Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='Paskuda_Bandzior']To skąd psy urodzone i wychowane w NNL mają championaty i osiagnięcia na wystawach? :???:[/quote]


Układy dziewczyno nie wiesz o tym :D :P rany MOD !!!!!!!! albo zamknij ten temat albo pousuwaj posty nie dotyczące tematu albo je gdzieś przenieś !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Śnieżynka']Układy dziewczyno nie wiesz o tym :D :P rany MOD !!!!!!!! albo zamknij ten temat albo pousuwaj posty nie dotyczące tematu albo je gdzieś przenieś !!!!![/quote]

Bardzo duzo ukladow u wielu sedziow w wielu krajach :diabloti:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp'][URL]http://img137.imageshack.us/img137/9425/obrazek4766er3.jpg[/URL]
zdjecie ze strony hodowli Nnl [URL="http://www.bordercollie.pl"]www.bordercollie.pl[/URL]

[URL]http://img80.imageshack.us/img80/475/puppy1cku6.jpg[/URL]
zdjecie ze strony hodowli Q'cetic [URL="http://www.qceltic.com"]www.qceltic.com[/URL]

Nie było innych zdjec niestety choc jeszcze ze dwa tygodnie temu jak ogladalam szczeniaczki bylo zdjec wiecej na roznych stronach teraz poznikaly, pewnie juz wydane ale z tych co przedstawilam widac wlasnie ta roznice o ktora mi chodzi
Nie wiem w jakim wieku sa szczeniaczki na tych fotkach ale mniej wiecej zbliżonym jezeli ktos zna ich wiek to moze mi pomoze[/quote]
Apstra****ąc od "tematu" dyskusji, szczenię nnl jest bardziej w typie working ale ma jedno lepsze pigment,mi sie bardzo nie podoba,żeby nie merle miał w wieku 5-7 tygodni takie braki pigmentu na nosie.
i jeszcze jedno psy z nnl maja temperamenty bordera i instynkt,czego coponiektóre w QC niestety nie a border to dla mnie przede wszystkim charakter. Zresztą NNL ma bardziej angileski typ a nie grube szołowe misie które zaczynają wyglądać jak aussie,sorry ale dla mnie nie tędy droga.kilka postów dalej po cytowanym przeze mnie sa zdjęcia pupisów szołów,rany one są grube jak prosiaki, a QC mojego mudika uznała,za zbyt grubego ,on przy nich to chudzina. A jak w NNL się traktuje i żywi psy to trochę wiem(swego czasu pomagałam Ewie) i więcej wkłada czasu i serca w zakupy jedzenia dla psów niż swojego. dla mnie EOT bo to juz gigantyczny OFF sie zrobił.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac, bardziej podobaja mi sie psy z Qceltic, niz terazniejsze NNL-ki. Przyrownanie braku pigmentu do niedowagi jest dla mnie niestosowne - to jak stawiac na jednym miejscu mercedesa z matizem.
Ponadto, patrzac na poprzednie mioty hodowli Never Never Land, szczenieta wydawaly sie zupelnie inne, majac czyste oczy i odpowiednia wage. Byc moze dla Was malenkie borderki sa strzalem w dziesiatke w historii rasy, w ten fakt wnikac nie chce. Jednak wedlug mnie, border nie jest przerosnietym sheltie, i taki typ mi kompletnie nie odpowiada. Oprocz dobrego charakteru, chcialabym aby byl zdrowy i wygladal jak BC, mimo ze psy tej rasy mi nigdy wygladem nie odpowiadaly, to jednak nie chce popadac w skrajnosc, gubiac jakies poczucie ogolnej estetyki.
Nie chce byc apologeta zadnej ze stron, jednak w tej chwili bylabym sklonna wybrac szczenie z pierwszych miotow NNL, nizli to z terazniejszych.
Prawo wyboru ma przede wszystkim przyszly wlasciciel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Szczerze mowiac, bardziej podobaja mi sie psy z Qceltic, niz terazniejsze NNL-ki. Przyrownanie braku pigmentu do niedowagi jest dla mnie niestosowne - to jak stawiac na jednym miejscu mercedesa z matizem.
Ponadto, patrzac na poprzednie mioty hodowli Never Never Land, szczenieta wydawaly sie zupelnie inne, majac czyste oczy i odpowiednia wage. Byc moze dla Was malenkie borderki sa strzalem w dziesiatke w historii rasy, w ten fakt wnikac nie chce. Jednak wedlug mnie, border nie jest przerosnietym sheltie, i taki typ mi kompletnie nie odpowiada. Oprocz dobrego charakteru, chcialabym aby byl zdrowy i wygladal jak BC, mimo ze psy tej rasy mi nigdy wygladem nie odpowiadaly, to jednak nie chce popadac w skrajnosc, gubiac jakies poczucie ogolnej estetyki.
Nie chce byc apologeta zadnej ze stron, jednak w tej chwili bylabym sklonna wybrac szczenie z pierwszych miotow NNL, nizli to z terazniejszych.
Prawo wyboru ma przede wszystkim przyszly wlasciciel.[/quote]
To szczenię nie ma niedowagi tylko na zdjęciu jest mokre i młodsze jak juz ktoś napisał,a co do jakości NNl-ki są teraz bardziej sportowe i tyle,patrząc na rodziców nie można powiedziec ,że słabszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Nie są mokre ;) Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt, szczeniaki były (zgodnie z instrukcją dermatologa) myte w ciepłej wodzie z dodatkiem Oilatum ([url]http://www.domzdrowia.pl/42471,oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml.html[/url]).
Ich sierść była natłuszczona, więc wyglądają jakby były mokre.

