Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote=Q'CELTIC;9766852]
[B]''Zastosowanie:[/B]
Oilatum emulsja polecana jest do łagodzenia stanu podrażnionej, suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry, a także do kąpieli niemowląt''

co ma mycie szczeniat przez matke wspolnego z sucha, swedzaca i luszczaca sie skora ?
nie wiedzialam ze matka w jezyku na slinie ma w skladzie ciekla parafine ?! ;-)
no ale widac musze sie jeszcze poduczyc troche ....
no i druga sprawa, matka nie wylizywala ale chyba najistotniejsze jest wylizywanie przez matke nieco innych czesci ciala niz pyskow ;-)
chodzi o pobudzenie wydalania glownie wiec chyba nie przez odwor paszczowy sie to dzieje ?! ;-)
nie ma powodow aby przy zdrowym szczeniaku, nawet jesli matka sie nim nie zajmuje wystarczajaco poddawac go kapielom w cieklej parafinie za kazdym razem...no i ile razy dziennie ?
o czym my rozmawiamy ?
a po co szczeniaka calego do kapieli wsadzac i wogole po co te kapiele
zeby pobudzic wydalanie u szczeniaka to znam inne sposoby i wystarczy brzuszek pomasowac w nie w kapiel parafinowa go wsadzac ;-)[/quote]

[B]"a także do kąpieli niemowląt" - [/B]szczeniaki sie wypróżniają, czasami zdarza się (nawet jeśli większość dnia poświęcasz szczeniakom), że któryś wpełznie w kupke i ubrudzi sobie łapke, brzuszek etc. Mówie tutaj o szczeniakach do 3 tygodnia życia. Jeśli matka ich nie wylizuje to człowiek musi je czyścić, prawda? Dlatego po konsultacji z wet. dermatologiem szczeniaczki były czyszczone ręcznikiem zamoczonym w wodzie z dodatkiem Oilatum - który ładnie czyścił włos i nie podrażniaj skóry. Minus jest taki że Oilatum natłuszcza włos na dość długo.
Ile razy dziennie? - jak szczeniak sie ubrudził to był czyszczony.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

63 dzien ciąży-wczesny poród(krótka ciąża, ale już nie patologia),64d.c.(wczesny poród-normalna ciaza),65d.c-wypośrodkowany poród-data wyznaczonego wcześniej porodu,66d.c-późny poród, ale w granicach fizjiologi...
Czyli 57d.c.jakby nie patrzec jest przedwczesny...

I Saro oraz reszta towarzystwa.Zamydlanie wątku zaczeło się od sporu o hodowlę NNL jakiś czas temu.Bo wątek ma zupełnie inny tytył(chociaz z literówką sic..)niż waga urodzeniowa szczeniąt w danych hodowlach, albo dyskusją nad porodami.I w takim razie może sie umówimy na jakiś chat bo to się robi po prostu przydługie i NIE NA TEMAT(wiec wybacz ze zignoruję Twoją prośbe o nierozmydlanie wątku który dawno jest rozmydlony)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']63 dzien ciąży-wczesny poród(krótka ciąża, ale już nie patologia),64d.c.(wczesny poród-normalna ciaza),65d.c-wypośrodkowany poród-data wyznaczonego wcześniej porodu,66d.c-późny poród, ale w granicach fizjiologi...
Czyli 57d.c.jakby nie patrzec jest przedwczesny...

I Saro oraz reszta towarzystwa.Zamydlanie wątku zaczeło się od sporu o hodowlę NNL jakiś czas temu.Bo wątek ma zupełnie inny tytył(chociaz z literówką sic..)niż waga urodzeniowa szczeniąt w danych hodowlach, albo dyskusją nad porodami.I w takim razie może sie umówimy na jakiś chat bo to się robi po prostu przydługie i NIE NA TEMAT(wiec wybacz ze zignoruję Twoją prośbe o nierozmydlanie wątku który dawno jest rozmydlony)[/quote]

naprawde skonczylas weterynarie ??? :diabloti:
bo moim zdaniem teraz to juz na pewno zciemniasz :roll:
ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Znajdz, prosze, szczeniaka z innym przydomkiem tak zabiedzonego i tak wygladajacego jak ten i pamietaj ze musi sie jeszcze zmiescic w dloni!![/quote]

