka potwierdzi jeszcze raz słowo w słowo, ze mialas racje to Cie rozsadzi ze szczescia i dumy? Stop. rozmowa przeobraza sie w lapanie za slowka, cytowanie co kto powiedzial i jak, co w ogole nie jest zwiazane nawet z psami.

Q'Cetic- zamiast siedziec non stop na dogomani (caly czas, wczorajszy caly wieczor tez- jestes online), zajmij sie moze psami. Nie tylko zreszta Ty, ale głownie ty.
Co to zmieni , ze zrobisz statystyki ile psow od Ciebie pracuje, a ile nie i jaki schemat obliczen wybierzesz. Moze zaloz na to oddzielny temat?

Wnosze do moderatora o zamkniecie tego CHATU, albo o zmiane tytułu
tematu oraz posegregowanie tego na kilka oddzielnych watkow. Np na "najazd na NNL- hodowla h***** czy dobra?", "pasienie u borderow-potrzebne czy nie", "temat o niczym- pyskowka" "ciaza u suk- kiedy patologiczna" i kilka innych by sie znalazlo. No i pierwszych kilka stron zostawic pod tytulem takim, jaki jest.

pozdrawiam:)[/quote]

brzydkie i grube to pewnie o moich :crazyeye: no bo pewnie inaczej byc nie moze :evil_lol:
nie pomyslalas o tym ze moge miec stale lacze :eviltong:
czy to ja chce robic statystyki ?
jesli sie nie myle to zostalam o to poroszona
i wybacz, zrobie to dopiero wtedy kiedy NNL zrobi swoja :roll:
w koncu ona pierwsza zostala o to poproszona ;-)
ach i swoje zale napisz do wszystkich ktorzy sie tutaj udzialaja a nie personalnie do mnie
zauwaz ze mnie wplatano w ta dyskusje, a raczej moja hodowle i moje psy uzywajac linkow do zdjec szczeniat z mojej hodowli, ja pare dni wczesniej nie bylam nawet zarejestrowana na dogo jeszcze :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9772000]
to co pisze Mudik...a widzialas tego psa ? wiesz jak teraz wyglada ? dotykalas go wtedy kiedy ja ?
o czym wiec piszemy ?
[/quote]
CHyba mogła widzieć,nie pamiętam czy dokładnie wtedy co Yy ale raczej z tydzien po, bo wtedy kiedy byłam w ZK jeszcze nie zaczelismy kursu z małym,ale nawet jak jeszce nie widziała to ma szanse zobaczyc bo razem trenujemy wiesz?,a jak dam rade to next pon sie zjawie z małym, a propos wielkości ile miała wtedy Twoja Pepper i czemu jeszcze nic o niej nie ma na stronie?Z ciekawości pytam poza tematem ,że tak powiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julix']Zapytałaś mnie czy to przymus-odpowiedziałam.



Sugerująć po drodze, że inni mają. Nie wiem co Ty Qceltic masz w umowie, tak samo jak NNL, czy inne hodowle. Jak bede brać z jakieś hodowli wtedy mnie bedzie interesować, co jest w danej umowie.




Ale to hodowca decyduje komu sprzedaje szczeniaka, skoro nie ma zaufania do przyszłych włścicieli to czemu oddaje psiaka?
Poza tym hodowca chyba utrzymuje kontakt z właścicielami? Czy sie myle?





Ja tego nie obliczalam procentowo. Jak ciebie Q CELTIC to interesuje to mozesz wyliczyc. I podac ewentualne wyniki.

Chociaz w sumie, chyba z ciekawosci sobie policze.



Wybacz, ale nie bede sie cofać pare stron wcześniej zeby znaleźć tą wypowiedź , skoro Ty tez to mozesz zrobic.... to była ewaf.

Juz mi sie odechcialo cokolwiek pisac. Nie mam zamiaru juz Ciebie tez zadreczac. Wiec nie trudz sie, zeby mi odpisywac.[/quote]

zapytalam sie czy to przymus wystawiac albo brac udzial w zawodach a nie czy to przymus pracowac w formie jaka ci odpowiada ze swoim psem :roll:

zgadza sie, to hodowca wybiera domy ( przynajmniej tak jest u mnie ) i utrzymuje kontakt z wlascicielami
ale co jedno ma do drugiego ?
jak ktos deklaruje ze bedzie np biegal z psem a potem woli z num uczyc sie sztuczek to mam za kare psa obebrac jak i tak wiem ze zarowno pies jak i wlasciciel sa szczesliwi ?
dalam przyklad nie zwiazany z zadnym psem i konkretnym wlascicielem zeby byla jasnosc !
bedziesz liczyc moje psy ? bo jak mohe to skad bedziesz miala info o tym co ktory robi ? tak z ciekawosci pytam :roll:
ja nic nie sugeruja co kto ma w umowie to nadinterpretacja twoja
napisalam ze JA czegos takiego nie mam i ze nie wiem co maja inni !
nie pros o wybaczenie, post brzmial tak jakbys pisala do mnie a nie w odpowiedzi na czyjs cytat, to nie moj post i nie ja powinnam wstawic cytat, do ktorego sie odnosilam
jak ja cos pisze w odpowiedzi na czyjs konkretny post to cytuje a jak nie cytuje to znaczy ze pisze ogolnie
proste !
to w twoim interesie jest aby byc dobrze zrozumiala jak dla mnie to mozesz pisac od tzw czapy ile tylko chcesz :cool1:

[quote name='Mudik']CHyba mogła widzieć,nie pamiętam czy dokładnie wtedy co Yy ale raczej z tydzien po, bo wtedy kiedy byłam w ZK jeszcze nie zaczelismy kursu z małym,ale nawet jak jeszce nie widziała to ma szanse zobaczyc bo razem trenujemy wiesz?,a jak dam rade to next pon sie zjawie z małym, a propos wielkości ile miała wtedy Twoja Pepper i czemu jeszcze nic o niej nie ma na stronie?Z ciekawości pytam poza tematem ,że tak powiem.[/quote]

to moje kondolencje w takim razie dla trenerow ktorzy przyjeli psa w takiej formie i zakwalifikowali go do skokow i treningow :diabloti:

Pepper dzisiaj dokladnie konczy 3 m-ce
nic nie ma na stronie bo moj webmaster jest zajety ;-)
tak samo jak nie ma jeszcze przeniesionego miotu M do dzialu Litters, tak samo jak nie ma tableki rodowodowej i zmian w zapowiedzi miotu i innych takich dupereli ;-)
powod jest w kazym przypadku ten sam - jak webmaster upora sie ze swoja praca to wtedy usiadziemy i zmiany rozne sie pojawia
pasuje ? :evil_lol:

[quote name='Julix']Qceltic chyba zarówno ja jak i Ty w takim razie źle rozumiemy swoje posty, dlatego też jest to mój ostatni post na ten temat. Szkoda czasu na takie cos ;)[/quote]


pewnie tak, szkoda czasu ;-)

[quote name='RudaPaskuda']to może chcesz porozmawiać z dr Dejneką, Dr Niżańskim...To są ich słowa z przez nich napisanej książki,wiec zaraz to Ty wyjdziesz na niedouczona hodowczynie....

ps.tak gwoli ścisłości nie skończyłam jeszcze...[/quote]

poprosze tytul ksiazki na ktora sie powolujesz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9772146]to moje kondolencje w takim razie dla trenerow ktorzy przyjeli psa w takiej formie i zakwalifikowali go do skokow i treningow :diabloti:

Pepper dzisiaj dokladnie konczy 3 m-ce
nic nie ma na stronie bo moj webmaster jest zajety ;-)
tak samo jak nie ma jeszcze przeniesionego miotu M do dzialu Litters, tak samo jak nie ma tableki rodowodowej i zmian w zapowiedzi miotu i innych takich dupereli ;-)
powod jest w kazym przypadku ten sam - jak webmaster upora sie ze swoja praca to wtedy usiadziemy i zmiany rozne sie pojawia
pasuje ? :evil_lol:[/quote]
Ale po co ta ironia ,poprostu zapytałam,chciałam o niej poczytać i tyle a że niczego nie było to spytałam.
A co do kondycji to trenujemy od 3 tygodni i chyba bieganie tunelików na początek to chyba nawet dla niego dobrze,więcej ruchu to dla grubego psa chyba zbawienne:diabloti::diabloti:
A i nie pamiętam kiedy sie widziałyśmy ale jeśli 3 marca to był juz po pierwszym treningu,już na kolejnym i kolejnym był chudszy więc nie rozumiem Twego sarkazmu co do trenera,kładkę mieliśmy później a nie pierwszych zajęciach i zaczynał od położonej na ziemi .
I wreszcie jakie SKOKI !?:crazyeye: oszalałaś my biegamy MIĘDZY skrzydełkami hopek on jest za mały na skoki, za wariata mnie masz ,żebym dała malcowi skakać w tym wieku!
A co do wagi to jest na początkach straaasznie gruba mix onka i może to też pomoże jej schudnąć.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...