Pozdrawiam
Iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote]
To szczenię nie ma niedowagi tylko na zdjęciu jest mokre i młodsze jak juz ktoś napisał,a co do jakości NNl-ki są teraz bardziej sportowe i tyle,patrząc na rodziców nie można powiedziec ,że słabszej jakości.
[/quote]

Tak jak napisalam - patrzac na wczesniejsze fotografie szczeniat z hodowli NNL, mam wrazenia ze pieski byly wieksze, w lepszej kondycji. Poprzednie mioty takze maja osiagniecia sportowe, i nie sadze aby te terazniejsze byly rzeczywiscie bardziej aktywne pod tym wzgledem.

[QUOTE]
Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt,
[/QUOTE]

Lizzie mam rozumiec, rowniez ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No własnie to widac na ostatnim zdjeciu. Ale o ile by jej sie wszystko wyprostowało, to by tak nie stawiała. Widocznie tak już sie jej ustawiły kosci
Nawet jezeli to jest nawykowe to tez grozi złym postawieniem łapy po skoku czy w galopie a to juz nie jest najlepsze.[/quote]

LALUNA jestes ortopeda? jesli nie to za przeproszeniem nie pisz pierdół, bo konsultowalam sie z dobrym weterynarzem-ortopeda i on stwierdzil, ze owszem jest tak jak pisze, czyli kosci sa wyprostowane. Zdjecie rtg to potwierdzilo. takze prosze Cie, wstrzymaj sie z takimi 'profesjonalnymi' opiniami, skoro nie masz o tym pojecia ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.bordercollie.fora.pl/hodowla,7/szczenieta-cassy-mac,543-15.html[/URL]

Znalazlam na forum border collie szczeniaczki ktore chyba mialy byc glownie do sportu, wiec przypuszczam ze sa po bardzo sportowych rodzicach.
Zagladalam na ich mame i tate i maja spore osiagniecia w roznych dyscyplinach.
Mimo tego ze rodzice sa typowo sportowi - nie wiem czy moge ich nazywac working sheepdog - szczeniaczki sa zadbane, wygladaja zdrowo, wygladaja na najedzone, sa lsniace i wesole
Szczeniaczki sa w roznym wieku

Przykro mi, ze czasami uzywam zbyt drastycznych, moze i za mocnych komentarzy, ale mam nadzieje ze moje slowa choc w ulamku procenta poprawia byt i wyglad szczeniakow w nnl, wplyna na poprawe ich "jakosci"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp'][URL]http://www.bordercollie.fora.pl/hodowla,7/szczenieta-cassy-mac,543-15.html[/URL]