6 tygodni
[URL]http://www.come-by.com/puppies_files/black&whitemale-6wk.jpg[/URL]

ten sam 4 tygodnie. oprucz roznicy "nasaczenia ":D siersci nie widze znaczacej roznicy !
i [URL]http://www.come-by.com/puppies_files/Blackwhitemale1.jpg[/URL]


Natomiast
[URL]http://www.dogbreedinfo.com/bordernese.htm[/URL] Daisy 9 monhths ... z budowy przypomina coponiektore bordery ... w podobnym wieku...!!!!:shake: i nie na zdjeciach tylko (te bc of cors;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']Daj dobry przyklad :diabloti:

Do Wroclawia jest z 8 godzin jazdy, mialam wiezc surowizne w aucie?
Jadly akurat szyje z indyka. BARF pozostawia bardzo szerokie pole dzialania, jak nie ma miesa mozna kupic kefir/jogurt/ser i jakies wazywa/owoce.
Ale moze kiedys skorzystam z twojej rady. Pamietasz jak mi pisalas ze karmisz takimi taniutkimi puszkami produkowanymi z odpadow wedliny i makaronem? I ze takie tanie i wygodne :shake:

A moze Tino niesie francuza??? Dodaj prosze ze jeden z tych szczeniakow w wieku roku wygral rase na klubowce z klasy mlodziezy...
[/quote]

Barf owszem pozostawia wiele do zyczenia, niestety w Twoim wykonaniu jest to widocznie złe. Złe bo o ile podstawa to korpusy z kurczaków i szyjki z indyka to nic dziwnego ze są takie problemy kostne, odwapnienie suki, i cechy karłowatosci u szczeniąt, bardzo widoczne w chwili opuszczania z hodowli. Mimo iz potem własciciele robia co mogą, aby nadgonić te braki zywieniowe.
Oczywiscie mozemy założyc ze Tino akurat niesie francuza.
Ale sprzedajac po tym szczeniaki do sportu, to chyba lekkie przegięcie. Dla ludzi chcacych psy do sportu nie zawsze zależy na wyglądzie. Ale zalezy na zdrowiu. Francuz to wada bardzo powazna u psów które trafia do sportu. Zreszta pewnie dla tych co chca do wystaw tez bedzie dyskwalifikująca.
Wiec skoro jestes tak dobrze zorientowana ze Tino jest nosicielem tej wady, to powinnas każdego własciciela uprzedzic o tym. Aby świadomie podejmowali ryzyko kupujac psa do sportu czy do wystaw.
Bo pewnie mała to pociecha ze którys sedzia nie zauwazy francuza. Wazne ze przekazuje francuza duzej ilosci szczeniaków i to olbrzymie ryzyko czy komus sie uda zahamwowac czy nie kazdy moze chcec podejmować.

I apropo mojego zywienia moich psów. Moje psy nie sa odwapnione i nic im nie dolega. I sa i zawsze były karmione dwa razy dziennie. Zreszta zawsze o tym pisałam. Wieczorem sucha karma obecnie Best Choice a rano albo naturalnie albo puszka. Bez makaronu. CO do tych wedlin w puszce to chyba cos Ci sie ze tak powiem pokiełbasiło. DO zadnych puszek nikt nie wkłada wędlin. Czy one tanie, no nie wiem. tak pod 10 zł to podchodza. Ale to i tak nie jest podstawa zywieniowa moich psów. A dodatkowo maja codzienna porcje smakołyków w postaci miesa wołowego, lub serc wołowych.
Co jest troche kosztowne ale przy tej ilosci psów moge sobie pozwolić.
Napewno nie bede ich pchac korpusami czy szyjkami bo prawie tam nie ma wartosciowego miesa. Za to duzo skóry i u kurczaków wszelkiego rodzaju antybiotyków i innej chemi i kosci. Ale oczywiscie rozumiem ze koszty w tak duzej hodowli graja role i nie bedziesz kupowac wołowiny bo byłoby to nie opłacalne.

