Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='Ewelina&sp']Niestety nie jestem niczyim detektywem :shake: nie zajmuje się czynnosciami sledczymi w sposób dyskretny

I-w-o-n-a nie interesują mnie dorosłe psy - jak wyglądają
Pokaż mi zdecia tych psów jak miały 8 tygodni, wtedy bedzie mozna porownac jak bardzo sie od siebie roznily i czy wygladaly jak ten z przykladu z nnl[/quote]

No tak wolisz swoje przypuszczenia i myśli ogłaszać na forach...
Choć wszystkie informacje masz tylko wyciągnięte od innych lub ze szczątek jakiś fot...

No i powiedz, że u szczeniaków z budowy nie da sie "wyczytać" jaki to będzie typ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL]http://free.polbox.pl/k/kynolog/hod_48.htm[/URL] o to jest ta strona. Z tego co wiem maja jeszcze husky i beagle. to jest 6 wyminioonych na stronie plus 2 ktora ja wyminilam plus aussie, czyli 9 ras. Nie wiem, moze jeszcze o czyms nie wiem. mnie sie to nie podoba i tyle.

o wpisalam sobie jeszcze w googlach labrador gorzowska panorama, te tez maja:) to 10.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']I-w-o-n-a nie interesują mnie dorosłe psy - jak wyglądają[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

[quote name='Ewelina&sp'] Pokaż mi zdecia tych psów jak miały 8 tygodni, wtedy bedzie mozna porownac jak bardzo sie od siebie roznily i czy wygladaly jak ten z przykladu z nnl[/quote]

working sheepdog puppy:

[IMG]http://www.bordercollie.hr/MawlchBeccabig.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.cmf-dogs.at/fotos/june02.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.cmf-dogs.at/fotos/june04.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.cmf-dogs.at/fotos/gunn03.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.conquestbordercollies.nl/ned/images/week%206/P1010043.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ach jeszcze co do GP, to przypomnialam sobie, ze na gronie "australian shepherd" zapytalam o ta hodowle. Ktos napisal, ze przy pierwszym miocie aussie suka miala ledwo osiagniety wiek hodowlany i nie miala porobionych badan. A teraz badania robia. No coz.. Oczywiscie to tez powiedzial mi ktos (napisal), jezeli bardzo to kogos intersuje kto i jak dokladnie to podesle pozniej linka (w mozzilli nie moge wklejac linkow).

Link to comment
Share on other sites

Show Border Collie - puppy -
5 tygodni:

[IMG]http://www.bordercollies.nl/litter23/l23w5002f.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bordercollies.nl/litter23/l23w5006f.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bordercollies.nl/litter26/l26w5015f.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bordercollies.nl/litter23/l23w5030f.jpg[/IMG]


[IMG]http://www.bordercollies.nl/litter23/l23w5023f.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']Za przeproszeniem, ale na mozg ci padlo? Jakies gazy sie tam we Wrocku ulotnily?

Psy jedzia BARF. MOJE psy i MOJE szczeniaki od 7/8 tygodnia, jak sa oddzielane od rodzenstwa.

Szczeniaki od 3 tygodnia jedza sucha karme. W tej chwili od ponad pol roku Royal, wczesniej Orijen i do Orijena chce wrocic bo jest lepszy i bardziej naturalny. I uprzedze pytanie, zabraklo Orijena w hurtowniach wiec nie mialam jak kontynulowac karmienia nim.

Kiedy Bajka byla w ciazy bylam z psami u ciebie, nocowalam, nie pamietasz co jadly? Wtedy mialas okazje sama zobaczyc!

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

NNL jak widzę nic sie nie zmieniło. Mogłabys nauczyc sie zachować chociaż pozory jakiejs ogłady :shake:

Ja mam dobra pamieć. Wprawdzie to nie było wtedy tylko rok później, podczas drugiej ciaży Bajki, bo Ty akurat pisałas o roku 2004 wiec podczas pierwszej ciazy. A co jadła jak byłas u mnie? Pamietam ze po nocy jezdziłas aby cos w markecie kupic bo nic nie miałas ze soba dla swoich psów. Co wtedy dostałas? Korpusy z kurczaka? W sumie jakby okazało sie ze nic nie ma w markecie to musiały by obejsc sie bez jedzenia.
Ale i tak musisz jednak lepiej przeliczac dawke zywieniowa, skoro w jednym miocie pojawiły sie az trzy szczeniaki z francuzem.
A teraz cos tu było ze Rosse była na maksa odwapniona.