Znalazlam na forum border collie szczeniaczki ktore chyba mialy byc glownie do sportu, wiec przypuszczam ze sa po bardzo sportowych rodzicach.
Zagladalam na ich mame i tate i maja spore osiagniecia w roznych dyscyplinach.
Mimo tego ze rodzice sa typowo sportowi - nie wiem czy moge ich nazywac working sheepdog - szczeniaczki sa zadbane, wygladaja zdrowo, wygladaja na najedzone, sa lsniace i wesole
Szczeniaczki sa w roznym wieku

Przykro mi, ze czasami uzywam zbyt drastycznych, moze i za mocnych komentarzy, ale mam nadzieje ze moje slowa choc w ulamku procenta poprawia byt i wyglad szczeniakow w nnl, wplyna na poprawe ich "jakosci"[/quote]

Ty chyba naprawde nic nie wiesz o Border Collie prawda?

[B]NNL[/B]ki dziekuja za troske.

Ile ludzi tyle gustow, a o gustach sie podobno nie dyskutuje?

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Apstra****ąc od "tematu" dyskusji, szczenię nnl jest bardziej w typie working ale ma jedno lepsze pigment,mi sie bardzo nie podoba,żeby nie merle miał w wieku 5-7 tygodni takie braki pigmentu na nosie.[/quote]


zdjecie numer jeden - szczenie z hodowli NNL - wiek 5 tyg
zdjecie numer dwa - szczenie z hodowli Q'Celtic - wiek 4 tyg
czyli ten wytrzesz z NNL mieszczacy sie w dloni jest tydzien starszy od szczeniaka z Q'Celtic ;-)
rewela :-( a raczej MASAKRA !!!
ja myslalam ze na jakiegos yorka patrze a nie na psa, ktory docelowo ma byc przedstawicielem rasy BC ;-)

wspomnialas o pigmecie
faktycznie ten szczeniak ktorego zdjeciem sie posluzylas dla porownania pigmentowal sie najwolniej ( jego rodzenstwo mialo pelny pigment o wiele wczesniej ) ale zapewniam ze na ponad 30 szczeniat urodzonych w hodowli Q'Celtic dokladnie to szczenie, jedno jedyne pigmentowalo sie wolniej
niemniej jednak w wieku ukonczonych 7 tyg pozostala mu mala rysa wielkosci paru milimetrow niedopigmentowania nosa


ciekawe ze szczeniaki po tych samych parach psow lub podobnych w NNL jeszcze niedawno byly reklamowane jako show a teraz sa jako wszechstronnie utalentowane w sportach
ciekawe ze wiadomo zanim sie urodza ze beda mialy insytnkty do pasienia, ze beda aportowac i sprawdza sie w kazdym sporcie

[quote]i jeszcze jedno psy z nnl maja temperamenty bordera i instynkt,czego coponiektóre w QC niestety nie a border to dla mnie przede wszystkim charakter
Zresztą NNL ma bardziej angileski typ a nie grube szołowe misie które zaczynają wyglądać jak aussie,sorry ale dla mnie nie tędy droga.kilka postów dalej po cytowanym przeze mnie sa zdjęcia pupisów szołów,rany one są grube jak prosiaki[/quote]a na jakiej podstawie oceniasz temeprament psow z Q'Celtic ?
z tego co wiem nigdy nie bylas moim gosciem
wniosek z tego prosty, moglas widziec moje psy wylacznie przy okazji wystaw lub wizyt w ZK na sekcji a tam raczej pilek i frisbee sie nie rzuca ;-)

mowisz ze NNL maja bardziej angielski typ
niech sprawdze
7 miotow w hodowli Q'Celtic
pierwszy - aus ( Tori x Mike )
drugi - aus ( Tori x Fanta )
trzeci - mieszanka uk, nz, aus ( Tori x Dixie )
czwarty - mieszanka uk, nz ( Toffee x Lucas )
piaty - mieszanka uk, nz, aus ( Hava x Dixie )
szosty - mieszanka uk, nz, aus ( Toffee x Misha )
siodmy - aus z mala domieszka nz, uk ( Maya x Indy )
jak widac tylko dwa pierwsze mioty i ew ostatni byly wynikiem kojarzenia psow w typie aus

jestem tez bardzo ciekawa na ile poprzez zdjecie mozna ocenic 'prosiakowatosc' szczeniaka ?
srednia normalna waga szczeniaka rasy BC w wieku 7 tyg to 4-5 kg i to nie jest jakas dziwna waga
jak widac mioty byly u nas rozne a jednak szczeniaki niezlaeznie z jakiego miotu nigdy nue wazyly mniej
bywam na roznych stronach www hodowli BC na calym swiecie i koresponduje z wlascicielami i dla mnie to norma ze tyle srednio waza szczeniaki wiec waga 2.5 kg jest dla mnie niezrozumiala po prostu