[quote name='I-w-o-n-a'][B]"a także do kąpieli niemowląt" - [/B]szczeniaki sie wypróżniają, czasami zdarza się (nawet jeśli większość dnia poświęcasz szczeniakom), że któryś wpełznie w kupke i ubrudzi sobie łapke, brzuszek etc. Mówie tutaj o szczeniakach do 3 tygodnia życia. Jeśli matka ich nie wylizuje to człowiek musi je czyścić, prawda? Dlatego po konsultacji z wet. dermatologiem szczeniaczki były czyszczone ręcznikiem zamoczonym w wodzie z dodatkiem Oilatum - który ładnie czyścił włos i nie podrażniaj skóry. Minus jest taki że Oilatum natłuszcza włos na dość długo.
Ile razy dziennie? - jak szczeniak sie ubrudził to był czyszczony.[/quote]

Chyba minusem jest także ze ta emulsja zawiera parafine Chcesz powiedziec ze ta parafina zostawała potem długo na włosach i suka zlizywała to ze szczeniaka a pewnie i rodzeństwo :crazyeye:
Oczywiscie wiesz jakie własciwosci w przewodnie pokarmowym ma parafina i w jakich wyjatkowych sytuacjach ja stosujemy i co ona powoduje?
To chyba nic dziwnego ze pokarm nie był dobrze przyswajany jak szczeniaki sa przecierane parafiną. :shake:
Wiesz ze w składzie jest 63,4% parafiny ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']to może chcesz porozmawiać z dr Dejneką, Dr Niżańskim...To są ich słowa z przez nich napisanej książki,wiec zaraz to Ty wyjdziesz na niedouczona hodowczynie....

ps.tak gwoli ścisłości nie skończyłam jeszcze...[/quote]

ja sie nie musze martwic ze wyjde na niedouczona ;-)
to ty twierdzisz i to teraz podpierajac sie przynajmniej jednym znanym mi nazwiskiem ze porod w 63 dniu to porod przedwczesny :roll:
jestes pewna ze sie pan Dr Nizanski zechce podpisac pod twoimi slowami ? :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']6 tygodni
[URL]http://www.come-by.com/puppies_files/black&whitemale-6wk.jpg[/URL]

ten sam 4 tygodnie. oprucz roznicy "nasaczenia ":D siersci nie widze znaczacej roznicy !
i [URL]http://www.come-by.com/puppies_files/Blackwhitemale1.jpg[/URL]


Natomiast
[URL]http://www.dogbreedinfo.com/bordernese.htm[/URL] Daisy 9 monhths ... z budowy przypomina coponiektore bordery ... w podobnym wieku...!!!!:shake: i nie na zdjeciach tylko (te bc of cors;) )[/quote]

Były juz podawane przyklady ISDSow :roll: w hodowli nnl nie ma ISDSow wiec nie ma czego porownywac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a'][B]"a także do kąpieli niemowląt" - [/B]szczeniaki sie wypróżniają, czasami zdarza się (nawet jeśli większość dnia poświęcasz szczeniakom), że któryś wpełznie w kupke i ubrudzi sobie łapke, brzuszek etc. Mówie tutaj o szczeniakach do 3 tygodnia życia. Jeśli matka ich nie wylizuje to człowiek musi je czyścić, prawda? Dlatego po konsultacji z wet. dermatologiem szczeniaczki były czyszczone ręcznikiem zamoczonym w wodzie z dodatkiem Oilatum - który ładnie czyścił włos i nie podrażniaj skóry. Minus jest taki że Oilatum natłuszcza włos na dość długo.
Ile razy dziennie? - jak szczeniak sie ubrudził to był czyszczony.[/quote]