Link to comment
Share on other sites

Linie nnl sa bardziej show i takie kiedys byly zalozenia hodowania ( wyczytalam z zapowiedzi miotow) a working sheepdog to raczej wychodza z niedozywienia :-(
Wsawilas zdjecia szczeniat working sheepdog porownujac je do szczeniat nnl tylko ze rodzice szczeniat nie sa working sheepdog bo z tego co mi wiadomo to np Tino jest show pomimo tego jak teraz wyglada i pomimo tego ze ma proby pracy

[quote name='I-w-o-n-a']:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

[IMG]http://www.bordercollie.hr/MawlchBeccabig.jpg[/IMG]
[/quote]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/1940/obrazek4766ry8.jpg[/IMG][/URL]
szczeniak i fotka z nnl

wybacz ale ja mimo wszystko widze roznice ten working sheepdog wyglada lepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']
wybacz ale ja mimo wszystko widze roznice ten working sheepdog wyglada lepiej[/quote]

Tak, ma wyższe uszy, krótka siersc.
Wielkosciowa sa mniej wiecej takie same (a chyba o wielkosci rozmawialysmy).


[quote name='Ewelina&sp']Linie nnl sa bardziej show i takie kiedys byly zalozenia hodowania ( wyczytalam z zapowiedzi miotow) a working sheepdog to raczej wychodza z niedozywienia :-(
Wsawilas zdjecia szczeniat working sheepdog porownujac je do szczeniat nnl tylko ze rodzice szczeniat nie sa working sheepdog bo z tego co mi wiadomo to np Tino jest show pomimo tego jak teraz wyglada i pomimo tego ze ma proby pracy[/quote]

Nie. Porownalam szczeniaki z lini working do lini show.
Nexee (czyli ten szczeniak z nnl) jest po Alice. Widzialas kiedys Alice na zywo? Wiesz jakiego jest wzrostu?
A jak teraz wyglada Tino? Kiedy go widzialas?

Pozdrawiam
Iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Oj przepraszm, zapomnialam zupełnie, zanim doszłam do konca tematu to mi wyleciało z głowy. Juz piszę:)
Nic konkretnego nie zarzucam. Tzn nie znam tej hodowli dobrze. Szukalam aussie i tam obecnie maja miot(chyba sie juz urodzil). Co mi sie nie spodobalo to dwie rzeczy- takie moje małe dywagacje, na tyle na ile wyczytalam w internecie.
Po pierwsze nie lubie hodowli, gdzie maja wiele raz psów. Wiele to wiecej niz 3. dopuszczam 4 rasy jeszcze ale nie wiecej. ja osobiscie, nie jest to zaden wymog ogolny tylko moj.
Druga sprawa, to to, ze poczulam sie jakos taka oszukana. Szukalam aussie, znlazłam strone stand by me czyli aussie z Gorzowskiej Panoramy. wszystko super. Potem chcialam czegos poszukac o hodowli w internecie i wpisalam cos tam w googlach. Znalazłam mala strone, gdzie napisane bylo ze w hodowli jest wiele innych ras. Bylo wyminione z 6ras i dopisek "i inne". zaraz znajde linka i wkleje, tylko musze przejsc z mozilli na explorera.
Nie podoba mi sie to, ze na stronie aussie nie bylo napisane, ze maja jeszcze tyle ras. Jakby chciali to ukryc... Tak sie wlasnie poczulam, jakby chcieli to przede mna- potencjalnym nabywca- to ukryc. To misie nie spodobalo. Poza tym trzymanie 7 ras (chyba wiecej, sadzac po dopisku i inne) to DLA MNIE osobiscie przegiecie. DLA MNIE taki hodowca jest skreslony na starcie. Nie chce mi sie tlumaczyc czemu, moge to napisac w innym temacie, a to nie jest temat na krytyke tamtej hodowli, ktora sadzac z innych opini jest dobra hodowla, ma ladne wystawowe psy. Tyle z mojej strony- pisze jaki jest moje odczucie, tak jest i to sie nie zmieni, co nie znaczy ze hodowla jest zla.
pozdrawiam:)[/quote]

Ok, dzięki za sprostowanie teraz rozumiem, że jest to tylko i wyłącznie Twoje osobiste odczucie. Choć przyznam, że skoro tak jest , to nie rozumiem aluzji "Ja sie martwie innymi hodowlami np Gorzowska Panorama" gdy podobnie jak Ewelina nie zna się szczegółów. Takie publiczne oczernianie, bo "tak pasuje".

[quote]Ach jeszcze co do GP, to przypomnialam sobie, ze na gronie "australian shepherd" zapytalam o ta hodowle. Ktos napisal, ze przy pierwszym miocie aussie suka miala ledwo osiagniety wiek hodowlany i nie miala porobionych badan. A teraz badania robia. No coz.. Oczywiscie to tez powiedzial mi ktos (napisal), jezeli bardzo to kogos intersuje kto i jak dokladnie to podesle pozniej linka (w mozzilli nie moge wklejac linkow).[/quote]

Badania były zrobione, wiek - niespełna dwa lata. Nie jest to zabronione.