[quote]a QC mojego mudika uznała,za zbyt grubego ,on przy nich to chudzina. A jak w NNL się traktuje i żywi psy to trochę wiem(swego czasu pomagałam Ewie) i więcej wkłada czasu i serca w zakupy jedzenia dla psów niż swojego. dla mnie EOT bo to juz gigantyczny OFF sie zrobił.[/quote]tak, uznalam i podpisuje sie pod tym co powiedzialam
tak mlody mudik jaki jest twoj z iloscia tkanki tluszczowej jak gruba ze nie sposob wogole wyczuc zebra to wlasnie jest dla mnie prosiak
wydalam ponad 30 szczeniat i nie przypominam sobie aby ktorys mial niewyczuwalne zebra a jednak kazdy mial ta typowa wage dla BC w tym wieku czyli 4-5 kg w wieku 7 tyg

Sara Olechowska
Q'Celtic Border Colies
[URL="http://www.qceltic.com"]www.qceltic.com[/URL]

[quote name='I-w-o-n-a']Nie są mokre ;) Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt, szczeniaki były (zgodnie z instrukcją dermatologa) myte w ciepłej wodzie z dodatkiem Oilatum ([URL]http://www.domzdrowia.pl/42471,oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml.html[/URL]).
Ich sierść była natłuszczona, więc wyglądają jakby były mokre.

Pozdrawiam
Iwona[/quote]

od jakiegos dluzszego czasu widac u szczeniat na zdjeciach ( w roznym wieku ) odchowywanych w hodowli NNL dziwne rudawe przebarwienia na linii lzowej oczu
czy to tez wynik natluszczania ?
szczeniaki z miotu 'L' w hodowli NNL mialy to szczegolnie wyrazne, trzy suczki z tego miotu pojechaly w trzy rozne miejsca Polski i zaczely swoje zycie w nowych domach od wizyt u weta, antybiotykow i leczenia oczu
czy to tez przypadek ?
czy przypadkiem jest ze English Rose rok temu rodzila podobno przedwczesnie niz zaplanowany termin porodu a jednak hodowca, bedacy w tym czasie na wystawie w Poznaniu jak dostal wiadomosc o porodze to nie zebral sie w droge powrotna ale zostal do konca wystawy swiatowej w Poznaniu ???!!!
aaa zapomnialam dodac ze biegal z suka w cieczce po ringu i kryl ja w przerwach miedzy wystawianiem ( miot Opal x Choco )
Rose wtedy z tego co oficjalnie zostalo powiedziane urodzila 4 martwe szczeniaki, pozostaly zywe tylko 3 suczki
rok pozniej kolejny miot Rose...
rozumiem ze USG nie bylo robione ?
rozumiem z wypowiedzi rudej zmory i NNL ze ten miot rowniez byl przedwczesny ( tak wybika z wypowiedzi )
ruda zmowa pisze ze ciaza to nie choroba ani trad
owszem nie
ale jako studentka weterynarii albo juz ( buuu ) upieczony wet powinnas odrowniac ciaze zagrozona od normalnej
nie wiesz o tym ze jak kobieta jest w zagrozonej ciazy to lezy do konca ciazy
jasne ciezko psu nakazac lezec ale...
wydaje mi sie ze hodowca powinien zdawac sobie sprawe ze jednak pierwszy miot byl problematyczny i jest znakiem zapytania jaki bedzie drugi tej samej suki
no i pytanie, padla tez wypowiedz ze suka byla odwapniona
z jakich powodow ?
zle zywienie w czasie ciazy
utrata wapna przy ciezkim porodzie i brak pomocy ?
dla przecietnego hodowcy pare pytan nasuwa sie automatycznie...
suka rodzila za wczesnie ( juz drugi raz ! ) wada czy co ?
suka byla odwapniona kiepskie zywienie czy brak pomocy i podania preparatow w odpowiednim czasie ?
nie zyje suka i 11 szczeniat
szczeniaki byly zbyt male aby przezyc
za duzo pytan bez odpowiedzi jak dla mnie :-(