jesli dobrze widze to zacytowalam calosc zastosowania, wiec i to o kapieli niemowlat :roll:
musisz mi to chyba wytlumaczyc prostszym jezykiem ;-)
zaczelo sie od tego ze matka szczeniat nie jest zbyt dobra matka i nie stymuluje szczeniat do wydalania innymi slowy nie dba o nie i nie wylizuje w k\okresie kiedy dobra matka by to robila i jak
czy do tego potrzebna jest kapiel parafinowa ?
czy potrzebna jest kapiel parafinowa aby szczeniaka stymulowac do wydalania ?
dalej piszesz ze chodzi o szczeniaki do 3go tyg zycia i ze chodzi o to ze nawet jak ktos jest przy szczeniakach cale dnie to nie sposob uniknac ze w g..nie wpelzna przypadkiem
czy do tego jest potrzeba kapiel parafinowa calego szczeniaka za kazdym razem ?
mnie sie wydaje ze do tego wystarczy odrobila papieru i ew miejscowe mycie ?
po co za kazdym razem myc calego szczeniaka w kapieli parafinowej ?
wez mi to w prosty sposob wytlumacz prosze ???
bo mnie niestety nasuwa sie malo parlamentarne okreslenie ze jak szczeniaki pozostawione sa dlugo kazdego dnia same to tak sie w tym g...wytarzaja ze nie pozostaje nic innego jak je kapac ciagle a do tego pewnie po takiej sierdci to lepiej takie g...potem splywa i sie na przyszlosc do wlosow nie lepi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9768149]
porod w 63 dniu to porod przedwczesny :roll:
:-o[/quote]

Czytaj dobrze to co piszę!!!:mad: 63-wczesny poród(krótka ciąza,ale już nie patologia)

poród przedwczesny to patologia...

w '75r mówili o granicach porodu 54-72 dzień ale to było daaawno i wiedza sie trochę pozmieniała.

A może nie wiesz co to znaczy wczesny poród i dlaczego tak sie dzieje?


a Laluna-odwapnienie w czasie ciąży nie zawsze jest spowodowane błędami zywieniowymi, bo są psy prowadzone na dobrej suchej a i tak mają tęzyczki(patrz:yorki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']Czytaj dobrze to co piszę!!!:mad: 63-wczesny poród(krótka ciąza,ale już nie patologia)

poród przedwczesny to patologia...

w '75r mówili o granicach porodu 54-72 dzień ale to było daaawno i wiedza sie trochę pozmieniała.

A może nie wiesz co to znaczy wczesny poród i dlaczego tak sie dzieje?


a Laluna-odwapnienie w czasie ciąży nie zawsze jest spowodowane błędami zywieniowymi, bo są psy prowadzone na dobrej suchej a i tak mają tęzyczki(patrz:yorki)[/quote]


oops faktycznie niedokladnie napisalam :roll:
czy nadal uwazasz ze porod w 63 dniu to WCZESNY POROD ' KROTKA CIAZA ALE JUZ NIE PATOLOGIA ???
i naprawde dr Nizanski zechce sie pod tym podpisac ?
TO JA POPROSZE !!!
chce to miec na pismie od niego !!!
bo dla mnie jako hodowcy ( niedouka :roll: ) wszystkich innych wetow i danych z x ksiazek jakie w zyciu przeczytalam na ten temat oraz x stron w necie dziwnie inaczej to wyglada :-o
zapytam wprost : o kotach czy psach piszesz teraz ?

ps w 1974 roku jeszcze o hodowli nie myslalam wiec sie nieco pozniej uczylam i widac z nowszych ksiazek ;-)

prosze cie albo zmien wydzial, moze jeszcze nie jest za pozno albo moze zacznij sie uczyc ;-)
narazie twoj poziom wiedzy jest dla mnie jako dla niedouka, laika, hodowcy 7 miotow drastycznie niski, sorry

Link to comment
Share on other sites

A ja bym poprosiła Ewę o naprawde szczerą odpowiedz bo dotyczy to też mnie ponieważ Tino jest dziadkiem Nony, czy istnieje ryzyko że przenosi francuza ? Czy Space ma lub miał francuza ? I jak to moze sie odnosić do potomstwa Space i do jego ewentualnych wnucząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']
a Laluna-odwapnienie w czasie ciąży nie zawsze jest spowodowane błędami zywieniowymi, bo są psy prowadzone na dobrej suchej a i tak mają tęzyczki(patrz:yorki)[/quote]

Owszem, ale skoro wiele szczeniaków ma jakies cechy skarłowacenia to znaczy ze cos szwankuje. W pierwszym miocie Rose suczki mialy tez mała wage i to jest na stronie a to było tylko 7 szczeniaków.
Nie wiem czy nadrobiły, ale chetnie zobacze te suczki z pierwszego miotu do jakiego wzrostu dociągnęły. Jedna zdaje sie jest bardzo maleńka.