I co by nie było - nie jestem ani zwolenniczką, ani przeciwniczką tej hodowli. Nie znam planu hodowlanego, ani ich nie osądzam. Ale pisze to bo, znam świetny przykład bardzo znanej hodowli, która posiada około 100 psów i wszystkie są zadbane, odnoszą ogromne sukcesy na ringach wystawowych i mają świetne charaktery. Oczywiście, nie zajmuje się nimi tylko jedna osoba, ale kilka.

I teraz pisze generalnie,[U] bezosobowo:[/U]
Irytują mnie osądy - "bo tak mi się wydaje, bo tak mi dobrze napisać". Nie znasz sytuacji - nie wypisuj nieznanych faktów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulla Luck']Ok, dzięki za sprostowanie teraz rozumiem, że jest to tylko i wyłącznie Twoje osobiste odczucie. Choć przyznam, że skoro tak jest , to nie rozumiem aluzji "Ja sie martwie innymi hodowlami np Gorzowska Panorama" gdy podobnie jak Ewelina nie zna się szczegółów. Takie publiczne oczernianie, bo "tak pasuje".
-->No bo martwi mnie takie podejscie dohodowli, dla mnie to zbyt masowe i juz. DLA MNIE i tylko jak na razie dla mnie, bo nie znam innych opinii.
Nie chciałam absolutnie oczernic zadnej hodowli. Moze zle to zabrzmialo, jak sie czyta. Ale podalam swoje zdanie na tacy:) Jezeli odebralas to jako oczernianie, to przepraszam GP, bo nie chcialam ich tak nazwac. Mnie sie to nie podoba i tyle, ale na pewno nie mialo to sluzyc oczernieniu, raczej porownaniu.



I teraz pisze generalnie,[U] bezosobowo:[/U]
Irytują mnie osądy - "bo tak mi się wydaje, bo tak mi dobrze napisać". Nie znasz sytuacji - nie wypisuj nieznanych faktów![/quote]
---> Czy to do mnie? Ja tak nie napisałam. ani razu. Mnie sie nic nic nie wydaje i nie pisze wyssanych z palca faktow, tylko moja cala opini jaka przekazalam w dlugim poscie, poparlam tym cosama znalzłam w internecie (nie czujes wypowiedzi, ale strona hodowli itp)

Proponuje zakonczyc temat GP, bo to co tu piszemy i tak jest nie na temat, a to oGP to juz jest nie na temat do kwadratu. Jesli to na priv:)

Oj cos pomieszalam z cytatem, nie jestem geniuszem komputerowym:) W kazdym razie moje dprosotowanie (pierwsze) jest jakby w cytacie za strzałką:)
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']NNL jak widzę nic sie nie zmieniło. Mogłabys nauczyc sie zachować chociaż pozory jakiejs ogłady :shake:

Ja mam dobra pamieć. Wprawdzie to nie było wtedy tylko rok później, podczas drugiej ciaży Bajki, bo Ty akurat pisałas o roku 2004 wiec podczas pierwszej ciazy. A co jadła jak byłas u mnie? Pamietam ze po nocy jezdziłas aby cos w markecie kupic bo nic nie miałas ze soba dla swoich psów. Co wtedy dostałas? Korpusy z kurczaka? W sumie jakby okazało sie ze nic nie ma w markecie to musiały by obejsc sie bez jedzenia.
Ale i tak musisz jednak lepiej przeliczac dawke zywieniowa, skoro w jednym miocie pojawiły sie az trzy szczeniaki z francuzem.
A teraz cos tu było ze Rosse była na maksa odwapniona.[/quote]

Daj dobry przyklad :diabloti:

Do Wroclawia jest z 8 godzin jazdy, mialam wiezc surowizne w aucie?
Jadly akurat szyje z indyka. BARF pozostawia bardzo szerokie pole dzialania, jak nie ma miesa mozna kupic kefir/jogurt/ser i jakies wazywa/owoce.
Ale moze kiedys skorzystam z twojej rady. Pamietasz jak mi pisalas ze karmisz takimi taniutkimi puszkami produkowanymi z odpadow wedliny i makaronem? I ze takie tanie i wygodne :shake:

A moze Tino niesie francuza??? Dodaj prosze ze jeden z tych szczeniakow w wieku roku wygral rase na klubowce z klasy mlodziezy...

ROSE. Laluniu.
Nie licz na to ze bede cie przez dogomanie powiadamiac o wynikach sekcji. Nadal nic ci do tego.

Nastepnym razem, prosze, miej na tyle odwagi zeby mi to wszystko co masz do mnie powiedziec prosto w twarz.

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC'] Dodaj prosze ze jeden z tych szczeniakow w wieku roku wygral rase na klubowce z klasy mlodziezy...