Link to comment
Share on other sites

Namiary na TOZ w Lublinie:

[B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Lubinie[/B]
ul. Pawia 8 lok. 3
59-300 Lubin
tel. 0-76 849-32-91

[B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Lublinie[/B]
ul. Głęboka 11
20-612 Lublin
tel. 0-81 532-76-12

Proponuje zadzwonic, przedstawic sie, powiedziec zeby przyjechali i sprawdzili warunki w Neverlandii :diabloti:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9765775]
czyli [B]ten wytrzesz[/B] z NNL mieszczacy sie w dloni jest tydzien starszy od szczeniaka z Q'Celtic ;-)
rewela :-( a raczej MASAKRA !!!
[/quote]
Miło słuchać takich fajnych komentarzy o szczeniakach. Można to było napisać inaczej, nie takimi określeniami :razz:
Tutaj takie określenia a na innym forum milutkie życzenia w galerii tego szczeniaka :roll:

Link to comment
Share on other sites

I przy takiej ciąży zagrozonej hodowca powinien stać non stop nad suką,tak?
przy tak licznym miocie moze dojść do odwapniania u każdej suki...Tez z powodu liczby szczeniąt mógł byc przedwczesny poród.A tak naprawde odwapnienie to tylko domysły wetów.Pomoc przy odwapnieniu należy do lek.wet. a nie do hodowcy.Lekarzom nie wolno wydawać do domów klientów leków iniekcyjnych...Tylko co niektórzy się dogaduja, a weci to robią zeby nie tracić klientów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Miło słychać takich fajnych komentarzy o szczeniakach. Można to było napisać inaczej, nie takimi określeniami :razz:
Tutaj takie określenia a na innym forum milutkie życzenia w galerii tego szczeniaka :roll:[/quote]


wiesz ze zalogowalam sie specjalnie na dogomania jak poczytalam ten temat
pewnie ze mozna bylo inaczej napisac, ale przyznasz ze ten szczeniak ma wytrzeszcz oczu, czy mnie sie tylko tak wydaje ?
zreszta caly ten miot mial
nie wiesz jaka korespondencje prowadzilam z wlascicielka tego szczeniaka wiec nire wiesz ze napisalam to na pw
po wymianie korespondencji doszlysmy do wniosku ze kazda z nas zajmie sie swoim psem/psami a na forum sprobujemy milo i grzecznie
i tak btw czy aby naprawde takie milutkie te zyczenia byly na innym forum ? mysle ze raczej grzecznosciowe bo wlasciicelka cieszy sie ze szczeniaka

[quote name='RudaPaskuda']I przy takiej ciąży zagrozonej hodowca powinien stać non stop nad suką,tak?
przy tak licznym miocie moze dojść do odwapniania u każdej suki...Tez z powodu liczby szczeniąt mógł byc przedwczesny poród.A tak naprawde odwapnienie to tylko domysły wetów.Pomoc przy odwapnieniu należy do lek.wet. a nie do hodowcy.Lekarzom nie wolno wydawać do domów klientów leków iniekcyjnych...Tylko co niektórzy się dogaduja, a weci to robią zeby nie tracić klientów..[/quote]

nie twierdze ze stac non-stop choc pewnie ja bym stala !
ale na pewno nie wyjedzac, skoro rok temu przy mniejszej ilosci szczeniat ( 7 z czego 4 martwe wszystkie psy i 3 suki ktore przyzyly ) tez Rose rodzila podobno wczesniej teraz miala 11 szczeniat i jak widac zostala bez opieki albo z niefachowa opieka
tezyczka to nie trad, nawet domowym sposobem mozna jej szybko probowac zaradzic......o czym wie nie tylko ktos kto ksztalci sie na weta a juz na pewno kazdy hodowca wiedziec powinien
pytalam o USG specjalnie aby sie przekonac jak ta ciaza byla monitorowana po zeszlorocznym dramacie ?!
widac nie byla zupelnie !!!