A Skoro juz jestesmy przy naszych lekarzach to dr Skrzypczak mówił ze olbrzymim błedem jest pchanie w psa tyle kosci. A tutaj codziennie kosci.

Link to comment
Share on other sites

to ie jest temat o BARFie jak i o innych nie zwiazanych z tą sprawą rzeczach, a mod powinien to zamknąc!

postaram sie załatwic Ci saro na piśmie od dr Wojtka NIżańskiego ze 63 dzień to poród WCZESNY(bo mam nadzieje ze wiesz dlaczego jest to wczesny i coś o piku LH wiesz i kryciu pred i po owulacji...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Owszem, ale skoro wiele szczeniaków ma jakies cechy skarłowacenia to znaczy ze cos szwankuje. W pierwszym miocie Rose suczki mialy tez mała wage i to jest na stronie a to było tylko 7 szczeniaków.
Nie wiem czy nadrobiły, ale chetnie zobacze te suczki z pierwszego miotu do jakiego wzrostu dociągnęły. Jedna zdaje sie jest bardzo maleńka.

A Skoro juz jestesmy przy naszych lekarzach to dr Skrzypczak mówił ze olbrzymim błedem jest pchanie w psa tyle kosci. A tutaj codziennie kosci.[/quote]

mala poprawka, Rose rodzila raz w 2006 i 4 samce byly niezywe (?)
odchowywala tylko 3 szczeniaki - suczki
mimo tego szczeniaki byly malutkie wiec nie mozna mowic o tym ze za duzo ich miala itp
widzialam i nosilam na rekach osobiscie jednego z tych szczeniat wiec wiem co mowie !

[quote name='RudaPaskuda']to ie jest temat o BARFie jak i o innych nie zwiazanych z tą sprawą rzeczach, a mod powinien to zamknąc!

postaram sie załatwic Ci saro na piśmie od dr Wojtka NIżańskiego ze 63 dzień to poród WCZESNY(bo mam nadzieje ze wiesz dlaczego jest to wczesny i coś o piku LH wiesz i kryciu pred i po owulacji...)[/quote]

podobno wiem sporo ale chyba z innych ksiazek sie ucze ;-)
pierwszy raz czytam ze u psa porod w 63 dniu to porod WCZESNY
oznacza to ni mniej ni wiecej ze moje wszystkie suki rodzace w terminie ! wszystkie ! bez ingerencji i cesarskich ciec ! ...wszystkie mialy porody przedwczesne :roll:
dlatego baaaardzo cie prosze abys mi to na pismie dala ze dr Nizanski podpisuje sie pod tym co napisalas i ze o PSACH mowimy tutaj !!!
niestety nie jestem z tym dr na takiej spoufalej plaszczyznie zebym Wojtek mogla pisac ale.......skoro ty jestes to zapewnie nie bedzie problemu z uzyskaniem takiego stwierdzenia ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wydawało mi się że dość jasno napisałam.

[quote=Q'CELTIC;9768239]
czy do tego potrzebna jest kapiel parafinowa ?[/quote]

Nie kąpiel. Przecieranie szczeniaka ręcznikiem zanurzonym w wodzie z dodatkiem oilatum.

[quote=Q'CELTIC;9768239] czy potrzebna jest kapiel parafinowa aby szczeniaka stymulowac do wydalania ?[/quote]

Nie. Szczeniaki były myte. Nie stymulowane do wydalania.