Pozdrawiam
Ewa[/quote]


No właśnie i widać Ewelinko, że jednak mało wiesz, bo napisałaś:

[QUOTE]Patrząc po ilosci i jakości sprzedanych szczeniąt[/QUOTE]

A wychodzi mi, ze jakość wcale nie jest najgorsza :cool3:


I przyznaję - teraz napisałam w sumie po raz pierwszy jakieś moje zdanie na temat szczeniaków z tej hodowli :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']No właśnie i widać Ewelinko, że jednak mało wiesz, bo napisałaś:



A wychodzi mi, ze jakość wcale nie jest najgorsza :cool3:


I przyznaję - teraz napisałam w sumie po raz pierwszy jakieś moje zdanie na temat szczeniaków z tej hodowli :p[/quote]

Pssst... A jej siostra jest Mlodziezowym Zwyciezca Polski '07 i Mlodziezowym Zwyciezca Europy Srodkowej i Wschodniej '07 :diabloti:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']nnl: bo wlasciciele wlozyli bardzo duzo pieniedzy i serca w doprowadzenie tych szczeniakow do dobrej kondycji
to nie twoja zasluga, twoja byla taka ze szczeniaki zabiedzone i z duza niedowaga im opchnelas :shake:[/quote]
To skąd psy urodzone i wychowane w NNL mają championaty i osiagnięcia na wystawach? :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp']nnl: bo wlasciciele wlozyli bardzo duzo pieniedzy i serca w doprowadzenie tych szczeniakow do dobrej kondycji
to nie twoja zasluga, twoja byla taka ze szczeniaki zabiedzone i z duza niedowaga im opchnelas :shake:[/quote]

:flaming:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze sie wtrącę. Mialam juznic nie pisac, ale to nie bedzie w obronie hodowli czy cos. Ewelino- piszac takie rzeczy poniekad obrazasz wlascicieli pieskow. Myslisz, ze tam za psa se placi 500zl i ludzie jadac po psa nie wiedza z czym maja do czynienia i dzwonia, jada i kupuja tak po prostu? Gdyby mieli jakies zastrzezenia to by nie kupili tych pieskow. jak sie placi tyle za psa, psa z hodowli nie psudohodowli, jeszcze psa tak wymagajacego jak border, to sie milion razy zastanawia, analizuje, czyta o danej rasie, szuka informacji na temat hodowli, rozmawia z hodowca, wyjasnia problemy, zastrzezenia.
Mowiac, ze hodowca- nam kupujacym- opycha zabiedzone szczeniaki za taka cene,to tak jakbys nazwala nas kretynami, jakbys smiala sie z nas, ze na allegro chclismy kupic za cene sklepowa orginalne buty Nike'a, a tu jakis oszust wcisnal nam tureckie podrobki, z wyrazna wada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']Mowiac, ze hodowca- nam kupujacym- opycha zabiedzone szczeniaki za taka cene,to tak jakbys nazwala nas kretynami, jakbys smiala sie z nas, ze na allegro chclismy kupic za cene sklepowa orginalne buty Nike'a, a tu jakis oszust wcisnal nam tureckie podrobki, z wyrazna wada.[/quote]
Chyba sie nie pomylilas i przyznam ci racje

Link to comment
Share on other sites

Czyli masz mnie za kretynke, frajera i łatwowierną, naiwną idiotkę? Znasz mnie? Wiesz dlaczego kupiłam pieska z NNL? Co mozesz o mnie powiedziec wiecej, kim jestem, co robie, dlaczego taka jestem? Jaki jest moj pies, ze jest jak turecka podrobka adidasow? Na ile mnie znasz?
Czy troche nie przesadzilas, nie zapedzilas sie za bardzo w swoich osadach...

Nie tylko mnie, kazdego kto kupil pieska z tej hodowli... Kazdego.

Link to comment
Share on other sites

Ewelino! Czy nie widzisz, że swoimi postami obrażasz wielu uczciwych hodowców??!?!

Niezależnie jakie psy hoduje Ewa - co Cię to obchodzi?!
Nie pasuje Ci? Nie bierzesz od niej szczeniaka - proste!

Nie oczerniaj nikogo, kogo osobiście nie znasz, nie znasz psów tej osoby i tak na prawdę niewiele wiesz. Jaka jest prawda, wie tylko hodowca i to leży w interesie jego uczciwości. Jestem tu bezstronna, każdemu odpowiada co innego, każdy uważa inaczej, każdy ma trochę racji. Prawda leży zapewne gdzieś pośrodku i nie nam ją rozstrzygać.

Osobiście proszę o zakończenie tej kłótni.
Nikogo ona nie zmieni, nikogo nic nie nauczy, a jedynie zdenerwuje. A nabywcy będą zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...