[quote name='I-w-o-n-a']:lol::lol::lol:
A porównałaś rodowód tych szczeniąt? Chyba że zgodnie z Sarą twierdzisz, że każdy Border jest taki sam, nie ma typu working ani show :evil_lol:

Mawlch Syl :



wyglada dokladnie tak samo jak BORDERFAME Heart N Soul:



Nawet główki mają takie same :evil_lol:





Fajnie że szczeniaczki są duże i mocne - rozumiem zatem, że dorosły, przerośnięty pies jest (wg Ciebie) lepszy od tego o prawidłowym wzroście?

Pozdrawiam
Iwona[/quote]

chyba cos ci sie pomylilo ...
Sara twierdzi ze niezalenie z jakiej linii jest BC to kazdy dobrze zbudowany BC bedzie mial predyspozycje do psich sportow i dzielenie miotow na te 'po sportowych rodzicach' i po 'show rodzicach' to nieporozumienie
a to zupelnie co innego niz piszesz.......
no ale moze to za duzo jak na twoja glowe ;-)

[quote name='NNL-BC']:flaming:

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

masz racje, zastrzel sie bo za chwile zrobisz taka MASAKRE w BC ze nawet sheltie bedzie mocnym aussie przy twoich wyprodukowanych na ilosc miotach !!!

Link to comment
Share on other sites

Przy tęzyczce daje się preparaty wapniowe w iniekcji..Przy cięższych stanach wlewy kroplowe dożylnie...
Ale owszem mozna probować syropkami,ale to tylko wydłuża czas do wizytu u weta bo "sami sobie poradzimy"

A jezeli to nie bya tęzyczka tylko coś zupełnie innego??Zatrucie ciążowe naprzykład, albo ujawniła się idiopatyczna padaczka,albo jeszcze wiele innych żeczy mogło być...
Ja nie znam szczgółow badań i na tym wątku nikt ich ne zna(przynajmniej ich nie ujawniał)Ze była odwapniona tak napisałam bo tak przypuszczali weci.Przypuszczli tylko, bo po samych objawach klinicznych można tylko przypuszczać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']Nie są mokre ;) Ponieważ Alice jest taką sobie mamusią i nie wylizuje szczeniąt, szczeniaki były (zgodnie z instrukcją dermatologa) myte w ciepłej wodzie z dodatkiem Oilatum ([URL]http://www.domzdrowia.pl/42471,oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml.html[/URL]).
Ich sierść była natłuszczona, więc wyglądają jakby były mokre.

Pozdrawiam
Iwona[/quote]

tylko ze takie mokre szczeniaki to norma na stronach NNL
czy to znacza ze nie ma w hodowli zadnej dobrze zajmujacej sie szczeniakami matki ???!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']I przy takiej ciąży zagrozonej hodowca powinien stać non stop nad suką,tak?
przy tak licznym miocie moze dojść do odwapniania u każdej suki...Tez z powodu liczby szczeniąt mógł byc przedwczesny poród.A tak naprawde odwapnienie to tylko domysły wetów.Pomoc przy odwapnieniu należy do lek.wet. a nie do hodowcy.Lekarzom nie wolno wydawać do domów klientów leków iniekcyjnych...Tylko co niektórzy się dogaduja, a weci to robią zeby nie tracić klientów..[/quote]