[quote=Q'CELTIC;9768239] czy do tego jest potrzeba kapiel parafinowa calego szczeniaka za kazdym razem ?[/quote]

Nie były kąpane za każdym razem, generalnie to były kąpane w całości 2 (?) razy (nie pamiętam dokładnie). Po kąpieli były płukane w wodzie. Jak zachodziła taka potrzeba były czyszczone miejscowo.
Sczeniaki nie lizały się nawzajem. Alice też ich nie lizała, tylko stymulowana do wydalania, i to też nie zawsze, i wtedy były stymulowane przez człowieka.
Nie miały biegunek, Alice też nie miała. Szczeniaki Alice z jej pierwszego miotu rozwijały się podobnie. A jako dorosłe nie są małymi psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']A ja bym poprosiła Ewę o naprawde szczerą odpowiedz bo dotyczy to też mnie ponieważ Tino jest dziadkiem Nony, czy istnieje ryzyko że przenosi francuza ? Czy Space ma lub miał francuza ? I jak to moze sie odnosić do potomstwa Space i do jego ewentualnych wnucząt.[/quote]
Nie licz na to.
Ale skoro Tino przeniosi francuza to znaczy ze potomstwo po nim moze miec gen odpowiedzialny za te wadę. Szczeniak po nim nie musi mieć, ale moze przekazywac potomstwu i w którymś tam pokoleniu może to wyjśc.
Wady hodowlane idące od reproduktorów są o wiele wiekszym zagrozeniem dla danej rasy, szczególnie jezeli reproduktor zostawia dużo dzieci.

[quote]Nie były kąpane za każdym razem, generalnie to były kąpane w całości 2 (?) razy (nie pamiętam dokładnie). Po kąpieli były płukane w wodzie. Jak zachodziła taka potrzeba były czyszczone miejscowo.[/quote]Parafiny nie zmyjesz sama wodą. Zreszta jak sama zauwazyłas długo zostaje na siersci.
Parafine podaje sie psu kiedy cos zje niezbyt strawnego i to mu utkwi w jelitach.
Parafina w przeciwieństwie do oleju lnianego nie wchłania sie z przewodu pokarmowego, a oblepia przewód i nadaje poslizg wszystkiemu co jest w jelitach. W sumie po parafinie pies ma niezły poslizg utrzymujacy sie nawet do 2-3 dni zanim zacznie normalnie trawić.
Jezeli suka która akurat karmi szczeniaki naliże sie tej parafiny no to tez wszystko szybko przelatuje. A to nie jest najlepsze.

No i ile włąsciwie razy były czyszczone. Bo raz mówisz ze dwa razy a innym razem że
[quote]Ile razy dziennie? - jak szczeniak sie ubrudził to był czyszczony.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie licz na to.
Ale skoro Tino przeniosi francuza to znaczy ze potomstwo po nim moze miec gen odpowiedzialny za te wadę. Szczeniak po nim nie musi mieć, ale moze przekazywac potomstwu i w którymś tam pokoleniu może to wyjśc.
Wady hodowlane idące od reproduktorów są o wiele wiekszym zagrozeniem dla danej rasy, szczególnie jezeli reproduktor zostawia dużo dzieci.[/quote]

No to juz lalunia ci odpowiedziala. I tak wszystcy wszystko lepiej ode mnie wiecie o moich psach, ich zywieniu, szczeniakach, porodach, itd

[quote name='LALUNA']Parafiny nie zmyjesz sama wodą. Zreszta jak sama zauwazyłas długo zostaje na siersci.
Parafine podaje sie psu kiedy cos zje niezbyt strawnego i to mu utkwi w jelitach.
Parafina w przeciwieństwie do oleju lnianego nie wchłania sie z przewodu pokarmowego, a oblepia przewód i nadaje poslizg wszystkiemu co jest w jelitach. W sumie po parafinie pies ma niezły poslizg utrzymujacy sie nawet do 2-3 dni zanim zacznie normalnie trawić.
Jezeli suka która akurat karmi szczeniaki naliże sie tej parafiny no to tez wszystko szybko przelatuje. A to nie jest najlepsze.

No i ile włąsciwie razy były czyszczone. Bo raz mówisz ze dwa razy a innym razem że[/quote]

Nie umiesz czytac ze zrozumieniem prawda?