Nie zamierzam stawac po zadnej ze stron, natomiast uwazam że taka suka powinna byc pod stałym nadzorem hodowcy czy tez innej osoby, ale takiej która potrafi własciwie rozpoznac wszelkie niepokojace sygnały. Oczywiscie ze moze dojsc do odwapnienia (takze u suki karmionej odpowiednia sucha karma). I odwapnienie to nie jest domysł czy nawet wymysł wetów, tęzyczka wystepuje nawet 2 tygodnie przed porodem (a nie tylko po porodzie), ale jak tylko zaczyna sie cos dziac, to w takiej sytuacji mozna to zaobserwowac po zachowaniu suki (wystepuja okreslone zachowania).
A jesli chodzi o leki iniekcyjne wydawane do domow - to niektórzy hodowcy, zwłaszcza z wieloletnim doswiadczeniem maja takie leki w domu. I nie jest to nic dziwnego. Nie wynika to bynajmniej z obawy weta, ze jak nie wyda leków to straci klienta. Poza tym jesli przed porodem wystepuje tezyczka, to niestety ale nie wystarczy jednorazowy zastrzyk, suka dostaje leki az do porodu. Czasem tacy hodowcy maja wieksze doswiadczenie w tym zakresie niz poczatkujacy weci. Poza tym czasem nie ma po prostu czasu na to aby dojechac do weta, a hodowca po prostu nie bedzie ryzykował zycia suki i szczeniat, aby pozwolic sobie na taka niepewnosc.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]wiesz ze zalogowalam sie specjalnie na dogomania jak poczytalam ten temat[/quote]
Domyśliłam się po ilości postów widniejących przy Twoim nicku :razz:

[quote]
pewnie ze mozna bylo inaczej napisac, ale przyznasz ze ten szczeniak ma wytrzeszcz oczu, czy mnie sie tylko tak wydaje ?[/quote]
Nie wydaję mi się, zeby miał wytrzesz oczu. Wytrzeszcz oczu to mają np. pekińczyki, shih tzu, mopsy czy np. strasznie małe ratlerki - oczy tego szczeniaka zdecydowanie tak nie wyglądają. :cool3:

[quote]
zreszta caly ten miot mial [/quote]
Ciekawe czy jakby urodził się pod innym przydomkiem opinia byłaby taka sama :cool3:

[quote]
nie wiesz jaka korespondencje prowadzilam z wlascicielka tego szczeniaka wiec nire wiesz ze napisalam to na pw[/quote]
pw jak sama nazwa wskazuje to "prywatne wiadomości", więc naprawdę nie interesuje mnie jakie okreslenia padają w Waszej prywatnej korespondecji.\To jest forum publicznie i te posty są dostępne dla wszystkich :p

[quote]
po wymianie korespondencji doszlysmy do wniosku ze kazda z nas zajmie sie swoim psem/psami [/quote]
Uważam, ze dobry wniosek ;)

[quote]
a na forum sprobujemy milo i grzecznie
i tak btw czy aby naprawde takie milutkie te zyczenia byly na innym forum ? mysle ze raczej grzecznosciowe bo wlasciicelka cieszy sie ze szczeniaka [/QUOTE]
Z tego co pamiętam były słowa dość miłe i wyrażałaś zaciekawienie owym szczeniakiem.
A kto by się nie cieszył ze szczeniaka? :loveu:
Czyli to zaciekawienie galerią szczeniaka i jego rozwojem [to też tam chyba padło?] było tylko grzecznościowe? Ani krzty prawdziwego miłego życzenia? :-(



P.S. Tutaj chyba trzeba w miarę możliwości łaczyć posty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']Przy tęzyczce daje się preparaty wapniowe w iniekcji..Przy cięższych stanach wlewy kroplowe dożylnie...
Ale owszem mozna probować syropkami,ale to tylko wydłuża czas do wizytu u weta bo "sami sobie poradzimy"

A jezeli to nie bya tęzyczka tylko coś zupełnie innego??Zatrucie ciążowe naprzykład, albo ujawniła się idiopatyczna padaczka,albo jeszcze wiele innych żeczy mogło być...
Ja nie znam szczgółow badań i na tym wątku nikt ich ne zna(przynajmniej ich nie ujawniał)Ze była odwapniona tak napisałam bo tak przypuszczali weci.Przypuszczli tylko, bo po samych objawach klinicznych można tylko przypuszczać.[/quote]

si si napisz jeszcze tak jak Regis swego czasu po porodzie Rose w 2006 ze nastapila 'przedwczesna indukcja porodu' ;-)
owszem, pisalas ty wlasnie o odwapnieniu i przedwczesnym porodzie
mozesz darowac sobie pisanie co i jak podaje sie przy tezyczce, prawda jest taka ze jesli hodowca bedzie mial chocby najmniejszy sygnal ze to moze byc tezyczka to rzecza normalna jest podanie wapna suce jeszcze w domu... bez koniecznosci injekcji mozna to zrobic w domowym zakresie zanim dojedziemy z suka do weta !!!
ale jest jeden podstawowy warunek - TRZEBA Z SUKA BYC W TEJ CHWILI !!!

[quote name='Paskuda_Bandzior']Domyśliłam się po ilości postów widniejących przy Twoim nicku :razz:


Nie wydaję mi się, zeby miał wytrzesz oczu. Wytrzeszcz oczu to mają np. pekińczyki, shih tzu, mopsy czy np. strasznie małe ratlerki - oczy tego szczeniaka zdecydowanie tak nie wyglądają. :cool3:


Ciekawe czy jakby urodził się pod innym przydomkiem opinia byłaby taka sama :cool3:


pw jak sama nazwa wskazuje to "prywatne wiadomości", więc naprawdę nie interesuje mnie jakie okreslenia padają w Waszej prywatnej korespondecji.\To jest forum publicznie i te posty są dostępne dla wszystkich :p


Uważam, ze dobry wniosek ;)


Z tego co pamiętam były słowa dość miłe i wyrażałaś zaciekawienie owym szczeniakiem.
A kto by się nie cieszył ze szczeniaka? :loveu:
Czyli to zaciekawienie galerią szczeniaka i jego rozwojem [to też tam chyba padło?] było tylko grzecznościowe? Ani krzty prawdziwego miłego życzenia? :-(



P.S. Tutaj chyba trzeba w miarę możliwości łaczyć posty ;)[/quote]

skoro ci sie nie wydaje aby mial wytrzesz ten i kazdy inny z tego miotu to pokaz mi jakies inne zdjecia szczeniat z innej hodowli ( jakiejkolwiek ) i aby szczeniak w wieku 5 tyg tak wygladal i mial takie oczy ?!

tak, opinia bylaby taka sama gdyby tak samo wygladal !!!

przeczytaj raz jeszcze moje posty na tamtym forum ;-)

laczyc posty ? troche bez sensu jak kazdy moj post jest odpowiedzia na inny i od innej osoby w wiekszosci

Link to comment
Share on other sites

No tak, tężyczka występuje i bedzei występować,ale objawy moga być podobne z różnych zaburzeń..Wiec diagnoza ze te objawy to na 100% tezyczka to musiało by byc potwierdzone badaniami lab., a nie tak na oko.Pewnie, ze biorąc jeszcze pod uwagę ilość młodych...
Nie wyobrażam sobie sytuacji ze przychodzi do mnie człowiek ,mówi ze jest hodowcą psów, z ma sukę w ciaży i ze potrzebuje to i to bo suka ma tęzyczkę bo mu sie tak wydaje.Fajnie, ze ma doświadczenie w porodach, ze przżyl ich iles tam, ale jak to ne bedzie tężyczka tylko coś innego i sie okaże ze te wapno zabiło takiego psa to wet pojdzie siedziec za to ze wydał leki do domu.Za leczenie na telefon bez postawienia udokumentowanej diagnozy.Sa przypadki ze trzeba diałać szybko, po objawach bo to czasem ratuje życie.Ale tak na prawde to w takich wypadkach powinien być wet w domu.Do nas dzwonią ludzie ze suka ma termin i czy bedą mogli dzwonić w kazdej chwili...A nie dajemy im serii leków i instruktażu, ze w razie takich i takich objawów to podać to żółte, a w razie inne to to białe i top domięśniowo koniecznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']LALUNA jestes ortopeda? jesli nie to za przeproszeniem nie pisz pierdół, bo konsultowalam sie z dobrym weterynarzem-ortopeda i on stwierdzil, ze owszem jest tak jak pisze, czyli kosci sa wyprostowane. Zdjecie rtg to potwierdzilo. takze prosze Cie, wstrzymaj sie z takimi 'profesjonalnymi' opiniami, skoro nie masz o tym pojecia ;)[/quote]

tylko z ciekawosci zapytam ile wydalas do tej pory na preparaty majace na celu poprawe jakosci stawow i aby suka nie miala francuza ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...