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy tutaj krzyczą że mamy sie pytac u źródla, jak sie zapytałam to mnie zbyłas ze Laluna odpowiedziała, nie chce odpowiedzi od Laluny tylko od Ciebie, do Ciebie kierowałam zapytanie. To nie jest jakieś pytanie żeby sie zapytać czy żeby cos dołozyć to żali i pretensji, pytam sie bo nie wiem czy w przyszłosci nie będe chciala szczeniaka po Nonie, a jezeli jest taka sytuacja to wole darować sobie dopuszczanie jej ( o ile zdobędzie uprawnienia).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']Wszyscy tutaj krzyczą że mamy sie pytac u źródla, jak sie zapytałam to mnie zbyłas ze Laluna odpowiedziała, nie chce odpowiedzi od Laluny tylko od Ciebie, do Ciebie kierowałam zapytanie. To nie jest jakieś pytanie żeby sie zapytać czy żeby cos dołozyć to żali i pretensji, pytam sie bo nie wiem czy w przyszłosci nie będe chciala szczeniaka po Nonie, a jezeli jest taka sytuacja to wole darować sobie dopuszczanie jej ( o ile zdobędzie uprawnienia).[/quote]

Tino dal niebieskie oko u 3 czarno bialych szczeniat z tego co pamietam. 1 z nich u mnie w hodowli.
Poleczka miala lekkiego francuza.
O innych nie wiem.
Space nie ma idealnie prostego przodu, ale nie nazwalabym tego francuzem (i sedziowie na wystawach tez tego nie stwierdzili).
Space jest tylko/az polowa genow w Twojej Nonie. Wez pod uwage ze ma tez matke (nie znaczy to ze uwazam ze z Raisa jest cokolwiek nie halo !!!)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']Były juz podawane przyklady ISDSow :roll: w hodowli nnl nie ma ISDSow wiec nie ma czego porownywac[/quote]

Pytalas o inne przypomki inne szczenieta . W takim razie ISDSy uwazasz jako zabiedzone szczenieta?

Martwilabym sie bardziej tymi drugimi gigantycznymi wygladajacymi jak baryłki i mixy z bernenczykami..bo one jak dorosleja wcale na lepsze nic sie nie zmienia. nie zauwazylam ze szczeniaki nieprawidlowo sie rozwijaly . sa proporcjonalne. ( te do ktorych tak sie przyczepilas)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']Wydawało mi się że dość jasno napisałam.



Nie kąpiel. Przecieranie szczeniaka ręcznikiem zanurzonym w wodzie z dodatkiem oilatum.



Nie. Szczeniaki były myte. Nie stymulowane do wydalania.



Nie były kąpane za każdym razem, generalnie to były kąpane w całości 2 (?) razy (nie pamiętam dokładnie). Po kąpieli były płukane w wodzie. Jak zachodziła taka potrzeba były czyszczone miejscowo.
Sczeniaki nie lizały się nawzajem. Alice też ich nie lizała, tylko stymulowana do wydalania, i to też nie zawsze, i wtedy były stymulowane przez człowieka.
Nie miały biegunek, Alice też nie miała. Szczeniaki Alice z jej pierwszego miotu rozwijały się podobnie. A jako dorosłe nie są małymi psami.[/quote]

[FONT=Arial][quote]Nie są mokre ;-) Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt, szczeniaki były (zgodnie z instrukcją dermatologa) myte w ciepłej wodzie z dodatkiem Oilatum ([/FONT][URL="http://www.domzdrowia.pl/42471,oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml.html"][FONT=Arial][COLOR=#000000]http://www.domzdrowia.pl/42471,oilat...li-500-ml.html[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial]).
Ich sierść była natłuszczona, więc wyglądają jakby były mokre.[/quote][/FONT]

[FONT=Arial]po pierwsze dlaczego dermatologa ?[/FONT]
[FONT=Arial]po drugie skoro napisalas ze Alice jest taka sobie mamusia to sugerowalo ze tego preparatu uzywacie do stymulowania szczeniat do wydalania[/FONT]
[FONT=Arial]chociaz dziwi fakt ze nie znalazlam zadnego zdjecia szczeniaka z jej pierwszego miotu ( z ktorego jest twoja suczka ) ktory bylby jakos dziwnie tlusty czy inaczej mowiac ktory ma nadmiernie natluszczona siersc [/FONT]
[FONT=Arial]malo tego w tym pierwszym miocie nie widac tez jakis zbytnich przebarwien pod oczami u szczeniat[/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][quote] ewaf napisala :[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Oilatum, całkiem mozliwe ze te oczy to faktycznie ta emulsja wywołująca zapalenie oczek a nie "łzawienie przez rozwój kanalików". Proponowłabym samemu sprawdzic na sobie jak oczy bedą sie zachowywałay jak sie dostanie ta emulsja do oczu, może wtedy bedzie można zaradzić nadmiernie łzawiącym oczkom. Poza tym nie boisz sie że szczeniaki bedą zlizywać z siebie tą emulsje ?[/quote][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial]no. Ewa zlituj sie ;-) przeciez I-w-o-n-a wyraznie napisala co i ile razy robiono ze szczeniakami uzywajac yej emilsji [/FONT]:roll:

[FONT=Arial][SIZE=2][B][quote]"a także do kąpieli niemowląt" - [/B]szczeniaki sie wypróżniają, czasami zdarza się (nawet jeśli większość dnia poświęcasz szczeniakom), że któryś wpełznie w kupke i ubrudzi sobie łapke, brzuszek etc. Mówie tutaj o szczeniakach do 3 tygodnia życia. Jeśli matka ich nie wylizuje to człowiek musi je czyścić, prawda? Dlatego po konsultacji z wet. dermatologiem szczeniaczki były czyszczone ręcznikiem zamoczonym w wodzie z dodatkiem Oilatum - który ładnie czyścił włos i nie podrażniaj skóry. Minus jest taki że Oilatum natłuszcza włos na dość długo.
Ile razy dziennie? - jak szczeniak sie ubrudził to był czyszczony.[/quote][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]a w pierwszej twojej opdowiedzi bylio napisane ze ze dwa razy teraz ze nie kapany ale myty recznikiem zamoczonym w wodzie z tym preparatem[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]wiec nie dziw sie ze prosze po raz kolejny o wytlumaczenie bo co post to inna dostaje odpowiedz :roll:
[/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Pytalas o inne przypomki inne szczenieta . W takim razie ISDSy uwazasz jako zabiedzone szczenieta?[/quote]

wrecz przeciwnie
wyraznie napisalam odnoszac sie do postu twojej kolezanki ze kazde zdjecie kazdego ISDSa ktore wstawila wyglada lepiej niz kazde szczenie niezaleznie po jakich rodzicach ( show czy bardziej tych niby sportowych ) w hodowli NNL ostatnio

a poza tym czy nie ogladalas Babe swinki z klasa ?
tam masz na prostym przykladzie pokazana hodowle psow ISDS ( i generalnie wyidealizowana do potrzeb filmu )

[quote]Martwilabym sie bardziej tymi drugimi gigantycznymi wygladajacymi jak baryłki i mixy z bernenczykami..bo one jak dorosleja wcale na lepsze nic sie nie zmienia. nie zauwazylam ze szczeniaki nieprawidlowo sie rozwijaly . sa proporcjonalne. ( te do ktorych tak sie przyczepilas)[/quote]nie podzielam twojego zmartwienia
no chyba ze napiszesz mi definicje 'barylki' :roll:
bo jesli wg ciebie zdrowy, poprawnie odchowany i zadbany szczeniak z typowa dla swojego wieku waga jest 'barylka' lub 'brojler collie' jak tez niektorzy okreslaja takie szczenieta to nie pozostaje mi nic innego jak napisac ze to przykre czytac, ze zdrowe szczeniaki sa wysmiewane na rzecz tych niedozywionych, o nietypowym dla ich wieku wygladzie i rozwoju :roll:

[quote name='Mudik']Laluna skoro szczenięta były myte ponieważ suka ich nie myła to skąd stwierdzenie,że parafine zlizywała? jak ich nie myła to i parafiny nie zlizywała,logiczne chyba ?[/quote]

a inne szczeniaki ?
pierwsze oznaki zabaw miedzy szczeniakami mozna juz obserwowac miedzy 2-3 tyg ich zycia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...